Όταν η γυναίκα είναι μεγαλύτερη απ' τον άνδρα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    στον κοσμο μου
    Posts
    422

    Όταν η γυναίκα είναι μεγαλύτερη απ' τον άνδρα

    Καλημέρα σε όλους!
    Το ερώτημα που θέτω σήμερα είναι το εξής: Πρέπει να βάζουμε φραγμούς στον έρωτα όσον αφορά την ηλικία; Πρέπει να σκεφτόμαστε τι θα πει ο κόσμος, πού θα καταλήξει όλο αυτό χωρίς καν να έχει καλά καλά ξεκινήσει;

    Όπως έχετε καταλάβει, ναι, με φλερτάρει ένα παληκάρι 23 ετών που γνώρισα πρόσφατα. Εγώ είμαι 27. Δε ξέρω βέβαια πολλά πράγματα γι' αυτόν, δεν έχει συμβεί κάτι μεταξύ μας, έχουμε βγει μόνο μια φορά, κ ομολογώ πως με ελκύει σαν άτομο, κ απ'ότι κατάλαβα κ εγώ αυτόν...
    Απλά με προβληματίζει αρκετά η διαφορά ηλικίας. Βέβαια, θα μου πείτε, εντάξει δεν είναι κ 10 χρόνια η διαφορά! Απλά από εκεί που συναναστρεφόμουν με ανθρώπους της ηλικίας μου κ λίγο παραπάνω, έρχεται ένας "πιτσιρικάς" (χαριτολογώντας η έκφραση) να μου τραβήξει το ενδιαφέρον.
    Εσείς πώς θα αντιδρούσατε; Δεκτές απόψεις κ συμβουλές
    Φιλιά
    Ευχαριστώ
    Every morning we are born again

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Πρέπει να βάζουμε φραγμούς στον έρωτα όσον αφορά την ηλικία; Πρέπει να σκεφτόμαστε τι θα πει ο κόσμος, πού θα καταλήξει όλο αυτό χωρίς καν να έχει καλά καλά ξεκινήσει;


    Οχι........
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    στον κοσμο μου
    Posts
    422
    Χαχαχαχαχαχ κατατοπιστικότατη απάντηση... Ευχαριστώ :D
    Every morning we are born again

  4. #4
    Προσωπική μου άποψη.

    Όχι, δεν πρέπει να βάζουμε φραγμούς στον έρωτα όσον αφορά την ηλικία.
    Ναι, είναι καλό να μας προβληματίζει η ηλικία, και που θα καταλήξει αυτό πριν καν ξεκινήσει, αλλά να μην αφήσουμε όλες αυτές τις σκέψεις και τις αμφιβολίες να μας επηρεάσουν αρνητικά και να νιώθουμε αγχωμένοι μετά.

    Και φυσικά ΟΧΙ, δεν πρέπει να ενδιαφερόμαστε το τι θα πει ο κόσμος.

    Το ιδανικό είναι να επικοινωνείς οσο πιο πολύ γίνεται με το παλικάρι που σε φλερτάρει. να μάθεις τι θέλει απο σένα, να μάθει και αυτός τι θελεις εσύ απο αυτόν.
    Για παράδειγμα, εσύ μπορείς να θες να παντρευτείς σε 1-2 χρόνια και να βρεις μια σχέση να στεριώσεις απο τώρα.
    Αυτός μπορεί να θέλει απλά να έχει μια κοπέλα.

    Όσο πιο πολλές πληροφορίες ανταλλάσεται και όσο πιο πολλά γνωρίζεται ο ένας για τον άλλον, αυτό μπορεί να σε βοηθήσει να τον κρίνεις, και να προβλέψεις πως θα είστε στο μέλλον.

    Κάνε λοιπόν τις ίδιες ερωτήσεις και σε αυτό το παλίκάρι. Ρώτα τον για τη διαφορά ηλικίας, να δεις τι θα σου πεί.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    134
    Ορμα.......!!

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,515
    Ερώτηση: αν ήταν δηλαδή 31 το παλικάρι, τι σημασία θα είχε που θα ήταν αυτός μεγαλύτερος?
    Αν είστε σε παρόμοια φάση ζωής, αν ταιριάζετε κι έχετε κοινούς στόχους, μην κολλάς στην (αντικειμενικά μικρή) 'διαφορά'.
    Άκου 'τι θα πει ο κόσμος'... τι να πει καλέ για δύο νέους ανθρώπους? Θα δείχνετε ταυτότητα όπου πηγαίνετε? :p

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    στον κοσμο μου
    Posts
    422
    Στην Ελλάδα ζούμε φίλοι μου... Τη χώρα των κόμπλεξ κ των "πρέπει"...
    Every morning we are born again

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Το τυλιξες το τεκνο...:p

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    στον κοσμο μου
    Posts
    422
    Χαχαχαχα
    όχι δε το τύλιξα ακόμα. Αυτός είναι ο προβληματισμός, να το τυλίξω ή όχι??? :P
    Every morning we are born again

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Στα τεκνα λεμε ναι! Φανταρος εχει παει???

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    Καλό μου, προχώρα χωρίς κανέναν ενδοιασμό! Η διαφορά ηλικίας σας εξάλλου είναι ασήμαντη! Καλή επιτυχία σου εύχομαι!!! :)

    Υ.Γ Βέβαια, αν διαπιστώσεις στην συνέχεια ότι καλείσαι να παίξεις το ρόλο της μαμάς του, μάλλον θα χρειαστεί τότε να δεις τι θα κάνεις.
    Άσε τη ζωή που κάνεις... και ψάξε για τη ζωή που χάνεις

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,545
    Εντάξει δεν χρειάζεται καν να το σχολιάσουμε νομίζω...Η διαφορά είναι πολύ μικρή (αν και δεν εχω θέμα με την διαφορά ηλικίας εκτός κι αν είναι υπερβολικά μεγάλη) ....Και λέω αν είναι υπερβολικά μεγάλη ..πχ 15 χρόνια σε ηλικίες 25-40...κι αυτό όχι λόγω κόμπλεξ,πρέπει και διάφορων κακοπροαίρετων αλλά λόγω ενδιαφερόντων.Αλλα έχει ο ένας,άλλα έχει ο αλλος.Αλλες εμπειρίες ο ένας,άλλες ο άλλος.Αλλά αυτό είναι καθαρά προσωπική μου γνώμη.Είπα αυτό,γιατί ξαναλέω δεν υπάρχει λόγος σχολιασμού για το θέμα σου.Η διαφορά είναι πολύ μικρή.Είπαμε,μη γινόμαστε από μόνοι μας ..''κομπλεξικοί''...!!!Καλή επιτυχία ;)

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    στον κοσμο μου
    Posts
    422
    Κερασι ναι εχει παει φανταρος. ειναι φοιτητης. η αληθεια ειναι πως κ εγω δεν εχω τρελες αναγκες για την ωρα, αλλωστε καλοκαιρι ειναι, δεν ειναι κακο να περασω κατι ομορφο... επειτα.. βλεποντας κ κανοντας...
    Every morning we are born again

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,451
    Βουρ!!!! Στα 23 θα ειναι πιθανον μεσα στην ενεργεια και την ζωντανια!! Οποτε, γιατι οχι;;

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    134
    Quote Originally Posted by marina38 View Post
    Αν είστε σε παρόμοια φάση ζωής, αν ταιριάζετε κι έχετε κοινούς στόχους...
    Τι παρόμοια φάση ζωής και κοινους στοχους να εχει με το τεκνο; Το ειδε και το γουστάρει. Να το ξεκοκκαλησει πρεπει τωρα καλοκαιριάτικα. Φάσεις ζωής και κοινοι στόχοι απο Σεπτέμβρη.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Όταν ένας άντρας θέλει μια γυναίκα....
    By julias in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 116
    Last Post: 18-03-2017, 21:36
  2. Replies: 12
    Last Post: 30-12-2011, 01:22
  3. Η πρωτη μου φορα με μια γυναικα η ενα ανδρα
    By πανος12345 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 1
    Last Post: 06-08-2009, 14:19
  4. ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ Η ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΦΟΒΙΑ ΣΑΣ???!!
    By haniel in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 38
    Last Post: 16-06-2009, 09:25
  5. Replies: 154
    Last Post: 17-10-2008, 17:50

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •