"εφυγε"αλλος ενας φιλος ,γιατρος,εφυγε! τον πειρε η Ηρω!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 28
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129

    "εφυγε"αλλος ενας φιλος ,γιατρος,εφυγε! τον πειρε η Ηρω!

    Ενας ακομα ανθρωπος "εφυγε" απο την ζωη του με αυτον τον ασχημο τροπο! μονος του, στο διαμερισμα του ,βρεθηκε νεκρος!η καρδουλα του φιλου σταματησε να χτυπα! σταματησε να ανασαινει! δεν ζει πια!
    Για λογους που καταλαβαινετε,δεν μπορω ουτε θα γραψω πολλα πραματα για τον συγχορεμενο, δεν θα αναφερθω σε ονοματα ηλικιες και αλλες λεπτομεριες δλδη. Τα μονα που εχω να πω, και αυτα τα λεω για να δειτε οτι δεν "χτυπα ο χαρος της ηρωινης" μοναχα τα αμορφοτα φτωχοπαιδα -κατι ατομα σαν εμενα δλδη - αμα ειμουν εγω, η οταν ερθει η ωρα μου και εμενα αυριο η μεθαυριο ,μπορει να ερθει και σε 2-3 χρονια η ωρα μου να "φυγω" -θα πει ο κοσμος οτι λογικο ε, τα ηθελε και τα επαθε! ποιος του ειπε να παρει ναρκωτικα? -δυστυχως η κοινωνια ,ειδικα η ελληνικη κοινωνια! ακομα δεν εχει καταλαβει οτι τα ναρκωτικα ειναι πολυπλοκο πραγμα, δεν ειναι καθε αυτου τα νακρωτικα το θεμα αλλα ο εθισμος! που υπαρχει μεσα στην ψυχη αυτων των ανθρωπων! δεν ειναι οτι μας αρεσει η μαστουρα και πινουμε!
    Θα αναροτιεστε γιατι γραφω αυτο το μηνυμα και τι σχεση εχει, το γραφω αυτοτο κειμενο για να δειτε οτι δεν ειναι μοναχα οι αλητες που δυστυχως χανουν την ζωη τους απο αυτα, το γραφω για να μου πειτε αν νομιζετε πως λογο της κρισης η συγχρονη μεταναστευση των νεων ελληνων φερνει ασθενειες και αισθηματα οπως η μοναξια, κατι που δεν το ειχαμε ευκολα σαν λαος τοσα χρονια!!
    Δυστυχως ηρθε ο θανατος του φιλου μας! να δειξει οτι δεν ειναι απλα τα πραματα, ο φιλος ηταν απο καλο σπιτι, ηταν γιατρος που ειχε ειδικοτητα καπως σχτικη με αυτα και δουλευε σε ενα απο τα πιο καλα νοσοκομεια της χωρας στην οποια εμενε,δεν εμενε Ελλαδα αφου οπως θα ξερετε λογο του μνημονιου το κρατος εχει αναγκαση πολλους επιστημονες να φυγουν απο εδω και να παν να δουλεψουν σε νοσοκομεια αλλων ευροπαικων χορων οπου οι μισθοι ειναι αξιοπρεπεις! Ετσι λοιπον κι ο φιλος αναγκαστηκε να αφησει την ηλιολουστη και τοσο ομορφη πατριδα μας για να παει σε μια ψυχρη! σκοτεινη αλλα σωστη στον τροπο ζωης χωρα. Ομως η μοναξια, η μουνταδα και αλλα πολλα προβληματα που ειχε μεσα στην ψυχη του το παιδι δεν τον αφησαν να ζησει την καινουργεια του ζωη οπως θα επρεπε! χαθηκε! βαρεθηκε την υποκρισια ολων! δεν γουσταρε να ζει σε μια κοινωνια οπου ο αγωνας για την αποκτηση υλικων αγαθων προηγείται! κατα πολυ αυτονων που κυνηγαν πνευματικα αγαθα, που κυνηγαν των ιδεατο κοσμο! ετσι λοιπον μας αφησε να ζουμε εδω που ζουμε!
    Αντιο φιλε μου!! ευχομαι να μην πονεσες σαν εφευγες! ευχομαι να σου ειχε περασει η ουσια στον εγκεφαλοσου ωστε να μην πονεσες τις τελευτασιες σου στιγμες!! δεν ξερω αν τελικα πιστεψες σε καποιον ΘΕΟ οπως ελεγες τελευταια, αν ναι ευχομαι ο ΘΕΟΣ σου να σε εχει καλα! Φιλαρακι μου εισουν εξαιρετικος τυπος! λογικα θα τα πουμε πολυ συντομα!

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    επισης οι αθηναιοι προσοχη στη σισα. ειναι καινουργιο ναρκωτικο, κοστιζει μολις δυο ευρω και μοιαζει σαν τη κοκαϊνη (σε κανει επιθετικο) αλλα ειναι πιο τοξικη και καταστροφικη, αφου τη φτιαχνουν απο απορρυπαντικα και υγρα μπαταριας.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Αθηνα
    Posts
    115
    η πρεζα η ακομα καλυτερα ο εθισμος δεν κανει διακρισεις..να ζησεις να τον θυμασαι φιλε και να ζησεις καθαρος τιμοντας τον.εχω παει σε καμια 10αρια κηδειες φιλων..χεστα..καλο ξημερωμα

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    [QUOTE=Piece Of Mind;440229]η πρεζα η ακομα καλυτερα ο εθισμος δεν κανει διακρισεις..να ζησεις να τον θυμασαι φιλε και να ζησεις καθαρος τιμοντας τον.εχω παει σε καμια 10αρια κη δειες φιλων..χεστα..καλο ξημερωμα[/QUOTE
    Piece of mind ! Σε ευχαριστω πολυ για τις ευχες σου! Απο οτι βλεπω με καταλαβαινεις και με νιωθεις! ξερεις οτ δεν ειναι απλα μια κακια συνηθεια που απλα την σταματας και ολα μελι γαλα! ξερεις πως ειναι τραυμα στην ψυχη που νεμεν μονοχος μου το εκανα αλλα δυστυχως ειναι ανιατο! αφηνει κουσουρι για παντα και εχει μονο ενα γιατροσοφη για να γιανει!
    Το νικνειμ σου ειναι πολυ ενδιαφερον,δεν ξερω αν το εχεις παρει απο τους boston ,αν ειναι απο αυτους το τραγουδι αυτο εχει υπεροχο νοημα, μηλα για το νοημα της ζωης! τι δυαλεγει ο καθενας μας να κανει! οπως αναφερει κι καποιος στιχος του " I understand about indecision
    But I don't care if I get behind
    People livin' in competition
    All I want is to have my peace of mind. "πολυ εξυπνο και με μαγαλο νοημα! αλλος δυαλεγει στην ζωη του να κυνηγα με αγχος μεσα απο τον ανταγωνησμο τα υλικα αγαθα ,εμεις τους καταλαβαινουμε,αλλα προτημαμε την γαληνη της ψυχης μας! υπεροχοι στιχοι με με πολυ μεγαλο μοημα.
    Σχετικα με τον συγχορεμενο φιλο μας η ζωητου δυστυχως κρατησε λιγο ρε γαμωτο! ειχε τοσα πολλα να ζησει! ηταν χαρακτηρας διαμαντενιος! σαν γιατρος θα προσφερνε ζωη σε ανθρωπους! του αρεσε να γιανει το κοσμο ! πιστευε οτι το χαμογελο και το βλεμα του ανθρωπου που κανεις καλα την υγεια του ειναι το μεγα δωρο! .

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Τι να πω ρε Γιωργο.. κριμα.. πραγματικα θλιβερο... τα ναρκωτικα δν κανουν διακρισεις.. δν ειναι το θεμα το ''ποτο'' οπως ειπες κ εσυ, ειναι το ψυχολογικο υποβαθρο μιας εθιστικης προσωπικοτητας.. ειναι ο εθισμος το θεμα.. αλλος το ριχνει στο αλκοολ, αλλος στα ναρκωτικα, αλλος στα τυχερα παιχνιδια, αλλος στο φαγητο κτλ.. το ζητουμενο δν ειναι το εκαστοτε αντικειμενο, αλλα η ευθραυστη εθιστικη προσωπικοτητα του υποκειμενου που την φερει..
    Ευχομαι εστω να τον θυμαστε με τις καλυτερες αναμνησεις.. συλληπητηρια... :(
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    ΚΕΝΟ ,Δυστυχως τα πραγματα ειναι οπως τα λες! δυστυχως! ειναι ενα ναρκωτικο που σε τρελενει! δεν μπορω να καταλαβω γτ. το κρατος, η αστυνομια - αφου αυτη ειναι ο μεγαλυτερος "ντιλερ" ναρκωτικων στην χωρα το αφηνει να κυκλοφορα? και το διεροτουμε αυτο γτ. το συγκεκριμενο ναρκωτικο - οπως σωστα ειπε ο ΚΕΝΟ αυξανει την οργη και την επιθετικοτητα του χρηστη, αποτελεσμα λοιπον τα μικρα εκγληματα , οπως τσαντιες, κλοπες η "φερμες" μεταξυ χρηστων ειναι αυξημενες! μαλιστα η βιαιοτητα αυτη εχει να κανει και με μαχεροματα η γενικα με αρκετη βια! και οπως μας εχει δειξει η μεχρι σημερα εμεπειρια απο την αστυνομια προτημα να μιραζει στις πιατσες ναρκωτικα που φερνουν σε καταστολη τους χρηστες, να τους κοιμιζει για να αφηνουν ησυχη την κοινωνια! τι πιο καλο για την αστυνομια και το κρατος να εχει νεους κι νεες με δυναμικες ιδεες και απαιτησεις απο αυτους - ενοω το κρατος,το συστημα και την κοινωνια - , να τους εχει σε καταστολη!
    Προσωπικα ατυχησα να δοκιμασω αυτην την ουσια - καλα ενταξι¨) δεν μου την εβαλαν και με το ζορι στο στομα,τα ηθελε ο κολος μου - ο λογος ηταν και ειναι πως το πινει αρεα και που μια φιλημου, συγκεκριμενα η προιν κοπελα μου - πολλα χρονια προιν μου ! Το κακο με αυτο το παλιο ναρκωτικο ειναι οτι οχι μονο το νοθευουν με πολυ δυνατα χημικα οπως υγρα μπανταριας ,ηλεκτρολιτες (βεβαια οι ηλεκτρολυτες ειναι συστατικο που το εχει αναγκη ο οργανισμος μας ωστε να ανταπεξελθε σε αναγκες ενεργειας.) η κοπελια αυτη ευτυχως ειναι περιστασιακη χρηστης ,πινει σπανια, μια φορα στις 10-15 μερες- βλεπετε ειναι αρκετα χριστιανη και νιωθει τυψεις!-¨)χεχε, τι πλακα εχουν ωρες ωρες αυτοι οι χριστιανοι!
    Το θεμα ειναι πως η κοπελα αυτη πριν καποια χρονια, οταν επινα εγω εκανε σαν τρελη! αντιδρουσε πολυ εντωνα! με τον καιρο επινε λιγο χασις αλλα λογο του οτι δεν το θεωρει ναρκωτικο! για αυτο κι σπασαμε επειδη νευριαζε που επινα χημειες!. Χαθηκαμε για καποια χρονια ωσπου την ξανα πετυχαινω μετα απο καιρο! κι μαθαινω οτι πινει πρεζα!!!!!!!!!!!!!!!!!ναι !! ειχε μπλεξει με ενα πρεζεμπορα συριο κι επινε στην αρχη οπιο σκετο ( αυτο που ειναι σαν σοκολατα),μετα πρεζα και επειδη εχει χαμηλο αιματοκριτη κι με την πρεζα ολο επεφτε σε κομα αρχησε το σησα, μαλιστα το ελεγε "σουσα" χεχε.χωρησε με τον πρεζεμπορα και τωρα τραβιομαστε μαζι, αυτη πινει τα δικα της και εγω εδω κι λιγες μερες τα δικα μου! το κακο ειναι οτι εγω πινω κι απο τα δικα της συν και κατι χαπια, συν και αλκοολ, συν και χαπια! αποτελεσμα, να παθαινω κενα μνημης, να παθαινω μερικη παραλυση των ακρων μου και να πεφτω κατω σαν ζωο! ευτυχως που δεν τα πινω καθε μερα - ακομα βεβαια- αφου ειναι θεμα χρονου! πριν λιγες μερες πηγα σε εναν γιατρο - ιδιωτικο λογο του τσεκ απ που δικαιουμαι απο την ιδιωτικη ασφαλεια- τους ειπα την αληθεια! και μου ειπαν την αληθεια!
    Οτι αμα συνεχισω να πινω ηρωινη με σισα και βαρβιτουρικα, συν το αλκοολ η καρδουλα μου - επειδη εχω και ενα φυσημα στην καρδια- η καρδουλα μου δεν θα βγαλει το καλοκαιρι χωρις να κανει εστω μια διακοπη!
    Αυτα απο μενα. Σκεφτομαι σοβαρα να τα ξανα κοψω ολα! ΘΕΛΩ ΝΑ ΖΗΣΩ!!! ΘΕΛΩ ΝΑ ΖΗΣΩ ΚΑΘΑΡΟΣ!!!!!!! απο την αλλη ,ειλικρινα! στην ψυχη των γονιων μου κι αυτων που αγαπω! αμα ηξερα ,αμα μου ελεγε καποιοσ πως θα πεθανεις χωρις να ν ιωσεις τυποτα! μα τον θεο, μα τον εαοομου θα ηθελα να "εφευγα"
    καλο βραδυ φιλαρακια

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Γιωργο εσυ δεν ελεγες οτι θα παρεις κατι χαπια που βοηθουν στην απεξαρτηση ?
    Tι εγινε τελικα , τα παιρνεις ή οχι?

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    καλησπερα¨)
    Ευχαρηστω για το ενδιαφερον, ευχαρηστω για οσα καλα η μη γραψατε περι του θεματος που ειχα ανοιξει. Δυστυχως ο φιλος μου "εφυγε" πισω δε γυρνα! Και μπορει να μην το ηθελε και ο ιδιος αυτο! Οπως ειχα ξανα γραψει μερικοι ανθρωποι οπου ξενυτευοντε για λογους δουλειας! - αφου σαν γιατρος εδω επερνε το ενα τριτο ισως και πιο λιγα απο την χωρα που ηταν- , ειναι απιστευτο!! να περνουν τετοιους μισθους οι γιατροι στην ελλαδα! ,δεν μπορω να καταλαβω πως στο καλο δουλευει αυτο το κολο μνημονιο!! .
    Θελω να πω συγνωμη σε οσους διαβασαν τα οσα εγραψα τις προηγουμενες φορες! βλεπετε προσπαθησα αδικα να πνιξω τον πονο, τον καιμο μου για τον αδικο χαμενο φιλο μεσα απο τις παλιο ουσιες! ,εκανα αυτο που δεν θα ηθελε με τυποτα ο συγχορεμενος! ετσι σαν νηφαλιος τωρα εχω να πω πως η ντροπη που νιωθω ειναι πολυ μεγαλη.
    ΛΑΚΡΥ! ευχαρηστω για τα συλληπητηρια, εχεις απολυτο δικιο το προβλημα ειναι μεσα μας, ειναι η εθιστικη ψυχη που κουβαλαμε!
    ΜΠΕΤΕΛΕΚ.. τα χαπια αυτα τα εχω παρει και αλλες φορες, δυστυχως με λαθος τροπο και με λαθος νοοτροπια, το λαθος μου ηταν οτι πωτες δεν ασχοληθικα με την ημερομινια λιξης τους και με τον χωρο που πρεπει να τα εχω. Αυτην την φορα και εψαξα να τα βρω "φρεσκα" αλλα και τα εχω στο ψυγειο. Σκοπος μου ειναι να τα ξεκινησω μεσα στην βδομαδα αφου δεν εχουν πολλες μερες ζωης, σε λιγες μερες θα λυξουν δλδη.
    Τελος θα ηθελα να πω ευχαρησρω ξανα και ξανα οσους μου συμπαρασταθηκαν σε αυτες τις δυσκολες μου στιγμες, ευχαριστω και οσους μου εγραψαν προσωπικα μηνυματα με ασχημα λογια! και αυτοι καλο μου εκαναν , καταλαβα ποσο χαμηλα εχω πεσει, ποσο αναξιος εχω γινει λογο της αρρωστιας μου! καταλαβα οτι ανθρωπακια που πριν καποιο καιρο - οπου ειμουν καλα τα ειχα για τον,,,- τωρα εχουν την δυναμη κι το θαρρος να με ξεφτυλιζουν, αλα ακομα και αυτους ας τους εχει η ζωη μια καλη τυχη και γεμτη χαρα! γτ. μεσα στην αρρωστη ψυχη μου δεν χωρα πλεον μισος για κανενα ανθρωπο!
    Υ.Γ.
    Ζητω ενα μεγαλο συγνωμη για το εγκλημα μου απεναντι στην τοσο ομρφη γλωσσα, ζητω συγνωμη για τα ορθωγραφικα μου λαθοι! βλεπετε ενα απο τα πολλα προβληματα που εχω ειναι ενα υπολιμα δυσκλεξιας αλλα και η δυσκολια μου να μπορεσω να διαβασω ενα κειμενο οπως ο καθε ενας! εχω το προβλημα που δεν μπορω να συγκεντροθω σε οτι διαβαζω! ευχαρηστω ξανα και ξανα ολους σας! ελπιζω η φιλη μου με την κακια συνηθεια να πινει αυτο το δηλειτιριο το σισα να εκανε την προσπαθεια να μπηκε και αυτη στο φορουμ! να μπει εδω μεσα, να δει ποσα προβληματα εχει ο κοσμος ωστε να μην παει απο μονη της να φτιαξει προνληματα στον εαυτο της, επισης να διαβασει αυτα που γταφω και χωρις παρεξηγηση να μην με ξανα ενοχλησει εαν δεν σταματησει να το πινει αυτο το πραμα!!
    ΚΑΛΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ! ΚΑΛΑ ΜΠΑΝΑΚΙΑ ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΕΥΧΟΜΑΙ Ο ΗΛΙΟΣ ΝΑ ΛΑΜΨΕΙ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΤΟΥ ΚΑΘΕ ΕΝΟΣ ΣΑΣ!!!

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Αθηνα
    Posts
    115
    αν καταλαβαινω καλα τα χαπια που λες ειναι τα σουμποτεξ οι μεθαδονες σε χαπια,υγρες κτλπ.αυτα φιλε μου ειναι για τις πρωτες μερες.ολο το αλλο κομματι θελει δουλεια(ψυχοθεραπειες,προγ ραμματα κτλπ) για να μεινεις μακρυα και να αντιμετωπιζεις τα προβληματα της ζωης χωρις χρηση,οπως τωρα ξερω γω που ηπιες για να αντεξεις οτι εγινε στο φιλο σου.πιστεψε με να πιεις ηθελες απλα,γιατι και χωρις τις πρεζες θα αντεχες οτι συνεβη.απλα η αρρωστεια σου σε ξεγελασε και σου πε "εγινε κατι πολυ σοβαρο,πρεπει να με πιεις για να αντεξεις".ευχομαι να αρχισεις το συντομοτερο να λυνεις το "κουβαρι" του εθισμου σου και να μεινεις μακρυα για παντα.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Γιωργο Πανου ευχομαι ολα να πανε καλα.. προσπαθησε κι εσυ οσο μπορεις, περα απο τα σουμποτεξ κ τα υποκαταστατα π ενδεχομενως παιρνεις...
    Μην σκεφτεσαι αρνητικα, σκεψου οτι θελεις να ζησεις κ θα το παλεψεις..εγω πιστευω σε σενα..
    Θαυματα δν γινονται απο τη μια μερα στην αλλη.. αλλα αν εχεις θεληση θα τα καταφερεις..
    Πιστευω οπως ειπες αλλωστε κι εσυ το γεγονος του θανατου του φιλου σου με αυτον τον τοσο αδοξο κ ασχημο τροπο σε επηρεασε κ ετσι ηπιες κ ξανακυλησες..
    Αυτο πιστευω οτι δν το εχεις διευθετησει επαρκως στο ψυχολογικο κομματι.. οπως ειπε κ ο φιλος παραπανω, ουσιαστικα δν ειχες αναγκη να πιεις κ να γινεις, αλλα το εθιστικο μυαλο σου σε εκανε να σκεφτεις οτι ''πρεπει να πιω για να αντιπαρελθω το γεγονος"
    Μπορει να απεξαρτηθηκες σωματικα κ να μν εχεις πλεον χαρμανες, αλλα ψυχολογικα πιστευω θελεις δουλεια ακομη..
    Ωστε αν αυριο μεθαυριο ξανασυμβει ενα δυσαρεστο γεγονος, να μν ξανακυλησεις στα ιδια η σε ο,τι αλλο..
    Νομιζω καταλαβαινεις τι θελω να πω, ελπιζω τα λεω σωστα..
    Καλη δυναμη κ καλο αγωνα φιλε Γιωργο! Θα τα καταφερεις! :)
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Καλησπερα φιλοι μου¨)
    Ντροπημου κι βλακεια μου να ψαχνω δικαιολογια για το πιωμα μου στο να θρηνω το θανατο ενος φιλου! ειναι ντροπη και ασεβια προς αυτον! ειμαι συγουρος πως αν μπορουσε να με ακουσει απο εκει απανω - η απο εκει κατω στον αδη! αφου λεγετε απο πολλους πως οποιος "φευγει" απο ουσιες, απο λαγνια παει στην κολαση! οτι φευγει δλδη με του σατανα τον δρομο - ,ας τον εχει ο ΘΕΟς καλα! ,Ο Θεος οπου εγω τον ψαχνω κι δεν το βρισκω! οπως λεει και ο Ελύτης "" Θεέ μου τι μπλε ξοδεύεις για να μη σε βλέπουμε! !!"""
    το θεμα ειναι οτι αμα με εβλεπε θα στραβωνε παρα πολυ που εκανα οτι εκανα για το οτι πεθανε! τωρα το οτι παιθανει ειναι κριμας η ειναι λυτροση?? κανεις δεν ξερει!

    Φιλε μου πις οφ μαιντ, παλυς εχεις δικιο, δυστυχως πρεπει να δουλεψω οπως τα λες, οι σωματικες εξαρτησεις ειναι δυσκολες, ποναν αλλα κραταν λιγακι! το πνευμα ειναι το προβλημα, το πνευμα ειναι που θελει γιατρια!
    ΛΑΚΡΥ , σε ευχαριστω απο καρδιας για τις ευχες σου! μακαρις να ειχα τηνδυναμη κουμαντο στο πνευμα μου να καμω! τις συμβουλες και τος ευχες σου αληθεια να τις καμω!

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Εχθες το βραδυ εκαμα μια αποπιρα να κοψω, μετα απο 11 ωρες εκτως χρησης πηρα το χαπι, πειρα μισο στην αρχη, αποτελεσμα ηταν να βγαλω χαρμανες δυνατες!! μετα απο λιγο ξανα περνω αλλο ενα μισο χαπι, περημενα και παλυ τα ιδια ,μισι ωριτσα χαλαρωσα και μετα παλυ χαρμανες δυνατες! επηρα κι αλλο μισο! παλυ τα ιδια! δυστυχως ο διαολος με κυριευσε και πηγα Μενιδι για να γινω! για να μου φυγουν οι χαρμανες και να μπορεσω να παω δουλεια! αποτελεσμα! να πιω πρεζα! και να μην "ακουσω"τυποτα!!!!! ειχε δουλεψει μεσα μου η ναλαξονη η "ασπιδα" και σαν ανταγωνιστης δεν αφυσε την ηρωινη να με μεθυσει! Ταλεπορυθηκα παναθεμαμε! η καρδουλα μου χτυπαγε δυνατα και γρηγορα! για μιας στυγμης νομιζα πως θα σταματησει μια για παντα να χτυπα! να πω την αμαρτια μου -οσο και αν αγαπω την ζωη! το παρακαλεσα να γινει! να παψει μονομιας να χτυπα μπας και ηρεμισω! - , αλλα δεν, με χαρμανες, να κρυωνω και να ζεστενομαι την ιδια ωρα, να εχω αδυναμια, να μην μπορω να καμω τα πιο απλα πραματα! αλλα με το πισμα να υπαρχει ,πηγα για δουλεια! θα με λυποταν και ο πιο κακος ανθρωπος! ομως πηγα για δουλεια και μολις μπορεσα λιγακι να καλμαρω πειρα τηλ. καποιον που -λεει οτι εχει γνωσεις σε αυτα!- μου ειπε οτι το εκανα λαθος!
    Απο οσα μου ειπε αυτος και απο οσα εκατσα και εψαξα στο νετ, βρηκα οδηγιες απο σαιτ ιατρικα, που μηλαν για το χαπι αυτο εμαθα καποια πραματα και την επομενη θα το κανω σωστα! πρωτα απο ολα για να το παρω αυτο το χαπι πρεπει να εχω πεσει σε χρηση ηρωινης! να μην πεινω δλδη 2-3 γρ. την μερα, πρεπει το πολυ να πινω ως 1 γρ. για 4-5 μερες, μετα να κατσω ισα με μια μερα καθαρος, να πιω λιγο νερακι και τωτες να το παρω ανα δυαστηματα 2 ωρων, ετσι πρεπει να το δουλεψω αυτο το χαπι, αλλιως ,θελει μεθαδονη που την πινεις οπως νανε.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Γιωργο λυπαμαι πολυ για την εξελιξη κ αυτο π εκανες... αλλα πιστεψε με κ η υποτροπη μεσα στο προγραμμα ειναι.. το rebound δλδ του να ξαναπιεις.. σημασια ομως εχει να αναγνωρισεις το λαθος σου κ να συνειδητοποιησεις οτι δν πρεπει να το επαναλαβεις.. εισαι δυνατος ρε συ, βαλτο κατω κ παλεψ'το.. θα σου βγαλει κ στερητικα κ διαφορα αλλα, αλλα εκεινη τη στιγμη να σκεφτεσαι μακροπροθεσμα, οτι δλδ κανεις μια προσωρινη θυσια για να ζησεις το υπολοιπο της ζωης σου ελευθερος, απαλλαγμενος απο ουσιες π ουσιαστικα σου ειναι αχρηστες! καλη δυναμη στον αγωνα σου κ μν δισταζεις να μας ενημερωνεις, οποιες κ αν ειναι οι εξελιξεις! να θυμασαι οτι θα τα καταφερεις κ θα το νικησεις εσυ! καλη συνεχεια κ μν σκεφτεσαι πλεον ο,τι εγινε, κοιταμε απο δω κ στο εξης!! :)
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Εχεις δικιο, πρεπει και αξιζει να προσπαθησω για να ζησω και εγω ! να ζησω μια ζωη με χρωματα, μυροδιες και ολα τα ωραια! ποσο μαλον το καλοκαιρι που ερχετε! Δεν ειναι ευκολο, οπως γνωριζεις, αλλα τα ευκολα ειναι και βαρετα! ¨)
    Θα ξανα προσπαθησω! θα ξανα φτιαξω ενα προγραμμα για να κανω την αποτωξινοση και μετα την απεξαρτηση οπου ειναι και το πιο δυσκολο. Το υποσχομαι πως δεν θα τα παρατησω ετσι ευκολα!
    ΘΕΛΩ ΝΑ ΖΗΣΩ ΚΑΙ ΕΓΩ!! ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΝΑΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΟΠΩς ΟΛΟΙ ΣΑΣ! ΝΑ ΕΧΩ ΚΑΘΑΡΑ ΑΙΣΘΗΜΑΤΑ! ΚΑΙ ΕΓΩ!! ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΑΡΡΩΣΤΟΣ! γτ. αυτο που εχω δεν ειναι οτι απλα γουσταρω να πινω και παω και πινω! ενταξι μπορει να μην ειμαι εξυπνος αλλα δεν ειμαι κι τοσο ηλιθιος! να θελω να χαλαω την υγεια μου, τα νιατα μου, ταα λεφτα μου κι να ειμαι σαν ζομπι! ολα αυτα τα κανω γτ. απλα ειμαι αρρωστος! Θα βαλω μπρος ξανα τα 12 βηματα αυτοψυχοθεραπειας.

  15. #15
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Αθήνα
    Posts
    27
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    πρωτα απο ολα για να το παρω αυτο το χαπι πρεπει να εχω πεσει σε χρηση ηρωινης! να μην πεινω δλδη 2-3 γρ. την μερα, πρεπει το πολυ να πινω ως 1 γρ. για 4-5 μερες, μετα να κατσω ισα με μια μερα καθαρος, να πιω λιγο νερακι και τωτες να το παρω ανα δυαστηματα 2 ωρων, ετσι πρεπει να το δουλεψω αυτο το χαπι, αλλιως ,θελει μεθαδονη που την πινεις οπως νανε.
    Δεν χρειάζεται κανένα "κατέβασμα" στην ποσότητα ηρωίνης που έπινες!! Αν ίσχυε κάτι τέτοιο, δεν θα έκανε κανείς την απόπειρα να "κόψει" ("κατέβασμα" σημαίνει και χαρμάνες - στερητικά).
    Αναλόγως την ποσότητα που έπινες θα πρέπει να αρχίσεις το χάπι με τα κατάλληλα mg (milligrams). Π.χ. εγώ που πριν μπω στο πρόγραμμα έπινα περίπου 5gr (γραμμάρια) πρέζα την ημέρα ο γιατρός με άρχισε από τα 12mg και ούτε χαρμάνες ούτε τίποτα (τo ένα χάπι = 8mg. Tα 12 mg = 1½ χάπι).
    Εσύ κατά την γνώμη μου με 2-3gr την ημέρα, πρέπει να αρχίσεις με 8mg (δηλ. 1 χάπι). Και φυσικά εννοώ 1 χάπι την ημέρα έτσι; Καταλαβαίνεις τώρα πόσο πολυέξοδο είναι να κάνεις αποτοξίνωση βρίσκοντας το χάπι στην μαύρη αγορά και χωρίς να ανήκεις στο πρόγραμμα υποκατάστασης (Π.Υ.) του ΟΚΑΝΑ που μας το χορηγούν κάθε μέρα και ΔΩΡΕΑΝ;;
    Λοιπόν αρχίζεις με 1 χάπι την ημέρα (8mg). Αυτό για τις 3,4,5 πρώτες μέρες που διαρκούν τα "χοντρα" στερητικά.
    Ωραία τώρα έκοψες την πρέζα μαχαίρι και χωρίς να καταλάβεις τίποτα. Οι υποδοχείς του εγκεφάλου σου "μ" και "κ" "άδειασαν" από την πρέζα και "γέμισαν" από ένα άλλο ναρκωτικό, την βουπρενορφίνη. Όσο είναι γεμάτοι οι παραπάνω υποδοχείς, ο εγκέφαλός σου είναι κομπλέ και δεν αποζητάει την πρέζα (δεν έχεις ΚΑΜΜΙΑ ΕΠΙΘΥΜΙΑ για πρέζα).
    Εσύ τώρα πρέπει να μειώνεις σταδιακά τα mg. Κάπως έτσι: Tις πρώτες 3,4,5 μέρες στα 8mg. Τις επόμενες 3-4 μέρες πας στα 6 mg (τα 3/4 του χαπιού). Τις επόμενες 3-4 μέρες πας στα 4mg και ούτο καθ'εξής μέχρι να το μηδενίσεις εντελώς και φυσικά χωρίς να αισθανθείς στερητικά από την βουπρενορφίνη.
    Απο εκεί και ύστερα πρέπει να αρχίσεις ψυχοθεραπεία με έναν ψυχολόγο - ψυχοθεραπευτή (ευτυχώς την ψυχοθεραπεία την βρίσκεις και έξω δηλ. εκτός ΟΚΑΝΑ, πληρώνοντας φυσικά).

    ΠΡΟΣΟΧΗ:
    1) Το χάπι ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΤΑΠΙΝΟΥΜΕ αλλά το αφήνουμε να λυώσει κάτω από την γλώσσα (χρειάζεται 10-15 λεπτά). Αν το καταπιείς είναι σαν να το φτύνεις γιατί αυτή η ουσία (βουπρενορφίνη) απορροφάται ΜΟΝΟ από τους σιελογόνους αδένες και όχι από το στομάχι.

    2) Για 10-15 λεπτά μετά την χορήγηση (το λυώσιμο του χαπιού) ΔΕΝ ΠΙΝΟΥΜΕ ΟΥΤΕ ΤΡΩΜΕ ΤΊΠΟΤΑ.

    3) Την 1η φορά που θα το πάρεις πρέπει να έχουν περάσει τουλάχιστον 8-10 ώρες από τότε που ήπιες ζα κι άμα μπορείς και παραπάνω (12 ώρες) τόσο το καλύτερο. Πρέπει να το πάρεις αφού αισθανθείς τα ψιλά στερητικά. Αυτό είναι νόμος.

    4) Υπάρχουν χάπια των 8mg και των 2mg (τα χάπια των 8mg γράφουν ανάγλυφα απ' την μια μεριά "Ν8" και των 2mg γράφουν "Ν2").

    Για ότι απορίες έχεις στείλε μου πμ.
    Last edited by stelios68; 07-06-2013 at 16:03.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 54
    Last Post: 16-05-2011, 20:38
  2. "Ζητειται" Γιατρος - Ανθρωπος....
    By Lenaki in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 6
    Last Post: 08-09-2006, 03:15
  3. Ερωτική εμμονή: Ενας καθημερινός "δήμιος του έρωτα"
    By elsa__ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 5
    Last Post: 02-05-2006, 00:07
  4. Ο φίλος που "περνάει δύσκολα"
    By DORINA in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 22-02-2006, 13:55

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •