Βοηθεια Παρακαλω - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 72
  1. #16
    Member
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Ολλανδία
    Posts
    37
    Quote Originally Posted by den_katalavenw... View Post
    κοιταξε τι θα κανεις...
    θα βρεις να φορεσεις φορμες θα φορεσεις και αθλητικα παπουτσια.... και θα τρεξεις οσο ποιο γρηγορα και ποιο μακρια μπορεις απο αυτο τον ανθρωπο.... δεν βλεπεις οτι γενικα τελειωσανε ολα καπως ? ( εκτως βεβαια και αν θελει να δουλευει πολλες ωρες να μαζευει λευτα για να γυρισετε στην ελλαδα σε λιγα χρονια με καποια λευτα στην ακρη...
    τωρα τι αλλο να πω? ο καθενας εχει αλλες αντοχες κτλ... παντως το να σε θεωρει δεδομενη (που σιγουρα θα σε θεωρει) δεν ειναι καθολου καλο... μηπως παχυνες και δεν σε θελει ερρωτικα ? παντως το οτι δεν σε θελει ερωτικα σημαινει οτι υπαρχει μεγαλο προβλημα...
    το θεμα ειναι εσυ τι θελεις απο την ζωη σου... αν θελεις να φυγεις και νιωθεις θλιμενη φυγε.... μην ακους γενικα καποιον για τις αποφασεις που θα παρεις εσυ για την ζωη σου... (ουτε εμενα ουτε καενναν ενοω οτι μην κανεις κατι απλα επειδη στο ειπε ενα βλημα απο το ιντερνετ)

    κλεινοντας θελω να σας πω οτι λογικα δεν θα απαντησω σε αυτο το θεμα η ισως απαντησω αργοτερα ξανα γιατι ειμαι φανταρος και δεν εχω ιντερνετ επισης να ξερεις οτι σου αφιερωσα λιγο απο τον πολυτιμο χρονο μου και απαιτω να ανοιξεις τα ματια σου και να καταλαβεις οτι ο αντρας σου πρεπει να σε καλυπτει και ψυχολογικα πραγμα το οποιο δεν γινετε στην δικια σου περιπτωση...
    σε ευχαριστώ πολυ ......το εκτιμω ````` γενικα κ η οικογενεια τ ειναι απομακροι.... εχω παρει 2 κιλα δεν ειμαι κ μοντελο. αλλα γιαυτο το λογο ισοϛ κ καταϴληψη δεν ξερω ..... κ παλι ευχαριστω γτ απαντηση

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Που πιστευεις οφειλεται η αλλαγη του?

  3. #18
    Member
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Ολλανδία
    Posts
    37
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Που πιστευεις οφειλεται η αλλαγη του?
    δεν ξερω, απο την αλλη σκεφτομαι μηπωϛ ηταν παντα ετσι, κ εγω απλα εκλινα τα ματια μου.....

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,626
    Quote Originally Posted by Μαρία1234 View Post
    δεν ξερω, απο την αλλη σκεφτομαι μηπωϛ ηταν παντα ετσι, κ εγω απλα εκλινα τα ματια μου.....
    δηλαδη, υπαρχει περιπτωση να κανατε σεξ καθημερινα, να ειχατε επικοινωνια και αγαπη και να μην το θυμασαι?

  5. #20
    Member
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Ολλανδία
    Posts
    37
    ΣΥΓΝΩΜΗ για τα ορϴογραφικα μου..... και ευχαριστω για τισ απαντησειϛ παιδια.....

  6. #21
    Member
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Ολλανδία
    Posts
    37
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    δηλαδη, υπαρχει περιπτωση να κανατε σεξ καθημερινα, να ειχατε επικοινωνια και αγαπη και να μην το θυμασαι?
    υπηρχε ολο αυτο πρωτεϛ 3-4 μηνεϛ τηϛ σχεσηϛ.....

  7. #22
    Μαρία βγάλε λίγο το βλέμμα σου από το δέντρο και κοίτα το δάσος.
    Καταρχήν ξέχνα προς το παρόν το παιδί και τους θρησκευτικούς, το καθένα για διαφορετικό λόγο.
    Επικεντρώσου στη σχέση σας που απ ότι λες δεν δίνει και τόσο αισιοδοξα μνμ. αν από τώρα κάνετε σεξ σα να είστε μαζί δέκα χρόνια, όταν θα φτάσετε στα πέντε θα έχεις ξεχάσει και πως γίνεται. Αν από τώρα δεν μιλάτε και δεν είστε κοντά, τι σε κάνει να πιστευεις πως αυτό θα αλλάξει αν κάνετε καιδί?
    Κάτσε και δες το θέμα σοβαρά, είσαι πολύ μικρή για να εγκλωβιστείς σε μια κατάσταση που θα σου καταστρέψει όλη σου τη ζωή.

  8. #23
    Member
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Ολλανδία
    Posts
    37
    Quote Originally Posted by Θεοφανία View Post
    Μαρία βγάλε λίγο το βλέμμα σου από το δέντρο και κοίτα το δάσος.
    Καταρχήν ξέχνα προς το παρόν το παιδί και τους θρησκευτικούς, το καθένα για διαφορετικό λόγο.
    Επικεντρώσου στη σχέση σας που απ ότι λες δεν δίνει και τόσο αισιοδοξα μνμ. αν από τώρα κάνετε σεξ σα να είστε μαζί δέκα χρόνια, όταν θα φτάσετε στα πέντε θα έχεις ξεχάσει και πως γίνεται. Αν από τώρα δεν μιλάτε και δεν είστε κοντά, τι σε κάνει να πιστευεις πως αυτό θα αλλάξει αν κάνετε καιδί?
    Κάτσε και δες το θέμα σοβαρά, είσαι πολύ μικρή για να εγκλωβιστείς σε μια κατάσταση που θα σου καταστρέψει όλη σου τη ζωή.
    μπορει να εχειϛ δικιο..... απλα βαρεϴηκα να βλεπω αυτο το δασοϛ πα Θεοφανια μ και ειπα να κοιταξω πια αυτο το ερημο δεντρακι με καταλαβαινειϛ.....

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Ποσων ετων εισαι? Και σε τι δουλεια δουλευει ο συζυγος? Εσυ εχεις ασχοληθει με κατι στην ελλαδα, εχεις σπουδασει κατι?

  10. #25
    Member
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Ολλανδία
    Posts
    37
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Ποσων ετων εισαι? Και σε τι δουλεια δουλευει ο συζυγος? Εσυ εχεις ασχοληθει με κατι στην ελλαδα, εχεις σπουδασει κατι?
    ειμαι 26 σε ενα μηνα κλ 27 ο συζηγοϛ 30 ϴα κλισει 31.....δουλευει με αρκετο δυσκολο ωραριο κ ετσι σχεδον δν μ βλεπει.... εχω σπουδασει οικονομικα ο συζηγοϛ ειναι απο αλλη χωρα κ ετσι μηλαμε σε 2-3γλωσσεϛ για να καταλαβαινομαστε......

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Ιδιο θρησκευμα εχετε?

  12. #27
    Quote Originally Posted by Μαρία1234 View Post
    μπορει να εχειϛ δικιο..... απλα βαρεϴηκα να βλεπω αυτο το δασοϛ πα Θεοφανια μ και ειπα να κοιταξω πια αυτο το ερημο δεντρακι με καταλαβαινειϛ.....

    ..ξέρεις, το μεγαλύτερο λάθος που κάνουν τα ζευγάρια όταν νιώθουν πως δεν τραβάει είναι να βρίσκουν λύσεις που κάνουν χειρότερη την κατάσταση, αντί για καλύτερη. Πες ότι σου λέει οκ για τον θρησκευτικό, τι θα γίνει?
    Θα πάρεις τη χαρά της οργάνωσης του γάμου, το πάρτυ με τους φίλους, η μέρα σου θα είναι αξέχαστη, θα είστε όλοι ευτυχισμένοι και όλα καλά. την επόμενη μέρα τι πιστεύεις πως θα γίνει? Θα κάνετε σεξ σαν τρελλοί και θα μιλάτε με τις ώρες κοιτάζοντας τις βέρες σας?
    Ο ερχομός ενός παιδιού επίσης είναι μια τεράστια αλλαγή στη ζωή ενός ζευγαριού και έχουν χαλάσει πολλές σχέσεις από την ανικανότητα διαχείρισης ενός τέτοιου γεγονότος. Το ζευγάρι απομακρύνεται, η πίεση και οι υποχρεώσεις δεν σταματούν για χρόνια και η σχέση διαλύεται αν δεν έχει γερά θεμέλια.
    Πιστεύεις πως εσείς είστε σε μια τέτοια φάση ώστε να διαχειριστείτε κάτι τέτοιο?

  13. #28
    Member
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Ολλανδία
    Posts
    37
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Ιδιο θρησκευμα εχετε?
    ναι χρ ορϴ

  14. #29
    Member
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Ολλανδία
    Posts
    37
    Quote Originally Posted by Θεοφανία View Post
    ..ξέρεις, το μεγαλύτερο λάθος που κάνουν τα ζευγάρια όταν νιώθουν πως δεν τραβάει είναι να βρίσκουν λύσεις που κάνουν χειρότερη την κατάσταση, αντί για καλύτερη. Πες ότι σου λέει οκ για τον θρησκευτικό, τι θα γίνει?
    Θα πάρεις τη χαρά της οργάνωσης του γάμου, το πάρτυ με τους φίλους, η μέρα σου θα είναι αξέχαστη, θα είστε όλοι ευτυχισμένοι και όλα καλά. την επόμενη μέρα τι πιστεύεις πως θα γίνει? Θα κάνετε σεξ σαν τρελλοί και θα μιλάτε με τις ώρες κοιτάζοντας τις βέρες σας?
    Ο ερχομός ενός παιδιού επίσης είναι μια τεράστια αλλαγή στη ζωή ενός ζευγαριού και έχουν χαλάσει πολλές σχέσεις από την ανικανότητα διαχείρισης ενός τέτοιου γεγονότος. Το ζευγάρι απομακρύνεται, η πίεση και οι υποχρεώσεις δεν σταματούν για χρόνια και η σχέση διαλύεται αν δεν έχει γερά θεμέλια.
    Πιστεύεις πως εσείς είστε σε μια τέτοια φάση ώστε να διαχειριστείτε κάτι τέτοιο?
    ϴεοφανια μ ιδου ερχεται και η αλλη πλευρα του νομισματοϛ ΟΙ ΓΩΝΕΙΣ ΜΟΥ με πιεζουνε παρα πολυ με αυτο το ϴεμα με αποτελεσμα να ειμαι αναμεσα σε 2 αδιεξοδα.......

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,626
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Ιδιο θρησκευμα εχετε?
    ελα παραδεξου το. μας κανεις πλακα..

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. Βοηθεια παρακαλω ...
    By Molostroi in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 3
    Last Post: 28-01-2011, 19:33
  2. βοηθεια σας παρακαλω!!!!
    By marinaxx in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 18
    Last Post: 18-01-2011, 16:47
  3. ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ...
    By maria34 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 4
    Last Post: 24-05-2010, 16:08
  4. Παρακαλω βοηθεια
    By IamNotOk in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 13
    Last Post: 26-12-2007, 22:19

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •