Δεν αρεσω στις γυναικες - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 46 to 60 of 60
  1. #46
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    134
    Quote Originally Posted by swaggy97 View Post
    χαχα γιαννη εν νομιζω να φταινε οι κρεμεσ και οι αποτριχωσεισ...και εν ειν μοντελο κανονικο..απλα εχει κανει μια δυο φωτογραφισεισ...αλλα θελω να δειξω με αυτο οτι και να μην εχεισ γενια εν ειν προβλημα π αποκρουει τισ κοπελεσ οποτε να μην ανησυχει..αλλοι εχουν κ εν τα θελουν...
    Αυτη ειναι μια άποψη, αλλα συνήθως δεν αρέσουμε σε εκεινες/ους που θα θέλαμε να αρεσουμε, οποτε εκει αρχίζει το πρόβλημα.

  2. #47
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    661
    Οσο μπορεις κοιτα το προβλημα με την ακμη....τα αλλα δεν παιζουν τοσο ρολο, πηγαινε και κανα γυμναστηριο ή κανε καμσεις και κοιλιακους στο σπιτι....να ξερεις ειναι πολυ επιφανειακες καποιες....θα πληγωθεις αρκετα στο θεμα εμφανιση.

  3. #48
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    113
    το προβλημα εν ξεκιναει ακριβωσ απο εκει..το θεμα ειναι να αρεσουμε στον εαυτο μασ..το εχω φιλοσοφησει..οταν νοιωθεισ ωραιοσ με αυτοπεποιθηση και ανετοσ δειχνεισ χαλαροσ και τα χαρακτηριστικα του προσωπου σ ομορφαινουν με ακμη η οχι..οταν εισ ανασφαλησ φαινεται..απο την σταση του σωματοσ την εκφραση τα χαρακτηριστικα την ομιλια..απο παντου..και εκει ειν π 3εκιναει τ προβλημα..πωσ θα αγαπησουμε τουσ εαυτουσ μασ..?

  4. #49
    Quote Originally Posted by PepeLePew View Post
    Αυτη ειναι μια άποψη, αλλα συνήθως δεν αρέσουμε σε εκεινες/ους που θα θέλαμε να αρεσουμε, οποτε εκει αρχίζει το πρόβλημα.
    ...αααχ να μην συνεβαινε αυτο!!.... κι αμα καποιας μπει στο μυαλο της ότι δεν της αρεσεις αντε πως να το ανατρεψεις, μαλλο τελειωσε.
    μαθε εξαρχης που γνωριζεις καποια να της αφηνεις τις καλύτερες εντυπωσεις (ποιες ειναι αυτες τα χουμε πει πολλες φορες εδω) για να χεις πιθανοτητες.
    γιάννης

  5. #50
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    156
    Quote Originally Posted by swaggy97 View Post
    και εγ αυτησ τησ αποψησ ειμαι..εντα3ει οταν θα δεισ ενα αντρα η μια γυναικα το πρωτο πραγμα π θα προσεξεισ θα ειν η εμφανιση..ομωσ τι να το κανεισ τ μοντελο αν ειν ρηχο και αδειο? τιποτα...ο χαρακτηρασ ειν αυτοσ π κερδιζει τουσ ανθρωπουσ..οσο ομορφοσ κ να εισ εξωτερικα η εσωτερικη ομορφια μετραει..η εξωτερικη βοηθαει μεχρι τα 25 το ανωτερο πιστευω..οταν σκεφτεσαι αργοτερα να παντρευτεισ τον αλλον τον κοιτασ στην καρδια κ οχι στην ομορφια....αν κοιταξεισ γυρω σ θα δεισ κ μη εμφανισημουσ ανδρεσ αλλα κ γυναικεσ νακρατανε απο τ χερι το ταιρι τουσ γτ πολυ απλα αυτοι οι ανθρωποι εχουν ενδιαφερον...
    Συμφωνώ! Έχω δει και κοπέλες με σταφυλόκοκκο που μια χαρά σχέσεις κάνουν. Πολλές φίλες μου αντιμετωπίζουν σοβαρά προβλήματα ακμής αλλά δεν έχουν πρόβλημα στο να κάνουν σχέσεις. Ίσως στην περίπτωση του φίλου μας ο συνδυασμός ακμής, μειωμένης τριχοφυΐας και ότι μικροδείχνει να λειτουργεί απωθητικά για τις γυναίκες. Ίσως τον κάνουν να μοιάζει με γυμνασιόπαιδο.

    Καλό θα ήταν σε πρώτη φάση να επισκεφθεί κάποιον δερματολόγο για να αντιμετωπίσει αυτό το προβληματάκι.;-)

  6. #51
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    4
    Το οτι καποιοι εχουν ακμη αλλα εχουν σχεσεις δε μου λεει κατι.Δεν εχουν ολοι τον ιδιο βαθμο προβληματος,ουτε τα ιδια χαρακτηριστικα.Επισης οι γυναικες με ακμη ειναι τελειως διαφορετικο κεφαλαιο,που δεν θελω να το αναλυσω τωρα.(Το γεγονος οτι οι αντρες ειναι αυτοι που πληρωνουν για σεξ κι οχι οι γυναικες λεει πολλα...)
    Οπως ειπα και πιο πριν εγω εχω μεγαλο προβλημα πολλα χρονια τωρα.Το εχω ψαξει πολυ αλλα παραμενει,ισως και να μην γινεται να γιατρευτω πληρως.Ετσι κι αλλιως αυτη την περιοδο ειμαι ανεργος και δεν εχω λεφτα για γιατρους και φαρμακα.Το οτι μικροδειχνω ναι ειναι αληθεια,μεχρι και η μανα μου, μου εχει πει οτι μοιαζω με 18χρονο παιδακι.
    Επιπλεον εκτος απο ολα αυτα τα προβληματα,εχω τελειωσει και τη σχολη μου εδω και 6 μηνες, οποτε οι γνωριμιες μου με κοπελες ειναι απο ελαχιστες εως μηδαμινες,αφου το γυμναστηριο δεν θα ελεγα πως ενδεικνυται για γνωριμιες με γυναικες.Αρα το να βρω κοπελα μου φανταζει ουτοπικο οσο και αυτοπεποιθηση να εχω...

  7. #52
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    156
    Quote Originally Posted by purple_88 View Post
    Το οτι καποιοι εχουν ακμη αλλα εχουν σχεσεις δε μου λεει κατι.Δεν εχουν ολοι τον ιδιο βαθμο προβληματος,ουτε τα ιδια χαρακτηριστικα.Επισης οι γυναικες με ακμη ειναι τελειως διαφορετικο κεφαλαιο,που δεν θελω να το αναλυσω τωρα.(Το γεγονος οτι οι αντρες ειναι αυτοι που πληρωνουν για σεξ κι οχι οι γυναικες λεει πολλα...)
    Οπως ειπα και πιο πριν εγω εχω μεγαλο προβλημα πολλα χρονια τωρα.Το εχω ψαξει πολυ αλλα παραμενει,ισως και να μην γινεται να γιατρευτω πληρως.Ετσι κι αλλιως αυτη την περιοδο ειμαι ανεργος και δεν εχω λεφτα για γιατρους και φαρμακα.Το οτι μικροδειχνω ναι ειναι αληθεια,μεχρι και η μανα μου, μου εχει πει οτι μοιαζω με 18χρονο παιδακι.
    Επιπλεον εκτος απο ολα αυτα τα προβληματα,εχω τελειωσει και τη σχολη μου εδω και 6 μηνες, οποτε οι γνωριμιες μου με κοπελες ειναι απο ελαχιστες εως μηδαμινες,αφου το γυμναστηριο δεν θα ελεγα πως ενδεικνυται για γνωριμιες με γυναικες.Αρα το να βρω κοπελα μου φανταζει ουτοπικο οσο και αυτοπεποιθηση να εχω...
    Κάτσε, ρε φιλαράκο! Μην απελπίζεσαι!
    Οι γυναίκες με ακμή είναι πολύ χειρότερο σαν θέαμα, αν σκεφτούμε πως για τους άνδρες παίζει μεγάλο ρόλο η εμφάνιση μία γυναίκας. Άλλωστε, οι άνδρες διεγείρονται κυρίως με την εικόνα, με αυτό που βλέπουν. Θα έχετε ακούσει πολλές φορές να λένε ότι τα σημάδια στους άνδρες είναι γοητεία, όμως ποτέ δε θ' ακούσετε κάτι τέτοιο να λέγεται για τις γυναίκες.
    Συγχαρητήρια για τη σχολή σου και καλή σταδιοδρομία!
    Όσον αφορά το θέμα γνωριμιών, θα σου πρότεινα ν' αρχίσεις κάποιο χόμπι ή αν θέλεις κάτι ανέξοδο μπορείς να συμμετέχεις σε εθελοντικές ομάδες σε διάφορους τομείς. Σε αυτές τις ομάδες συναντάς γυναίκες όλων των ηλικιών, κυρίως πιο νέους ανθρώπους, και παράλληλα μπορείς να κάνεις κάτι που να σε γεμίζει σαν άνθρωπο.
    Μη μου κλαίγεσαι όμως!! Α Υ Τ Ο Π Ε Π Ο Ι Θ Η Σ Η!;-)

  8. #53
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    περπλ εχεις παει φανταρος?

  9. #54
    Αυτος που έχει αυτοπεποιθηση στον τομεα σχεσεις (και γενικα στη ζωη του) δεν μπαινει σε τοσες σκέψεις και αναλύσεις όπως ο purple_88 (άρα βρήκαμε τι του λειπει) αλλά χωρίς ιδιαίτερη σκέψη πλησιάζει αυτες που τον ενδιαφερουν. Αυτός που δεν εχει αυτοπεποιθηση βρήσκει όλα τα πλην που εχει ο εαυτος του (αυτα που λεει για τον εαυτο του ο purple_88) για να μην δοκιμάσει.
    γιάννης

  10. #55
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    4
    Quote Originally Posted by Palabra View Post
    Κάτσε, ρε φιλαράκο! Μην απελπίζεσαι!
    Οι γυναίκες με ακμή είναι πολύ χειρότερο σαν θέαμα, αν σκεφτούμε πως για τους άνδρες παίζει μεγάλο ρόλο η εμφάνιση μία γυναίκας. Άλλωστε, οι άνδρες διεγείρονται κυρίως με την εικόνα, με αυτό που βλέπουν. Θα έχετε ακούσει πολλές φορές να λένε ότι τα σημάδια στους άνδρες είναι γοητεία, όμως ποτέ δε θ' ακούσετε κάτι τέτοιο να λέγεται για τις γυναίκες.
    Συγχαρητήρια για τη σχολή σου και καλή σταδιοδρομία!
    Όσον αφορά το θέμα γνωριμιών, θα σου πρότεινα ν' αρχίσεις κάποιο χόμπι ή αν θέλεις κάτι ανέξοδο μπορείς να συμμετέχεις σε εθελοντικές ομάδες σε διάφορους τομείς. Σε αυτές τις ομάδες συναντάς γυναίκες όλων των ηλικιών, κυρίως πιο νέους ανθρώπους, και παράλληλα μπορείς να κάνεις κάτι που να σε γεμίζει σαν άνθρωπο.
    Μη μου κλαίγεσαι όμως!! Α Υ Τ Ο Π Ε Π Ο Ι Θ Η Σ Η!;-)
    Κανεις λαθος.Εμεις οι αντρες κοιταμε το σωμα κυριως και οχι το προσωπο.Καποια που εχει τελειο προσωπο αλλα ειναι 150 κιλα κανεις δεν θα την κοιταξει.Αντιθετα ολοι θα γυρισουν να κοιταξουν μια γυναικα με ωραιο σωμα, χωρις να εχει απαραιτητα καλο προσωπο.Ασε που δεν υπαρχει γυναικα χωρις ωραιο προσωπο αφου το makeup κανει θαυματα.
    Επισης αυτο με τις εθελοντικες ομαδες κλπ το βρισκω εντελως ανουσιο εως χαζο.Να κανω κατι που δεν μου αρεσει μονο και μονο επειδη υπαρχουν γυναικες τριγυρω μου?Τραγικο....Γνωριζω καποιον που παει χορο λατιν για να γνωρισει γυναικες (λολ).Εννοειτε οτι γυναικα δεν βρηκε, αφου οι γυναικες καταλαβαινουν τους λιγουριδες απο 1 χιλιομετρο μακρια.Προτιμω να κανω αυτο που μου αρεσει κι ας μην εχει πολλες γνωριμιες με γυναικες.

    Quote Originally Posted by ioannis2 View Post
    Αυτος που έχει αυτοπεποιθηση στον τομεα σχεσεις (και γενικα στη ζωη του) δεν μπαινει σε τοσες σκέψεις και αναλύσεις όπως ο purple_88 (άρα βρήκαμε τι του λειπει) αλλά χωρίς ιδιαίτερη σκέψη πλησιάζει αυτες που τον ενδιαφερουν. Αυτός που δεν εχει αυτοπεποιθηση βρήσκει όλα τα πλην που εχει ο εαυτος του (αυτα που λεει για τον εαυτο του ο purple_88) για να μην δοκιμάσει.
    Αλλο αυτοπεποιθηση αλλο αισιοδοξια.Γι αυτο τα αναλυω για να βρω τι φταιει και αν μπορω να το διορθωσω.Τοσα χρονια που δεν ανελυα τα παντα τι καταλαβα?Ολο ελεγα του χρονου θα φτιαξουν τα πραγματα και καθε χρονο ειμαι στο ιδιο εργο θεατης.Και αν θες να το παρουμε απο την αναποδη,εχω ενα φιλο που δεν τον νοιαζει τπτ,ουτε αναλυει, ουτε σκεφτεται αφασια τελειως κι ας ειναι και 2 χρονια μεγαλυτερος μου.Καθεται με σταυρωμενα χερια,κι ολο λεει ολα θα γινουν στην ωρα τους, λες και θα πεσει η γκομενα απο τον ουρανο.Ε μαντεψε κι αυτος μπακουρι ειναι.

  11. #56
    Πλησιάζεις κοπέλες ?
    γιάννης

  12. #57
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Location
    όπου σκάνε τ'αστέρια
    Posts
    326
    Δεν είναι αλήθεια όσα γράφεις Purple, αλλά φαντάζομαι πως εκεί είναι και το πρόβλημα. Ότι έχεις εναποθέσει στην κατασκευασμένη έννοια της Ομορφιάς έναν απόλυτο χαρακτήρα και
    έχεις φτιάξει και κανόνες παγκόσμιους τύπου "κανένας άντρας δεν κοιτάζει μία γυναίκα 150 κιλά ακόμη κι αν έχει ωραίο πρόσωπο" κάτι ανάλογο έχεις φτιάξει "δε θα αρέσω ποτέ σε καμία γυναίκα με αυτό το πρόσωπο", ε λοιπόν σου έχω νέα! Όχι μόνο υπάρχουν άντρες που τους καβλώνουν γυναίκες 150κιλών, αλλά υπάρχουν και άντρες που λατρεύουν το μέικ απ. Αλλά επειδή δεν είναι και το καλύτερό μου στη ζωή να αλλάζω κολλημένα μυαλά, ξεκόλα τα μόνος σου ή αν δε θες, μην το κάνεις.
    Be warned. My shite detector is on high alert.

  13. #58
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    156
    Quote Originally Posted by 1-555-Confide View Post
    Δεν είναι αλήθεια όσα γράφεις Purple, αλλά φαντάζομαι πως εκεί είναι και το πρόβλημα. Ότι έχεις εναποθέσει στην κατασκευασμένη έννοια της Ομορφιάς έναν απόλυτο χαρακτήρα και
    έχεις φτιάξει και κανόνες παγκόσμιους τύπου "κανένας άντρας δεν κοιτάζει μία γυναίκα 150 κιλά ακόμη κι αν έχει ωραίο πρόσωπο" κάτι ανάλογο έχεις φτιάξει "δε θα αρέσω ποτέ σε καμία γυναίκα με αυτό το πρόσωπο", ε λοιπόν σου έχω νέα! Όχι μόνο υπάρχουν άντρες που τους καβλώνουν γυναίκες 150κιλών, αλλά υπάρχουν και άντρες που λατρεύουν το μέικ απ. Αλλά επειδή δεν είναι και το καλύτερό μου στη ζωή να αλλάζω κολλημένα μυαλά, ξεκόλα τα μόνος σου ή αν δε θες, μην το κάνεις.
    Έγραψες!

    Οι άνδρες κοιτάζουν πρώτα το σώμα όταν κάνουν εφήμερες σχέσεις ή one night stand.
    Όταν κάνουν σοβαρές σχέσεις κοιτάζουν κυρίως το πρόσωπο και κυρίως τα μάτια. Αυτό δεν το λέω εγώ. το έχω διαβάσει σε έρευνες και μου το έχουν πει και όλοι οι άνδρες φίλοι μου.

  14. #59
    Quote Originally Posted by purple_88 View Post
    Κανεις λαθος.Εμεις οι αντρες κοιταμε το σωμα κυριως και οχι το προσωπο.Καποια που εχει τελειο προσωπο αλλα ειναι 150 κιλα κανεις δεν θα την κοιταξει.Αντιθετα ολοι θα γυρισουν να κοιταξουν μια γυναικα με ωραιο σωμα, χωρις να εχει απαραιτητα καλο προσωπο.Ασε που δεν υπαρχει γυναικα χωρις ωραιο προσωπο αφου το makeup κανει θαυματα.
    Επισης αυτο με τις εθελοντικες ομαδες κλπ το βρισκω εντελως ανουσιο εως χαζο.Να κανω κατι που δεν μου αρεσει μονο και μονο επειδη υπαρχουν γυναικες τριγυρω μου?Τραγικο....Γνωριζω καποιον που παει χορο λατιν για να γνωρισει γυναικες (λολ).Εννοειτε οτι γυναικα δεν βρηκε, αφου οι γυναικες καταλαβαινουν τους λιγουριδες απο 1 χιλιομετρο μακρια.Προτιμω να κανω αυτο που μου αρεσει κι ας μην εχει πολλες γνωριμιες με γυναικες.



    ...........Ολο ελεγα του χρονου θα φτιαξουν τα πραγματα και καθε χρονο ειμαι στο ιδιο εργο θεατης.Και αν θες να το παρουμε απο την αναποδη,εχω ενα φιλο που δεν τον νοιαζει τπτ,ουτε αναλυει, ουτε σκεφτεται αφασια τελειως κι ας ειναι και 2 χρονια μεγαλυτερος μου.Καθεται με σταυρωμενα χερια,κι ολο λεει ολα θα γινουν στην ωρα τους, λες και θα πεσει η γκομενα απο τον ουρανο.Ε μαντεψε κι αυτος μπακουρι ειναι.

    Συμφωνώ με την πρωτη παράγραφο. Palabra, πέφτεις έξω, και για μόνιμες σχέσεις απ τα πρώτα που θα κοιτάξουν σε μια γυναικα ειναι το σωμα. Αυτοι οι αντρες φιλοι σου με τι γυναικες κυκλοφορανε?

    Ως προς το "καθε χρονο στο ιδιο εργο θεατης και του χρονου θα φτιαξουν τα πραγματα" απλα δεν εφτιαχναν ποτε επειδη καθε χρονο ακολουθουσε ςτην ίδια αναποτελεσματική αποτυχημενη τακτικη που ακολουθουσες τον καθε προηγουμενο χρονο χωρις να μπεις στον κοπο να την αλλάξεις/βελτιωσεις. Ως προς το φιλο σου, συμφωνω μαζι σου, αν δεν το κυνηγησεις δεν ερχεται ποτε απο μονο του.
    γιάννης

  15. #60
    Το σημαντικο Purple είναι να μην αφήσεις αυτό το πρόβλημα να σου χαλάσει την αυτοπεποίθηση. Γιατί αν σου μπλοκαριστεί η αυτοπεποίθηση, τότε θα έχεις προβλήματα στην αλληλεπίδραση σου με τους άλλους.

    Επιπροσθέτως, έχεις σκεφτεί ποτέ την περίπτωση να μην θέλεις να προσεγγίσεις μια γυναίκα, επειδή δηλιάζεις?
    Ξέρεις, όταν αποφασίσουμε να κάνουμε κάτι (όπως το να προσεγγίσεις μια κοπέλα) μερικές φορές το υποσυνειδητο μας προσπαθεί να αντλήσει στοιχεία που θα μας αποδείξουν οτι δεν μπορούμε να προσεγγίσουμε τη κοπέλα, στοιχεία όπως: Έχω ακμή, είμαι καραφλός, είμαι χοντρός κλπ κλπ. Μετά, θα προσπαθήσει να θυμιθεί παλαιότερες προσπάθειες που απέτυχαν, μόνο και μόνο για να αποδείξει την ακρίβεια των προαναφερθέντων στοιχείων.

    Το υποσυνείδητο ίσως να δρα έτσι όταν έχουμε χαμηλή αυτοπεποιθηση ή οταν απλά φοβόμαστε.

    ΤΟ πιο σημαντικό πράγμα που πρέπει να θυμάσαι είναι αυτό: Βρίσκεσαι σε σωστό δρόμο, εφόσον το πρόβλημα της ακμής ΔΕΝ επηρεάζει την αυτοπεποιθηση σου.

    Απο εκεί και πέρα, παίζει μεγάλο ρόλο η εμπειρία που έχεις πάνω στο συγκεκριμένο θέμα. Είχες πολλές "κατακτήσεις" μέχρι τώρα ή δεν είχε καμία? Πλησιάζεις πρώτος τις κοπέλες ή περιμένεις αυτές? Μήπως είχες παρελθοντικές αποτυχίες λόγω της ακμής σου? Μήπως υπήρξε γυναίκα που σου είπε οτι σε απορρίπτει λόγω της ακμής σου ή του baby face σου?

    Αυτές είναι ερωτήσεις που πρέπει να απαντήσεις στον εαυτό σου καθώς το παρελθόν παίζει έναν τρομακτικά μεγάλο ρόλο πάνω στη διαμόρφωση της αυτοπεποίθησης και αντίληψης περι γυναικών, ακμής και τα σχετικά. Και αυτό γιατί κάθε φορά που θα βλέπεις μια ωραία γυναίκα και θα "την θέλεις", το υποσυνείδητα θα κάνεια αναφορά στο παρελθόν, και θα αντλείς απο εκεί πληροφορίες πάνω στο αν θα καταφέρεις να "τη ρίξεις" (την γυναίκα) ή όχι.

    Επίσης, υπάρχει μια άλλη λειτουργία του εγκεφάλου που πρέπει να γνωρίζεις (Αν δεν στο είπαν ακόμα, Το πρόβλημα σου είναι θέμα ψυχολογίας και όχι εξωτερικής εμφάνισης).
    Κάθε φορά που έχεις μια αποτυχία, μια απόρριψη, το μυαλό σου πάντα προσπαθεί να βρει τους ΛΟΓΟΥΣ τους οποίους απέτυχες. Συχνά το μυαλό σου, ή μάλλον το υποσυνείδητο, επιρρίπτει τις ευθύνες της αποτυχίας όχι σε πραγματικούς λόγους, αλλά σε υποθέσεις, εικασίες, υποψίες. Αυτό γίνεται γιατί ο άνθρωπος επιζητά απαντήσεις, και άμεσα.

    ΑΝ λοιπόν υποψιάζεσαι οτι δεν αρέσεις επειδή έχεις ακμή, τότε ο εγκέφαλος σου θα το πάρει ως δεδομένο ΧΩΡΙΣ ΚΑΠΟΙΑ ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΠΟΥ ΑΠΟΔΕΙΚΝΥΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΔΕΔΟΜΕΝΟ. Έτσι, θα πέσεις απλά θύμα του υποσυνείδητου σου. Οι άνθρωποι πάντα υϊοθετούν τις εικασίες αυτές και τις υποψίες ως αντρανταχτές αποδείξεις για την αποτυχια τους.

    Απόδειξη το οτι η ακμή, τα λιγοστά γένια σου και το baby face σου σε επηρεάζουν στις γυναίκες θα ήταν αν είχες τουλάχιστον δύο-τρεις γυναίκες που θα σου έλεγαν οτι δε σε γουστάρουν λόγω της φάτσας σου. (Αρκεί να στο έλεγαν σε μια ειλικρινη και σοβαρή συζήτηση και οχι υπο καταστάσεις που κυριαρχούν ανεξέλεκτα τα συναισθήματα, όπως σε μια κατάσταση τσακωμού).
    Ακόμα και εδω όμως, υπάρχει το "γουστο" και η ψυχολογία της γυναίκας, που δεν αξίζουν να αναφερθω σε αυτά αυτή τη στιγμή.

    ΑΝ, Purple, το έχει πάρει ήδη απόφαση οτι δε σε γουστάρουν οι κοπέλες επειδή έχεις ακμή και baby face, τότε το υποσυνείδητο σου θα προσπαθεί κάθε μέρα να σου αποδεικνυει οτι όντως δε σε γουστάρουν λόγω της ακμής σου, γιατί έτσι λειτουργεί ένας άνθρωπος που έχει παραμορφωμένη και διαστρεβλωμένη αντίληψη για την εξωτερική εικόνα του.
    Έτσι λοιπόν κάφε φορά που μια κοπέλα θα σε αγνοεί, ή δεν θα σε χαιρεταει, ή δεν θα σου μιλήσει, έξω στο δρόμο, ή οπουδήποτε αλλού, τότε εσύ αυτόματα πλέον θα πεις "να άλλη μια που δε με θέλει εξαιτίας της ακμής μου". Με άλλα λόγια, ΕΙΣΑ ΘΥΜΑ ΤΟΥ ΙΔΙΟΥ ΣΟΥ ΤΟΥ ΕΑΥΤΟΥ!!

    Για να τελειώνω, θα πω δυο πραγματάκια ακόμα:
    Πρώτον, σκέψου λίγο τα θετικά χαρακτηριστικά που έχεις. Για παράδειγμα, έχεις σώμα καλύτερο του μέσου όρου. Κοίτα όλους αυτούς γύρω σου που έχουν χάλια σώμα, κρέμονται τα πατσοκοιλα αριστερα και δεξιά, έχουν να πάνε γυμναστήριο κάτι αιώνες, και δεν μπορούν να ανεβούν τις σκάλες χωρις να λαχανιάσουν επειδή καπνίζουν απο τα 15 τους? Έχεις κάτι που δεν έχουν. Μετά σύγκρινε τον γκομενο μιας κοπέλας που γουστάρεις με εσενα, και θα διαπιστωσεις οτι είσαι καλύτερος απο αυτον.
    Μετά σκεψου και άλλα χαρακτηριστικά που έχεις. Ισως να παιζεις σκακι, ισως να εισαι εθελοντης, ίσως να πηρες ενα μεταλλιο στο τζουντο πριν 10 χρονια. Ο ανθρωπος που θυμαται συνεχως τις επιτυχιες και τα παλια επιτευγματα του τεινει να εχει μεγαλυτερη αυτοπεποιθηση και να θυμαται ποιος πραγματικα ειναι και τι πραγματικα μπορει να κάνει.

    Δεύτερον, να ξέρεις οτι το ερωτικο (και φιλικο) ενδιαφέρον ενος ανθρωπου για τον αλλον διεγειρεται και αναπτυσσεται μεσω της συνεχης αλληλεπιδρασης μεταξυ τους.
    Συμφωνω οτι η πρωτη ματια όντως παίζει ρόλο.
    Αλλά ποσες φορες εχει παρατηρησει οτι μια κοπελα που πριν 5 χρονια την θεωρουσες ασχημη, τωρα την θεωρεις γλυκια? Ή οτι έναν τυπο που οταν τον πρωτογνωρισες θεωρουσες οτι δεν θα κανει για φιλος αλλα μετα απο δυο χρονια ειστε καλοι φιλοι?

    Όταν αλληλεπιδρας με μια κοπέλα συνεχως, και υπάρχει συνεχης τριβη μεταξύ σας, τοτε αυτη θα ανακαλυψει πραγματικα ποιος εισαι, τις αντιληψεις σου, τη συμπεριφορα σου, και στο τελος μπορει να ερθετε πιο κοντα.

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234

Similar Threads

  1. 4 ΓΥΝΑΙΚΕΣ
    By stefanos14587 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 3
    Last Post: 19-12-2012, 20:55
  2. γυμνισμος!αρεσει στις γυναικες?
    By babis1925 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 111
    Last Post: 15-12-2011, 14:49
  3. ΓΥΝΑΙΚΕΣ
    By soares in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 13
    Last Post: 06-09-2009, 04:54
  4. Βία στις γυναίκες
    By anasia in forum Κακοποίηση
    Replies: 26
    Last Post: 02-01-2008, 22:27
  5. Γυναίκες XY?
    By perimpanoy in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 0
    Last Post: 11-09-2005, 20:16

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •