Πανελλήνιες-Αποτελέσματα - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 38
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Quote Originally Posted by blackswan27 View Post
    θα σου πω και τη δικη μου ιστορία μήπως σε βοηθησει...
    μαυρε κυκνε να σε ρωτησω, ο λογος που δεν πηγες οσο περιμεναν οι αλλοι ποιος ειναι? Προβληματα στην προετοιμασια που εκανες? Αγχωθηκες εκεινη την ωρα? Σε αδικησαν οι βαθμολογητες? Τι συνεβη πιστευεις?

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    132
    νόμισα πως τα πηγα χάλια μαθηματικά γενικής αλλα τελικά έγραψα πολύ καλά απο ότι φάνηκε στους βαθμους και αυτό με έριξε ψυχολογικά έκλαιγα όλη μέρα και ήθελα να τα παρατήσω - δεν το έκανα- με αποτέλεσμα να μην μπορώ να συγκεντρωθω να γραψω στα άλλα μαθηματα (ειχα εξαντληθει ψυχικα μετα απο τοσο διαβασμα-κουραση-κλαμα) και το ότι όλοι είχαν τόσο ψηλές προσδοκίες απο εμένα..

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    132
    *πιστευα λιγοτερο στον εαυτο μου απο οτι οι αλλοι για μένα

  4. #19
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    9
    Quote Originally Posted by blackswan27 View Post
    *πιστευα λιγοτερο στον εαυτο μου απο οτι οι αλλοι για μένα
    Αγαπητή Swan,
    Πέρασα ένα χειμώνα μεμψιμοιρώντας και κλαίγοντας.Παρά το διάβασμα που έκανα δεν πίστεψα ούτε μια στιγμή στον εαυτό μου.Νόμιζα ότι αν αποκτήσω έστω και λίγη αυτοπεποίθηση θα επέλθει το χάος.Θεωρούσα ότι αν πιστέψω στον εαυτό μου θα φάω τα μούτρα μου,θα αποτύχω.Μετά το μάθημα της Έκθεσης έγινε χαμός(φαντάσου μετά το πρώτο μάθημα).Η ψυχολογία μου ήταν χάλια.Από τη Βιολογία και μέχρι το τελευταίο μάθημα είχα παραιτηθεί ψυχολογικά.Δεν με ένοιαζε τόσο πολύ.Το μόνο που ήθελα ήταν να τελειώσω.Το τέλος ήρθε,αλλά μαζί ήρθε και η απογοήτευση.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    anna ποια σχολη ειναι ο στοχος σου?

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    113
    οσο για αυτα που λετε για καθηγητεσ στα ΤΕΙ και γενικα στην ανωτερη εκπαιδευση δεν νομιζω οτι ειν του παροντωσ...οσοι ηταν τυχεροι και εκαναν τα μεταπτυχιακα τουσ τα διδακτορικα τουσ και οτι αλλο εκαναν τελοσ παντων κ μπηκαν ειν τυχεροι...οι υπολοιποι θα παραμεινουν ωσ εκκτακτοι και δεν θα πληρωνωνται κανονικα και οσα τουσ αναλογουν..το ξερω απο την μητερα μ που διδασκει εκει ωσ μονημη και η θεια μ ωσ εκκτακτη...οποτε ολεσ οι δουλειεσ εχουνπροβλημα ανεργειασ..και θα πρεπει να εισ πολυ καλοσ γ να βρεισ αποκατασταση...με 17000 μορια σιγουρα θα υπαρχουν κ αλλεσ σχολεσ π θα σ ενδιαφερουν...σκεψου το...επισησ μπορεισ να κανεισ μετα το πανεπιστημιο μεταπτυχιακο γ καποια ειδικοτητα..γ παραδειγμα ο αδερφοσ μ θα παει μαθηματικο αλλα θα ασχοληθει με τον προγραμματισμο..οποτε μην απελπιζεσαι...το θεμα δεν ειν με τι μπαινεισ στο πανεπιστημιο αλλα με το τι βγαινεισ!!! η μητερα μ ηταν απο τουσ τελευταιουσ π μπηκαν αλλα η πρωτη π βγηκε!!! οποτε μην στεναχωριεσαι και απολαυσε το καλοκαιρι σου

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    anna ποια σχολη ειναι ο στοχος σου?


    Μαλλον αυτη που σιγουρα θα εχει δυσκολιες στην ευρεση εργασιας και αξιοποιησης:P (υπαρχουν ακομα σχολες που δεν εχουν αραγε , ειδικα στις θεωρητικες κατευθυνσεις?)
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Μ αρεσει εν τω μεταξυ που δινεις βιολογια για να περασεις φιλολογος και οικονομικα για να γινεις αστυνομος. Ή ας πουμε μαθηματικα για αγγλικη φιλολογια.

  9. #24
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    9
    Quote Originally Posted by keep_walking View Post
    [/FONT][/COLOR]

    Μαλλον αυτη που σιγουρα θα εχει δυσκολιες στην ευρεση εργασιας και αξιοποιησης:P (υπαρχουν ακομα σχολες που δεν εχουν αραγε , ειδικα στις θεωρητικες κατευθυνσεις?)
    Η σχολή θα με βάλει σε μια τροχιά όπως και ο ίδιος είπατε.

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Quote Originally Posted by anna12 View Post
    Η σχολή θα με βάλει σε μια τροχιά όπως και ο ίδιος είπατε.

    Ναι , για το κερασι το λεω που ρωταει επιμονα ποια σχολη θες να περασεις. Εμμενω στο αρχικο μηνυμα
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  11. #26
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    9
    Quote Originally Posted by swaggy97 View Post
    οσο για αυτα που λετε για καθηγητεσ στα ΤΕΙ και γενικα στην ανωτερη εκπαιδευση δεν νομιζω οτι ειν του παροντωσ...οσοι ηταν τυχεροι και εκαναν τα μεταπτυχιακα τουσ τα διδακτορικα τουσ και οτι αλλο εκαναν τελοσ παντων κ μπηκαν ειν τυχεροι...οι υπολοιποι θα παραμεινουν ωσ εκκτακτοι και δεν θα πληρωνωνται κανονικα και οσα τουσ αναλογουν..το ξερω απο την μητερα μ που διδασκει εκει ωσ μονημη και η θεια μ ωσ εκκτακτη...οποτε ολεσ οι δουλειεσ εχουνπροβλημα ανεργειασ..και θα πρεπει να εισ πολυ καλοσ γ να βρεισ αποκατασταση...με 17000 μορια σιγουρα θα υπαρχουν κ αλλεσ σχολεσ π θα σ ενδιαφερουν...σκεψου το...επισησ μπορεισ να κανεισ μετα το πανεπιστημιο μεταπτυχιακο γ καποια ειδικοτητα..γ παραδειγμα ο αδερφοσ μ θα παει μαθηματικο αλλα θα ασχοληθει με τον προγραμματισμο..οποτε μην απελπιζεσαι...το θεμα δεν ειν με τι μπαινεισ στο πανεπιστημιο αλλα με το τι βγαινεισ!!! η μητερα μ ηταν απο τουσ τελευταιουσ π μπηκαν αλλα η πρωτη π βγηκε!!! οποτε μην στεναχωριεσαι και απολαυσε το καλοκαιρι σου
    Ευχαριστώ!Θα προσπαθήσω!

  12. #27
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    18
    Κορίτσι μου τέτοια απογοήτευση με 17.000 μόρια;; Ηρέμησε!!!!!!!!! Είναι μεγάλη επιτυχία!!
    Κατ αρχάς δεν καταλαβαίνω γιατί ακόμα παιδευόμαστε να περάσουμε στα Πανεπιστήμια! Για να πεινάσουμε με πτυχίο?
    Εγώ αυτό που έχω να σου πω είναι αν το έχεις μαράζι να περάσεις κάπου συγκεκριμένα, επειδή αυτό είναι το όνειρο της ζωής σου, η δουλειά που θες να κάνεις σ' όλη του τη ζωή, μια δουλειά που θα σε κάνει ευτυχισμένη τότε ξαναπροσπάθησε και θα τα καταφέρεις!
    Αν όμως θες απλά μια υψηλόβαθμη σχολή γιατί είσαι καλή μαθήτρια και πρέπει να περάσει κάπου ψηλά ξανασκέψου το... Μην αφήσεις ούτε γονείς ούτε τον περίγυρο σου είτε να σου επιβάλλει είτε πιπιλίζοντας σου το μυαλό να σε πείσει για μια επιλογή που δεν είναι δική σου!!!

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    234
    σε ποια σχολή θες να περάσεις; Πηνελόπη
    http://lewforeio31.blogspot.com κάτι παραπάνω από ένα απλό λεωφορείο

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Quote Originally Posted by giannis94 View Post
    σε ποια σχολή θες να περάσεις; Πηνελόπη

    Ειναι η πολλοστη φορα που γινεται αυτη η ερωτηση στο νημα. Δεν ειναι τυφλη η κοπελλα. Προφανως για τον α ή β λογο δεν θα ηθελε να απαντησει...αν δεν κανω λαθος. Ειναι λιγο αγενεια να πιεζουμε για απαντηση. Γνωμη μου παντα
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  15. #30
    Ενταξει πιστευω οτι ειναι φυσιολογικο αυτο,απλα στεναχωρηθηκες επειδη (οπως και πολλοι αλλοι),δεν καταφερες να περασες εκει που θελεις..Τουλαχιστον σκεψου οτι καταφερες να βγαλεις 17000 με τετοιες παλουκαρες που μας εβαλαν φετος..Ενας φιλος μου ισως απο τους καλυτερους μαθητες που εχω γνωρισει(απο το γυμνασιο μαθητης του 18-20),φετος ξεπατωθηκε στο διαβασμα,πιστευε θα καταφερει να βγαλει 18000 να μπει στρατιωτικες σχολες ή βιολογικο..και τελικα, με τους μ***κες που μπλεξαμε φετος..εβγαλε μονο 14.346.Αυτος δηλαδη τι να πει?..Στο λεω αυτο για να δεις οτι εσυ εβγαλες εναν πολυ καλο βαθμο..αρα θα πρεπε να πεις μπραβο στον εαυτο σου που με τοσα δυσκολα θεματα φετος εγραψες 17.000 κατι μορια ενω πολλοι αλλοι με δυσκολια εφτασαν τα 15.000..Επισης θα σου προτινα να ηρεμησεις για λιγο,συμπληρωσε τις σχολες που θελεις στο μηχανογραφικο..και στην χειροτερη..αμα δεν περασεις εκει που θελεις, κατσε σκεψου σοβαρα το αν εχεις την δυναμη να ξαναδωσεις πανελληνιες ή να ασχοληθεις με κατι αλλο..

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. Πανελλήνιες
    By ΓιάνναΜαρκ in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 4
    Last Post: 01-04-2012, 12:26
  2. πανελληνιες
    By (_mafalda_) in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 0
    Last Post: 26-02-2012, 21:13
  3. πανελληνιες και μαθηματα
    By Maria99 in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 14
    Last Post: 16-02-2012, 15:05
  4. φαρμακευτικη αγωγη και αποτελεσματα
    By Noelia in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 32
    Last Post: 26-05-2009, 09:28
  5. Ψυχοδυναμικη με αντιθετα αποτελεσματα
    By Wintertimes in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 39
    Last Post: 12-10-2008, 14:46

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •