Ερωτεύτηκα κάποια που έχει σχέση
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18
  1. #1

    Ερωτεύτηκα κάποια που έχει σχέση

    Ναι την έπαθα.Εψαχνα μια κοπέλα γλυκιά και ώριμη και έπεσα πάνω σε κάποια που έχει σχέση.Δυστυχώς γνωριστήκαμε στο διαδίκτυο και μιλούσαμε για κάποια κοινά που έχουμε.Δεν έδινε πληροφορίες για την προσωπική της κατάσταση και έτσι την έπαθα.Είχα μια φοβία με την προσωπική επαφή με κοπέλες και αναγκάστηκα να ρωτήσω για αυτήν. Εμαθα από στενό συγγενικό πρόσωπο ότι είχε η έχει σχέση με κάποιον.Λοιπόν αυτό το πρόσωπο μου είπε ότι νομίζει πως είναι σε σχέση με κάποιον γύρω στα 40!Αυτη είναι 24!Δεν ξέρω αν τελικά ισχύει αυτό όμως!

    Βρήκα το θάρρος και της το είπα στο τηλέφωνο.Πρέπει να τα χασε κάπως γιατί μου λέει εμ...τι να πω?Τότε την ρώτησα και μου είπε ότι έχει σχέση εδω και ένα χρόνο.

    Πρόσφατα της ευχηθηκα για τα γενέθλια της και είδα που έλεγε ότι γνώρισε πολλά πρόσωπα μέσα σε ένα χρόνο που της άλλαξαν την ζωή.Δεν ξέρω ίσως να είχε κατάθλιψη η κάποια άλλη απαγοήτευση για την ζωή..

    Αυτό που με βασανίζει είναι ότι δεν μπορώ να την ξεχάσω.Μέσα μου το ένα κομμάτι λέει προχώρα μπροστά και θα βρεθει κάποια και ένα άλλο μου λέει να περιμένω γιατί δεν ξέρεις ποτέ.Αλλά αφού είναι ευτυχισμένη αυτή γιατί εγώ να τρέφω ελπίδες ακόμα?Γνωρίζω ότι είναι κοπέλα που της αρέσει η κοινωνικότητα πολύ και μάλλον με αυτόν τον τρόπο έπεσε σε κάποια δίχτυα.

    Είμαι σε δίλημμα αν και προσπαθώ να μην την σκέφτομαι.Ακόμα και να της μιλάω φιλικά θα ξέρει ότι εγώ την θέλω και δεν μου αρέσει να με βλέπει γυναίκα με αυτόν τον τρόπο ενώ ξέρει.Δεν θέλω να πέσω .....και να με λυπάται.

    Τι πρέπει να κάνω Κυρίες και Κύριοι?:confused:

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Οταν λες οτι ειναι κοινωνικια κοπελα και εξ αιτιας αυτου επεσε σε καποια διχτυα τι εννοεις?

  3. #3
    Κρατησε μια καλή επικοινωνία μαζι της, αυτο που λεμε να μην χαθειτε. Κοπελα που μιλα με άλλους πχ μεσω διαδικτυου ή τα πολλά πρόσωπα που σου ειπε πως γνωρισε σε ενα χρονο, σημαινει πως δεν ειναι ευτυχισμενη με τη σχεση της ή η σχεση της δεν την καλύπτει πλήρως έστω κι αν η ίδια λεει πως ειναι ευτυχισμενη. Γι αυτο κράτησε επικοινωνία, χωρις όμως να πάψεις να κοιτας κι αλλου και μην κανεις το λαθος να την ερωτευτείς.
    γιάννης

  4. #4
    Quote Originally Posted by ioannis2 View Post
    Κρατησε μια καλή επικοινωνία μαζι της, αυτο που λεμε να μην χαθειτε. Κοπελα που μιλα με άλλους πχ μεσω διαδικτυου ή τα πολλά πρόσωπα που σου ειπε πως γνωρισε σε ενα χρονο, σημαινει πως δεν ειναι ευτυχισμενη με τη σχεση της ή η σχεση της δεν την καλύπτει πλήρως έστω κι αν η ίδια λεει πως ειναι ευτυχισμενη. Γι αυτο κράτησε επικοινωνία, χωρις όμως να πάψεις να κοιτας κι αλλου και μην κανεις το λαθος να την ερωτευτείς.
    ..συμφωνώ, αλλά μπορεί το κολλημα της με τον τύπο που είναι μαζί να κρατήσει χρόνια έστω και αν δεν είναι ευτυχισμένη, οπότε αυτό που θα πω στον φίλο μας είναι να μην αφήσει τον εαυτό του ελευθερο γιατί όντας άπειρος υπάρχει μεγάλη πε΄ριπτωση να πληγωθεί :)

  5. #5
    1,Φίλε είναι πολύ γλυκιά κοπέλα.Φωνούλα παιδικότατη.Ακακο πλάσμα.Κοινωνική εννοώ θέλει να συμμετέχει στα κοινά.Γνωρίζει συνεχώς νέους ανθρώπους.Φυσικά για να λέει η ίδια ότι μέσα σε ένα χρόνο άλλαξε η ζωή της τότε ίσως να είχε κατάθλιψη λόγω έλλειψης αγάπης.Βασικά ο κόσμος την λατρεύει γιατί είναι δυναμική και επιτυγχάνει τα πάντα με αισιοδοξία και την καλοσύνη της.

    2.Ιωάννη Σχέση έχει εδώ και ένα χρόνο.Φαίνεται ότι την εξιτάρει η επικοινωνία.Θυμάμαι ότι όταν την πήρα τηλέφωνο φιλικά προσπαθούσε να μεγαλώσει την συζήτηση ενώ προσπαθούσα να την κόψω γιατί εργαζόταν.Δεν μιλάμε στο fb γιατί δεν έχει χρόνο και εξάλλου τι να της πω τώρα πια που ξέρει....Αλλά μου έγραφε κάτι μεγάλα κατεβατά.Πολλες παραγράφους.Αναφορικά με τα κοινά μας ενδιαφέροντα.Φαίνεται ότι κάποιος βρήκε το κουμπί της έγκαιρα και το έβαλε στην πρίζα του.
    3.Θεοφανία έχεις δίκαιο για το κόλλημα αλλά εγώ φταίω που κόλλησα χωρίς να ξέρω έτσι?Προς το παρόν θέλει να της δείξω ότι δεν αξίζει να με βλέπει σαν κάποιο που την ερωτεύτηκε και να με λυπάται η να με βλέπει απαξιωτικά αφού την ξενέρωσα .Αν φυσικά το πήρε πάνω της που κάποιος την επαθε μαζι της ενώ τα χει με κάποιον.Θα την δω σε μια εβδομάδα και δεν ξέρω.Οπως το φέρει η στιγμή.Ισως πάιξω τον αδιάφορο η ίσως την χαιρετήσω..

  6. #6
    Quote Originally Posted by Χρίστος View Post
    ...
    .Φαίνεται ότι την εξιτάρει η επικοινωνία.Θυμάμαι ότι όταν την πήρα τηλέφωνο φιλικά προσπαθούσε να μεγαλώσει την συζήτηση ενώ προσπαθούσα να την κόψω γιατί εργαζόταν.Δεν μιλάμε στο fb γιατί δεν έχει χρόνο και εξάλλου τι να της πω τώρα πια που ξέρει....Αλλά μου έγραφε κάτι μεγάλα κατεβατά.Πολλες παραγράφους.Αναφορικά με τα κοινά μας ενδιαφέροντα.Φαίνεται ότι κάποιος βρήκε το κουμπί της έγκαιρα και το έβαλε στην πρίζα του.
    3.Θεοφανία έχεις δίκαιο για το κόλλημα αλλά εγώ φταίω που κόλλησα χωρίς να ξέρω έτσι?Προς το παρόν θέλει να της δείξω ότι δεν αξίζει να με βλέπει σαν κάποιο που την ερωτεύτηκε και να με λυπάται η να με βλέπει απαξιωτικά αφού την ξενέρωσα .....Ισως πάιξω τον αδιάφορο η ίσως την χαιρετήσω..
    Φιλε, προσεξε μην τελικα μετατραπεις σε αυτον που θα έχει αυτη για να λεει τα δικα της, τα παραπονα της, τις φιλοσοφιες της κλπ πριζοντας σε με ενα κατεβατο απο τετοια ενω ο γκομενος της θα ναι ο άλλος! Η προσεγγιση σου προς αυτην ξεκινησε ερωτικα, όμως οι τελευταιες περιγραφες σου δινουν την εντυπωση ότι το πραγμα παει να καταλήξει αλλου. Αν ετσι εχουν τα πραγματα χανεις τον καιρο σου και θα ναι καλο να προετοιμασεις τη σκεψη σου να την κανει με ελαφρα πηδηματακια για αλλου.
    γιάννης

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,515
    Χρίστο, από τη στιγμή που εσύ θα ήθελες να εξελιχθεί διαφορετικά η ιστορία με αυτή την κοπέλα, αλλά αυτό δεν μπορεί να γίνει, νομίζω ότι δεν σου κάνει καλό να κρατάς επαφή. Μακάρι να μπορούσες να διακόψεις κάθε επικοινωνία, γιατί όλο αυτό που περιγράφεις, η εξιδανίκευση της γλυκιάς-άκακης κοπελίτσας, που έχει σχέση αλλά έχει τόση ανάγκη την επικοινωνία μαζί σου.... είναι ιστορία που μπορεί να σε πληγώσει πάρα πολύ, γιατί σε βλέπω και ιδιαίτερα επιρρεπή... Προστατεύσου γιατί δεν βλέπω να μπορείς να το χειριστείς :)

  8. #8
    Οχι λάθος καταλάβατε.Δεν έχουμε καμιά επικοινωνία.Ούτε με γυρεύει ,ούτε την γυρεύω.Απλά προσπαθώ όπως είπα να μην με δει σαν κάποιον που την έπαθε μαζί της..Καταλαβαίνεται πως αντιδρούν κάποτε οι κοπέλες σε έτσι θέματα.Προσπαθώ να την ξεχάσω πλήρως για να πάω παρακάτω.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Ρε το γερομπισμπικη, τρωει καλα...

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,545
    Quote Originally Posted by Χρίστος View Post
    Οχι λάθος καταλάβατε.Δεν έχουμε καμιά επικοινωνία.Ούτε με γυρεύει ,ούτε την γυρεύω.Απλά προσπαθώ όπως είπα να μην με δει σαν κάποιον που την έπαθε μαζί της..Καταλαβαίνεται πως αντιδρούν κάποτε οι κοπέλες σε έτσι θέματα.Προσπαθώ να την ξεχάσω πλήρως για να πάω παρακάτω.
    Kαλησπέρα Χρίστο.Αυτό που έχω να σου πω είναι ότι σε τέτοιες καταστάσεις,το μόνο που καταφέρνουμε είναι να ''χαλάσουμε'' και να χάσουμε τον ευατό μας.Τι εννοω...¨Το ότι τη σκέφτεσαι εσυ,δε σημαίνει ότι κάνει το ίδιο για παράδειγμα.Εσύ την έχεις στο μυαλό σου,αυτή όχι,αλλά ίσως και ναι.Αν κάνεις το λάθος όμως και πάρεις κομμάτια της κατάστασης και προσπαθήσεις να τα συνδέσεις (κουβέντες,αντιδράσεις πανω στις κουβέντες ...κλπ) τότε σίγουρα θα μπερδευτείς και όχι μόνο δε θα ξεχάσεις αλλά θα σου γίνει εμμονή γιατί στην τελική είναι απωθημενο...!!!Οπότε ή θα απομακρυνθείς με ανοιχτά λόγια απέναντί της για να ξέρει με τι έχει να κάνει ή απλά κάν το με το δικό σου τρόπο.Πάντως η επικοινωνία δε θα σου κάνει καλό.Αν υπάρχει ενδιαφέρον κι από τις 2 πλευρές θα φανεί στο μέλλον.Αλλά εφόσον είναι σε σχέση είναι καλύτερα να κάνεις πίσω.Να είμαστε και λίγο σωστοί...:) Φιλικά... Α και δε θα το δει ότι την έπαθες,απλά επειδή εσύ την έχεις όλη την ώρα στο μυαλό σου όπως σου είπα,κάνεις δικούς σου συνειρμούς..

  11. #11
    Ναι συμφωνώ απόλυτα.Απλά η αλήθεια είναι ότι κάθε έρωτας που περνά από κάποιον άνθρωπο του αφήνει κάτι.Αυτή η κοπέλα μου έμαθε ότι αν δεν γίνεις επικοινωνιακός άνθρωπος θα ζεις πάντα στην μιζέρια.Ούτε θα βρεις τον μεγάλο έρωτα ούτε και φίλους.Αυτό θα κρατήσω μέσα μου.Δυστυχώς οι συνειρμοί είναι γεννήματα του έρωτα και αργούν να φύγουν.Εγώ της είπα ότι θα μου πάρει καιρό να την δω φιλικά και της εξήγησα γιατί την ερωτεύτηκα. Τίποτα άλλο.Νομίζω ότι ο πιο αστείος συνειρμός που μπορεί να κάνει κάποιος είναι ότι η κοπέλα με τον καιρό θα χωρίσει και τον ερωτευτεί.Αυτά συμβαίνουν μόνο με θαύματα..Αλλά είμαστε άνθρωποι με όνειρα τρελά...χαχα..χα

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Εφοσον τα χει με 40ρη ειναι θεμα χρονου ο χωρισμος.

  13. #13
    Φίλε μου αυτό δεν είναι σίγουρο.Αυτό το έμαθα από κάποια κοπέλα που θα γίνει συγγενής της.Οταν ρώτησα να μάθει αν όντως έχει σχέση απάντησε νομίζω πως ναι.Επομένως θα ήταν ηλίθιο εκ μέρους μου όταν μου είπε στο τηλέφωνο η κοπέλα ότι έχει σχέση να την ρωτήσω τι ηλικία έχει ο τύπος.Δεν έχει σχέση η ηλικία αλλά το ότι έχει σχέση.Αυτό μετρά.Αν χωρίσει φυσικά και θα κάνω κίνηση αλλά δεν το νομίζω .Εχουν ένα χρόνο σχέση.Σημαίνει ότι υπάρχει εμπιστοσύνη στην σχέση αυτή.Θα δείξει ο χρόνος αν το πουλί πέταξε για τα καλά η αν υπάρχει περίπτωση να έχει ανώμαλη προσγείωση.

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Φιλε χριστο, δεν ξερω πως την βλεπει η κοπελια, πως το πηραν οι γυρο σου,αλλα ενα πραγμα ειναι συγουρο πως φερθηκες σαν ΑΝΔΡΑΣ! την κυνηγησες, εκανες το φλερτσου, και της ανηξες την καρδια σου, της εξηγηθικες δλδη στα ισια!.
    Τωρα αυτη η κοπελα, για να την γουσταρεις συγουρο ειναι οτι θα εχει καποια καλα πραματα, και εμφανηση και εσωτερικα! αλλιως πως θα την γουσταρες ε?
    Απλα θα σου ελεγα - χωρις να θελω να σου κανω τον εξυπνο η τον εμεπιρο- κρατα μια πισινη, γτ. πολλες κοπελες εχουν αυτη την βλακεια να θελουν να αρεσουν στους ανδρες ασχετα με το τι νιωθουν αυτες! δλδη, αμα εσυ την γραψεις τελειως αυτη παιζει να σου πιασει τις κουβεντες για να μην ξεχαστεις! ε!!! φιλε!!!! εσυ δεν με γουσταρεις??? πυ πας???, καπως ετσι σκεφτοντε οι κοπελες! ασχετα αν εχουν σχεση , ασχετα αν αγαπαν - και καλα μονο εναν - αα κι μην πεσεις απο τα συννεφα αμα τυχει να φασοθηται, αμ τυχει να κανετε σεξ σε καμια στυγμη που δεν θα το περημενεις! μην σου κανει εντυπωση κατι τετοιο! για αυτο να εισαι παντα ετοιμος¨)¨).
    Δυστυχως καποιες κοπελες δεν εχουν την μπεσα που εχουμε καποιοι ανδρες! ο λογος τους δεν ειναι κανονας! δλδη τι θα της πεις αμα δεν κρατησει την τιμη τηςς? τι? οτι δεν φορας παντελονια? χεχε¨), η οτι δεν εσαι μαγκας ρε συ? γυναικα ειναι! , λογικο ειναι να μην τρεχει κατι κακο αμα δεν κρατησει τον λογο της!

  15. #15
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Ρε το γερομπισμπικη, τρωει καλα...
    Στο χωριο μου λένε, πέφτουν τα ψωμιά σ΄αυτούς που δεν εχουν δόντια. Και συμπληρωνω.. αυτοι που εχουν τα δοντια ψοφάνε της πείνας.

    Στο πιο κατω μηνυμα σου, ο χωρισμος δε θα ναι καθολου θεμα χρονου αμα ..τυχαία της κανει κανα παιδι. Διοτι τελευταια κυκλοφορει κι αυτη η ιδεα/κολπο όπως θες πες το για να κρατησει κοντα του κανεις μια γυναικα που γουσταρει.
    γιάννης

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 49
    Last Post: 06-08-2023, 00:02
  2. Ερωτεύτηκα, ενώ είμαι σε σχέση
    By Deleted20082014 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 33
    Last Post: 20-12-2012, 02:53
  3. Replies: 1
    Last Post: 10-04-2012, 06:11
  4. Προβλημα χωρισμου απο σχεση και καποια αλλα θεματα...
    By geos3 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 12-10-2011, 21:54
  5. ΜΗΠΩΣ Ο ΣΥΝΤΡΟΦΟΣ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΜΟΡΦΗ ΨΥΧΩΣΗΣ
    By lena8999 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 12
    Last Post: 07-04-2009, 00:45

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •