Δεν μετανιωνω Η οχι?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 12 of 12
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    The 36th Chamber of Shaolin
    Posts
    1,983

    Δεν μετανιωνω Η οχι?

    Μερικές φορές, σίγουρα κάποιες στιγμές που μπορείς να θεωρηθείς αδύναμος, περνάνε σκέψεις απο το μυαλό σου. Τι κάνω στην ζωή μου, πως έφτασα ως εδώ και εκεί αρχίζουν όλα να περνάνε από το μυαλό σου. Πράγματα τα οποία ήθελες να κάνεις και δεν έκανες η και πράγματα που έκανες και το μετάνιωσες.

    Προσωπικά υπάρχουν πολλά πράγματα για τα οποία μετάνιωσα επειδή τα έκανα αλλά και άλλα τόσα που δεν έκανα. Εσείς έχετε μετανιώσει για κάτι?

    Να προσθέσω πως άνοιξα αυτό το νήμα μονάχα για συζήτηση. Το ότι μετάνιωσα δε σημαίνει ότι παρέμεινα εκεί και κλαίω την μοίρα μου, απλά μοιράζομαι κάποιους προβληματισμους και θέλω να δω και διαφορετικές απόψεις.

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    σε εμενα συνεβει κατι αλλο περιεργο εκανα πραγματα που αρχικα τα μετανιωσα ενω στη πορεια ειδα οτι με εβγαλαν σωστο... και αλλα που πιστευα οτι ηταν σωστα και με εβγαλαν σε αδιεξοδο

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    The 36th Chamber of Shaolin
    Posts
    1,983
    Eιμαι σιγουρος οτι αυτα που δεν ειναι προσχεδιασμενα βγαινουν και τα καλυτερα...

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    1,024
    πολυ σπάνια θα μπώ στη διαδικασία που λές.
    συνήθως σκεφτομαι για το σήμερα και για το αύριο.
    τι ΘΑ κάνω, τι δε ΘΑ κάνω.
    ότι έγινε, έγινε. (όπως και ότι δεν έγινε). Αφού δεν αλλάζει δε με πολυαπασχολεί
    been good, been bad. WILL GO ON

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    The 36th Chamber of Shaolin
    Posts
    1,983
    Αυτο ακριβως και εγω πολυ σπανια το κανω , αλλα αυτην την στιγμη ομως που σε πιανει , εστω και αν ειναι μια φορα .... Τι σκεφτοσουν και γιατι μετανιωσες?

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    1,024
    Τα πράγματα για τα οποία μετανιώνω μάλλον ούτε παπάς θα τα ακούσει... :(
    been good, been bad. WILL GO ON

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    The 36th Chamber of Shaolin
    Posts
    1,983
    Ολοι το ιδιο λεμε , αλλα σεβομαι το γεγονος οτι δε θελεις να πεις και το σταματαω εδω.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,899
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    σε εμενα συνεβει κατι αλλο περιεργο εκανα πραγματα που αρχικα τα μετανιωσα ενω στη πορεια ειδα οτι με εβγαλαν σωστο... και αλλα που πιστευα οτι ηταν σωστα και με εβγαλαν σε αδιεξοδο
    τρελο λαικ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    113
    λενε οτι ειναι καλυτερο να μετανοιωσεισ γ κατι π εκανεσ παρα γ κατι π εν εκανεσ..? εσεισ τι πιστευετε?

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    Ωραίο το θέμα σου, αντετ!
    Έχω καταλήξει ότι δεν χρειάζεται γενικά να μετανιώνω, γιατί
    ό,τι συμβαίνει, είναι γιατί τελικά έπρεπε να γίνει για να καλύψει κενά της άγνοιάς μου. Έτσι τα λάθη μου, όταν το ξανασκέφτομαι διαπιστώνω ότι είναι ένα μέσο εκπαίδευσης,
    είναι η γνώση μου, που θάπρεπε να την αποκτήσω στα σχολεία της Ζωής, αλλά δυστυχώς τέτοια "ακαδημαϊκή" μάθηση δεν υπάρχει και
    δεν θα υπάρχει για τον απλό λόγο, ότι δεν συμφέρει να ξέρουμε και πολλά... Όσα λιγότερα δηλ. γνωρίζουμε, τόσο πιο εύκολα κατευθυνόμενοι θα είμαστε.

    Όσο για το αν πρέπει να μετανιώνουμε για κάτι που δεν κάναμε, βρήκα αυτό... http://alttherapy.blogspot.gr/2012/1...#axzz2XsmJs62d
    Άσε τη ζωή που κάνεις... και ψάξε για τη ζωή που χάνεις

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Οντως ειναι ενδιαφερον το θεμα που ανοιξες. Μακαρι να μπορουσαμε ολοι μας να γραφαμε σε ενα χαρτι, η εδω, οσα εχουμε κανει λαθος στη ζωη μας, η οσα θα θελαμε να ειχαν γινει αλλιως, καλο θα μας εκανε, ξερετε κατι τετοια δε μας βαζει κι ο ψυχολογος η ο θεραπευτης να κανουμε? να γραφουμε σκεψεις η πραματα που θα θελκαμε να ειναι αλλιως.
    Ετσι κι εγω, το πιο μεγαλο που δε θα θελα να ειχα κανει ειναι σαν ειμουν μικρος, εφηβος, να μην επινα πωτες ναρκωτικα!!! να μην εκανα αυτη την πιο μεγαλη βλακεια της ζωης μου!! αυτο που που αλλαξε τη ζωη , την εκανε σκουπιδι!! και για οσους φιλους μου η γνωστους μου που λενε αυτη την δικαιολογια, "οτι εχουνε ζησει πραματα που οι ξενερωτοι τα βλεπουν σε ταινιες!' οσο για αυτη την ατακα ,ας ειμουν ξενερωτος μια ζωη κι ας ειχα κανει η ειχα τυχει σε τυποτα απο ολα αυτα!!!
    Ακομα κι σε μια σπιλια να ζουσα!! ολη μου την ζωη!, θα ηταν πιο καλα απο το να εκανα την πιο δραστιρια ζωη αλλα μαστουρης, μαλον εξαρτηεμενος!! και ο λογος ειναι πως στην σπιλια θα ειμουν πανω απο ολα ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ!! ενω τωρα, οπως κι οσα παιδια ειχαν την ατυχια να γινουν εξαρτημενοι ουσιων , ειμαι ενας ΣΚΛΑΒΟΜΕΝΟς ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΑ! τι πιο ασχημο πραμα? ακομα κι να μην πινω, ακομα κι καθαρος ,τα πραματα ειναι πολυ δυσκολα, πολυ μουντα κι μελαγχολικα!!

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,515
    Θα δανειστώ τους στίχους από το τραγούδι "My way"

    "....... I'll state my case, of which I'm certain
    I've lived a life that's full
    I traveled each and ev'ry highway
    And more, much more than this, I did it my way

    Regrets, I've had a few
    But then again, too few to mention
    I did what I had to do and saw it through without exemption........"

    Νομίζω ότι με καλύπτει :D

Similar Threads

  1. μετανιωνω για τα παλια
    By Ελένη93 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 15
    Last Post: 15-08-2011, 11:23

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •