πισω στα παλια...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 32
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    113

    πισω στα παλια...

    Λοιπον το προβλημα μου ειναι το εξησ...παλιοτερα γνωρισα ενα αγορι...και το εβλεπα καθημερινα..ανταλλασαμε ματιεσ τελοσ παντων μετα απο ενα διαστημα αρχισαμε και μιλουσαμε στ φβ...εγ αρχισα ομωσ να τον βλεπω διαφορετικα...γνωριστηκα κ με την αδερφη του και πηγαιναμε η μαι στο σπιτι τησ αλλησ...και ολο κ πιο κοντα σ αυτο το αγορι ερχομουν..αργοτερα αρχισαμε να βγαινουμε μαζι ε3ω..ωσπου μια μερα μαλωσαμε..δεν 3ερω κ εγω γιατι..απλα τοσο εγωιστεσ και οι δυο...απο ενα σημειο κ μετα αυτοσ ηξερε τα αισθηματα μου..και στην αρχη ηταν αμοιβαια..αλλα μετα με εβλεπε φιλικα...γ να μν πολυλογω εν μιλουσαμε πια..και με τονκαιρο 3εχαστηκε και εμεινε μια γλυκια αναμνηση...ομωσ...κανενασ δεν μ ειπε οτι οι αναμνησεισ ζωντανευουν..μετα απο 2 χρονια πανω κατω παιξαμε μαζι μπασκετ..και ενοιωσα την ανασα του στον λαιμο μου..και φυσικα και ολα μ ηρθαν 3ανα στ κεφαλι μου λεσ κ δεν περασε μια μερα...οταν παιζαμε λοιπον μπασκετ και καναμε τισ ομαδεσ ειπε: αυτη με το κιτρινο πωσ την λενε? (εμενα εννοουσε) και τοτε τ ηλιθιο χερι μ του εστειλε μετα μηνυμα γ να του θυμισει το ονομα μου..αλλα θυμισε κ σ εμενα πραγματα...μια φορα μιλησαμε κ τελοσ..μ εκανε λαικ σε ενα τραγουδι του νινο τοσο περιπου σ αγαπω..και μετα ανεβασε το πρωτη αγαπη στν τοιχο του..πατησα λαικ..ανεβασα κ ενα στατουσ π ελεγε σκιεσ χορευουν μεσα στ μυαλο μ και ηρθε το δευτερο λαικ..εχω σχεση με ενα καταπληκτικο αγορι εδω και 1 χρονο πανω κατω..δεν θελω να την χαλασω..αλλα κ χθεσ τον ειδα ηταν ε3ω στο ιδιο κλαμπ μ εμενα..και πολυ φοβαμαι οτι κολλαω...θελω να του πω να μιλαμε σαν φιλοι...γτ μ ελειψε ολο αυτο..αλλα δεν τον βλεπω ερωτικα πλεον..τουλαχιστον προσπαθω..αλλα πωσ να του τ πω? ακουγεται καπωσ χαζο..βοηθειααα................

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Γιατι μαλωσατε? Τι εγινε?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    113
    ουτεπ θυμαμαι..απλα μετα εβαζε λογια στην αδερφη του γ εμενα..μπερδεμενη κατασταση...βασικα δεν νομιζω να υπηρχε λογοσ...τουλαχιστον σοβαροσ..

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Πως ομως λες οτι αρχικα τα αισθηματα ηταν αμοιβαια, βγαινατε κ βολτες οι 2 σας και μετα σ εβλεπε φιλικα? Γενικα τι σου ελεγε στα ραντεβου αυτα? Εδειχνε ενδιαφερον? Φασωμα εγινε? Και μετα πως αλλαξε?

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    113
    απ οτι μ ειπε στην αρχη οταν μιλουσαμε..δεν 3ερω μεχρι πιο σημειο ηθελε να κανουμε κατι..αλλα μετα 3ενερωσε...και με εβλεπε φιλικα..βγαιναμε οι δυο μασ η καμια φορα με αλλη μια οπελα..καθομασταν ολοι μαζι ε3ω οχι σ καφετεριεσ και μιλησαμε η φιλη μ εκεινη την περιοδο ηθελε εναν φιλο του και ελεγε τον πονο τησ..εγω ομωσ δεν μπορουσα να πω τον δικο..λεγαμε διαφορα...γ ολα τα θεματα ειχαμε μιλησει κ γ εμασ..αλλα παντα η κουβεντα δεν τελειωνε...μπορω να πω οτι εδειχνε ενδιαφερον..με κοιτουσε...μ μιλουσε στο φβ..απο κοντα ειμασταν μια χαρα...και μια μερα δεν 3ερω τι εγινε..καποιοσ μαλλον του εβαλε λογια γ εμενα..δεν ε3ηγειται αλλιωσ...

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Τι μπορει να του ειπανε για σενα ωστε απομακρυνθηκε?

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    113
    που να 3ερω..νομιζω οτι ελεγαν οτι χρησιμοποιουσα την αδερφη του κλπ...και οτι μιλουσα γ αυτον με ασχημα λογια...δεν 3ερω τ ακριβως...

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Oταν βγαινατε και οταν μιλουσατε, τι ειδους ενδιαφερον σου εδειχνε? Σου ειπε ποτε οτι του αρεσεις, να σου κανει ενα κοπλιμεντο, να σε φιλησει κλπ? Στο λεω μηπως το παρεξηγησες και σε εβλεπε μονο φιλικα απ την αρχη.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    113
    οταν βγαιναμε συνηθωσ ηταν κ μια φιλη μ και ελεγε τον πονο τησ...αλλα οταν ειμασταν μονοι ειμασταν πολυ κοντα..προσεχαμε ο ενασ τον αλλον κ γνωριζομασταν καλυτερα... δεν εκανε κινηση να με φιλησει..ουτε κατι τετοιο..κοπλημεντα εκανε υτε λιγα ουτε πολλα...και ε3αλλου μ ειπε οτι του αρεζα στην αρχη γ αυτο κ με πλησιασε...

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Αφου θες να ξαναρχισετε να μιλατε, στειλτου στο μουτροτεφτερο μηνυμα οπως παλια. Αμα γουσταρει κι αυτος, θα φανει.

  11. #11
    σου ζήτησε να βγειτε μόνοι? τα λαικ στο φεις δε λενε και τιποτα το ιδιαιτερο, λαικ βαζουμε αμα δε βλεπουμε τον αλλο απο κοντα για να του τραβηξουμε την προσοχή. αμα ειναι κι αυτος στο φεις στειλε του καποιο μηνυμα να ανοιξεις συζητηση, ειναι ο μονος τροπος για να προχωρησει κατι μεσω φεις.
    αμα ειστε κοντα επιδιωκει με πρωτοβουλια δικη του να σου μιλαει, να σου ανοιγει συζητησεις, να θελει να σου τραβηξει την προσοχή? αν τα κανει αυτα παει να πει πως ενδιαφερετε. κι αφου δημιουργηθει με τον τροπο αυτο μια καλη οικειοτητα θα σου ζητησει να βγειτε μονοι και τοτε θα του βγει ερωτικο αισθημα. απο τοτε που γνωριστηκατε γιατι ειχατε χαθει?
    γιάννης

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    113
    ναι συμφωνω οτι τα λαικσ δεν σημαινουν τιποτα..αλλα εκει που 3εχνασ καποιον κανει κατι και 3ανμπαινει στην ζωη σου...τον αγαπαω οσο δεν αγαπησα ποτε κανεναν...αλλα νοιωθω πωσ αυτο με αρρωσταινε..τι θελω να πω...ειχα χαρακωθει..ειχα χασει τον εαυτο μου..αργοτερα επαθα δηλητηριαση ειχα υπνοβατησει και ειχα γραψει σ ενα χαρτακι νικο(τυχαιο ονομα στ χαρτακι τ δικο του εγραψα) σ αγαπω και αλλα πολλα...ειχα χασει τον εαυτο μου..ζουσα γ αυτον..εκλαιγα συνεχωσ...οταν απομακρυνθηκαμε υπεφερα...αλλα με τον καιρο τον 3εχασα..κ τωρα μπαινει 3ανα στην ζωη μου..και δεν τον εχω 3επερασει εντελωσ οσο κ αν θελω να κοροιδεψω τον εαυτο μου..θελω να μιλαμε να 3ερω οτι ειναι καλα...να τον νοιωθω κοντα μου οπωσ τοτε..οχι να κανουμε σχεση γιατι θα υποφερω...δεν μ ζητησε τωρα να βγουμε μονοι...παλιοτερα ναι μιλουσα και βγαιναμε...του εστειλα μηνυμα ενα γει τι κανεισ..κ μ απαντησε καλα ειμαι προσπαθω εσυ? και τ ειπα μια χαρα..προσπαθεισ εγινε κατι? μ απαντησε οχι δεν εγινε κατι αλλα στην ζωη ολοι προσπαθουμε..μεγαλωσαμε..κα ι απαντησα οτι ακουγεται σαν να γερασε..και οτι εξω εδειχνε χαρουμενοσ..δεν 3ερω πωσ να του πω αυτο που αισθανομαι γτ μεσα μ δεν τ εχω 3εκαθαρισει πληρωσ...

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Ωραια, αφου τον γουσταρεις ,τωρα μετα απο τοσο καιρο κοιτα να κανεις ενα βημα. Που ξερεις πως θα εξελιχθει? Αμα δεν προσπαθησεις καθολου ειναι κριμα να πανε χαμενα τοσα αισθηματα που νιωθεις. Αφου εισαστε φιλοι στο μουτροβιβλιο πιαστου κουβεντουλα και σιγα σιγα για κατι παραπανω πχ μια βολτα ενα απογεματακι. Στη ζωη πρεπει να κυνηγας την ευτυχια και να πηγαινεις εκει που νιωθεις καλυτερα, οχι να συμβιβαζεσαι.

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    16
    Αλλο το φβ και αλλη η πραγματικοτητα. Εγω προτεινω να μην κανεις το πισωγυρισμα και χασεις και αυτο που εχεις. Αν ηταν ολα καλα τοτε με αυτον δεν θα ειχες γνωρισει τον τωρινο. Απλα ειναι οι αναμνησεις που σε τρωνε και η περιεργεια.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    113
    μα ακριβωσ...δεν θελω να κανω μαζι του σχεση...αγαπαω το αγορι μου...τον λατρευω...απλα θελω να ειμαστε φιλοι..οπωσ παλια...δεν μ αρεσει π δεν ειμ πλεον στην ζωη του..μπορει να ακουγεται εγωιστικο και ισωσ να ειναι..αλλα ετσι αισθανομαι..θελω να μ μιλαει..να 3ερω οτι ειναι καλα...τι κανει πωσ περναει...

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. επιστροφή στα παλιά!
    By deppy in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 30
    Last Post: 28-05-2012, 12:57
  2. πως επεξεργαζεσαι παλια ποστ σου?
    By BrokeN_DoLL in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 2
    Last Post: 05-10-2011, 17:11
  3. μετανιωνω για τα παλια
    By Ελένη93 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 15
    Last Post: 15-08-2011, 11:23
  4. Ας θυμηθουμε τα παλια...ενα νημα για παλια ποστ που μας εκαναν εντυπωση:)
    By keep_walking in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 2
    Last Post: 03-07-2011, 12:44
  5. μια νεα αρχη με τα παλια αγχη
    By kanella in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 15
    Last Post: 21-07-2007, 18:17

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •