ασχημαινουν τα αντιψυχωσικα?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    1,406

    ασχημαινουν τα αντιψυχωσικα?

    Εχει αλλαξει η εμφανιση σας? σας ενοχλει ? ποσο? συμβιβαζεστε? καλυτερα ασχημος ,παρα τρελος!

    Μονο τα κιλα εχουν αλλαξει στην εμφανιση σας?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    595
    Εμενα εχει αλλαξει η εμφανιση μου γιατι εχω περιτα κιλα.Κατα τα αλλα ειμαι ο ιδιος.Δηλαδη πως το εννοεις να σε ασχημαινουν τα φαρμακα?Δεν ισχυει κατι τετοιο.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    1,406
    Ημουν θεα σου λεω! κ τωρα ειμαι μπαζο!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    2,541
    τωρα αληθεια

    δεν παιρνω αντιψυχωσικα

    αλλα το εχεις συζητησει και με αλλους και συμφωνουν?

    επισης βρηκες τελικα τον τροπο για φωτο?
    Λεω ο,τι μπορω να εκφρασω οταν μου το επιτρεπει αυτο που ειμαι καθε φορα. Μαλλον μου αρεσει η επικοινωνια...και εδω...:)

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    1,406
    Quote Originally Posted by researcher View Post
    τωρα αληθεια

    δεν παιρνω αντιψυχωσικα

    αλλα το εχεις συζητησει και με αλλους και συμφωνουν?

    επισης βρηκες τελικα τον τροπο για φωτο?
    ειναι κατι που δεν συζητιεται γενικα! τωρα σου λεει δεν βλεπει την υγεια της αλλα η εμφανιση την μαρανε κ κατι τετοια κ λες κ ολοι χαιρονται, που με τα φαρμακα γινεσαι σαν κ αυτους κ επιβιωνεις σαν ΑμΕΑ Κ ΣΕ ΔΕΧΟΝΤΑΙ ΜΕ ΑΓΑΠΗ πισω στο φυσιολογικο γιατι δεν εισαι καθολου επικινδυνος -δεν εισαι καθολου ανταγωνιστικος- εισαι απαθης, χοντρος ,κ ασχημος.!

    Με τις φωτο ειμαι στο ψαξιμο ακομη. εσυ ομως βρισκεις πολυ ωραιες.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    2,541
    ευχαριστω κατερινακι που με ειπες πως βαζω ωραιες φωτο!

    ακοι απαθης χοντρος και ασχημος!!!!

    οχι ρε!

    κοιτα εγω μια φιλη μου που ξερω και το ψαχνει πολυ

    θελει να παιρνει ο,τι πιο ελαφρυ σε σχεση με το παχος

    και παραμενει μια χαρα !!!

    εισαι σιγουρη οτι δεν ειναι εφικτο?

    μηπως απλα προκαταληψη που γινεται και αληθεια μετα?

    σορυ αν σε κουραζω απλα λεω :)
    Λεω ο,τι μπορω να εκφρασω οταν μου το επιτρεπει αυτο που ειμαι καθε φορα. Μαλλον μου αρεσει η επικοινωνια...και εδω...:)

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    Παντως οτι μια κοπελα που ηταν στυλακι παχυνε και δεν νιωθει ουτε ομορφη ουτε ο εαυτοσ τησ γινεται και παραγινεται, ειδικα αν εχει κανεισ συνηθησει να ειναι καπωσ η εμφανιση του... φιλεναδα εγω μετα την γεννα δεν αναγνωριζα τον εαυτο μου για πολυυυυυυυυυυυυυυ καιρο..παρ ολο που δεν ειχα παρει πολλα κιλα..ακομη νιωθω ασχημα κι ασ εχω μονο 2-3 κιλα να χασω.. η ψυχολογια μασ ομωσ επιρεαζει το ποσο μπαζο μπορει να νιωθει κανεισ...
    τωρα αν οντωσ εισαι μια θεα.. και νιωθεισ ασχημα.. τοτε πρεπει να το συζητησεισ με τον γιατρο σου κριμα δεν ειναι? δες το βιντεακι που εβαλε η researche στο θεμα ''αμεα''!!!!
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    1,406
    ναι γλυκεια ρε! τα λεω λιγο υπερβολικα για να δικαιολογησω την τεμπελια μου να ενεργοποιηθω για γινω καλυτερη! ομως σοβαρα, τωρα, και τα φαρμακα και η ιδια η ψυχωτικη διαταραχη επιδρουν στην εμφανιση ,κ θελει μεγαλυτερη προσπαθεια να διατηρηθεις στο επιπεδο που ησουν πριν την επαφη σου με την ψυχιατρικη!
    Παρεπιπτοντως μπορω να αντιγραψω μια μονο εικονα απο βιντεο στο youtube και να τη φερω εδω,? ομως στην εξελιγμενη διαδικασια παταω το -εισαγωγη εικονας κουτακι - κ μετα τι? δεν βγαινει επικοληση

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    2,541
    δεν εχω προσπαθησει απο εικονα σε tube. βαλε κανονικη

    ολοι στην προσπαθεια ειμαστε οσον αφορα το θεμα κιλακια...!

    ειτε παρεουλα με ψυχιατρικα ειτε οχι :(
    Λεω ο,τι μπορω να εκφρασω οταν μου το επιτρεπει αυτο που ειμαι καθε φορα. Μαλλον μου αρεσει η επικοινωνια...και εδω...:)

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    1,406
    Quote Originally Posted by Adzik View Post
    Παντως οτι μια κοπελα που ηταν στυλακι παχυνε και δεν νιωθει ουτε ομορφη ουτε ο εαυτοσ τησ γινεται και παραγινεται, ειδικα αν εχει κανεισ συνηθησει να ειναι καπωσ η εμφανιση του... φιλεναδα εγω μετα την γεννα δεν αναγνωριζα τον εαυτο μου για πολυυυυυυυυυυυυυυ καιρο..παρ ολο που δεν ειχα παρει πολλα κιλα..ακομη νιωθω ασχημα κι ασ εχω μονο 2-3 κιλα να χασω.. η ψυχολογια μασ ομωσ επιρεαζει το ποσο μπαζο μπορει να νιωθει κανεισ...
    τωρα αν οντωσ εισαι μια θεα.. και νιωθεισ ασχημα.. τοτε πρεπει να το συζητησεισ με τον γιατρο σου κριμα δεν ειναι? δες το βιντεακι που εβαλε η researche στο θεμα ''αμεα''!!!!
    εγραψα -ημουν θεα κ ειμαι μπαζο- reality ,nothing else.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    Ενα θα σου πω κουκλαρα μου.. ησουν θεα μια φωρα? ε θα ξαναγινεισ.. σκεψου τι εχει αλαξει..και αλλαξε το και παλι... αληθεια τι θεωρεισ πωσ εχει αλλαξει?

    εμενα πχ παρ ολο που εχω μονο 2-3 κιλα να χασω ακομη θεωρω πωσ εχει παραμορφωθει το προσωπο μου.. ημουν μια κουκλιτσα και τωρα ειμαι απλωσσ μετρια...νορμαλ.. αλλα θεωρω πωσ ισωσ εχει να κανει και με το γεγονοσ οτι μεγαλωνουμε και θελωντασ και μη αλλαζουν ελαφρωσ τα χαρακτηριστικα..κανενασ μασ δεν ειναι ακριβωσ οπωσ ηταν στα 18 του..ετσι δεν ειναι?:)
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Αιτωλ
    Posts
    1,390
    δεν ειναι μονο τα φαρμακα , αλλα ολα μαζι πακετακι. Εχεις φαει πακετο που λεμε . Ιδιαιτερα μπορει να σε χαλαει η υποτιμητικη κατασταση που κυριαρχει,, μεχρι φωνες ακομη μπορει να ακουει καποιος που τον υποτιμουνε συνεχως ,τον προσβαλουνε,, ποσο μαλλον σκεψεις και ιδεες .Ενα σωρο . Μη μασας . Μαθε να κοιτας μονο μπροστα . Στην τελικη η ομορφια ειναι θεμα ΔΥΝΑΜΗΣ . Εσυ κοιτα καθημερινα να ανακτας ποντους δυναμης και η ομορφια θα ερθει ξανα απο μονη της ,και θαναι περισσοτερο γοητευτικη γιατι θαχεις και τα σημαδια της νικης (σαν την ομορφια των σημαδεμενων πολεμιστων που γυρισαν απ τη μαχη ).

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    1,406
    Quote Originally Posted by path View Post
    δεν ειναι μονο τα φαρμακα , αλλα ολα μαζι πακετακι. Εχεις φαει πακετο που λεμε . Ιδιαιτερα μπορει να σε χαλαει η υποτιμητικη κατασταση που κυριαρχει,, μεχρι φωνες ακομη μπορει να ακουει καποιος που τον υποτιμουνε συνεχως ,τον προσβαλουνε,, ποσο μαλλον σκεψεις και ιδεες .Ενα σωρο . Μη μασας . Μαθε να κοιτας μονο μπροστα . Στην τελικη η ομορφια ειναι θεμα ΔΥΝΑΜΗΣ . Εσυ κοιτα καθημερινα να ανακτας ποντους δυναμης και η ομορφια θα ερθει ξανα απο μονη της ,και θαναι περισσοτερο γοητευτικη γιατι θαχεις και τα σημαδια της νικης (σαν την ομορφια των σημαδεμενων πολεμιστων που γυρισαν απ τη μαχη ).

    Μ αγγιξε αυτο που εγραψες! ευχαριστω!διακρινω δυναμη εσωτερικη σ εσενα! καλη δυναμη!

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Αιτωλ
    Posts
    1,390
    Μ αγγιξε αυτο που εγραψες! ευχαριστω!<<<<<<<<<<<<<<<<και μενα μ αγγιξε το θεμα σου κατερινακι . Σου ευχομαι τα καλυτερα στη σχεση με τον καθρεφτη σου ,,...........νομιζω κρατας το 'νημα' που θα ξετιληξεις και θα σε φερει κοντα σ αυτο που ΕΙΣΑΙ !

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    1,406
    παχαινεις ,βγαζεις σπυρια ,κ πολλες φορες εχεις το βλεμμα αγελαδας!
    Προσπαθω ακομη να επαναφερω την εμφανιση μου οπως ηταν πριν την χρηση αντιψυχωτικων.
    Πολλη προσπαθεια ομως, αγωνας με τα κιλα δυσκολος ,καθημερινος , κ το αποτελεσμα αργο κ μικρο!Οκ , μεγαλωνεις, ωριμαζεις ,σου κανει καλο η προσπαθεια , ομως ειναι τοσο δυσκολα, να κρατηθει η εμφανιση σε ενα επιπεδο ,που δεν μπορεις να κανεις ουσιαστικα τιποτα αλλο.......
    Η αγνοια δεν μπορει να πεισει τη γνωση,οσο κι αν επαναλαμβανει την αμαθεια της.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. αντιψυχωσικα (caprilon olanzapine) εχει παρει κανεις??
    By marinaxx in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 6
    Last Post: 17-01-2011, 23:42
  2. Τρίτης γενιάς αντιψυχωσικά
    By mihalis in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 12
    Last Post: 10-01-2011, 23:46
  3. Replies: 0
    Last Post: 23-09-2010, 20:25
  4. μια ερώτηση σχετικά με τα αντιψυχωσικά
    By mstrouf in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 8
    Last Post: 11-08-2009, 14:08
  5. αντιψυχωσικα κ αυξηση σωματικου βαρους
    By interappted in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 12
    Last Post: 12-08-2008, 13:09

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •