Πανελλήνιες-Αποτελέσματα - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 38 of 38
  1. #31
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    9
    Quote Originally Posted by keep_walking View Post
    Ειναι η πολλοστη φορα που γινεται αυτη η ερωτηση στο νημα. Δεν ειναι τυφλη η κοπελλα. Προφανως για τον α ή β λογο δεν θα ηθελε να απαντησει...αν δεν κανω λαθος. Ειναι λιγο αγενεια να πιεζουμε για απαντηση. Γνωμη μου παντα
    Έχετε δίκιο.Να πω την αλήθεια νιώθω μια κάποια ανασφάλεια να αποκαλύψω τη σχολή που θέλω!Τι νόημα έχει πλέον...αφού ξέρω ότι δεν περνάω.Λυπάμαι για την αγένεια που δείχνω αγνοώντας τα μηνύματα που αφορούν τη σχολή που μου αρέσει.Συγγνώμη ειλικρινά!

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Δεν εχει σημασια ποια ειναι η σχολη. Απο δω κ περα ειναι το θεμα τι θα κανεις σε περιπτωση που δε την πιανεις.

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Ναυταθλητικός Όμιλος Ποδηλατών Βάρκιζας "Ο Βουκεφάλας
    Posts
    2,253
    Quote Originally Posted by swaggy97 View Post
    οσο για αυτα που λετε για καθηγητεσ στα ΤΕΙ και γενικα στην ανωτερη εκπαιδευση δεν νομιζω οτι ειν του παροντωσ...οσοι ηταν τυχεροι και εκαναν τα μεταπτυχιακα τουσ τα διδακτορικα τουσ και οτι αλλο εκαναν τελοσ παντων κ μπηκαν ειν τυχεροι...οι υπολοιποι θα παραμεινουν ωσ εκκτακτοι και δεν θα πληρωνωνται κανονικα και οσα τουσ αναλογουν..το ξερω απο την μητερα μ που διδασκει εκει ωσ μονημη και η θεια μ ωσ εκκτακτη...οποτε ολεσ οι δουλειεσ εχουνπροβλημα ανεργειασ.. .........
    Αυτά που αναφέραμε, γιατί εγώ το ανέφερα,
    ότι όλοι όσοι διδάσκουν στα ΤΕΙ γραφιστικής
    δεν είναι πτυχιούχοι ΑΕΙ, ισχύει εκατό τοις εκατό.
    Και όταν πτυχιούχοι ΑΕΙ είναι άνεργοι σε μεγάλο αριθμό
    σημαίνει ότι κάτι δεν πάει καθόλου καλά όσον αφορά την αξιοκρατία.
    Τώρα τα περί επαγγελματικής αποκατάστασης
    δεν ξέρω αν είναι της παρούσης, αλλά σίγουρα απασχολούν
    όποιον περιμένει από τη σχολή που θα μπει
    να μην είναι από αυτές που παράγουν άνεργους πτυχιούχους,
    βλέπε Πάντειος ή Πολιτικό Νομικής όπου ήμουν εγώ πριν τριάντα χρόνια
    και ποτέ δε βρήκα δουλειά πάνω σ' αυτό.

    anna12, δε θα ρωτήσω ποια σχολή είχες στόχο,
    αλλά δε χρειάζεται να ντρέπεσαι για τίποτα
    ούτε τα πράγματα είναι τόσο άσχημα όσο φαίνονται.
    Χαλάρωσε, οι συγκρίσεις με άλλους δε βοηθάνε
    - η ειλικρίνεια με τον εαυτό μας μετράει πάνω απ' όλα -
    στρώσου στο διάβασμα και ξαναδώσε αν χρειαστεί
    αρκεί ο στόχος σου να είναι εκεί που έχεις κλίση πραγματικά,
    διαφορετικά θα έχεις δυσκολία να αποδώσεις.
    Τα μελισσάκια θα γυρνούν γύρω απ' τις πολυθρόνες
    και το νερό το κρύσταλλο θα ρέει απ’ τις οθόνες.

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    113
    σιγουρα δεν χρειαζεται να εισ πολιτικοσ μηχανικοσ η κατι αντιστοιχο γ να διδαξεισ σ ανωτερη σχολη..(πλεον δεν παιρνουν κιολασ αλλα τελοσ παντων) να φαντσαστεισ στ σχολειο μ αυτη π κανει σχεδιο γραμμικο ειν πολιτικοσ μηχανικοσ και δουλευει σε σχολειο...εβγαλε πολυτεχνειο γ να παιρνει εναν μισθο π τωρα τον εχουν κατακοψει συν ποσα αλλα τουσ κανουν...οπωσ και να χει...εγ προτεινω να κοιταξει πρωτα κατι αλλο π να την ενδιαφερει..και ισωσ στην πραγματικοτητα να θελει μεσα ησ κατι αλλο αλλα επιρεασμενη απο τουσ γυρω να εχει διαλεξει εκεινη την σχολη π δεν επιασε...το λεω γτ ο αδερφοσ μ το ιδιο εκανε..ελεγε να παω πολυτεχνειο γτ ειν καλυτερα καιβρισκεισ δουλεια και τα σχετικα επιρεασμενοσ απο τουσ γυρω και τρα π δεν το επιασε θεσσαλονικη αποφασισε να παει μαθηματικο..αν και πιανει πολυτεχνειο σ αλλη περιοχη..αν ηταν αυτο π ηθελε πραγματικα θα πηγαινε αλλα μαλλον επιρεαστηκε..οποτε σκεψου καλυτερα πωσ θα συμπληρωσεισ το μηχανογραφικο σ...

  5. #35
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    9
    Αγαπητη Αννα ΕΧΕΙΣ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΜΕ 17000 ΜΟΡΙΑ.. του χρονου θα δυσκολεψει πολυ τα πραγματα το υπουργειο παιδειας δεν στο προτεινω για δευτερη φορα!!Και εγω εδωσα φετος πανελληνιες και εβγαλα 2ο και 4ο πεδιο 9800 με τετοια θεμματα που εβαλαν !!! ΤΟ 50% Του σχολειου μου ειχε Μ.ο. κατω απο 8.000 μορια , δλδ αυτα τα παιδια τι να πουν?Αντε πες εγω περναω και ενα ΤΕΙ π γουσταρω και ειμαι ενταξει , εσυ περνας ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ και με το σπαθι σ και δεν εισαι ενταξει? αυτα τα παιδια που δεν περναν τπτ τι πρεπει να παθουν δλδ?? χαλαρωσε λοιπον λιγο και βγες μια βολτα και πες ολα καλα .. γιατι δεν υπαρχει περιπτωση να μην σου αρεσει καποια σχολη..ΤΟ Ακουω απο πολλα παιδια αυτο που λες εσυ τωρα και με τρελενει λιγο.. ΠΑΙΔΙΑ ολοι εχουμε στοχους στην ζωη μας αλλα ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ mr.Perfect .. ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΘΑ ΠΕΘΑΝΟΥΜΕ ΔΛΔ? ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΛΕΩ ΠΟΛΛΑ.. ΖΗΣΕ ΕΛΕΥΘΕΡΗ ΑΠΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΕΙΣΑΙ 18 ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΧΑΡΑΜΙΣΕΙΣ ΑΛΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΤΗΣ ΝΙΟΤΗΣ ΣΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙΣ ΜΙΑ ΔΑΣΚΑΛΑ 450 ΕΥΡΩ..ΨΑΞΤΟ ΛΙΓΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΚΑΙ ΜΕ ΨΥΧΡΑΙΜΙΑ..! ΦΙΛΙΚΑ ΚΩΣΤΑΣ..

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    In this old house where every door is open
    Posts
    2,572
    Αντε καταλαβαν κι οι κοτες τη Νομικη ηθελες. Εγω παντως την Νομικη την επιανα αλλα δεν την δηλωσα δεν ηθελα να την βλεπω ζωγραφιστη! Απο τους συμμαθητες μου που περασαν Νομικη, μονο οσοι ειχαν πολυ γερες πλατες, μπαμπα με καλο δικηγορικο γραφειο η πολλα λεφτα κανουν κατι σχετικα αξιοπρεπες. Ολοι οι αλλοι, βραστα. Υπαρχουν και οι εξαιρεσεις βεβαια, σαφως. Παντως, τι γουστο βρισκετε σε αυτη τη σχολη και το επαγγελμα, αδυνατω να καταλαβω. Το τουπε και το ιματζ ειναι συνηθως, και επειδη ειναι υψηλοβαθμη.

  7. #37
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    9
    Quote Originally Posted by λιλιουμ View Post
    Αντε καταλαβαν κι οι κοτες τη Νομικη ηθελες. Εγω παντως την Νομικη την επιανα αλλα δεν την δηλωσα δεν ηθελα να την βλεπω ζωγραφιστη! Απο τους συμμαθητες μου που περασαν Νομικη, μονο οσοι ειχαν πολυ γερες πλατες, μπαμπα με καλο δικηγορικο γραφειο η πολλα λεφτα κανουν κατι σχετικα αξιοπρεπες. Ολοι οι αλλοι, βραστα. Υπαρχουν και οι εξαιρεσεις βεβαια, σαφως. Παντως, τι γουστο βρισκετε σε αυτη τη σχολη και το επαγγελμα, αδυνατω να καταλαβω. Το τουπε και το ιματζ ειναι συνηθως, και επειδη ειναι υψηλοβαθμη.

    Επειδή δεν θέλω να προσβάλλω τις "κότες",θα ήθελα να μου πεις πως συμπέρανες ότι αυτή τη σχολή θέλω.Πως ξέρεις ότι δεν θέλω ΣΣΑΣ ή Ιατρική?

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    In this old house where every door is open
    Posts
    2,572
    Quote Originally Posted by anna12 View Post
    Επειδή δεν θέλω να προσβάλλω τις "κότες",θα ήθελα να μου πεις πως συμπέρανες ότι αυτή τη σχολή θέλω.Πως ξέρεις ότι δεν θέλω ΣΣΑΣ ή Ιατρική?
    απλη γυναικεια διαισθηση

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Similar Threads

  1. Πανελλήνιες
    By ΓιάνναΜαρκ in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 4
    Last Post: 01-04-2012, 13:26
  2. πανελληνιες
    By (_mafalda_) in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 0
    Last Post: 26-02-2012, 22:13
  3. πανελληνιες και μαθηματα
    By Maria99 in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 14
    Last Post: 16-02-2012, 16:05
  4. φαρμακευτικη αγωγη και αποτελεσματα
    By Noelia in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 32
    Last Post: 26-05-2009, 10:28
  5. Ψυχοδυναμικη με αντιθετα αποτελεσματα
    By Wintertimes in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 39
    Last Post: 12-10-2008, 15:46

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •