Μπερδεμένος
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 31
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    11

    Μπερδεμένος

    Καλησπέρα σας
    θα ήθελα την βοήθεια σας!!!

    λοιπόν έχουμε και λέμε
    είμαι παντρεμένος εδώ και 6 χρονιά έχουμε παιδί

    αγαπώ πάρα μα πάρα πολύ την γυναικά μου!
    άλλα πριν από 6 βδομάδες ξεκίνησα ενα πρότζεκτ με μια συνάδελφο
    που εχει να κανει με ταξηδια.
    πηγαμε σε διαφορα μερη μαζι και ολα ηταν οκ
    αλλα πριν απο 2 βδομαδες πηγαμε μαζι σε ενα δασος για το προτζεκτ
    και μηναμε εκει την νυχτα,και επιδι εκανε πολυ κρυο κοιμηθήκαμε αγκαλεια να μην παγώσουμε.
    για την αλήθεια πριν και απ αυτο ειχα καποια συναίσθηματα για αυτην,αλλα μετα απ αυτην την νυχτα εγω εχω ερωτευτεί αυτην την κοπελα
    και τωρα απλα δεν μπορω να την βγαλο απο το μυαλο μου,και νοιθο απιστευτα ένοχος απεναντη την γυναικα μου...
    και δεν ξερω τι να κανω!και το αλλο ειναι πως οταν ειμαστε μονοι με την κοπελα αυτη ειναι απιστευτα φιλική και μου ριχνει ματιες υπονοουμενα
    αγκαλειαζι και τετοια αλλα οταν ειμαστε σε καποια παρεα με κοινους φιλους ειναι απιστευτα ψυχρή,δεν θελει να μου μιλαει με αποφευγη συνεχεια
    ...
    τωρα εγω τι να κανω?
    θελω να κρατησω την φιληα μας αλλα και απο την αλλη δεν μπορω να την κοιταξω φιλικα!
    ειναι και γυναικα μου απο την αλλη που την αγαπω!
    θελω την βοηθεια σας!

  2. #2
    Member
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    London/Thessaloniki
    Posts
    57
    katse me tin gynaika sou anthrwpe... afou dn egine tpt ekeino to vrady ...asto na paei sto diaolo
    You don't need to be jewish or gay to make it in Hollywood , just bipolar! :cool:

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    11
    ναι φιλε μου αλλα γιατι συμπεριφερεται ετσι απέναντί μου?
    με θελει η οχι αυτο θελω να μαθω!
    αλλα και απο την αλλη εχει σημασια?

  4. #4
    Member
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    London/Thessaloniki
    Posts
    57
    estw oti se thelei .... pou mporei na odigisei ... ekswsyzigiki sxesei ??? gia poso kairo?? antexeis na to kaneis auto stin gynaika sou pou tin agapas?
    an oxi ekswsyzigiki sxesi pente-eksi krevatia... apo pente eksi krevatia exeis anagki?
    You don't need to be jewish or gay to make it in Hollywood , just bipolar! :cool:

  5. #5
    ..θα σε ρωτήσω αυτό που ρώτησα και ενα άλλο μέλος πρόσφατα με σχεδόν το ίδιο θέμα: με τη γυναίκα σου πως τα πάτε?

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    11
    έχεις απόλυτο δίκιο φίλε μου!
    αλλα ανθρωπος ειμαι εχει μπει μεσα μου και δεν βγαίνει με τιποτα!
    αυτο ειναι το θεμα πως δεν μπορώ να κανω κατι τετοιο στην γυναικα που αγαπάω!
    και δύστυχος δεν μπορω να κορψο την επαφη μου μαζι τις γιατί δουλεύουμε μαζί!

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Κάπου στην Αθήνα
    Posts
    527
    Νέε, η δυτική κοινωνία έχει περάσει από την αντιμετώπιση της απιστίας σαν ταμπού, στην αποδοχή της σαν αναγκαίο κακό και τελικά σε τρόπο εκτόνωσης των προβλημάτων του ατόμου που προκύπτουν είτε στη σχέση του, είτε σε ατομικό υπαρξιακό επίπεδο. Δεν προσπαθώ να ηθικολογήσω, θέλω όμως να σταθώ στην ευκολία με την οποία καταφεύγουμε πλέον στην απιστία. Το πόσο αξιολογούμε αυτό που έχουμε στη ζωή (τη σχέση μας στην προκείμενη περίπτωση) εξαρτάται από το τι είμαστε έτοιμοι να θυσιάσουμε γι αυτό. Κοντολογίς, αν σέβεσαι τη γυναίκα σου και τον εαυτό σου θα αρνηθείς να ενδώσεις στην ευκολία της απιστίας.

    Ανεξάρτητα με το παραπάνω λογίδριο, πιστεύω πως ο καθένας μας μέσα του έχει ήδη αποφασίσει αν θα ενδώσει ή όχι. Επομένως, μην ακούς κανένα και πράξε κατά συνείδηση...

  8. #8
    Member
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    London/Thessaloniki
    Posts
    57
    swstos o nick
    You don't need to be jewish or gay to make it in Hollywood , just bipolar! :cool:

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    11
    με την γυναικα μου τα παμε αρκετα καλα!
    αληθεια ειναι πως ειχαμε αρκετες καυγαδες οσ μεχρι χωρισμου!
    αλλα τωρα ειναι ολα οκ!
    αν και πριν καποιος μηνες αθελα διαβασα την συζήτηση που ειχε με την αδελφη τις στο Facebook και τις ελεγε πως και αυτη εχει ερωτευτεί σε εναν απο την δουλεια της
    φυσικα δεν τις ειπα τιποτα,και περασε αυτο,ουτε που το σκεφτομαι!
    και δεν το ξερει για αυτο κανεις εκτος απο την κοπελα που εχω ερωτευτεί,δυστυχος τις το ειπα!
    τωρα λεω μήπως παιζει αυτη παιχνιδια με μενα?!!

  10. #10
    Quote Originally Posted by νεος30 View Post
    με την γυναικα μου τα παμε αρκετα καλα!
    αληθεια ειναι πως ειχαμε αρκετες καυγαδες οσ μεχρι χωρισμου!
    αλλα τωρα ειναι ολα οκ!
    αν και πριν καποιος μηνες αθελα διαβασα την συζήτηση που ειχε με την αδελφη τις στο Facebook και τις ελεγε πως και αυτη εχει ερωτευτεί σε εναν απο την δουλεια της
    φυσικα δεν τις ειπα τιποτα,και περασε αυτο,ουτε που το σκεφτομαι!
    και δεν το ξερει για αυτο κανεις εκτος απο την κοπελα που εχω ερωτευτεί,δυστυχος τις το ειπα!
    τωρα λεω μήπως παιζει αυτη παιχνιδια με μενα?!!

    ..μηπως μπορείς να γινεις λιγο πιο σαφης?
    Διαβασες οτι η γυναικα σου έχει ερωτευτει εναν άλλο, δεν της είπες τίποτα παρά το εκμυστηρευτηκες στην κοπέλα από τη δουλειά σου με την οποια δηλώνεις ερωτευμενος?

    μιστερ χαουζ γραφε ελληνικα μας έχεις τυφλώσει και είναι και όρος χρήσης του φόρουμ.
    Ψάξε στον πίνακα ελεγχου θα τα βρεις, το έπαθα προχτες είναι πανευκολο.

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    11
    Nick_cave
    αυτο ειναι το προβλημα μου πως η συνείδηση μου λεει να παω να τις τα πω ολα ασα νιώθω για αυτην
    και απο την αλλη λεει δεν ειναι σωστό αυτο που θα κανω!
    και περα απ αυτο εγω δεν ξερω αν με θελει κιολας η κοπελα!

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    11
    Θεοφανία δύστυχος επραξα ακριβος ετσι!

  13. #13
    Quote Originally Posted by νεος30 View Post
    Θεοφανία δύστυχος επραξα ακριβος ετσι!

    ..βρε νέε μου, συγνώμη κιολας αλλά αν εγώ έπιανα τον φίλο μου να μιλάει με τον αδελφό του και να του λέει οτι ειναι ερωτευμενος με μια άλλη, το λιγότερο που θα του έκανα είναι να του βγάλω τα νύχια με πένσα :Ρ
    Το γεγονός ότι ξεπέρασες αθόρυβα κάτι τέτοιο είναι από μόνο του η απάντηση στο ερωτημα σου: δεν εισαι ερωτευμενος με τη γυναίκα σου, δεν σε πολυ ενδιαφέρει αλλά και δεν θες να χωρίσεις λόγω παιδιού να φανταστώ, οπότε που είναι το πρόβλημα σου?
    Μήπως για το αν η κοπέλα που σου αρέσει νιώθει το ίδιο και θα προχωρήσει ποτέ αυτό που άρχισε?

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    11
    και γιατί μου συμπεριφερεται ετσι ψυχρα οταν ήμαστε σε παρεα?

  15. #15
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    11
    οχ βρε Θεοφανια...
    τι να να κανω???
    τις το γύρισα μετα οτι και καλα τις εχω μιλήσει τα εχουμε βρει και ολα ηταν μια μεγαλη παρεξήγηση.
    το εκανα για να μην πει τιποτα εδω και εκει!
    και δεν σας το ειπα το αλλο...αυτη η κοπελα εχει ερθει σπιτη μου και εχει γνωριστεί και με την γυναικα μου!

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. μπερδεμενος
    By Giorgos1972 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 13
    Last Post: 19-11-2012, 19:01
  2. Μπερδεμενος
    By glafkos in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 12
    Last Post: 11-08-2011, 18:16
  3. Μπερδεμενος
    By RedSky in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 43
    Last Post: 14-05-2011, 19:45
  4. ΜΠΕΡΔΕΜΕΝΟΣ
    By seleios in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 05-12-2010, 21:39
  5. μπερδεμενος
    By xaliaola in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 26
    Last Post: 01-05-2010, 23:47

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •