ΜΟΝΑΞΙΑ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 34

Thread: ΜΟΝΑΞΙΑ

  1. #1
    Member
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Ioannina, Greece
    Posts
    89

    ΜΟΝΑΞΙΑ

    Διαταραχή πανικού και ιδεοψυχαναγκαστική διαταραχή και... μοναξιά. Ποιός θέλει να μου μιλήσει, λίγη παρέα να μου κάνει;

  2. #2
    Member
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Ioannina, Greece
    Posts
    89
    Δε θέλω να πρήξω κανέναν με τα προβλήματά μου, απλά να μιλήσω με κάποιον άνθρωπο, οποιονδήποτε, για ο,τιδήποτε...

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2012
    Location
    Αθηνα
    Posts
    798
    Kαλησπέρα Jim...
    Δεν ξέρω τι έχεις, και δεν ηταν ανάγκη να δώσεις εξηγήσεις για τίποτα....την καλησπέρα μου μόνο μπορώ να σου δώσω, να σου πω κουράγιο και ...δε ξέρω τι άλλο...θες ενα link απο youtube να σκοτώσεις λίγη ώρα και ίσως να γελάσεις λιγάκι?
    http://www.youtube.com/user/RayWilliamJohnson/videos
    Και αν μπορούσα θα σου εδεινα και λίγη απο την μερέντα μου....συγγνωμη ομως δεν μπορω...

  4. #4
    Member
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Ioannina, Greece
    Posts
    89
    Ευχαριστώ πολύ, Τom... να'σαι καλά.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2012
    Location
    Αθηνα
    Posts
    798
    Ακομα εδω?
    Κουραγιο ρε συ Jim....ντρεπομαι που στο λεω αλλα θα παω για υπνο...κουραγιο και..... να εισαι ευγενικος με όλους στη ζωη σου...ποιος ξερει...ισως καποτε να ειναι αλλιως τα πραγματα.....ναι?
    http://z0r.de/L/z0r-de_4014.swf

  6. #6
    Member
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Ioannina, Greece
    Posts
    89
    Ξέρω, ξέρω, τα κλασσικά αισιόδοξα λόγια. Σ' ευχαριστώ, αλλά εγώ θέλω αν γίνεται να πιάσω κουβέντα με κάποιον/α, να γνωριστούμε, να κάνουμε παρέα κλπ. Είμαι πολύ αντικοινωνικός και δύσκολα μπορώ να μιλήσω με άνθρωπο. Αλλά μέσω Ίντερνετ είναι πιο εύκολο, γιατί είναι απρόσωπο και είπα να προσπαθήσω να κοινωνικοποιηθώ μέσω της τεχνολογίας... Όμως, δεν ξέρω τί να πω, πώς να πιάνω κουβέντα ξτλ και νιώθω αμήχανα ακόμα και τώρα που γράφω ααυτό το μύνημα. Δε θέλω να γκρινιάζω, απλά εξηγώ για ποιό λόγο γράφω σε αυτό το forum και αν κάποιος/α ενδιαφέρεται να μου μιλήσει έστω και λίγο, για μένα θα ήταν πολύ ευχάριστο. Γι' αυτό και σε ευχαριστώ και σένα, Tomhet, που μου έδειξες ενδιαφέρον και μου μίλησες...

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2012
    Location
    Αθηνα
    Posts
    798
    Με παρεξηγησες! Τα λογια μου δεν ειναι καθολου αισιοδοξα....ειπα απλα κουραγιο. Αυτο για μενα σημαινει οτι το ξερω πως τα πραγματα δεν ειναι ευχαριστα...και πιστεψε με ξερω παρα μα παρα πολυ καλα τι ειναι η μοναξια. Αν το 1992 δειχνει την ηλικια σου τοτε επετρεψε μου να σου πω οτι εχεις ψωμια ακομα να φας μεχρι να με φτασεις. Δεν ειμαι αισιοδοξος....θα ηταν ψεμα. Ειπα απλα κουραγιο και να εισαι ευγενικος γιατι η ζωη μου ειναι αρκετα δυσκολη ως εχει και δεν θελω να μου την κανουν χειροτερη. Να εισαι ευγενικος με ολους γιατι ποιος ξερει, μπορει αυριο το πρωι να τυχει να συναντηθουμε στο δρομο...μη μου κανεις χειροτερη τη μερα μου ρε συ jim.
    Που ειναι οι δεσποινιδες του φορουμ που γκρινιαζουν για τους αντρες? εμπρος....γνωριστε τον jim...σας το ζηταει, τι περιμενετε?


    ΥΓ: Ελπιζω να μην σκαλιζεις το φορουμ ενω περιμενεις...τα πραγματα που θα βρεις θα σε πονεσουν περισσοτερο παρα θα σου δωσουν κατι να γεμισεις τον χρονο σου. Καλυτερα ασχολησου με το link που σου εδωσα. Εδω θα βρεις μαλλον ολα αυτα που θες να αποφυγεις.

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    Quote Originally Posted by Tomhet View Post
    Που ειναι οι δεσποινιδες του φορουμ που γκρινιαζουν για τους αντρες? εμπρος....γνωριστε τον jim...σας το ζηταει, τι περιμενετε?
    μπα απο τι φαινεται δε παει ετσι. σιγα μη νοιαστουν οι δεσποινιδες για καποιον που γραφει σε φορουμ ψυχολογιας και μενει και στα Ιωαννινα. δε τα λεω για να προσβαλλω, απλα αυτη ειναι η αληθεια. μπορει ολοι κι ολες να γκρινιαζουν για μοναξια, αλλα κανεις και καμια δε θελει να βολευτει με αυτο που εχει μπροστα του, ειτε γιατι λογο συνηθειας δε το εκτιμαει, ειτε γιατι δε ταιριαζουν αλλα κανουν αναγκαστικα παρεα και μας βλεπουν φιλικα, ειτε για οποιο αλλο λογο.

  9. #9
    Member
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Ioannina, Greece
    Posts
    89
    Συγγνώμη, όντως σε παρεξήγησα και επουδενί λόγω δε θέλω να σου κάνω χειρότερη τη μέρα. Θες να μου "πεις τον πόνο σου", να πιάσουμε κουβέντα, γιατί έχω αϋπνίες απόψε και φαίνεσαι ταλαιπωρημένος...

  10. #10
    Member
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Ioannina, Greece
    Posts
    89
    Quote Originally Posted by KENO View Post
    μπα απο τι φαινεται δε παει ετσι. σιγα μη νοιαστουν οι δεσποινιδες για καποιον που γραφει σε φορουμ ψυχολογιας και μενει και στα Ιωαννινα.
    Εντάξει, το ότι γράφω σε φόρουμ ψυχολογίας δεν είναι και ό,τι καλύτερο, αλλά αυτό που είπες για τα Γιάννενα με πλήγωσε :) Τί κακό έχουν τα Γιάννενα;

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    Quote Originally Posted by jim1992 View Post
    Εντάξει, το ότι γράφω σε φόρουμ ψυχολογίας δεν είναι και ό,τι καλύτερο, αλλά αυτό που είπες για τα Γιάννενα με πλήγωσε :) Τί κακό έχουν τα Γιάννενα;
    μα δε το εγραψα προσβλητικα, απλα δεν ειναι σαν τη ζουγκλα της Αθηνας, με το κοσμο στριμωγμενο ο ενας πανω στον αλλον, για να εχεις περισσοτερες επιλογες. δε γνωριζω την ηλικια σου, αλλα καταλαβαινω οτι ειναι ακομα πιο δυσκολα να βρεις καποια εκει.

  12. #12
    Member
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Ioannina, Greece
    Posts
    89
    Πάντως, σε αυτό που λες δεν έχεις κι άδικο... Έτσι, για να πιάσουμε και κουβέντα, είναι αλήθεια ότι και εγώ έχω πολλές ευκαιρίες μπροστά μου για να κάνω παρέες, που δεν τις εκμεταλλεύομαι γιατί πάντα κάτι μου λείπει και θέλω και κάτι παραπάνω. Αλλά αυτό δεν αναιρεί το γεγονός ότι όντως είμαι απελπισμένος για ανθρώπινη επικοινωνία...

  13. #13
    Member
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Ioannina, Greece
    Posts
    89
    Ναι, δεν είναι σαν την Αθήνα, αλλά σίγουρα υπάρχουν όχι μόνο στα Γιάννενα αλλά και οπουδήποτε ευκαιρίες για γνωριμίες και σχέσεις. Απλά εγώ δυσκολεύομαι τόσο πολύ να μιλήσω σε άνθρωπο που καταντάω ολομόναχος... Είδατε, θέλω δε θέλω, άρχισα την γκρίνια...

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2012
    Location
    Αθηνα
    Posts
    798
    Δεν νομιζω να εχει κατι συγκεκριμενα με τα Ιωαννινα ο ΚΕΝΟ...ισως μονο με το επαρχια VS Αθηνα και εν μερη εχει δικιο. Τα Ιωαννινα παντως ειναι μια υπεροχη πολη.
    Αν ξεκινησω να μιλαω για μενα jim σιγουρα θα σε παρει ο υπνος και πριν απο αυτο θα σε ριξω και ακομα πιο χαμηλα επιβεβαιωνοντας καποιους απο τους φοβους σου....εισαι σιγουρος οτι θες να το κανεις αυτο? Γιαυτο αστο καλυτερα....Μπορω αν θες να σου πω οτι ευχομαι να μην βρεχει και αυριο κ γινω παλι μουσκεμα....και ελπιζω να πετυχω την ριμαδα την εθνικη χωρις κινηση για δουμε για λιγο κ παλι την ζωη μετα τα 200 γιατι με την τιμη της βενζινης δε με βλεπω για βολτες χωρις την δικαιολογια της μετακινησης απο και προς την δουλεια.

    Αυτο εχω προς το παρον να με κραταει....αυτο και κατι αλλο περαστικο που εχει ημερομηνια ληξης.
    Κατι αλλο δεν υπαρχει. Και ξερεις τι...?θα ηθελα να μπορουσα να με πονεσω λιγακι τωρα...να ημουν σαν τον σκρουτζ να με επισκευτοταν το φαντασμα και να πετουσαμε μαζι να εβλεπα ολους οσους κοιμουνται ησυχα...να εβγαζα ενα τεραστιο κουδουνι και να τους το κοπαναγα. Οχι απο κακια ομως ρε συ....ετσι για να τους πω οτι ειμαι και εγω εδω και βαρεθηκα να γυριζω με το φαντασμα απο δω και εκει. Να τους ελεγα οτι δεν ειμαι κακος ανθρωπος να με πιστευαν και να μου εδειναν λιγο απο αυτο που περισσευει σ'αυτους....παρεα....να το εκλεινα σε ενα βαζακι και να το επαιρνα σπιτι. Και οποτε ενιωθα ασχημα να το ανοιγα να μυριζε λιγο το δωματιο μου....τοτε θα ειχα να σου εδεινα και εσενα μην ανησυχεις. τωρα ομως δεν εχω jim....εχω μονο πικρα στο βαζακι μου και σιγουρα δεν την θες.

  15. #15
    Member
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Ioannina, Greece
    Posts
    89
    Δώσε πίκρα, αγοράζω όσο όσο. Μη φοβάσαι, εδώ αντέχω ακόμα τον ίδιο μου τον εαυτό, όλα τα άλλα είναι παιχνιδάκια μπροστά σε αυτό... Μίλα μου, το 'χω ανάγκη, και βγάλε όση πίκρα θες... εγώ αντέχω...

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. μοναξιά....
    By mina@@ in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 14
    Last Post: 20-08-2012, 03:46
  2. ΙΔΨ - Μοναξια
    By ds8 in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 12-08-2012, 02:52
  3. Μοναξια
    By Alucard in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 15
    Last Post: 09-08-2012, 01:22
  4. μοναξια
    By lenaki__ in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 6
    Last Post: 02-08-2010, 15:19
  5. μοναξιά
    By coma in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 32
    Last Post: 30-05-2009, 13:16

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •