Ανχος λογο Στρατου
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 68
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    9

    Ανχος λογο Στρατου

    καλημερα θα ηθελα να πω το προβλημα μου για να μου φυγει απο μεσα μου γιατι δεν αντεχω καθολου και θα εκραγω παιδια λοιπον πειρα αναβολη εκανα της σπουδες μου. τελειωντας περισι τον μαιο ηταν για να μπω στο στρατο λοιπον παρουσιαστικα εκατσα καπιες μερες(στο κεντρο) αλλα παιδια με επιασε ενας ανχος δεν μπορουσα να κοιμηθω η ωρα δεν περνουσε ανα στιγμες εχανα τιν εστισει του χρονου δεν ηξερα που ημουν με επιανε ενα τρελο ανχος παιδια ενα βαρος στο στηθος μου μια μαυριλα ενα πραγμα δεν αντεχα καθολου μεσα. ενιωθα ενα μεγαλο βαρος στο στηθος μου. εκει και ζητησα αναβολη και πειρα για ενα χρονο σε μερικες μερες μπαινω παλι μεσα και με εχει πιασει παλι αυτο τον ανχος και ολλα τα συμπώματα που ειπα πιο πριν.σκεφτομαι να παρω αναβολη ξανα.(θα ζητησω ξανα γιατι νιωθω οτι δεν μπορω αυτο το καιρο θα μου δωσουν??) νιωθω οτι δεν μπορω παιδια νιωθω μια μαυριλα παλι και οσο πλειασιαζει ο καιρος.η οικογενεια μου αυτο δεν το ξερει.μονο στην αδελφη μου το εχω πει γενικα η περισοτερη ειναι παλιων αρχων και λενε πανε να γινεις αντρας και τετια αλλα παιδια δεν μπωρο γιατι νιωθω ασχημα καμια συνβουλη παιδια.???σε γιατρο δεν εχω παει γιατι ντρεπομαι να με λενε να ο τρελος παιδια καπια συνβουλει γιατι ειμαι ετοιμος να σκασω.μια βοηθεια παιδια.
    Last edited by giannis250; 21-06-2013 at 18:01.

  2. #2
    Ελα ρε φιλε και εμεις πήγαμε στρατό εγω μάλιστα ειχα μπει και με κρίσεις πανικού και δεν πήρα αναβολη απλα να κανεις παρέες θελει! Και το πιο κουφό απο ολα ειναι οτι τιν τελευταία μερα στεναχωριομουν που εφευγα!

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    ζητα να παρεις Ι5 να τελειωσει εκει το θεμα κι ασε τι λενε οι γονεις σου. ελεος με τις μαλακιες στην ελλαδα, δεν υπαρχει χωρα πλεον ετσι οπως τα καναν, και το παραμυθι της υποχρεωτικης στρατευσης συνεχιζεται. με το που θα μπεις παλι μεστο στρατοπεδο θα πεις στο γιατρο της μοναδας ακριβως αυτα που επαθες, και θα σε πανε να περασεις απο ψυχολογο/ψυχιατρο. θα σου κανει καποιες ερωτησεις, περνας κι απο επιτροπη μετα, και αν τους πεισεις τελος.

  4. #4
    Ναι και μετα θα τρωει τα ακυρα απο ολες τις δουλειές επειδή θα εχει I5 ψυχολογικό!

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    στην ελλαδα ζουμε, δεν υπαρχουν πλεον δουλειες.

  6. #6
    Αν ειναι ετσι να παρουμε ολοι Ι5 και να μείνει η χωρα χωρης στρατεύμα!

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Νομιζω οτι εχει παψει να ισχυει το δεν βρισκω δουλεια στο δημοσιο με Ι5 , γιατι στο ιδιωτικο δεν παιζει σιγουρα κανενα ρολο. Βεβαια εαν θες να γινεις αστυνομικος ή κατι συναφες μπορει να παιζει ρολο. Επισης νομιζω οτι το Ι5 δεν αναφερει και την αιτια για την οποια το πηρες. Γαι ψαξε λιγο το νετ. Απο κει και περα εαν οντως εχεις προβλημα ισως να πρεπει να το παρεις ή να παρεις καποιο Ι τελος παντων που θα κανει τη θητεια σου πιο ευκολη για σενα.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Quote Originally Posted by KENO View Post
    ζητα να παρεις Ι5 να τελειωσει εκει το θεμα κι ασε τι λενε οι γονεις σου. ελεος με τις μαλακιες στην ελλαδα, δεν υπαρχει χωρα πλεον ετσι οπως τα καναν, και το παραμυθι της υποχρεωτικης στρατευσης συνεχιζεται. με το που θα μπεις παλι μεστο στρατοπεδο θα πεις στο γιατρο της μοναδας ακριβως αυτα που επαθες, και θα σε πανε να περασεις απο ψυχολογο/ψυχιατρο. θα σου κανει καποιες ερωτησεις, περνας κι απο επιτροπη μετα, και αν τους πεισεις τελος.
    δεν ειναι καθολου ευκολα να παρεις ι5 ξερεις τι θα συμβει αν δε τους πεισεις? θα σου δωσουν Ι4 η Ι3 και θα σου πουν κανε στρατο με το να καθεσε συνεχεια

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Quote Originally Posted by Castiel View Post
    Αν ειναι ετσι να παρουμε ολοι Ι5 και να μείνει η χωρα χωρης στρατεύμα!
    καταρχην κανεις δε μπωρει να παρει I5 τοσο ανετα εκτος αν εχει οντος θεμα η ειναι ιδικος στη ψυχολογια....

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    δεν ειναι καθολου ευκολα να παρεις ι5 ξερεις τι θα συμβει αν δε τους πεισεις? θα σου δωσουν Ι4 η Ι3 και θα σου πουν κανε στρατο με το να καθεσε συνεχεια
    μαλλον ειμαι καλος ηθοποιος και πειθω τους παντες. το ξερω οτι δεν ειναι ευκολο, κι εγω ετρεχα nonstop δυο βδομαδες μεχρι να μου δωσουν το ριμαδι το χαρτι. με πηγαινελα στο στρατοπεδο, στη Πεντελη στο 414, και στη Μεσογειων στο 401. ΑΛΛΑ απ'το να χασει καποιος ενα χρονο ετσι για τις καβλες του καθενος εκει μεσα, προτιμοτερο ειναι να το προσπαθησει και να γλυτωσει. αν καναν και καμια εκπαιδευση της προκοπης θα ελεγα οκ μαθαινουμε κατι, αλλα μαλακιες κι αγγαρειες κανουν.

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Quote Originally Posted by KENO View Post
    μαλλον ειμαι καλος ηθοποιος και πειθω τους παντες. το ξερω οτι δεν ειναι ευκολο, κι εγω ετρεχα nonstop δυο βδομαδες μεχρι να μου δωσουν το ριμαδι το χαρτι. με πηγαινελα στο στρατοπεδο, στη Πεντελη στο 414, και στη Μεσογειων στο 401. ΑΛΛΑ απ'το να χασει καποιος ενα χρονο ετσι για τις καβλες του καθενος εκει μεσα, προτιμοτερο ειναι να το προσπαθησει και να γλυτωσει. αν καναν και καμια εκπαιδευση της προκοπης θα ελεγα οκ μαθαινουμε κατι, αλλα μαλακιες κι αγγαρειες κανουν.
    αφου καταφερες και τους επεισες... θα εισαι για βραβειο...

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Ο στρατος δεν θα μπορουσε να ειναι κατι παραπανω απο μια μαλακια , γιατι ειναι εξαμβλωμα της κοινωνιας. Ειναι απαραιτητος μεν ως ειναι δομημενος ο κοσμος αυτη τι στιγμη , αλλα δεν παυει να ειναι αναγκαιο κακο. Αγγαρειες του στυλ πηγαινε πλυνε 1000 δισκους κλπ. σιγουρα δεν ειναι ευχαριστες , αλλα αφου τρως πρεπει να πλυνεις κιολας και αυριο θα πλυνει ο αλλος και μεθαυριο ο αλλος...και φυσικα υπαρχουν τα βυσματα , οι γλυψιματιες και ολα τα καλα στοιχεια:P

    Τεσπα , εγω εκανα κανονικα φανταρος 18 μηνες γιατι δεν ειχα αρωστησει ακομα τοτε, αν μπορουσα να το αποφυγω ισως να το απεφευγα , για να κανω κατι χρησιμο για την παρταρα μου (εγωιστικοι λογοι), αλλα μιας και περασε το βλεπω σαν μια εμπειρια πλεον (δεν θα ξαναπηγαινα τσου:P).
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    ανταρκτικη τζαμαικα, κουβα , βραζιλια, κατω μαγουλινιτ
    Posts
    417
    Quote Originally Posted by KENO View Post
    στην ελλαδα ζουμε, δεν υπαρχουν πλεον δουλειες.
    KENO και γαμω τις απαντησεις ....
    Δυο εκατομμυρια ευρω και θα μου περασουν ολα...

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Quote Originally Posted by keep_walking View Post
    Ο στρατος δεν θα μπορουσε να ειναι κατι παραπανω απο μια μαλακια , γιατι ειναι εξαμβλωμα της κοινωνιας. Ειναι απαραιτητος μεν ως ειναι δομημενος ο κοσμος αυτη τι στιγμη , αλλα δεν παυει να ειναι αναγκαιο κακο. Αγγαρειες του στυλ πηγαινε πλυνε 1000 δισκους κλπ. σιγουρα δεν ειναι ευχαριστες , αλλα αφου τρως πρεπει να πλυνεις κιολας και αυριο θα πλυνει ο αλλος και μεθαυριο ο αλλος...και φυσικα υπαρχουν τα βυσματα , οι γλυψιματιες και ολα τα καλα στοιχεια:P

    Τεσπα , εγω εκανα κανονικα φανταρος 18 μηνες γιατι δεν ειχα αρωστησει ακομα τοτε, αν μπορουσα να το αποφυγω ισως να το απεφευγα , για να κανω κατι χρησιμο για την παρταρα μου (εγωιστικοι λογοι), αλλα μιας και περασε το βλεπω σαν μια εμπειρια πλεον (δεν θα ξαναπηγαινα τσου:P).
    δεν θα ηταν αναγκαιο κακο γιατι θα μπωρουσε να ειναι μισθοφορικος.. οπως συμβενει σε πολες χωρες οπως αμερικη πχ η θα μπωρουσε να ειναι κατα 70 τις εκατο μισθοφορικος και να ειναι 3 μηνες αυτο δεν ειναι δημοκρατια ειναι @@@κρατια

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    ανταρκτικη τζαμαικα, κουβα , βραζιλια, κατω μαγουλινιτ
    Posts
    417
    Quote Originally Posted by Castiel View Post
    Αν ειναι ετσι να παρουμε ολοι Ι5 και να μείνει η χωρα χωρης στρατεύμα!
    Castiel εχεις την εντυπωση οτι στον στρατο "υπηρετησες" καμμια πατριδα? Απο οσο θυμαμαι εγω τον μονο που ...υπηρετουσα ηταν τον καθε μακακα καραβανα...
    Στο κατω κατω αν εσυ γουσταρες να πας να προφυλαξεις την πατρις απο τους οχτρους δικαιωμα σου αλλα καποια στιγμη πρεπει να τελειωνει το παραμυθι και να εχει ο καθενας το δικαιωμα να επιλεγει αν θελει να παει ή οχι. Στο κατω κατω να σου πω την αληθεια εχθρος μου εμενα δεν ειναι ο τουρκος εχθρος μου ειναι ο σαμαρας και η τροικα και καθε καριολης που μου καταστρεφει την ζωη και την ζωη εκατομμυριων...
    Δυο εκατομμυρια ευρω και θα μου περασουν ολα...

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Σας κοροϊδεύουν στο δρόμο χωρίς εμφανή λόγο;
    By skata in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 44
    Last Post: 01-04-2014, 15:25
  2. Για ποιο λόγο θα εξαφανιστεί η θρησκεία
    By Boltseed in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 178
    Last Post: 04-12-2011, 13:50
  3. ΕΝΑ ΚΑΛΟ ΛΟΓΟ ΓΙΑ ΤΟ ΣΥΜΦΟΡΟΥΜΙΣΤΑ
    By Ακροβατης in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 50
    Last Post: 10-05-2011, 15:48
  4. κλάμα χωρίς ιδιαίτερο λόγο
    By stellou1989 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 3
    Last Post: 30-12-2010, 20:07

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •