Αντικαταθλιπτικά που δεν παχαίνουν και εμπειρίες γενικότερα - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 26 of 26
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    Είναι τομάρια όντως
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Μια σκατοψυχιατρος , ηθελε να με μπουκωσει με ρεμερον , δεν το παιρνω λεω , παχαινει , ' τωρα θα κοιταξουμε την σιλουετα σου , η να γινεις καλα ' η απαντηση ........η ιδια ηξερε οτι παιρνω πολλα ζαναξ , και πηγα να μου γραψει , μουγραφει σενα ασπρο χαρτι , 20 ζαναξ , τι ειναι τουτο λεω ? τοσα δεν θελεις ? απαντησε, δλδ με ειρωνευτηκε κι απο πανω ..... φυσικα δεν ξαναπατησα , ουτε την πληρωσα ......

    και μην πεσεις σε μπατσινα , εχω πεσει ,σε μπατσους , μπατσινες, ο μπατσος μπορει και α στην χαρισει , η μπατσινα ποτε , θα εξαντλησει ολη της την αυστηροτητα ....κομπλεξικες .....

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    Αθήνα
    Posts
    574
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Ειχαν μια σκασιλα οι γιατροι αν θα παχυνεις ..........δεν εχεις καταλαβει τι τομαρια ειναι , εγω εχω ...........μονο το ρεμερον παχαινει , και ολα τα αντιψυχωσικα , αλλα το ρεμερον , ειναι το χειροτερο φαρμακο , δουλευει σαν αντικαταθλιπτικο , αλλα ανετα παιρνεις 50 κιλα σενα χρονο , αρα αχρηστο , μην το παρει κανεις .......ενας γιατρος που θα προτεινει αυτοτο φαρμακο , ειναι ασυνειδητος , εμενα μου τοχε δωσει ενας μ@λακας γιατρος , το 2000 ,και σε 3 μηνες , πηρα 14 κιλα .....αργοτερα εαθα οτι πνιγηκε , αμα πω οτι χαρηκα ...............τωρα , οτι μου προτεινουν , αποφασιζω εγω αν θα το παρω , ......οχι ο γιατρος ...
    όντως το ρεμερον ανοίγει την όρεξη. Εγώ πάντως που το παίρνω σε υψηλή δόση δεν αντιμετωπίζω τέτοιο θέμα. Το ίδιο συμβαίνει και με την υπνηλία.

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by black_adder View Post
    όντως το ρεμερον ανοίγει την όρεξη. Εγώ πάντως που το παίρνω σε υψηλή δόση δεν αντιμετωπίζω τέτοιο θέμα. Το ίδιο συμβαίνει και με την υπνηλία.
    Ενδιαφερον ...........μου λες σε παρακαλω την δοση ,γιατι τα 30mg , σε κανουν παμφαγο ....

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    Αθήνα
    Posts
    574
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Ενδιαφερον ...........μου λες σε παρακαλω την δοση ,γιατι τα 30mg , σε κανουν παμφαγο ....
    Τα 30 ναι ισχύει ανοίγουν πολύ την όρεξη. Και εγώ έτρωγα αρκετά.στα 30.Τώρα παίρνω 60mg και δεν έχω θέμα με την όρεξη.

  6. #21
    Το Faverin δεν διεγείρει την όρεξη, δεν παχαίνει. Το αντίθετο ισχύει για το cipralex.
    γιάννης

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by black_adder View Post
    Τα 30 ναι ισχύει ανοίγουν πολύ την όρεξη. Και εγώ έτρωγα αρκετά.στα 30.Τώρα παίρνω 60mg και δεν έχω θέμα με την όρεξη.
    Σευχαριστω ...........

  8. #23
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2019
    Posts
    26
    Quote Originally Posted by betelgeuse View Post
    Bασικα υπαρχουν αντικαταθλιπτικα που παχαινουν και καποια που δεν παχαινουν , μαλιστα λενε οτι αδυνατιζουν κιολας.
    Τα λαντοζ ανηκουν σε αυτα που δεν παχαινουν και στο 13 % των ασθενων παρατηρειται και απωλεια βαρους....

    Συμφωνω με τον Mc House οτι μπορει να πηρες τα κιλα και λογω καταθλιψης και οχι απαραιτητα λογω χαπιων.
    Εγω πηρα 25 κιλα και σιγουρα δεν εφταιγαν τα χαπια , αλλα η καταθλιψη και η προσωπικη μου αδυναμια να μην μπορω να ελεγξω τις ποσοτητες που ετρωγα.
    Εγω πηρα λαντοζ κ εβαλα 7 κιλα.Ο γιατρος μου ειπε οτι ειναι τα μονα που δεν παχαινουν.Σκεφτομαι να τα κοψω μονη μου γιατι δε θελω να θεραπευσω τη μια αιτια (πανικους), να να μου προκυψει αλλη (παχυσαρκια).

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Location
    Greece
    Posts
    1,459
    Quote Originally Posted by toallomiso View Post
    Εγω πηρα λαντοζ κ εβαλα 7 κιλα.Ο γιατρος μου ειπε οτι ειναι τα μονα που δεν παχαινουν.Σκεφτομαι να τα κοψω μονη μου γιατι δε θελω να θεραπευσω τη μια αιτια (πανικους), να να μου προκυψει αλλη (παχυσαρκια).
    Καλυτερα να σου προκυψει αλλη αιτια(παχυσαρκια) παρα πανικος....
    Οταν γινεις καλα εχεις ολο το χρονο μπροστα σου με γυμναστικη και διατροφη να χασεις τα κιλα αυτα.
    Δεν πρεπει να παιζεις με την ψυχικη σου υγεια.

  10. #25
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2020
    Posts
    2
    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ, ΠΑΙΡΝΩ ΚΙ ΕΓΩ SEROTYP ΑΝΤΙΚΑΤΑΘΛΙΠΤΙΚΑ ΚΑΙ ΣΕ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ 10 ΚΙΛΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΞΕΦΟΡΤΩΘΩ!

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    319
    Πήγαινε σε διατροφολογο , βοηθάει

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Αντικαταθλιπτικα !!ποια ειναι τα πιο καλυτερα??εμπειριες κ γνωμες δεκτες!
    By babis1925 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 1
    Last Post: 16-01-2013, 16:26
  2. ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΛΛΗΤΗ ΜΟΥ Κ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ
    By Lacrymosa in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 35
    Last Post: 16-11-2012, 03:21
  3. Φάρμακα που δεν παχαινουν
    By mihalis in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 87
    Last Post: 26-07-2010, 19:23
  4. Τα αντικαταθλιπτικα παχαινουν?
    By afrula in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 28-01-2010, 18:17
  5. Η οικογένεια γενικότερα σας βοηθάει ψυχολογικά;
    By giota in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 21
    Last Post: 11-05-2009, 00:21

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •