Νιώθω καλά με τον ευατό μου γιατί.........
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 12 of 12
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    1,024

    Νιώθω καλά με τον ευατό μου γιατί.........

    Ανοίγω αυτό το θέμα με την προσμονή να συμπληρωθεί από τον εκάστοτε αναγνώστη
    Αναζητώ να βρώ μέσα μου τα "μπράβο" που έχω για μένα αλλά θα ηθελα να διαβάσω και τι έχει ο καθένας να πει καλό για τον εαυτό του
    Θέλω να γράψω όσο μικρά και αν ακούγονται, όσο χαμηλόφωνα και αν υπάρχουν σαν σκέψεις, όσο και αν σε κάποια άλλη στιγμή θα τα αμφισβητήσω τα όμορφα στοιχεία που βλέπω σε εμένα αλλά και τι ίσως θα μπορούσα ακόμα να συμπληρώσω διαβάζοντας άλλους να μιλάνε όμορφα για τον εαυτό τους.
    Κάντε μου την χάρη λοιπόν και γράψτε τα δικά σας μπράβο, τα δικά σας νιώθω καλά με τον ευατό μου γιατί.....

    Ξεκινάω, χωρίς αλλά, χωρίς ίσως, χωρίς μπορεί, χωρίς δεύτερη σκέψη, ξεκινάω εγωιστικά να γράψω γιατί ο justme αξίζει.

    Προσπαθεί,
    Νοιάζεται,
    Μοιράζεται,
    Κατανοεί,
    Δίνεται,
    .
    .
    .
    η συνέχεια όταν σταματήσω να θέλω να σβήσω ότι έγραψα γιατί φαίνονται "κάπως"
    edit Υποβολή νέου θέματος.... τσάκ έγινε....... άντε να περάσει μία ώρα τώρα να μη μπορώ να το επεξεργαστώ.
    been good, been bad. WILL GO ON

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Athens
    Posts
    1,685
    χμμ...είναι κάπως δίκοπο μαχαίρι το να βασίζεις την προσωπική σου αξία σε συγκεκριμένα χαρακτηριστικά σου.
    Διότι υπάρχουν στιγμές που είτε κάποιος θα στα αμφισβητήσει είτε ενδεχομένως να μην τα "εξασκείς" για κάποιο διάστημα..σε αυτήν την περίπτωση δε θα αξίζεις δηλαδή;
    προσωπικά, θέλω να νιώθω καλά με τον εαυτό μου κυρίως για αυτά που δεν κάνω.
    Νιώθω καλά με τον εαυτό μου γιατί είμαι εγώ και γιατί από τη στιγμή που γεννιέμαι είναι δεδομένη η αξία μου και η μοναδικότητά μου.
    Το να γνωρίζουμε σε τι είμαστε καλοί δεν αποτελεί αυτομάτως κινητήριο δύναμη.. η αυτοσυνειδησία ενίοτε αποδεικνύεται εχθρός της αυτοεκτίμησης.
    Νιώθω καλά λοιπόν με τον εαυτό μου χωρίς να έχω κάποιο ιδιαίτερο λογο, έτσι.
    ..το σκοτάδι του ενός, δυο μαζί το κάνουν φως...

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Κάπου στην Αθήνα
    Posts
    527
    Quote Originally Posted by void View Post
    Νιώθω καλά λοιπόν με τον εαυτό μου χωρίς να έχω κάποιο ιδιαίτερο λογο, έτσι.
    Κι εγώ νιώθω καλά με τον εαυτό σου, μικρή βου. Κι έχω ιδιαίτερο λόγο. Σε ξαναβρήκα στο φόρουμ και είσαι καλά. Ετσί δεν είναι?...)

    Για να απαντήσω όμως στο θέμα του φίλου μας, Το να νιώθεις καλά με τον εαυτό σου για τα θετικά σου σημεία (αυτά που πιστεύεις οτι διαθέτεις τέλος πάντων) είναι εύκολο. Η δυσκολία είναι να αγαπάς τον εαυτό σου και για τα αρνητικά του σημεία. Γιατί μόνον τότε μπορείς να είσαι και να δρας σε ενότητα. Διαφορετικά θα βιώνεις συνεχώς μιά εσωτερική σύγκρουση.

    Μιλώντας για μένα έχω να πω οτι παιδιόθεν με μαστιγώνω αλύπητα. Εδώ και κάμποσον καιρό όμως είμαι σε διαπραγματεύσεις με τον εαυτό μου και ελπίζω σύντομα να καπνίσουμε την πίπα της ειρήνης...

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Athens
    Posts
    1,685
    Χαχα! "μικρή βου"!! έχουν καιρό να με αποκαλέσουν έτσι!
    καλά είμαι μεσιέ Νικ, εσείς;
    ..το σκοτάδι του ενός, δυο μαζί το κάνουν φως...

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,515
    Βρεε καλώς ξαναεμφανιστήκατε αγαπητοί, μεσιέ νικ και 'μικρή βου' :D

    Λοιπόν, νιώθω καλά με τον εαυτό μου γιατί.... είμαι πολύ οκ με τις επιλογές μου.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Νιωθω καλα με τον εαυτο μου γιατι ΕΙΜΑΙ ΓΑΜΑΤΟΣ!!!
    http://www.youtube.com/watch?v=NG5EZlbVT9g

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    βου και νικ, πολυ ωραια προσεγγιση. συμφωνω.
    ωστοσο δεν ειναι κακο να επιβραβευουμε τον εαυτο μας και να γιορταζουμε οτι καλο μας συμβαινει ;)

    νοιωθω καλα για τον εαυτο μου γιατι υπαρχω και ειμαι οπως ειμαι με τα υπεροχα, τα καλα και τα λιγοτερο καλα :)
    και ειμαι πολυ περηφανη που προσφατα πετυχα εναν προσωπικο στοχο (15ετιας μπορω να πω :Ρ)
    επισης νοιωθω υπεροχα που νοιωθω να αγαπιεμαι οσο αγαπαω κι εγω, που το λεω και το ακουω συνεχεια και κυριως που μου αποδεικνυεται με πραξεις :D

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Ελλάδα
    Posts
    384
    Νιώθω καλά με τον εαυτό μου γιατί απαίτησα πολλά από αυτόν και κλάταρε... δείχνοντάς μου τα όρια και τις αντοχές μου....
    Νιώθω καλά με τον εαυτό μου γιατί με κράτησε στην ζωή όταν εγώ προσπάθησα να μου την στερήσω...
    Νιώθω καλά με τον εαυτό μου γιατί πια τον γνωρίζω και τον αγαπώ ...
    Ας ξεκλειδώσουμε την σκέψη μας.... http://www.tokleidi.com/

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    ....γιατι με εκπλησει μερικες φορες ειτε τον εχω με το μερος μου ειτε...αντιπαλο:P
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  10. #10
    ,,,γιατί τόλμησα να αφεθω να κλατάρω :-)

    θέλει κότσια η τόλμη, παιδιά!

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    justme ! πολυ καλη η προτοβουλια σου για να γραψουμε τα παιδια του φορουμ κατι τετοιο! φανταζομαι θα εχει να κανει με τη θεραπεια των 12 βηματων αυτογνοσιας κι αυτοθεραπειας!.
    Ετσι λοιπον εγω δεν εχω παρα να ευχαριστησω για την υγεια που εχω εγω και οι κοντινοι μου ανθρωποι! αν και τυρρανηθηκαν τελευταια, εχουν αρχησει να γινοντε ολο κι πιο καλα.Δεν μπορω να μην ειμαι ευγνομων για την αφθωνια ,την επυλογη αλλα και την γευστικοτητα των φαγητων καθε μερα! Δεν μπορω να μην εφκρασω την ευχαριστηση μου για τα ρουχα που εχω να βαλω,τα παπουτσια μου,αλλα και καθε λογις συσκευη που βοηθα και με απαλασει απο την κουραση, μου προσθετει ελευθερο χρονο οπως κι το αμαξι,οπου μας εχει εμυδενησει τις αποστασεις!
    Γενικα ειμαι πολυ ευγνομων για πολλα πραματα οπου σε αλλους ανθρωπους ειναι ειτε ονειρο,ειτε απιθανο!Ενα απο αυτα ειναι και η γνωση, το σχολειο οπου ακοιγετε δεδομενο αλλα ποσα παιδακια δεν εχουν παει?γτ. αναγκαστηκαν να παν για δουλεια? Δεν μπορω να ξεχασω το ποσο τυχερος ειμαι που ζω σε ενα φουλ σπιτι, με ζεστο νερο,φαγητο και εχω την ακοημου,την οσφρισημου κι την ορατοτηταμου!
    Ειναι τοσα πολλα τα πραματα που με κανουν να νιωθω χαρουμενο και περηφανο που τα χω!! και χαρουμενοσ που τα χω

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    1,024
    ..ξέρω μέσα μου ότι αξίζει
    been good, been bad. WILL GO ON

Similar Threads

  1. ειμαι καλα αλλα δε θελω να ειμαι καλα γιατι βαριεμαι
    By favvel in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 17-09-2012, 14:12
  2. ΓΙΑΤΙ ΝΙΩΘΩ ΚΑΙ ΣΥΜΠΕΡΙΦΕΡΟΜΑΙ ΕΤΣΙ?
    By multikara in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 9
    Last Post: 16-06-2012, 13:05
  3. Δεν νιωθω καλα βοηθειστε με
    By ΣΟΝΙΑ in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 41
    Last Post: 11-07-2011, 23:22
  4. Γιατί σε όλες μου τις σχέσεις δεν νιώθω ευχαριστημένη?
    By Christina82 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 39
    Last Post: 17-06-2011, 13:35
  5. Δεν νιωθω καλα
    By maria... in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 15-08-2008, 23:32

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •