Τι μπορει να πηγε στραβα?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 19
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    18

    Τι μπορει να πηγε στραβα?

    Γεια σας. Θα ηθελα να ακουσω τις αποψεις σας γιατι πραγματικα δεν μπορω να καταλαβω πως σκεπτεται το ατομο που μ ενδιαφερει. Ας ξεκινησω απο την αρχη. Μεσα απο ενα αρθρο που διαβασα τυχαια μπηκα σε μια ιστοσελιδα με σοβαρες γνωριμιες την οποια διαχειριζεται μια ψυχολογος. Εκει με προσεγγισε ενα παιδι(το οποιο και αυτο τυχαια κατεληξε στην ιστοσελιδα αυτη κ αυτος διαβαζοντας ενα αρθρο) το οποιο απο την φωτο του και το γενικοτερο προφιλ του μ εκανε κλικ και το site ανταλλαξε τα τηλ μας και ξεκινησαμε να επικοινωνουμε. Η συγκεκριμενη ιστοσελιδα ειναι για γνωριμιες τυπου σοβαρες εως κ γαμο. Με το ατομο αυτο το οποιο ειναι 33 κ εχει μια καλη δουλεια, ξεκινησαμε να μιλαμε χαλαρα και διαπιστωσαμε οτι ειχαμε πολλα κοινα,Σιγα σιγα η επικοινωνια πυκνωνε μου τηλ καθε βραδυ να τα πουμε, αναπτυξαμε κοινους κωδικες. Γενικα φαινεται συγκροτημενο, σοβαρο και ψαγμενο.Ειχε αυτο που λεμε παιδεια, και διαπιστωσε μεσα απο τις συνομιλιες μας οτι κ εγω ειχα κουλτουρα και οτι ταιριαζαμε με αποτελεσμα να με καλει συχνα ειδικα τις τελευταιες 15 μερες καθε βραδυ, να μου λεει οτι περνα ομορφα κ οτι χανει την αισθηση του χρονου οταν μιλαμε-ακομα και στο γαμο της αδερφης του, στο γλεντι της δεξιωσης με πηρε τηλ για 10 λεπτα να δει τι κανω)Μετα απο ενα μηνα που μιλουσαμε αποφασισαμε να βρεθουμε απο κοντα κ ετσι το Σαββατο αυτο που μας περασε βρεθηκαμε.Ηρθε με το αμαξι προς την περιοχη μου, μου ανοιξε την πορτα του αυτοκινητου να μπω,(γενικα ηταν παντα ευγενικος ως συμπεριφορα) κ με πηγε Μικρολιμανο σ ενα πολυ ομορφο μερος με θεα τη θαλασσα και το ολογιομο φεγγαρι. Οταν βρεθηκαμε ηταν ολα πολυ καλα, καθισαμε διπλα διπλα ειχε γυρισει το σταντ του προς το μερος μου, γενικα με κοιτουσε στα ματια κ απο κοντα ειχαμε αυτη τη σπιθα που υπηρχε και στο τηλ. η συζητηση κυλουσε στο ιδιο υφος. Φανηκε οτι περνουσε καλα καθως μετα απο ενα 2ωρο προτεινε να παρουμε κ αλλο ποτο κ να μεινουμε παραπανω. Τελικα με την συζητηση κατσαμε 4μιση ωρες παρεα εκει,ρωτουσε για μενα, γελουσαμε, πειραζομασταν, με κερασε στο τελος τα παντα και με πηγε σπιτι. Με αφησε εκει κοντα, με καληνυχτισε με φιλι στο μαγουλο και λεγοντας οτι ελπιζει να περασα καλα.Για εκεινον πως περασε δεν ειπε κατι, ουτε αναφερθηκε σε μια επομενη συναντηση.Μετα απλα εστειλε να δει αν εφτασα οκ του απαντησα ρωτωντας για εκεινον κ μετα μου ειπε οτι εφτασε κ οτι ελπιζει να περασα ομορφα. Οταν εγω του ειπα ναι κ οτι για να ειμαι ειλικρινης θα θελα να τον ξαναδω καποια στιγμη δεν πηρα καμια απαντηση. Την επομενη μερα δεν επικοινωνησε μεχρι που του εστειλα εγω ενα χαλαρο τι κανει μ απαντησε και μειναμε εκει σε 2μηνυματα ο καθενας. Το υφος τους παρομοιο με τα αλλα προ συναντησης με χαμογελακια κ τετοια αλλα χωρις την σπιθα που υπηρχε. Το βραδυ παρ οτι παντα μ επαιρνε τηλ δεν επικοινωνησε καθολου.Σημερα εγω εστειλα ενα χαλαρο καλημερα κ καλη βδομαδα(τοσες Δευτερες το εστελνε πρωτος αυτος) κ απαντησε κ με ρωτησε τι κανω(εγω δεν τον ειχα ρωτησει για να δω αν θελει να επικοινωνησει περαιτερω η οχι).Οποτε μετα ανταλλαξαμε ενα ακομα μηνυμα με το πως περναμε εβαλε κ χαμογελακι μου ευχηθηκε να περασω πολυ ομορφα(παντα μου το ελεγε οταν του ανεφερα εξοδους μου οπως και χαμογελα μου εβαζε συχνα)κ μειναμε εκει. Εγω αναρωτιεμαι ομως τι μπορει να τον χαλασε?απο την διαρκεια του ραντεβου κ του γεγονοτος οτι ημασταν διπλα κ ειχε στραφει προς εμενα καθως και της χημειας που διεκρινα οτι υπηρχε στον αερα θεωρησα οτι πηγε καλα.Τι μπορει να στραβωσε? Σημειωτεον, ειχαμε δει φωτο ο ενας του αλλου. Και γενικα τωρα ημουν στα καλυτερα μου(με 7 παραπανω κιλα τα οποια ειναι στον δρομο για να με εγκαταλειψουν καθως κανω γυμναστικη εντατικα)Σκεπτομαι οτι το προηγουμενο μου φλερτ ηταν αντικειμενικα ωραιο παιδι οποτε δεν ξερω αν χαλαστηκε με την εμφανιση μου- βεβαια ειναι κ γουστα, δεν γινεται ν αρεσουμε σε ολους. Εγω τωρα πια δεν μπορω να ξαναστειλω αρκετα εκανα αν θελει θα κινηθει εκεινος, δεν μπορω να τον πιεζω.Απλα θα ηθελα να μου πειτε εσεις πως το βλεπετε, ειναι δυνατον να φανταστηκα οτι πηγε καλα και εκεινος να μην αισθανθηκε το ιδιο?Και αν βαριοταν πως και καθισαμε μαζι συνολο 5 ωρες? Φανταζομαι οτι θα μιλα και με αλλες αλλα τοσο καιρο εδειχνε αμεριστο ενδιαφερον. Εχω μπερδευτει πολυ πρωτη φορα ελαβα λαθος σηματα σε ραντεβου,Ευχαριστω!

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    10
    Γεια σου, δεν θα σου αρέσει κ πολυ αυτό που έχω να σου πω, αλλά πιστέυω ότι απλά δεν του άρεσεσ κ τόσο πολυ. Δεσ την ταινία με αυτον τον τίτλο "hes just not that into you", θα γελάσεισ και θακαταλάβεισ πως λειτουργούν οι άλλοι σε αυτέσ τις περιπτώσεισ. Το μόνο που έχεισ να κάνεισ είναι να μην του ξαναστείλεισ κ να χαλαρώσεισ, αν σου στείλει αυτός αργησε να απαντήσεισ και ασε λίγο μυστήριο, μόνο έτσι ενδέχεται να γίνει κάτι.

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Quote Originally Posted by Gloria 30 View Post
    Γεια σου, δεν θα σου αρέσει κ πολυ αυτό που έχω να σου πω, αλλά πιστέυω ότι απλά δεν του άρεσεσ κ τόσο πολυ. Δεσ την ταινία με αυτον τον τίτλο "hes just not that into you", θα γελάσεισ και θακαταλάβεισ πως λειτουργούν οι άλλοι σε αυτέσ τις περιπτώσεισ. Το μόνο που έχεισ να κάνεισ είναι να μην του ξαναστείλεισ κ να χαλαρώσεισ, αν σου στείλει αυτός αργησε να απαντήσεισ και ασε λίγο μυστήριο, μόνο έτσι ενδέχεται να γίνει κάτι.
    το θεμα ειναι οτι δεν του αρεσε οντος η απλα προσποιοταν οτι περναγε καλα για να φαει κολημα και για να τη κανει να τον κυνηγισει ?

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    132
    αμα δεν του αρεσε γιατι να θελει να τον κυνηγάει ; περισσοτερο κουραστικο θα ηταν για τον ίδιο παρά ευχαρίστηση..

  5. #5
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Προφανως ηταν ευγενικος μαζι σου αυτο και μονο αυτο δυστυχως..Δεν τον ενδιαφερεις περαιτερω,προχωρα παρακατω συμβαινουν και αυτα!!

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    132
    σε συμπάθησε και είχατε χημεία στην κουβέντα... αλλα μόνο εκεί.. δεν του έκανες το κλικ ερωτικά

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    στην αρχη μιας γνωριμιας στα τυφλα μπωρει να συμβουν τα παντα απο το να βρεις τον ανθρωπο της ζωης σου μεχρι να σε παρατησει την ιδια στιγμη μεχρι να συναντηθεις με καπιον τα παντα ειναι πιθανα.. αρα στην αρχη κραταμε παντα μικρο καλαθι.. εγω το ειχα κανει πολες φορες πηγα σε 100 ραντεβου στα τυφλα τα ειδα ολα μιλαμε μεχρι και μια φορα περιμενα και αυτη που περιμενα δεν ηρθε ποτε... αλλα δε πτοηθηκα.. συνεχισα το δρομο μου κανονικα μεχρι να πετυχω αυτη που θα με κυνηγισει αυτο ηταν το κριτιριο μου να με κυνηγισει εστω και μια φορα αυτη που με κυνηγισε επιμονα της δοθηκα.. εγω ετσι εκανα...

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    18
    Σας ευχαριστώ πολυ για την αμεση ανταποκριση. Την εχω δει την ταινια και προς τα εκει κλίνω και εγώ.. Οντως ειχαμε χημεια αλλα αφου δεν εγινε το περιφημο 'κλικ' δεν μπορω να κανω κατι. Αν και καποιες φορες ο ερωτας θελει χρονο για να συμβει οποτε θα μπορουσε να μας δωσει μια ακομα ευκαιρια αλλα τωρα οντως θα χαλαρωσω και αν στειλει κατι μονος του οκ εγω δεν μπορω να τον πιεσω. Αλεξανδρε καλα εκανες, ετσι πρεπει προχωραμε παρακατω και αν ειναι να συμβει κατι και προσπαθησει κ ο αλλος για μας κ οχι μονο εμεις για εκεινον τοτε θ'αξιζει.

  9. #9
    ...φλαουερ και γω πιστευω πως ο τύπος ήταν (ευτυχως) ευγενικός και δεν ήθελε να σε προσβαλει.
    Όπως θα ξέρεις και απο τον εαυτό σου, μπορεί και το παραμικρό να μας χαλάσει σε κάποιον και να μη κολλήσουμε μαζί του. Αυτό δε σημαίνει ούτε ότι δεν είσαι ωραία, ουτε ενδιαφέρουσα.
    Από την άλλη, υπάρχουν πια χιλιάδες τύποι που τα σαιτ γνωριμιών το έχουν κάνει ...επάγγελμα.
    Εχω ένα φίλο που βγαίνει μέρα παρα μέρα με καινούργιες γνωριμίες και σπάνια κολλάει με κάποια μετά από το πρώτο ραντεβού.
    Εχει στο μυαλό του ένα συγκεκριμένο τύπο γυναίκας και έχει κολλήσει σε αυτό :Ρ

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Αφου θεοφανια την εχει δει την κοπελα σε φωτογραφιες, ισως και στο σκαιπ. Αλλα και σαν επικοινωνια και χαρακτηρες φαινεται μια πρωτη εικονα οταν μιλας διαδικτυακα. Αμα δε του αρεσε εμφανισιακα γιατι να δειξει τοσο ενδιαφερον και γιατι να βγει ραντεβου?

  11. #11
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Αφου θεοφανια την εχει δει την κοπελα σε φωτογραφιες, ισως και στο σκαιπ. Αλλα και σαν επικοινωνια και χαρακτηρες φαινεται μια πρωτη εικονα οταν μιλας διαδικτυακα. Αμα δε του αρεσε εμφανισιακα γιατι να δειξει τοσο ενδιαφερον και γιατι να βγει ραντεβου?
    ...θυμήσου μια μέρα να σου δείξω ένα παραδειγμα φωτο και θα καταλαβεις :Ρ
    Δεν λέω ότι η κοπέλα ήταν χάλια και στη φώτο κούκλα, αλλά δεν σου έχει τύχει να δεις έναν άνθρωπο από κοντα που να έχεις δει εκατο φωτο του, (οχι απαραιτητα για ερωτική σχέση) και να σου κάνει μεγάλη εντυπωση η διαφορά?

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Αφου θεοφανια την εχει δει την κοπελα σε φωτογραφιες, ισως και στο σκαιπ. Αλλα και σαν επικοινωνια και χαρακτηρες φαινεται μια πρωτη εικονα οταν μιλας διαδικτυακα. Αμα δε του αρεσε εμφανισιακα γιατι να δειξει τοσο ενδιαφερον και γιατι να βγει ραντεβου?
    απο αυτες τις καμερες δε φαινετε πως εισαι πραγματικα εχουν μια γκρι εικονα φλατ που φαινετε σαν φεικ

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Β612
    Posts
    183
    Μη μπερδρευεσται ρε παιδια... Αλλο η φωτο..αλλο το live καμια σχεση... Και εγω σε μερικες φωτο μου κουκλος ειμαι.. χαχαχαχαχα
    Τι σκας ρε κοριτσι?? Το τι φταιει το ειπαν τα παιδια πιο πανω... Δεν ησουν αυτο που ειχε στο μυαλο του... Παμε για αλλα... NEXT PLEASE...........
    Να το μυστικό μου είπε η αλεπού.....μόνο με την καρδιά κανείς
    μπορεί να δει καθαρά...

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Τωρα που το λες μου συμβαινει συνεχεια...οποιος με βλεπει απο κοντα μου λεει εισαι 100 φορες πιο ομορφος απο τις φωτο...:-P

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Β612
    Posts
    183
    Και εγω αναρωτιομουν γιατι μου κλεινουν την καμερα τα κουριτσα οταν ανοιγουμε την καμερα... Αυτο το φλατο και γκρι φταιει ρε πουστη μου
    Να το μυστικό μου είπε η αλεπού.....μόνο με την καρδιά κανείς
    μπορεί να δει καθαρά...

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. ΟΛΑ ΠΑΝΕ ΣΤΡΑΒΑ :(
    By stefanos14587 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 4
    Last Post: 22-03-2013, 18:58
  2. ολα στραβα
    By ΔΗΜΗΤΡΗΣ17817 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 11
    Last Post: 20-02-2013, 21:14
  3. Όλα τα στραβά σε μενα.
    By Rame in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 0
    Last Post: 27-05-2012, 07:33
  4. ο πατέρας μου πήγε να με πνίξει...
    By arktos in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 104
    Last Post: 24-12-2009, 12:57
  5. Που πήγε το γέλιο;
    By must...live... in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 18
    Last Post: 21-03-2008, 12:45

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •