ΟΝΕΙΡΑ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18

Thread: ΟΝΕΙΡΑ

  1. #1
    Member
    Join Date
    May 2007
    Posts
    72

    ΟΝΕΙΡΑ

    Είδα ένα βράδυ στον ύπνο μου ότι πετούσα και ήμουν και αόρατη όταν ήθελα. Το επόμενο απόγευμα είδα οτι διηγούμουν το προηγούμενο όνειρο μου και είπα να έτσιπετούσα και τσουπ σηκώθηκα από το έδαφος και λέω τελικά μπορεί να συμβεί να πετάξω αρκεί να μην φοβάμαι.

    Ο φόβος είναι ο πιο κακός σύμβουλος αν περνας κατάθλιψη ή κάποια άλλη διαταραχή. Μπορεί τελικά να μπορέσουμε να πετάξουμε την κατάθλιψη από πάνω μας , να πετάξουμε όλα όσα δεν μας αρέσουν και να αιωρούμαστε ανάλαφροι αν δεν φοβόμαστε .

    Ηταν τόσο ωραίο που σκέφτομαι να σταθώ όρθια και να πω δεν φοβάμαι να πετάξω και πιστευω ότι θα σηκωθώ από το έδαφος ........

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    809
    Ο φοβος εχει εισχωρησει πολυ βαθια μεσα σου..κι εγω μερικες φορες στο ονειρο μου βλεπω να ειμαι ενα ατομο εντελως διαφορετικο,ζω χωρις φοβο...Η ψυχη μου εχει κουραστει να ειναι φυλακισμενοι στα δυχτια του.Πρεπει να αντιδρασεις για να τον νικησεις.Δεν φευγει,λιγοστευει ομως...Ειναι ομορφα τα ονειρα,ειναι ομορφη η ζωη.
    Ευχαριστω
    "...και θα πληρώνω σαν αντίτιμο στο χρόνο, την μοναξιά για όλα τα χάδια που ζητούσα."

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    133
    apo tote pou me thimamai vlepo oneira pou petao... petao apo taratses mpalkonia h k apto edafos...gia na to skaso h gia na epivioso h gia na akolouthiso h telos gia na deikso se olous oti mporo na petakso!

    \'\'i believe i can fly i believe i can touch the sky...ououououuuu...tra la lom tra la lom la lom la lom...\'\'!!!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    133
    kalo kouragio agapiti giota... o fovos einai mia anoiti skepsi... an pethaines avrio tha ton ksepernages??
    e loipon zise tin kathe mera sou san na tan i teleutaia! tropos tou legein panta ))

  5. #5
    Member
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    99
    Πρέπει να είναι όμορφα να αισθάνεσαι χαλαρός και ελαφρύς. Ο φόβος που δεν έχει κάποια λογική, δε βοηθάει. Εμένα ένας από τους φόβους μου είναι της υποτροπής. Έχω φάει αρκετές στη μάπα....Ας βαράνε όμως οι υποτροπές. Κάποια στιγμή θα τις βαρέσω και εγώ :P

  6. #6
    Member
    Join Date
    May 2007
    Posts
    72
    Μπράβο eagle. Ναι στη μάπα να την βαρέσουμε την κατάθλιψη και τις υποτροπές της. Να πάει από κει που ήρθε.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    133
    πρόσεξε μη σε βαρέσει πίσω
    δεν θα είναι το ίδιο χτύπημα

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    339
    οταν μας πέρνει η κατάθλιψη να λέμε ....\"τσουζ απο εδώ\" και να ξαναγενιόμαστε αμέσως :P

  9. #9
    Member
    Join Date
    May 2007
    Posts
    72
    shunnyn τι εννοείς να μη με βαρέσει πίσω? Τι να προσέξω? Πιστευω ότι η κατάθλψη θέλει δυναμική αντιμετώπιση αυτό εννοώ όταν λέω να την βαρέσουμε.

  10. #10
    Member
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    99
    Τη βαράω Γιώτα :P Όχι θα την αφήσω ήσυχη....Όσο μου χώνεται τόσο της χώνομαι. Πότε κερδίζει, πότε κερδίζω. Πέφτει μπόλικο ξύλο

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,416
    Εμένα συνήθως με νικάει. Και κάποιες φορές που καταφέρνω να την αγνοήσω επανέρχεται πιο δυνατή και με ρίχνει πάλι.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    339
    εμενα όταν με πιάσει η κατάθλιψη δεν μου φέυγει έτσι εύκολα....
    πρέπει να αλλάξω περιβάλλον ή να κοιμηθώ :P

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    133
    αυτό που λέει η ΝΤΑΛΙΑ εννοώ

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    3,217
    Originally posted by Dalia
    Εμένα συνήθως με νικάει. Και κάποιες φορές που καταφέρνω να την αγνοήσω επανέρχεται πιο δυνατή και με ρίχνει πάλι.

    Σκατοαιγόκερος μανίτσα..Το ζώδιο μας φταίει,μην το ψάχνουμε άλλο....Μια της δίνω δέκα μου χώνει.....Αχ,αχ..Γι\'αυτό λέω να κάνουν πράγματα ουσιαστικά οι άνθρωποι και να κοιτούν να χαίρονται της ζωή γιατί η κατάθλιψη είναι σαν παράσιτο που ρουφά όλη σου την ζωτική ενέργεια....και δεν βγαίνεις από εκεί καθόλου εύκολα μιας και την πάτησες.....Η κατάθλιψη λένε θεραπεύεται....Χμμμ...Πότε δεν λένε...

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,416
    Originally posted by kassi_21
    και δεν βγαίνεις από εκεί καθόλου εύκολα μιας και την πάτησες.....Η κατάθλιψη λένε θεραπεύεται....Χμμμ...Πότε δεν λένε...
    Ελα ντε...Μας το λένε για να έχουμε μια ελπίδα,να μην απογοητευτούμε ότι δεν πρόκειται να γίνουμε ποτέ καλά.Παρηγοριά στον άρρωστο...

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •