προβλημα στη στυση ανα περιοδους
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 50
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    23

    προβλημα στη στυση ανα περιοδους

    καλημερα σας!

    Ειμαι 25 χρονων κ εχω 3,5 χρονια σχεση με εναν ανθρωπο που αγαπαω πολυ και εκεινος το ιδιο απ'οτι λεει και δειχνει. Απο την αρχη της σχεσης μας ειχαμε καποια σεξουαλικα θεματα καθως ημουν η πρωτη κοπελα με την οποια εκανε σεξ. Με λιγη υπομονη απο εμενα κ με προσπαθεια απο εκεινον τα καταφερναμε στο τελος. Τον τελευταιο χρονο τα πηγαιναμε παρα πολυ καλα σε αυτο το θεμα. Ειχε καλη στυση και επιζητουσε συχνα να ερχομαστε σε επαφη. Εδω και 2 μηνες ομως εχουμε παλι προβλημα. Οταν ειμαστε μαζι ερχεται σε στυση αλλα κατα τη διεισδυση επερχεται πτωση. Αποζητα βεβαια να ολοκληρωσει εκεινη τη στιγμη με αλλουσ τροπους(π.χ με το να τον χαιδεψω στην περιοχη). Νιωθει ασχημα και στεναχωριεται, το ιδιο κ γω διοτι το βιωνω σαν απορριψη. Εκεινος επειμενει πως δεν εχει να κανει με εμενα κ πως με θελει πολυ. Εγω ομως νιωθω πως ανα περιοδους δεν τον ερεθιζω αρκετα ετσι ωστε να εχει μια καλη στυση ικανη για σεξουαλικη επαφη. Τισ 2 τελευταιεσ φορες κοιμηθηκαμε μαζι και δεν επεδιωξε καν να προσπαθησουμε. Γενικα ειναι αρκετα αδυναμος και σωματικα, ομως πως γινεται καποιουσ μηνες να λειτουργει αψογα και καποιους αλλους οχι. Σκεφτηκα μηπως εχει καποιο οργανικο προβλημα και το σκεφτηκε κ εκεινος ομως ειναι ανενδοτος να παμε σε γιατρο. Εγω απ την αλλη νιωθω ανεπιθυμητη...νιωθω ανασφαλης και νιωθω επισης πως αν ειχε διπλα του μια κοπελα που να τον ερεθιζει περισσοτερο πως θα λειτουργουσε. Εκεινος βεβαια μου λεει πως μονο εμενα θελει και πως απλα δεν μπορει καποιες φορες. Και ερωτω αγαπητοι φιλοι κ φιλες...Γινεται ενω με θελει πολυ να μη μπορει να λειτουργησει?Η μηπως εθελοτυφλω και ολα αυτα ειναι σημαδια πως με εχει βαρεθει κ πως δεν τον ελκυω πια.Αναμενω απαντηση και απο κοπελες που εχουν αντιμετωπισει κατι παρομοιο αλλα κ απο αντρες που καταλαβαινουν περισσοτερο τα θεματα αυτα ανδρικης φυσεως
    Ευχαριστω!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Για ποιο λογο ειναι ανενδοτος να παει στο γιατρο?

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    23
    το θεωρει σαν μεγιστη υποτιμηση της ανδρικης του υποστασης...εν ολιγοις ντρεπεται...το αποδιδει στο οτι ειναι χαλια ψυχολογικα λογω οικονομικων...στο οτι δεν τρωει καλα(ειναι και αρκετα αδυνατος)...

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Μαλιστα. Και πως εχει σκεφτει να λυσει το προβλημα? (αν το θεωρει προβλημα). Εχει σκεφτει καποιες ενεργειες? ή απλα θα περιμενει και συ κι αυτος το πληρωμα του χρονου? περαν του γιατρου εννοω που δε θελει να παει, τι θα κανει, τι προτεινει.

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    23
    επειδη εχει συμβει αυτο κ στο παρελθον κ μετα απο καποιο διαστημα ανακαμπτει...μαλλον θεωρει οτι θα επανελθει. θα ελεγα οτι δεν το θεωρει κ τοοοσο σημαντικα απ την αλλη ομως τον βλεπω οτι προβληματιζεται...στεναχωρ� �εται και μου λεει συνεχως να μην τον αφησω....τι να πω κ γω...κανω υπομονη αλλα εχω αρχισει κ αναρωτιεμαι αν υπαρχει λογος...

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Για ξαναγραψε το κειμενο με τελειες και κενα γτ δεν εμφανιζεται ολοκληρο.

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    23
    Επειδη εχει συμβει αυτο και στο παρελθον κ μετα απο καποιο διαστημα ανακαμπτει, μαλλον θεωρει οτι ειναι θεμα χρονου κ οτι θα επανελθει. Θα μπορουσα να πω οτι δεν το θεωρει και τοσο σοβαρο, απο την αλλη ομως, τον βλεπω οτι προβληματιζεται και στεναχωριεται. Μου λεει επισης να μην τον αφησω. Τι να πω κ γω. Ειμαι μπερδεμενη. Εχει και στιγμα. Μηπως εχει να κανει και με αυτο?

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Οχι, τα οργανικα αιτια της στυτικης δυσλειτουργιας ειναι αγγειακου χαρακτηρα και οχι ποιοτητας του αιματος. Το στιγμα δεν εχει να κανει με τα αγγεια και την αιματωση. Εχει βεβαια ενα εξαιρετικα βεβαρυμενο ιστορικο γονιδιακο, σε περιπτωση που κανετε παιδια. Αν γινει πρεπει να το προσεξεις παρα παρα παρα πολυ. Με τη στυση δεν εχει να κανει ομως. Αν και απ οτι καταλαβαινω δε το θεωρει και τοσο προβλημα-αυτη ειναι αλλωστε και η τυπικη αντιδραση των ανδρων- που το αποδιδει? στο αγχος για τα οικονομικα και στην κακη διατροφη? Που αλλου? Και τι κινησεις κανει γι αυτο? Τα οικονομικα παντως δεν προβλεπεται να φτιαξουν για κανεναν. Και ποια ειναι η ηλικια του?

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    23
    συνομιλικοι ειμαστε.25 χρονων. εκεινος θεωρει πως απλα ειναι ανα περιοδους εξασθενημενος ο οργανισμος του. Λεει πως θα παρει βιταμινες. Παιρνει ανα διαστηματα και κατι γινεται αλλα μετα ξανα τα ιδια. Εχει κανει επισης και μια επεμβαση γιατι ειχε φιμωση και αποφασισε να το διορθωσει οταν τα φτιαξαμε.Αυταααα!!!!!!

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    23
    ααα εχει και φυσημα στην καρδια αλλα δεν ειναι κατι σοβαρο απ οτι εχω καταλαβει γιατι κ εγω εχω και ο καρδιολογος δεν το αξιολογει.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Απο χειρωνακτικη εργασια πως παει?

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    23
    Δεν ξερω. Λεει πως το κανει μονο οταν ειμαστε μακρια ενω με σκεφτεται..Κοιτα δεν ξερω κ πολλους αντρεσ να παραδεχονται τη χειρονακτικη εργασια τους....Αρα δεν μπορω να ειμαι σιγουρη

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Επειδη εισαστε και πολλα χρονια μαζι, κατα ποσο εχεις αλλαξει εμφανισιακα? Μηπως εχεις χοντρυνει?

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    23
    οχι καθολου. γενικα απ οτι λεει εκεινος παντα ενιωθε οτι του πεφτω και πολυ εμφανισιακα. Το μονο μου θεμα ειναι οτι εχω μικρο στηθος και κομπλεξαρομαι λιγο μ αυτο αλλα παντα ετσι ημουν απο την αρχη.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Μαλιστα. Απο τσοντες στο διαδικτυο ποσο συχνα βλεπει?

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. ενα προβλημα
    By thomas98 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 36
    Last Post: 25-12-2011, 23:55
  2. Στύση
    By mariamaria in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 3
    Last Post: 15-02-2011, 20:51
  3. Προβληματα με στυση. S.O.S
    By Φιλ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 24
    Last Post: 20-01-2011, 02:13
  4. Πρόβλημα
    By eve in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 27
    Last Post: 06-01-2011, 18:13
  5. Φάρμακα και στύση
    By Sam in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 12
    Last Post: 19-06-2007, 02:32

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •