που οδηγούν οι σχέσεις πια ?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 8 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 111
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    2

    που οδηγούν οι σχέσεις πια ?

    προσπαθω να καταλαβω τελικα τι θέλουν οι νεοι σε μια σχεση στην σήμερον ημέρα. Ποια τα κριτήρια και γιατί βιασίνη στα πάντα .

    περιμένω απόψεις παίδες ....

  2. #2
    Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    37
    Aχ ναι κ εγω θελω να μαθω...τι θελετε πιααααα????

  3. #3
    Member
    Join Date
    May 2007
    Posts
    74
    μαλλον να παιρνανε καλα

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    μμμμμμμμμ δεν ξέρω άν ολοι οι ανθρωποι της ιδιας ομάδας (ή μεγάλο μέρος-στην προκειμένη περίπτωση ηλικιακη) χαρακτηρίζονται απο ίδιες συμπεριφορές ή πανομοιότυπες. Ισως!....η βιασύνη μπορεί να οφείλεται στην αποφυγή προσπάθειας, ή σε συνήθεια να τα χουν έτοιμα ολα (ενδεχομένως απο το οικογενειακο περιβάλλον)....μπορεί να ναι κ η ανασφάλεια (π.χ. φοβάμαι να μαι μονος κ μπαινω σε μια σχέση γρηγορα γρηγορα). Σίγουρα παντως η βιασύνη κάτι υποδηλώνει.

    οσο για τα κριτήρια, νομίζω οτι εκει υπάρχει πολύ μεγάλη διάσταση μεταξύ κριτηριων του καθενος...

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    15
    Καλησπερα και απο εμενα και καλως ηρθα

    Οι περισσοτεροι/ες θελουν να παιρνανε καλα σημερα με οτι επιπτωσεις μπορει να εχει αυτο στο αυριο............

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    safety καλώς ήρθες!

    μπορεις να φέρεις ένα παράδειγμα, να καταλάβω τί εννοεις?

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    3,217
    Να φανταστώ πως δεν είσαι νέος;;;;Χμμμ ανάλογα..Πάντα υπήρχαν οι βιαστικοί και οι πιο αργοί...Δεν είναι θέμα εποχής..νομίζω......Οι σχέσεις οδηγούν είτε σε μεγάλες λεωφόρους είτε σε αδιέξοδα.....και πάλι δεν έχει να κάνει με την εποχή....

  8. #8
    Member
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    33
    Πουθενά δεν οδηγούν....αδιέξοδο.:(
    Όσα και αν δίνω... στο τέλος τρώω μια κλωτσιά και πάω απο εκεί που ήρθα...
    Τώρα είμαι με κάποιον 2 1/2χρ. 8χρ. μεγαλύτερός μου... και όμως παρόλο που πάει καλά η σχέση σε γενικές γραμμές... πάλι δεν βλέπω προκοπή....
    Όπως έλεγε και η Παπαδοπούλου Δήμητρα....: \"Εγώ πότε θα γίνω μάνα? \"

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    15
    Originally posted by Sofia
    safety καλώς ήρθες!

    μπορεις να φέρεις ένα παράδειγμα, να καταλάβω τί εννοεις?

    παραδειγμα ... περναω καλα τωρα ... και τι εγινε που αυτος/η εχει κατι το οποιο εμενα δεν μου κανει απλα το παραβλεπω γιατι τωρα περναω καλα ....και ισως καμια μερα να το αλλαξει ... και ξυπνας ενα πρωι και βλεπεις οτι δεν προκειτε να αλλαξει ποτε .....

    Το μεγαλυτερο λαθος για μενα ειναι οταν βλεπεις ενα \"προβλημα\" το οποιο σε χαλαει και ξερεις οτι με αυτο δεν θα μπορεσεις να προχωρησεις και απλα κανεις οτι δεν το βλεπεις επειδη περνας καλα

    αααα

    ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    καταλαβαίνω τί λες...μόνο που δε νομίζω ότι ο άλλος μενει επειδή περνάει καλά επί της ουσίας...προσποιειται κ στον ιδιο του τον εαυτο οτι περναει καλα.

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    15
    Originally posted by Sofia
    καταλαβαίνω τί λες...μόνο που δε νομίζω ότι ο άλλος μενει επειδή περνάει καλά επί της ουσίας...προσποιειται κ στον ιδιο του τον εαυτο οτι περναει καλα.
    Ακριβως αυτο εννοω ...ακριβως !!!

    Το θεμα ειναι οτι το αντιλαμβανετε η οχι ??? Γιατι ειναι πολυ δυσκολο να καταλαβεις οτι \"εγω τωρα προσποιουμε οτι περναω καλα \" ειναι πολυ λιγες οι περιπτωσεις που βλεπω ,τουλαχιστον, εγω γυρω μου που να εχουν την ικανοτητα να το κανουν αυτο !

    Εγω παντα προσπαθουσα και προσπαθω στις σχεσεις μου να βγαλω τον πραγματικο μου εαυτο ωστε ο απεναντι μου ( ειτε σχεση ,ειτε φιλια , κτλπ) να εχει στην διαθεση του ολα τα απαραιτητα χαραχτηριστικα ωστε να δει εαν του κανω ή οχι ! Εαν δεν του κανω στο καλο και η παναγια μαζι του ... δεν θα ηθελα σε καμια περιπτωση να ειμαι με καποιον ο οποιος προσποιειτε οτι γουσταρει και περναει καλα ... και στην ουσια κανει υπομονη μεχρι να αλλαξω !!

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    3,217
    Originally posted by dinad
    Πουθενά δεν οδηγούν....αδιέξοδο.:(
    Όσα και αν δίνω... στο τέλος τρώω μια κλωτσιά και πάω απο εκεί που ήρθα...
    Τώρα είμαι με κάποιον 2 1/2χρ. 8χρ. μεγαλύτερός μου... και όμως παρόλο που πάει καλά η σχέση σε γενικές γραμμές... πάλι δεν βλέπω προκοπή....
    Όπως έλεγε και η Παπαδοπούλου Δήμητρα....: \"Εγώ πότε θα γίνω μάνα? \"
    Μετά φταίω εγώ που δεν δημιουργώ σταθερές και μακροχρόνιες σχέσεις....Α,ρε θα τα πω αυτά στην γιατρό μου και να δω τι θα λέει......Κι εσύ που δημιούργησες μωρή θα της πω τι κατάλαβες;;;Γκαστρώθηκες,μα ς αραίωσες και τις συνεδρείες,χάλασες την σιλουέτα σου και ανάθεμα αν κλείνεις μάτι για 3 χρόνια τα βράδια....Ούτε οι σταθεροποιητές δεν θα σε σώζουν.....

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    3,217
    Originally posted by safety


    Εγω παντα προσπαθουσα και προσπαθω στις σχεσεις μου να βγαλω τον πραγματικο μου εαυτο ωστε ο απεναντι μου ( ειτε σχεση ,ειτε φιλια , κτλπ) να εχει στην διαθεση του ολα τα απαραιτητα χαραχτηριστικα ωστε να δει εαν του κανω ή οχι ! Εαν δεν του κανω στο καλο και η παναγια μαζι του ... δεν θα ηθελα σε καμια περιπτωση να ειμαι με καποιον ο οποιος προσποιειτε οτι γουσταρει και περναει καλα ... και στην ουσια κανει υπομονη μεχρι να αλλαξω !!

    Αυτό το σκεπτικό μου άρεσε...

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    15
    Originally posted by kassi_21
    Originally posted by dinad
    Πουθενά δεν οδηγούν....αδιέξοδο.:(
    Όσα και αν δίνω... στο τέλος τρώω μια κλωτσιά και πάω απο εκεί που ήρθα...
    Τώρα είμαι με κάποιον 2 1/2χρ. 8χρ. μεγαλύτερός μου... και όμως παρόλο που πάει καλά η σχέση σε γενικές γραμμές... πάλι δεν βλέπω προκοπή....
    Όπως έλεγε και η Παπαδοπούλου Δήμητρα....: \"Εγώ πότε θα γίνω μάνα? \"
    Μετά φταίω εγώ που δεν δημιουργώ σταθερές και μακροχρόνιες σχέσεις....Α,ρε θα τα πω αυτά στην γιατρό μου και να δω τι θα λέει......Κι εσύ που δημιούργησες μωρή θα της πω τι κατάλαβες;;;Γκαστρώθηκες,μα ς αραίωσες και τις συνεδρείες,χάλασες την σιλουέτα σου και ανάθεμα αν κλείνεις μάτι για 3 χρόνια τα βράδια....Ούτε οι σταθεροποιητές δεν θα σε σώζουν.....

    Χμμμ την ρωτησες την χαρα που της δινει ενα παιδι ??? και ας εχει να κλεισει ματι 3 χρονια !!!

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    3,217
    Έλα αγάπη..Φυσικά κάνω πλάκα έτσι.....Απλά βγάζω λίγο τον υποσυνείδητό μου αντίλογο προς τα λεγόμενά της....Μην σου πω ότι θα αρχίσω να ζηλεύω το παιδί τώρα γιατί δεν θα την έχω αποκλειστικότητα-ενώ πριν την είχα-λέμε τώρα....Μου αραίωσε και συνεδρείες για να το φροντίσει......Τέλος πάντων....Ο καθένας το παλεύει όπως ξέρει και μπορεί σε τούτη τη ζωή......Εγώ έμαθα σε μη μακροχρόνιες σχέσεις..Αυτή θέλει κάτι σε μαμά κ.τ.λ κ.τ.λ...και έρχεται μια μέρα που βλέπεις τον άντρα σου με άλλη και λες μα γιατί;;;;Μάλλον θα τάιζα πολύ τότε το παιδί....Μετά κλαίγονται αγάπη.....Να την δω αυτή την υπερσιγουριά της όταν φάει απογοήτευση...Έγινα κακιά εεεε;;;
    Δεν φτιαχτήκαμε όλοι ίδιοι.......με μια καρδιά γεμάτη να αγαπά και να συγχωρεί,να συμβιβάζεται και να υπομένει αλλά ο καθένας χαράσσει τον δικό του μοναδικό δρόμο.........

Page 1 of 8 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •