Νομίζω ότι έχω κατάθλιψη
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 9 of 9
  1. #1
    Member
    Join Date
    May 2012
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    58

    Νομίζω ότι έχω κατάθλιψη

    Καλησπέρα και πάλι.
    Σήμερα ήμουνα πολύ χάλια. Με πιάσανε πάλι αρρυθμίες από το άγχος. Και πήρα βενζοδιαζεπίνες. Σήμερα γλίτωσα το inderal.
    Έχω ακόμα το πρόβλημα του πατέρα μου που πίνει και με ρίχνει και δεν μπορώ να κάνω διπλωματική. Του είπα να πάει να κάνει συνεδρίες σε μια ομάδα για αλκοολικούς και μου είπε ότι και καλά δεν έχει χρόνο. Πάντως δεν αντέδρασε όσο άσχημα περίμενα. Να μείνω μόνη μου για ν μην τον βλέπω δεν θα τα καταφέρω με τα οικονομικά θα είναι πολύ δύσκολα ακόμα και αν έχω δουλειά. Μετά σκέφτομαι όλα αυτά τα προβλήματα τα οικονομικά της οικογένειας που διαχειρίζεται ο πατέρας μου, αν πάθει κάτι γιατί είναι μεγάλος θα πρέπει να τα διαχειριστώ όλα εγώ γιατί η μάνα μου δε σκαμπάζει μια από αυτά και η αδερφή μου μένει σε άλλη πόλη 600 χιλιόμετρα μακρυά. Δεν μπορώ να σηκώσω όλο το βάρος του κόσμου. Και δεν έχω και σχέση να με βοηθήσει κάποιος σε μια ανάγκη ούτε να με υποστηρίξει ούτε τίποτα..και με ρίχνει και αυτό. Εγώ δεν έχω πολύ εμπειρία από νομικά αλλά διαβάζω συνέχεια και αν χρειαστεί θα πρέπει να τρέξω εγώ. Επίσης δεν έχω όρεξη να κάνω διπλωματική γιατί δεν βλέπω κανένα νόημα αφού ο κλάδος των μηχανικών πάει κατά διαόλου. Έχω πάρα πολύ άγχος....Κάθε μέρα είναι πάρα πολύ δύσκολη...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Ο φαδερ δουλευει?

  3. #3
    Member
    Join Date
    May 2012
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    58
    ειναι συνταξιουχος εδώ και χρόνια kerasi

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Aρα παιρνει καποια μικρη κομμενη συνταξη να φανταστω. Η μαμα εχει εισοδημα?

  5. #5
    Member
    Join Date
    May 2012
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    58
    Η σύνταξη του δεν είναι ούτε μικρή ούτε μεγάλη αλλά της κάνανε μια περικοπή.και η μαμα όχι δεν έχει εισόδημα.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Mαλιστα. Θα παιρνει γυρω στα 1200 φανταζομαι. Η μαμα εχει αλλα περιουσιακα στοιχεια? Και αυτα τα τοσα πολλα κ δυσκολα οικονομικα θεματα ποια ειναι? Ενας συνταξιουχος τι οικονομικα παρε δωσε εχει που θελει κ τοση επιστημη να τα διαχειριστεις?

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820
    Κουραγιο φιλη μου δεν εχεις αντρα μαλλον ομως εχεις φιλες να βγαινεις μαζι τους να ανακουφιζεσαι,Πιστευω οτι πρεπει να προσπαθησεις την διπλωματικη σου μην σε παιρνει απο κατω επειδη παροτι τα πραγματα ειναι δυσκολα ισως την χρειαστεις καποτε,Επισης πιστευω οτι επειδη δεν σε ακουει ο πατερας σου μαλλον πρεπει να απευθυνθεις απο δικου σου σε καποια ειδικο να της περιγραψεις την κατασταση κ πως να τον χειριστεις για να πειστει να παει στους αλκοολικους,Πιστευω οτι αμα αρρωστησει οφειλετε να του σταθειτε ολοι,Τωρα για το θεμα του αλκοολ δεν εισαι αναγκασμενη να τα ανεχεσαι ολα κλειδωσου στο δωματιο σου διαβασε ακουσε μουσικη προσπαθησε να βγαινεις οσο περισσοτερο

  8. #8
    Member
    Join Date
    May 2012
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    58
    Ευχαριστώ μυσπ ακριβώς έτσι είναι...Συμφωνώ μαζί σου...

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820
    Κοπελα μου πραγματικα επειδη εχω πειρα απο καταθλιψη πρεπει να ακολουθησεις αυτα που σου λεω κ αν η διαθεση σου ειναι μονιμως πεσμενη για μερες κ δεν εχεις διαθεση για κατι πρεπει να πας κ για τον εαυτο σου σε ψυχολογο κ προσπαθησε να εισαι δυνατη για την μητερα σου κ την αδερφη σου μην γινεται το προβλημα που αντιμετωπιζει ο πατερας σου 100% δικο σου προσπαθησε να τον βοηθησεις δειξε οσο γινεται στοργη κ κατανοηση αλλα μην ξεχνας κ τον εαυτο σου

Similar Threads

  1. ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΠΑΣΧΩ ΑΠΟ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ
    By lonely- in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 15
    Last Post: 22-01-2013, 10:03
  2. Νομιζω εχω καταθλιψη
    By confuse in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 5
    Last Post: 03-04-2012, 14:58
  3. Νομιζω οτι πασχω απο καταθλιψη
    By XristinaV in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 8
    Last Post: 24-05-2011, 02:15
  4. Νομίζω οτι έχω κατάθλιψη.
    By gfa in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 58
    Last Post: 17-04-2011, 21:33
  5. νομιζω οτι εχω καταθλιψη
    By LIGHTST0RM in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 6
    Last Post: 02-12-2010, 21:40

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •