Διαταραχμενη Προσωπικότητας με εντονο το παιδικο στοιχειο"
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 3 of 3
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    15

    Διαταραχμενη Προσωπικότητας με εντονο το παιδικο στοιχειο"

    Γεια σας παιδια,
    Περιτο να σας πω οτι ειναι πρωτη φορα που γραφω στο σιτε σας και θα ηθελα να σας συνχαρω για την υποστιρηξη που εχεται και δινετε....... Μπραβο σας.
    Θα ηθελα να ρωτησω εαν γνωριζεται τι ειναι "η Διαταραχμενη Προσωπικότητας με εντονο το παιδικο στοιχειο" ,
    πως θα πρεπει να αντιμετωπιζεται απο φιλους...........


    Φιλικα

    Bob

  2. #2
    Administrator
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,033
    Originally posted by tara

    Θα ηθελα να ρωτησω εαν γνωριζεται τι ειναι \"η Διαταραχμενη Προσωπικότητας με εντονο το παιδικο στοιχειο\"
    Kαλησπέρα και καλώς ήλθες στο e-psychology.gr
    Αν θέλεις πες μας λίγα λόγια παραπάνω. Ποιον αφορά η διαταραχή? Τη διάγνωση την έκανε κάποιος γιατρός?

    Αν θέλεις ρίξε μια ματιά στη σχετική στήλη που θα βρεις στο e-psychology
    Διαταραχές προσωπικότητας

    Θα βρεις μερικά πράγματα στον παραπάνω σύνδεσμο για όλες τις γνωστές διαταραχές προσωπικότητας.
    \"Το έντονο παιδικό στοιχείο\" είναι μάλλον αδόκιμος όρος. Ισως κάποια προσπάθεια του γιατρού να εξηγήσει με απλό και κατανοητό τρόπο κάποια πράγματα.
    Το φόρουμ αυτό, δεν υποκαθιστά τη θεραπεία με τον ψυχολόγο ή τον γιατρό σας. Απευθυνθείτε σε ειδικό, αν κάνετε σκέψεις που μπορούν να αποδειχθούν επικίνδυνες για τον εαυτό σας ή τους άλλους.

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    15
    Καλος σας βρηκα.....dodoni και σε ολους σας
    Την διαγνωση την εχει κανει senior ψυχολογος στην πρωην κοπελα μου (προσωποκεντρικη συμβουλος).
    Εχω προσπαθησει πολυ να βρω σχετικη βιβλιογραφια αλλα σταθηκε ελλειπες και αδυνατο.
    Παραλληλα αφου με εχει χωρησει απειρες φορες και μου ειχε κανει πολλες προτασεις γαμου προσπαθω να ειμαι διακριτικα ακομα διπλα της και να καταλαβω τι αισθανεται και να την βοηθησω οπως μπορω διοτι την αγαπω αλλα δεν ειμαι ερωτευμενος μαζι της πλεον.
    Συγκεκριμενα αισθανεται θλιψη για τον χαμο του μπαμπα της- μαυριλα στην ζωη της-αποριψη απο φιλους σαν επακολουθο τις συμπεριφορα της-δακρυα-κλαμα
    Παρολα ταυτα ειναι ενας δυναμικος φωτινος χαρακτηρας ,δειχνει χαρουμενος ευτυχισμενος αλλα μεσα τις εχει μεινει στα 24 χρονον, τοσο οσο ηταν πριν χασει τον μπαμπα της μπροστα στα ματια της , με τροπο οπως το ειχε οραματιστη λιγο καιρο πριν και λιγο καιρο πριν παντρευτη η αδελφη της...... μεγαλο το χτυπημα.......
    Εχουν περασει καμποσα χρονια απο τοτε αλλα τα σημαδια εξακολοθουν ειναι εμφανη τουλαχιστον σε εμενα -οπως να κλαει στον υπνο της-


    Να ειστε καλα

    Φιλικα

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •