Νυχτερινη βουλιμια
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 4 of 4
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    1

    Νυχτερινη βουλιμια

    Καλησπερα σας! λοιπον παντα μου αρεσε το φαγητο αλλα ετρωγα με μετρο..πριν 3 χρονια δυστυχως ειχα φτασει στ σημειο να εχω παρει 15 κιλα..με πολυ κοπο και σιγα σιγα μετα απο 2 χρονια περιπου καταφερα για πρωτη φορα να παω στα 58 (ειμαι 1,70) στα κιλα δηλαδη που ημουν στο λυκειο. Ημουν πολυ ευχαριστημενη κ καθως γυμναζομουν και δεν παχαινα αρχισα παλι να τρωω...λογω δουλειας σταματησα το γυμναστηριο κ αρχισα την καθιστικη ζωη..ετσι τωρα εχω φτασει στα 63 οκ ειναι σε φυσιολογικα πλαισια ομως δεν μπορω να σταματησω να τρωω..μεσα στη μερα προσεχω πολυ τρωω σαλατα αποφευγω τα γλυκα πινω νερο και γενικα δεν εχω και δεν ειχα ποτε μεγαλη αναγκη να φαω...το βραδυ ομως γυρω στις 12 που βλεπω καμια ταινια η τηλεοραση με πιανει μια κριση βουλιμιας και αρχιζω να καταβροχθιζω τα παντα..ψωμι,τυρι, μετα μερεντα μετα παλι ψωμι με τυρι χωρις σταματημο κ χωρις να πειναω απλα εκεινη την ωρα αυτο με ικανοποιει..και μετα απλα εχω τυψεις και νιωθω χαλια..πιστευω πως παιζει ρολο η τηλεοραση και οι ταινιες καθως εχω θεμα οταν βλεπω κατι να τρωω ..καθε μερα ειναι σαν να ανυπομονω να ερθει εκεινη η ωρα που θα κατσω στον καναπε θα δω ταινια και θα φαω τα παντα..δεν ξερω τι να κανω...υπαρχει καποιος ομοιοπαθης?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    1,363
    Ναι! Εγω! Αυτο το πράγμα με το μασούλημα όποτε βλέπουμε κάτι είναι θάνατος...εγώ έχω ρβει την λύση. Ποπ κορν! Αν είναι σπιτικα είναι αρκετά low θερμιδικά, και είναι και συμβουλή της διατροφολόγου μου actually!

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    1

    pop-corn

    Οταν είναι τελείως ανάλατα και χωρίς βούτυρο (τελείως σκέτα) πράγματι εχουν λίγες θερμίδες. Αλλά δεν είναι χωρίς καθόλου!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    1,363
    Εγώ βάζω λίγο αλάτι κι λίγο λαδάκι αντί για βούτυρο.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •