Διαδικτυακά ραντεβού
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    1

    Διαδικτυακά ραντεβού

    Μένω στο εξωτερικό εδώ και μερικούς μήνες. Έχω δοκιμάσει να γνωρίσω κόσμο αλλά δεν μπορώ να συνάψω πολύ στενές επαφές, όπως ήξερα και είχα συνηθίσει στην Ελλάδα. Επιπλέον, δεν είναι το ίδιο εύκολο να γνωρίσω κάποιον και να δημιουργηθεί κάποιου είδους σχέση πέρα από σεξ.


    Εδώ και αρκετό καιρό (περίπου 8 μήνες) μπλέχτηκα στα dating site. Η αλήθεια είναι πως δεν το είχα ξανακάνει και ήμουν επιφυλακτική, ένιωθα μάλλον λίγο μειονεκτικά γιατί δεν είχα πολύ θετική στάση. Είπα όμως να το δοκιμάσω μιας και που είμαι σε μια ξένη χώρα.
    Έχω απογοητευτεί πάρα πολύ!!! Δεν περίμενα ποτέ πως θα έβλεπα ποικίλες συμπεριφορές. Μάλλον είχα πολλές προσδοκίες, δεν ξέρω. Πάντως η αυτοπεποίθησή μου σε αυτόν τον τομέα δεν είναι όπως ήταν. Νομίζω πως κάτι δεν κάνω καλά εγώ! Ενώ στην Ελλάδα δεν αισθανόμουν έτσι. Δεν ξέρω αν είναι θέμα γλώσσας και κουλτούρας ή είναι έτσι τα διαδικτυακά ραντεβού. Περνάω ώρες με κάποιον συζητώντας, θεωρώ ότι είμαι ευχάριστη (και φαίνεται γιατί ο άλλος θα κοιτούσε να φύγει νωρίς) , δεν κάθομαι να γκρινιάζω για διάφορα και γενικά φαίνεται με ορισμένους ότι τα πράγματα πάνε καλά. Αλλά μετά τίποτε. Έχω παρατηρήσει ότι όσες φορές κάνω εγώ κίνηση ή δε θα απαντήσει ή απλά θα είναι από ευγένεια. Ειλικρινά δεν ξέρω τι να υποθέσω πια και αυτό που συμβαίνει μου χαλάει την ψυχολογία. Ποιά είναι η αλήθεια για τα διαδικτυακά ραντεβού;

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    αν κι εχω κανει καμποσα διαδικτυακα ραντεβου, τα οποια ορισμενα κατεληξαν και σε σχεσεις, δυστυχως η γνωμη μου τωρα πια δεν ειναι και η καλυτερη. κι αυτο γιατι οι ελληνιδες δυστυχως σνομπαρουν τους παντες, δηθεν γιατι κανεις δεν αξιζει, πιστευωντας οτι ειναι μονο λιγουρια και τιποτα αλλο. αντιθετως αν δουν εκει εξω τα ιδια ατομα που εδω τις παρακαλουσαν για μια κουβεντα, θα κανουν οτι μπορουν για να τραβηξουν τη προσοχη τους. δεν εχουν συνηθισει ακομα σ'αυτο το τροπο γνωριμιας μαλλον, το διαδικτυο τους φαινεται παιχνιδι.

    τωρα εσυ δε ξερω σε ποια χωρα βρισκεσαι, μηπως ομως φταιει το οτι εισαι απο ελλαδα και πλεον εχωντας ακουσει οι ξενοι οσα γινονται εδω, φοβουνται μη τους κλεψεις ή τους κοροϊδεψεις ? εχει αναπτυχθει ενα ειδος ρατσισμου πιστευω. μας βλεπουν σαν να ψαχνουμε για λεφτα.

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    η αληθεια ειναι οτι..... εχοντας κανει μια τετοια γνωριμια που πετυχε μπωρω να πω τα εξης... για να γνωριστεις σοβαρα με καπιον με αυτο το τροπο περα απο το σεξ θα πρεπει να εχεις παρρα πολες γνωσεις γυρω απο τη ψυχολογια... αν πετυχεις την αρχικη φιλια και στη συνεχεια ακολουθησει ερωτικη σχεση μπωρει πραγματικα να κρατισει.. τωρα αυτοι που εκει μεσα ψαχνουν σεξ καθαρα δε προκειται να σταθουν σε καμια αφου ανκανεις σεξ μαζι τους με το καλημερα θα εισαι απλα μια ακομα γκομενα τους μεσα σε αλλες χιλιαδες... οταν εχεις γνωσεις εισαι ικανος για ολα αρκει να ξερεις τι θες να ξερεις τι ψαχνεις τι σου ταιριαζει και πιος ειναι ο ανθρωπος που θες να βρεις.. αν πας ετσι τυφλα και μιλας σε οτι να ναι χωρις να ξερεις τι πραγματικα θες δε προκειται να βρεις ακρη ευκολλα... απο το καλημερα οστοσο φαινετε και η πορεια που θα ακολουθησει μια σχεση οσο πιο θετικη ειναι η πρωτη πρωτη γνωριμια τοσο καλυτερη θα ειναι η προοπτικη της σχεσης.. στη αρχη πριν καταλαβουμε με τι εχουμε να κανουμε καλο ειναι να ειμαστε συγκρατιμενοι και ναμη περιμενουμε πολα.. μερικες φορες οταν περιμενεις λιγα σου ερχονται πολα! και οταν περριμενεις τα παντα δε σου καθετε τιποτα....

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    234
    τα διαδικτυακα ραντεβου ειναι ενδειξη ανικανοτητας. πρεπει να τα αποφευγετε τελειως.
    http://lewforeio31.blogspot.com κάτι παραπάνω από ένα απλό λεωφορείο

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Quote Originally Posted by giannis94 View Post
    τα διαδικτυακα ραντεβου ειναι ενδειξη ανικανοτητας. πρεπει να τα αποφευγετε τελειως.
    εγω απο ραντεβου στα τυφλα γνωρισα αυτη που εμινα μαζι της 7 χρονια ημαρτον ρεεεε!

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    οντως κλειστομυαλη αποψη, τεχνοφοβικη θα ελεγα. αλλα οκ ο γιαννης94 μενει Σαλονικα, οχι Αθηνα.

  7. #7
    Συμφωνώ με την άποψη του ΚΕΝΟ. Σε τούτη την χώρα που έχει μάθει εδώ και χρόνια στο συνοικέσιο, όλα οι υπόλοιποι τρόποι γνωριμίας της φαίνονται περίεργοι, παράξενοι, επικίνδυνοι. Η αλήθεια είναι ότι το ραντεβού με αγνώστους κρύβει και κινδύνους, όχι μόνο για τις γυναίκες αλλά και τους άνδρες. Υπάρχουν όμως τρόποι να προστατεύσει κάποιος τον εαυτό του από τους πιθανούς κινδύνους, όταν πρόκειται να βρεθεί μ' έναν άγνωστο-η. Μπορεί κανείς να βρει στο διαδίκτυο ένα σωρό συμβουλές για το ποιά μέτρα πρέπει να λάβει πριν, κατά την διάρκεια και μετά την συνάντηση. Είναι λίγοι-ες αυτοί-ες που τολμούν μια τέτοια συνάντηση. Άλλοι βρίσκουν αυτό που ψάχνουν, άλλοι κάνουν απλά φιλίες και άλλοι απογοητεύονται από την πρώτη συνάντηση και δεν ξανασυναντιούνται.
    Έχω κάνει 3 σχέσεις μέχρι στιγμής με κοπέλες που έχω γνωρίσει με τυφλό ραντεβού. Δεν μπορώ να πω ότι πέρασα άσχημα, παρόλο που δεν ήταν αυτό που έψαχνα.
    Θα πρέπει να γίνει κατανοητό σε όλους ότι το διαδίκτυο, το κινητό είναι μέσα επικοινωνίας και μια αφορμή για να γνωριστούν οι άνθρωποι. Οι γονείς μου παλιότερα γνωρίζαν κόσμο μέσω του ασυρμάτου(το λέγανε σιμπι τότε), από Βραζιλία, Ολλανδία, Ιταλία. Η δημιουργία μιας σχέσης(φιλικής ή ερωτικής) εξαρτάται από τους ίδιους παράγοντες στην περίπτωση της επικοινωνίας μέσω της οπτικής επαφής. Οι παράγοντες μπορεί να είναι π.χ. ένα κοινό ενδιαφέρον ή χόμπυ ή κοινή εργασία κλπ.
    Στο εξωτερικό αυτού του είδους οι τεχνοφοβίες δεν νομίζω ότι υπάρχουν. Στην χώρα μας επικρατούν ακόμα αυτού του είδους τα ταμπού και ιδιαίτερα σε ανθρώπους που επηρεάζονται εύκολα από κοινωνικές αντιλήψεις που είναι διαστρεβλωμένες και οφείλονται στην ελλειπή κοινωνική παιδεία καθώς και στο γεγονός ότι δεν έχουμε μάθει να κριτικάρουμε και να φιλτράρουμε όσα ακούμε και διαβάζουμε από φίλους, συγγενείς και ΜΜΕ.
    Δεν επικροτώ την συνεχή αναζήτηση συντρόφου μέσω του διαδικτύου, αλλά για κάποιους ανθρώπους για διαφόρους λόγους και μέχρι ν' αλλάξουν τον τρόπο ζωής τους ίσως είναι ένας τρόπος να μην χάνουν τον χρόνο τους περιμένοντας να τους χαμογελάσει η τύχη. Πάντως παρατηρώ ότι πολλοί-ες ψάχνονται μέσω του διαδικτύου αλλά αρκετοί το κάνουν κρυφά, με ενοχές, με φόβο μήπως τους αντιληφθούν οι γνωστοί και φίλοι. Αυτό έχει ως αποτέλεσμα όταν φθάνει η ώρα να κλείσουν το ραντεβού μέσω διαδικτύου ή μέσω του κινητού να το μετανιώνουν. Οι Ελληνίδες συγκεκριμένα αλλά και οι γυναίκες γενικότερα δείχνουν να μην έλκονται τόσο από μια κρύα συζήτηση ή από μια φωτογραφία. Για να επιλέξουν τον άνθρωπο με τον οποίο θα έχουν το πρώτο ερωτικό ραντεβού πρέπει πρώτα να τον ζήσουν, να δουν τις κινήσεις του σώματος, τις εκφράσεις του προσώπου του, να μάθουν για εκείνον. Οι άνδρες από την άλλη μπορεί να αρκεί μια φώτο για να τους βάλει στην διαδικασία να έρθουν σε επικοινωνία και έπειτα να επιδιώξουν ένα ραντεβού με την γυναίκα που τους αρέσει. Από την άλλη βέβαια υπάρχουν και οι γυναίκες που αρκούνται από 1 ή περισσότερες φώτο και κάποιες συνομιλίες με ήχο ή/και εικόνα για να ενδώσουν στην πρόσκληση για ραντεβού που τους δίνεται ή να ζητήσουν οι ίδιες συνάντηση.
    Συνήθως οι περισσότερες Ελληνίδες και ιδιαίτερα οι εμφανίσιμες καταφέρνουν και βρίσκουν το πρόσωπο που τους ενδιαφέρει σήμερα μέσω των κοινωνικών κύκλων τους. επίσης πολλοί είναι αυτοί που δεν ανήκουν στις παρέες τους και τις πλησιάζουν.Στην τελική όλο και κάποιος θα σταθεί τυχερός.
    Οι άνδρες έχουν το δυσκολότερο έργο, ίσως πιο δύσκολο από παλιά, καθώς οι γυναίκες είναι περισσότερο ανεξάρτητες και απαιτητικές σήμερα. Οι απαιτήσεις τους μπορεί κάποιες φορές να είναι τόσο υπερβολικές, που αν εμείνουν σε αυτές και δεν τις ικανοποιήσουν, απογοητεύονται σε μεγάλο βαθμό. Σε μια τέτοια περίπτωση αναθεωρούν τις επιθυμίες τους αφού βέβαια έχουν χάσει μεγάλο χρονικό διάστημα.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    234
    και σας τρώνε και λεφτά οι ιστοσελίδες
    http://lewforeio31.blogspot.com κάτι παραπάνω από ένα απλό λεωφορείο

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    απ'οσο ξερω το facebook.com και το zoo.gr ειναι δωρεαν. αλλα σαφως υπαρχουν και dating sites που κλεβουν. το διαδικτυο εχει παγιδες.

    συμφωνω κι εγω με τον vigor, σημερα στην ελλαδα οποιος δεν ειναι κοινωνικος να εχει γνωστους, ειναι αναγκασμενος να σαπισει στη μοναξια και την ανεργια. μιλαμε για τη χωρα που μονο με μεσον προχωρας, οποιος δεν γλυφει να ειναι αγαπητος δε προκειται να παει μπροστα ουτε στα επαγγελματικα ουτε στα ερωτικα.

  10. #10
    Ο giannis94 προφανώς εννοεί τις ιστοσελίδες γνωριμιών που ζητούν συνδρομή για να κάνουν χρήση τα μέλη του κάποιων υπηρεσιών που θεωρούνται από τους δημιουργούς ώς βασικές για την επίτευξη της επικοινωνίας του με κάποια μέλη. Από το 2000 και έπειτα και μέχρι να βγουν τα κοινωνικά δίκτυα πολλοί που είχαν μυηθεί στην χρήση υπολογιστών και διέθεταν ανοιχτό,δημιουργικό μυαλό έσπευσαν να αντιγράψουν τις ιστοσελίδες γνωριμιών του εξωτερικού δημιουργώντας την αντίστοιχη Ελληνική. Εκμεταλλευόμενοι το γεγονός ότι οι Έλληνες μπορεί να έχουν πολλές παρέες, αλλά η αναζήτηση συντρόφου ήταν και είναι ιδιαίτερη δύσκολη, μιας και είτε είχαν παράλογες απαιτήσεις, επηρεαζόμενοι από τα ΜΜΕ, με τα περιοδικά που γράφουνε για τον "τέλειο" άνδρα, τον "κούκλο" και την "θεά", την γυναικάρα είτε δεν έχουν πολλές παρέες, θησαυρίζανε βάζοντας τον όρο "συνδρομή". Η μηνιαία, τριμηνίαια κλπ "συνδρομή" άνοιγε τις πύλες "υπηρεσιών" στον εγγεγραμμένο χρήστη ο οποίος λάμβανε τον χαρακτηρισμό silver, gold member κλπ. Οι υπηρεσίες αυτές, όπως "ανάγνωση εισερχόμενων μηνυμάτων", εμφάνιση προφίλ του ατόμου που σ' ενδιέφερε, εμφάνιση φωτογραφιών κλπ θεωρούνταν από τους υπευθύνους κλειδιά για να μπορέσει ο χρήστης να έχει μια πιο ολοκληρωμένη εικόνα του προφίλ του μέλους το οποίο ενδιαφερόταν να γνωρίσει. Φυσικά υπάρχαν πολλά μέλη που βλέποντας ότι πρέπει να πληρώσει κάποιος για να χρησιμοποιήσει τις βασικές υπηρεσίες εγκαταλείπαν την ιστοσελίδα. Σε κάποιες περιπτώσεις ιστοσελίδων υπήρχαν και υπάρχουν ακόμη τα λεγόμενα chat rooms. Εκεί λοιπόν τα μέλη-τσακάλια, βλέποντας ότι είναι δωρεάν κάθονταν με τις ώρες μήπως και καταφέρουν να οδηγήσουν σε ιδιωτική συζήτηση κάποια άλλα μέλη. Απ' όσο γνωρίζω από σχετικά θέματα συζητήσεων σε άλλα φόρουμ, υπήρχαν τότε κάποιοι που με την ικανότητά τους στον γραπτό λόγο και το θάρρος τους είχαν καταφέρει να γνωρίσουν πολύ κόσμο. Μάλιστα όσο πιο διάσημος ήταν ο άλλος στον εικονικό κόσμο των chats και των dating sites τόσο περισσότερες πιθανότητες είχε να γνωρίσει τα άτομα που επιθυμούσε.
    Με τον ερχομό του facebook, τα dating sites στην Ελλάδα είναι ελάχιστα. Τα πιο πολλά του παρελθόντος κλείσανε και χωρίς να έχω νούμερα μπροστά μου, πρέπει να κλείσανε κάποια έχοντας κέρδη, από διαφημίσεις, συνδρομές κλπ. Υπήρχαν και άλλα που λόγω τεχνογνωσίας αποτύχανε ή κρατήσανε λίγο και ζημιωθήκανε.
    Η ουσία είναι ότι το πρόβλημα στις σχέσεις των Ελλήνων είναι υπαρκτό και αυτό φαίνεται τόσο αν κοιτάξεις γύρω όσο και όταν διαβάζεις άρθρα του τύπου "Πρώτοι οι Έλληνες στο διαδικτυακό φλέρτ στην Ευρώπη". Είναι ανησυχητικό κάτι τέτοιο γιατί δείχνει ότι μεταξύ νέων ανθρώπων υπάρχει πρόβλημα επικοινωνίας και προσωπικά πιστεύω ότι δεν φταίει τόσο ο τρόπος ζωής, όσο ο τρόπος σκέψης, έκφρασης και αποδοχής των συναισθημάτων. Στην υπόλοιπη Ευρώπη παρόλο που, δεν έχουν το καλό κλίμα και δουλεύουν αρκετά είναι πιο κοινωνικοί, πιο χαλαροί, χωρίς ιδιαίτερες απαιτήσεις και πιο ουσιαστικοί στις σχέσεις τους. Απ' όσο γνωρίζω μάλιστα υπάρχουν καφετέριες γνωριμιών σε κάποιες χώρες, κάτι που στην Ελλάδα θεωρείται ακόμη ταμπού.

  11. #11
    ΚΕΝΟ δεν απέχει και πολύ από την πραγματικότητα το τελευταίο που είπες. Θεωρώ όμως ότι όσο κάποιος ψάχνει (λίγο πολύ όλοι το κάνουμε) λύση στα προβλήματά του θα την βρει, αργά ή γρήγορα. Πολλοί άνθρωποι που δεν πάσχουν από κάποια ανίατη ασθένεια, είναι ικανοί να ανατρέψουν πολλές άσχημες καταστάσεις στη ζωή τους. Η δύναμη της σκέψης και η θέληση μπορεί να φέρει θεαματικά αποτελέσματα.

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    614
    Τι τα θες τα διαδικτυακά ραντεβού κορίτσι μου.. Γνώρισε κόσμο ζωντανά. Το ιντερνετ είναι μια πλάνη και πολλούς τους έχει κάψει. Και όπως βλέπεις κι εσύ μόνο κακό σου έχει κάνει παρά καλό.

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    vigor αμφιβαλλω οτι υπαρχουν ακομα πολλοι που πληρωνουν συνδρομες. οι περισσοτεροι πιστευω πλεον ειναι υποψιασμενοι, ξερουν οτι υπαρχει παραπανω προσφορα απ'οτι ζητηση στο διαδικτυο. οσο πειστικο κι αν δειχνει καποιο site, παντα το προτιμουμε δωρεαν.

    τωρα περι σκεψης και θελησης στο ελλαδισταν, δυστυχως οσο κι αν προσπαθησει κανεις να εξελιχθει εδω, ειναι και οι συνθηκες που δεν επιτρεπουν πολλα πολλα. τα πραγματα χειροτερευουν, ολοκληρη η χωρα ειναι ενας ανθρωπινος σκουπιδοτοπος, η χαβουζα της ευρωπης.

    βλεπω και στο φεησμπουκ τους κλαρινογαμπρους και τις κλαρινονυφες, να κανουν επιδειξη με φωτογραφιες και πτυχια απ'τη μια, να ακουν σκυλαδικα και να μη μπορουν ουτε να γραψουν απ'την αλλη, και γελαω. κανουν τα παντα για να εντυπωσιασουν και να δειξουν οτι ζουν τη τελεια ζωη και ειναι οι καλυτεροι, οι πιο ομορφοι και μορφωμενοι, ακομα κι αν δε πειθουν κανεναν.

    και καπου χαιρομαι που απεχω απο ολο αυτο το κοινωνικο τσιρκο μεντρανο, το διαγωνισμο ηλιθιοτητας των ψευτοδιανοουμενων και των μοντελων. στο ελλαδισταν κολυμπαμε στα σκατα οτι κι αν κανουμε, κι αυτοι που αξιζουν φευγουν παντα με ελικοπτερο. οι υπολοιποι θα προσπαθουν για μια ζωη και ουτε μεχρι σε λιμουζινα δε θα φτασουν να μπουν.

    γι'αυτο καλυτερα μακρια απο εδω. οσο παραμενει κανεις σε τουτη τη χωρα δε προκειται ποτε να προκοψει, οσο κι αν εχει τη ψευδαισθηση οτι το κανει.
    Last edited by deleted-member30-03; 25-06-2013 at 16:14.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Ελλάδα
    Posts
    384
    Σήμερα η επικοινωνία και η επαφή τον ανθρώπων άλλαξαν ριζικά. Μέσω του ίντερνετ και των διαφόρων δικτύων κοινωνικής δικτύωσης επικοινωνούμε και γνωρίζουμε πολύ περισσότερους ανθρώπους. Διάφορες μορφές σχέσεων δημιουργούνται και αναπτύσσονται μέσω του διαδικτύου, άλλες με θετική κατάληξη άλλες με αρνητική. Είναι γεγονός πως ερωτικές σχέσεις έχουν αρχίσει από το διαδίκτυο και φτάσανε ως τον γάμο. Αλλά και φιλίες δημιουργήθηκαν και άτομα βοηθήθηκαν να βγουν από το καβούκι τους μέσω του ίντερνετ. Βέβαια, πάντα ελοχεύει ο κίνδυνος η σχέση και η επικοινωνία μας με ένα άτομο να είναι μόνο μία ψευδαίσθηση............Η αγάπη στον κυβερνοχώρο http://tokleidi.wordpress.com/2013/0...E%CF%81%CE%BF/

    Υπάρχουν 5.000 καταπληκτικοί άνθρωποι για κάθε βλάκα στο διαδίκτυο. Παρ’ όλα αυτά, παραμένει μεγάλος αριθμός. Προχωρήστε με προσοχή και τα μάτια ορθάνοιχτα....Don Rittner
    Ας ξεκλειδώσουμε την σκέψη μας.... http://www.tokleidi.com/

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    614
    Quote Originally Posted by Κλειδί Σκέψης View Post
    Σήμερα η επικοινωνία και η επαφή τον ανθρώπων άλλαξαν ριζικά. Μέσω του ίντερνετ και των διαφόρων δικτύων κοινωνικής δικτύωσης επικοινωνούμε και γνωρίζουμε πολύ περισσότερους ανθρώπους. Διάφορες μορφές σχέσεων δημιουργούνται και αναπτύσσονται μέσω του διαδικτύου, άλλες με θετική κατάληξη άλλες με αρνητική. Είναι γεγονός πως ερωτικές σχέσεις έχουν αρχίσει από το διαδίκτυο και φτάσανε ως τον γάμο. Αλλά και φιλίες δημιουργήθηκαν και άτομα βοηθήθηκαν να βγουν από το καβούκι τους μέσω του ίντερνετ. Βέβαια, πάντα ελοχεύει ο κίνδυνος η σχέση και η επικοινωνία μας με ένα άτομο να είναι μόνο μία ψευδαίσθηση............Η αγάπη στον κυβερνοχώρο http://tokleidi.wordpress.com/2013/0...E%CF%81%CE%BF/

    Υπάρχουν 5.000 καταπληκτικοί άνθρωποι για κάθε βλάκα στο διαδίκτυο. Παρ’ όλα αυτά, παραμένει μεγάλος αριθμός. Προχωρήστε με προσοχή και τα μάτια ορθάνοιχτα....Don Rittner
    "Κάποτε οι άνθρωποι έχτιζαν κάστρα στην άμμο τώρα χτίζουν στον αέρα…"

    Πολύ ωραίο άρθρο! Ευχαριστούμε!! :)

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Πρώτο ραντεβού
    By nikiii in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 5
    Last Post: 15-08-2012, 13:05
  2. ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΜΕ ΨΥΧΟΛΟΓΟ
    By freit in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 23-09-2011, 16:16
  3. Πρώτα ραντεβού
    By carrot in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 33
    Last Post: 07-08-2011, 04:19
  4. Τα Πρωτα ραντεβου!
    By Adzik in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 50
    Last Post: 12-02-2010, 23:37
  5. "Χειρότερα ραντεβού"
    By missing_mile in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 281
    Last Post: 12-02-2010, 17:59

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •