τι έχει γίνει????????
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    369

    Question τι έχει γίνει????????

    καλησπέρα. αυτή τη φορά δεν θα μιλήσω για μένα αλλά για μια φίλη μου. λοιπόν. πριν από περίπου 2 μέρες η φίλη μου χώρισε, για την ακρίβεια την χώρισε. το θέμα είναι ότι δεν υπήρχε κάποιος συγκεκριμένος λόγος αφού ούτε εκείνη είχε κάνει κάτι αλλά ούτε είχε γίνει κάτι γενικά. ήταν ένα πολύ αγαπημένο ζευγάρι. το παιδί σε όλες τις προηγούμενες σχέσεις του ένιωθε καταπιεσμένος γιατί οι κοπέλες έδειχναν να εξαρτώνται από αυτόν. με την φίλη μου όμως τα πράγματα δεν ήταν έτσι. δεν ήταν καταπιεσμένος, είχε τις ελευθερίες του όπως κ εκείνη τις δικές της, κ κατά τα λεγόμενα του ήταν η ιδανική σχέση για αυτόν ( να έχει χρόνο για τον εαυτό του, τους φίλους του κ την κοπέλα του). γενικά όλα πήγαιναν μια χαρά μέχρι που ξεκίνησαν οι τσακωμοί οι οποίοι είχαν ως κύριο θέμα ότι η φίλη μου έδειχνε αδιαφορία κατά εκείνον πάντα. μετέφραζε την μη υστερία κ καταπιεστικότητα ως αδιαφορία κ το ανέφερε συχνά, ώσπου μια μέρα έγινε ένα συμβάν: πήγε η φίλη μου για μπάνιο με την παρέα της κ εκεί που πήγαν δεν είχε σήμα. εκείνος ήξερε ότι ήταν για μπάνιο. πριν πάει είχαν μιλήσει. εκεί η φίλη μου έπαθε ηλίαση κ δεν αισθανόταν καλά κ γιαυτό δεν τον πήρε τηλέφωνο όσο ήταν εκεί (5 ώρες) κ θα τον έπαιρνε όταν πήγαινε σπίτι. όμως πριν προλάβει να πάει σπίτι την πήρε τηλέφωνο κ έγινε ο χαμός, του τύπου "δεν με σκέφτεσαι, δεν νοιάζεσαι, αδιαφορείς, μάλλον το βλέπω ποιο σοβαρά από ότι εσύ κτλ κτλ κτλ"η φίλη μου του εξήγησε πως έχουν τα πράγματα αλλά εκείνος το τραβούσε πολύ. μέχρι κ ότι βρήκε γκόμενο σκέφτηκε. τέλος πάντων για να μην τα πολυλογώ της ζήτησε να χωρίσουν γιατί θεωρεί ότι αυτό που έχουν το φθείρουν κ ότι ξέρει ότι είναι υπερβολικός κ ότι τραβάει τα πράγματα πολύ με αποτέλεσμα να την στεναχωρεί κ θα ήταν καλύτερα να το τελειώσουν γιατί αυτή την στιγμή δεν γίνεται να είναι μαζί. ο χωρισμός έγινε ως εξής : αφού έγινε το περιστατικό με το μπάνιο πήγε το βράδυ κ την πήρε από το σπίτι της για να κοιμηθούν μαζί κ ήταν μες τις γλύκες. όταν έφτασαν στο σπίτι κ πήγαν να κοιμηθούν το συζήτησαν κ εκείνος αποφάσισε ότι πρέπει να χωρίσουν. η ατμόσφαιρα ήταν πολύ περίεργη με κλάματα κ από τους δύο. μπορεί να της ζήτησε να χωρίσουν αλλά η συμπεριφορά του έδειχνε να μην θέλει. γενικά την κρατούσε στην αγκαλιά του, έκλαιγε κ έδειχνε σαν να μην θέλει να φύγει. το πρωί πριν φύγει η φίλη μου από το σπίτι του κάνανε έρωτα με πολύ έντονα συναισθήματα από ότι μου είπε. όταν πήγε να πλύνει τα δόντια της εκείνος την κοιτούσε κ όταν τον ρώτησε τι να την κάνει (την οδοντόβουρτσα που είχε στο σπίτι του) εκείνος την πήρε από τα χέρια της κ την έβαλε στη θέση της. μετά από αυτό την πήγε σπίτι της κ βγήκε έξω να την αγκαλιάσει κλαίγοντας κ την έσφυγγε. μετά από 2 μέρες την πήρε τηλέφωνο κ είπε ότι είχε ανάγκη να την ακούσει, αλλά η απόφαση του ίδια. αυτό που θέλω να μάθω είναι τι μπορεί να έχει γίνει????γιατί τέτοια συμπεριφορά????
    η φίλη μου είναι 21 κ εκείνος 23 κ ήταν μαζί 1 χρόνο.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Η φιλη σου τι θελει να πετυχει?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Mina μου φαινονται περιεργα και αντιφατικα αυτα που μας διηγεισαι.
    εκτος αν η φιλη σου παρελειψε να σου πει κατι.
    αν οι δυο τους ειχαν τοσο αρμονικη σχεση, με αμοιβαια εμπιστοσυνη και ελευθερια κινησεων, ειναι εντελως παρανοικο να κανει ετσι ο τυπος επειδη στο μπανιο (που ηξερε απο την αρχη οτι βρισκεται) δεν τον πηρε ενα τηλεφωνο. οπως μας ειπες, πριν φτασει η κοπελα στο σπιτι την ειχε ηδη παρει εκεινος. αν ειχε ανησυχησει τοσο πολυ πια, γιατι δεν την επαιρνε νωριτερα να δει τι κανει? αν το ειχε κλειστο, επισης δεν βλεπω τον λογο να ανησυχησει,καθως θα μπορουσε να εχει μεινει απο μπαταρια.
    το ακομα πιο παρανοικο ειναι οτι εμτα την εξηγηση της κοπελας, αυτος θεωρησε το ολο περιστατικο σαν λογο χωρισμου... ειλικρινα δεν καταλαβαινω τπτ..
    αν τα πραγματα ειναι ακριβως οπως τα λες και οχι καπως αλλιως, για μενα 2 τινα μπορουν να συμβαινουν.
    Η δεν υπηρχε καμια εμπιστοσυνη και ανεση σε εξοδους μεταξυ τους και ο τυπος πραγματι χαλαστηκε τοσο πολυ απο την εξαφανιση της κοπελας και οντως χωρισε γι αυτο
    Η ηθελε να χωρισει για δικους του λογους και εψαχνε ενα πατημα εστω και ασχετο για να το κανει.
    πουθενα αλλου, δεν παει το μυαλο μου

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    369

    τι έχει γίνει

    τα πράγματα έγιναν όπως τα είπα. τον τελευταίο καιρό υπήρχαν μικροεντάσεις αλλά όχι κάτι το σοβαρό. γενικά η φίλη μου του έχει φερθεί πολύ εντάξει, δεν λέω μπορεί κάπου να έφταιξε κ εκείνη γιατί σε μια σχέση δεν γίνεται να φταίει μόνο ο ένας αλλά ο λόγος ήταν άκυρος. πως μπορεί να δικαιολογηθεί αυτή η στάση γιατί δεν έχει γίνει κάτι τόσο σοβαρό ώστε να πει τέλος κ η συμπεριφορά του στο τέλος ήταν κάτι που με μπέρδεψε ακόμη περισσότερο γιατί από τη στιγμή που λες τέλος δεν φέρεσαι έτσι. (γιατί έδειχνε σαν να μην ήθελε).
    Last edited by mina@@; 15-06-2013 at 14:49. Reason: διόρθωση

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by mina@@ View Post
    η φίλη μου δεν παρέλειψε κάτι. τον τελευταίο καιρό υπήρχαν μικροεντάσεις αλλά όχι κάτι το σοβαρό.
    αυτα που περιγραφεις δεν εχουν καμια σχεση με 'σχεση εμπιστοσυνης" μινα.
    η ο φιλος της δεν την εμπιστευεται, η ειναι τερμα παθολογικα ζηλιαρης, η εψαχνε αφορμη να το τελειωσει

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,515
    Θα έλεγα Μίνα πως στις σχέσεις, ιδίως στα ξεκινήματα και τα τελιώματα μπορεί να συμβούν πολλά φαινομενικά 'παράλογα' πράγματα. Αλλά όλα έχουν μια εξήγηση, μόνο που μερικές φορές δεν την ξέρουμε :) Δεν χρειάζεται να έχει γίνει κάτι 'σοβαρό' από την πλευρά της φίλης σου... μπορεί ο φίλος της να είχε π.χ. απλά βρει κάτι άλλο. Αλλιώς, δεν φαίνεται να ταίριαζε ο τρόπος σκέψης τους. Μετέφραζαν πολύ διαφορετικά το ενδιαφέρον και την αδιαφορία.

    Πάντως, αν ένας άνθρωπος παραπονιέται ότι συνέχεια πέφτει σε καταπιεστικές κι εξαρτημένες που κρέμονται από αυτόν, ίσως έχει ανάγκη ακριβώς τέτοιες κοπέλες. Οπότε ναι μεν στην αρχή δήλωνε ενθουσιασμένος με τη φίλη σου, αλλά τελικά το στομάχι του δεν σήκωνε την πολλή ελευθερία :p

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    5 ωρες χωρις να σηκωνει τηλεφωνα? Και που θα ξερει ο γκομενος τι κανει αυτη στην παραλια? Θεια δικη ηταν η ηλιαση...υπαρχει και θεος!

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,515
    Άσε που τόλμησε να πάει κάπου χωρίς αυτόν!... Θεία δίκη δεν λες τίποτα... :p

    btw, αν σήκωνε τα τηλέφωνα, σίιιγουρα θα ήξερε ο γκόμενος τι κάνει αυτή? Μην παίρνουμε κι όρκο!

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Υπαρχουν και βιντεοκλησεις μαρινα οπου με μια πανοραμικη της παραλιας θα μπορουσε να δει ο ανθρωπος τι συμβαινει....

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    134
    Δεν εχασε τιποτα η φίλη σου. Μη σου πω οτι ειναι τυχερή κιολας...

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    134
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Υπαρχουν και βιντεοκλησεις μαρινα οπου με μια πανοραμικη της παραλιας θα μπορουσε να δει ο ανθρωπος τι συμβαινει....
    Κάνεις πλακα τωρα, ετσι;

  12. #12
    Κάτι κρύβει ο τύπος... Η μειωμένα συναισθήματα η κάποια αλλη..

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Ο τυπος ειναι απλα μαλακας και του αξιζει ενα σουτ . . .

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    134
    Κι ομως κατι τέτοιοι μαλάκες εχουν γκομενες να τρέχουν πίσω τους...

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    ειναι απλο ο τυποσ ηνωρισε εσενα σκεφτηκε το δειξε μου τη φιλη σου να σου π ποια εισαι κ μετα εγινε ναυτικοσ γι αυτο χωρισανε κ τωρα ειναι μαζι με το δικο σου κ αραζουν στα λιμανια κανοντασ τρελεσ μονο που εκλεινοσ ειναι ελευθεροσ κ ο δικοσ σου σου λεει οτι τα χετε
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. συγγενειςμου εχει γινει σεξουαλικα νοθρως για μια γυναικα!τι ξερετε για αυτο??
    By giorgos panou in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 11
    Last Post: 01-06-2013, 02:43
  2. Εχει γινει καραμελα
    By σακης in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 7
    Last Post: 27-11-2012, 17:56
  3. Για να μη γίνει η θλίψη... κατάθλιψη
    By Anonymous in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 5
    Last Post: 05-10-2011, 02:53
  4. ΟΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΑΝΑΓΚΗ ΝΑ ΜΙΛΗΣΕΙ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΦΟΝΙΑ-ΠΑΝΙΚΟ-ΑΓΟΡΑΦΟΒΙΑ
    By melene in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 1
    Last Post: 22-12-2009, 22:10
  5. ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΜΕ ΤΟ ΤΣΑΤ?
    By mixalakis in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 4
    Last Post: 21-08-2006, 21:20

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •