Ο άντρας μου δεν πλένεται! Τί κάνουμε? - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 61
  1. #16
    Θεοφανία, πολύ σωστά όσα λες αλλά θα σου απαντήσω τι συμβαίνει με εμάς (κατά τη γνώμη μου φυσικά πάντα). Ο γάμος ήταν επιλογή μας απολύτως συνειδητή. Και το παιδί το ίδιο. Γενικώς ήμασταν πολύ ερωτευμένοι. Τώρα αν στην πορεία πελάγωσε με διάφορα αυτό είναι άλλη ιστορία...Και λέω έτσι, γιατί όπως έγραψα παραπάνω, αυτό από ότι συνειδητοποίησα μετά, το είχε πάντα. Δηλαδή και όταν ήμασταν ανύπαντροι κι ερωτευμένοι και πολύ ενεργοί σεξουαλικά. Εντάξει, προφανώς ίσως πρόσεχε λίιιιιιιιιιιιιγο παραπάνω, αλλά κυρίως αυτό που τον έσωζε να μην το καταλάβω είναι ότι ποτέ δεν είχαμε περάσει μαζί πάνω από 3 -4 μέρες σερί. Μόλις περάσαμε παραπάνω μέρες μαζί , στις πρώτες μας καλοκαιρινές διακοπές πχ. που δεν είχαμε παντρευτεί ακόμα κιόλας, φάνηκε. Ωστόσο, τώρα λέω πως φάνηκε, τότε δεν έδωσα ιδιαίτερη σημασία. Σκέφτηκα εντάξει, είναι και καλοκαίρι, ιδρώνει κλπ.... Τώρα ως προς αυτό που λες για τον άνθρωπο που είναι ενεργός σεξουαλικά που φροντίζει την υγιεινή του, συμφωνώ απολύτως, ωστόσο από ένα σημείο και μετά κι εγώ είπα μέσα μου κι έξω μου πως με αυτή την μυρωδιά αδυνατώ πλέον. Και πάλι δεν εισακούσθηκα. Οπότε????

  2. #17
    Ναι δυστυχώς έιναι μάλλον το σουλούπι του. Μάζι με πλήθος άλλων ιδιαιτεροτήτων έχει κι αυτό. Για μένα όμως πάει πακέτο με κάποια άλλα πραγματάκια που αν φτιάξει ίσως φτιάξει κι αυτό. Όμως όπως είπα δεν ακούει. Γίνεται μια ζωή να παρακαλάς τον άλλον να πάει για μπάνιο? Και η σεξουαλική μας ζωή? Κι η κόρη του αύριο δεν θα το προσέξει?

  3. #18
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Το οτι δεν εχετε σχεσεις λογω απλυσιας δεν του ιδρωνει το αυτακι?Χαζες ερωτησεις αλλα μου κανει εντυπωση..Βεβαια εχω συναντησει πολλους ανθρωπους στην ζωη μου που εχουν παρει διαζυγιο με το νερο.

  4. #19
    ...υπάρχει περίπτωση να τον πείσεις να δείτε έναν σύμβουλο γάμου?
    Αν μπειτε σε αυτή τη διαδικασία, ίσως εμπεδώσει κάποια πράγματα.
    Θα μου πεις, 'να πάω σε σύμβουλο γάμου για να του δώσει να καταλάβει τα αυτονόητα?".
    Δυστυχώς δεν βρίσκω άλλη λύση. Τόσα χρόνια προσπαθείς και παραμένει στον ίδιο παρανομαστή.
    Αν εξαιρέσεις αυτό, είστε ευτυχισμένοι μαζί?

  5. #20
    δεν του ιδρώνει απ ότι φαίνεται δυστυχώς. Διαζύγιο με το νερό όπως το λες. Ούτε γάτα να ήταν. Μου φαίνεται αδιανόητο και ακόμα (παρά τα χρόνια) να το χωνέψω. Εντάξει, μάλλον αν συνεχιστεί αυτό για πολύυυυυυυυυυυ καιρό ακόμα δεν νομίζω να αντέξουμε αλλά γιατί αδυνατεί να το συλλάβει? Γιατί δεν είναι πως θέλει να χωρίσουμε, το αντίθετο μάλιστα. Εγώ εντωμεταξύ, το εντελώς αντίθετο, αν μείνω λίγο απεριποίητη και άπλυτη παθαίνω παράκρουση. Είμαι πάντα προσεγμένη χωρίς κραυγαλέα πράγματα. Θέλω να πω δεν είμαι του κομμωτηρίου με νύχι από μανικιουρίστα γιατί απλως δεν ήμουν ποτέ έτσι. Το στυλ μου είναι μποέμ. Όμως είμαι καθαρή, τα ρούχα μου μπορεί να είναι 'χύμα' 'μποέμπ', πες το όπως θες, αλλά είναι καθαρά κλπ.... Εκείνος μεταξύ άλλων, έχει μπερδέψει και διάφορα μέσα στο μυαλό του, επειδή δεν είναι τύπος του πουκαμίσου κλπ.... (πράγμα που μου αρέσει και μου άρεσε) έχει πάει και στο άλλο άκρο, όπου (και μη με πείτε ρατσίστρια) αλλά ούτε κι οι πακιστανοί δεν είναι έτσι πολλές φορές. Και το ζήτημά του, συχνά το ιδεολογικοποιεί για να δικαιολογηθεί, αν με καταλαβαίνετε.

  6. #21
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Απο ποτε η απλυσια ειναι ιδεολογια?Ή δεν καταλαβα καλα εγω?Μα γι'αυτο σε ρωτησα,αλλο το κουρελι ντυσιμο και αλλο να βρωμας.

  7. #22
    Δυστυχώς πολλά μπορούν να γίνουν 'ιδεολογία' αν μας βολεύει. Κι εγώ βγαίνω από τα ρούχα μου όταν το κάνει. Σκέφτηκα ακόμα και τον σύμβουλο γάμου. Αν και με εκνευρίζει και μένα το να πάω για να καταλάβει τα αυτονόητα όπως πολύ ωραία γράφεις, Θεοφανία. Επίσης, πού εποχές για τέτοια έξοδα κλπ... Να φανταστείτε πριν λίγο καιρό του είπα, πως είμαι νέα και όμορφη και θα θελα να βρεθεί κάποιος να το εκτιμήσει γιατί νιώθω πως αυτός με έχει εντελώς παρατημένη. Του το είπα για να τον ταρακουνήσω. Αν θέλω να είμαι απολύτως ειλικρινής ουδόλως ταρακουνήθηκε. Κρίνοντας από το αποτέλεσμα δηλαδή.

  8. #23
    Γενικώς, θα έλεγα πως η σχέση του με αυτά που λέμε τάξη, καθαριότητα, και στον εαυτό του και στον χώρο είναι δραματική. Φυσικά στο σπίτι μας επεμβαίνω εγώ και δεν αφήνω να εξελιχθεί σε χάος (άλλη ιστορία αυτή πονεμένη) αλλά γενικώς αν τον αφήσεις μόνο του, και στον εαυτό του και στο χώρο του τα αποτελέσματα θα είναι δραματικά. Δεν είναι παθολογικό αυτό ρε παιδιά?

  9. #24
    .....είσαι σε πραγματικά δύσκολη θέση :(
    Δεν θέλω να γίνω αδιάκριτη, αλλά κάθε πότε έρχεστε σε επαφη? Και όταν αυτό γίνεται, κάνει μπάνιο πριν και μετά?

  10. #25
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Quote Originally Posted by marirena View Post
    Γενικώς, θα έλεγα πως η σχέση του με αυτά που λέμε τάξη, καθαριότητα, και στον εαυτό του και στον χώρο είναι δραματική. Φυσικά στο σπίτι μας επεμβαίνω εγώ και δεν αφήνω να εξελιχθεί σε χάος (άλλη ιστορία αυτή πονεμένη) αλλά γενικώς αν τον αφήσεις μόνο του, και στον εαυτό του και στο χώρο του τα αποτελέσματα θα είναι δραματικά. Δεν είναι παθολογικό αυτό ρε παιδιά?
    Απλα ασουλουπωτος ειναι..Για να κρινεις κατι ως παθολογικο πρεπει να υπαρχουν και αλλα στοιχεια,αν μπορεις να το πεις παθολογικο.

  11. #26
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Ναι πιανει ενα μωρομαντηλο σκουπιζει τον ιδρωτα και ετοιμος!Αμ καποιοι που φορανε και αρωμα απο πανω και παθαινεις κριση ασθματος?Πφφφφφφ

  12. #27
    .....είσαι σε πραγματικά δύσκολη θέση
    Δεν θέλω να γίνω αδιάκριτη, αλλά κάθε πότε έρχεστε σε επαφη? Και όταν αυτό γίνεται, κάνει μπάνιο πριν και μετά?
    Ντρέπομαι....τραγικά πολύ χρόνο...πάνω από χρόνο. Και στα άλλα που ρωτάς όχι απαραίτητα, ούτε τώρα, αλλά και ούτε προ γάμου, που δεν του το υποδείκνυα κιόλας.
    Απλα ασουλουπωτος ειναι..Για να κρινεις κατι ως παθολογικο πρεπει να υπαρχουν και αλλα στοιχεια,αν μπορεις να το πεις παθολογικο.
    Νομίζω ότι συνυπάρχουν κι άλλα στοιχεία. 'Ή μάλλον για να το πω καλύτερα, υπάρχουν διάφορα, που μεταξύ τους μπορεί να φαίνονται άσχετα, αλλά νομίζω πως δεν είναι. Γνώμη μου πάντα.

  13. #28
    ...πάνω από χρόνο σε ένα νέο ζευγάρι, καταλαβαίνεις πως δεν είναι ευχάριστα τα νέα, έτσι δεν είναι?
    Εσένα δεν σου λείπει η επαφή? Όχι μόνο σε σεξουαλικό επίπεδο που είναι απαραίτητη βιολογική ανάγκη, αλλά και σε συντροφικό, αγκαλιτσες, φιλιά, ύπνο μαζί κλπ.
    Εσύ μαρι, σε τι ψυχολογική κατάσταση βρίσκεσαι μέσα σε όλο αυτό?

  14. #29
    ...πάνω από χρόνο σε ένα νέο ζευγάρι, καταλαβαίνεις πως δεν είναι ευχάριστα τα νέα, έτσι δεν είναι?
    Εσένα δεν σου λείπει η επαφή? Όχι μόνο σε σεξουαλικό επίπεδο που είναι απαραίτητη βιολογική ανάγκη, αλλά και σε συντροφικό, αγκαλιτσες, φιλιά, ύπνο μαζί κλπ.
    Εσύ μαρι, σε τι ψυχολογική κατάσταση βρίσκεσαι μέσα σε όλο αυτό?
    Μου λείπουν πολύ όλα αυτά που λες. Φυσικά και δεν είναι ευχάριστα. Είναι μάλλον τραγικά, όμως γιατί δεν καταλαβαίνει? Ή δείχνει σαν να μην καταλαβαίνει? Καταλήγω στο ότι δεν μπορεί. Ό,τι κι αν σημαίνει αυτό. Δεν είμαι σίγουρη τί ακριβώς μπορεί να σημαίνει. Αλλά πλέον θεωρώ πως έχει διάφορα ψυχολογικά θέματα. Όμως το ανησυχητικότερο όλων είναι ότι αρνείται να κάνει κάτι για αυτά και κάνει σαν να μην τα αναγνωρίζει.

  15. #30
    Η δική μου ψυχολογία όσον αφορά στη σχέση δεν είναι καλή. Μου λείπουν όλα αυτά που λέμε, θέλω να νιώθω επιθυμητή, θέλω σεξουαλική ζωή αλλά και συντροφικότητα, θέλω να μη μας βλέπει το παιδί να τσακωνόμαστε για τον απίστευτο λόγο του πλυσίματος!!!! Θέλω να κυκλοφορούμε και να μην ντρέπομαι κλπ...

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. ο αντρας μου δεν με θελει πια.
    By kokkinos kyknos in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 90
    Last Post: 31-07-2012, 02:30
  2. Αντρας ανώριμος ή ψυχρός?
    By liodaraki_23 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 15
    Last Post: 19-10-2011, 19:06
  3. Αντρας Vs γυναικας vol.1213234
    By kwstas1981 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 24
    Last Post: 13-09-2011, 01:32
  4. Εγώ, η κολλητή μου και ο άντρας της...
    By x-ray in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 12
    Last Post: 21-01-2010, 17:36

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •