Ο άντρας μου δεν πλένεται! Τί κάνουμε?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 61
  1. #1

    Ο άντρας μου δεν πλένεται! Τί κάνουμε?

    Το θεωρώ πολύ σοβαρό πρόβλημα και τρία και χρόνια τώρα που το αντιμετωπίζω απλά δεν το αντέχω άλλο. Του το λέω συνέχεια. Πρέπει να τον παρακαλάς για να κάνει μπάνιο, αν και γενικώς και που κάνει (δεν ξέρω τί δεν κάνει καλά, ή τι φταίει ακριβώς) ψιλομάταιο δυστυχώς. Βασικά, απλά δεν το αντέχω άλλο. Δεν δείχνει να τον ενοχλεί όταν του το λέω. Με το καλό με το κακό, με απειλές, απ' όλα. Τί θα μ πορούσα να κάνω? Έχει τύχει σε κανέναν κάτι παρόμοιο? Ντρέπομαι να το πω οπουδήποτε. Σος.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,451
    Καλησπερα! Ποσα χρονια ειστε παντρεμενοι;

  3. #3
    Τρία περίπου. Και δυστυχώς όλα ήταν έτσι. Μόνο στην αρχή της σχέσης στους μεγάλους έρωτες δεν ήταν (αν και μάλλον ήταν απλά ο χρόνος που βρισκόμασταν δεν μου είχε επιτρέψει να το καταλάβω. )

  4. #4
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Δεν θα του καθεσαι..Τι αλλο μπορεις να κανεις?Δυστυχως υπαρχουν και τετοιοι ανθρωποι που με την καθαριοτητα δεν το εχουν..

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,451
    Και ανεχεσαι επι τρια χρονια αυτη την κατασταση;

  6. #6
    Γιατί γράφω και δεν δημοσιεύεται?

  7. #7
    Οκ δημοσιεύεται. Δεν έχουμε σχέσεις λοιπόν ξαναγράφω, εδώ και πολύ καιρό εξαιτίας αυτού, τραγικό όμως δεν είναι? Γενικώς, δεν μ πορώ να το ανεχτώ πια όμως δεν ξέρω τι να κάνω. Έχω προσπαθήσει όπως έγραψα με πολλούς τρόπους να τον κάνω να καταλάβει... Π.χ κάποιες φορές του λέω δες τους φίλους σου που προσέχουν την εμφάνισή τους κλπ...Τίποτα... Κατά τα άλλα είναι ένας όμορφος νέος άντρας, που όμως σαν να το κάνει επίτηδες και δεν αφήνει την ομορφιά του να φανεί. Ντύνεται όσο πιο κουρελής και λέτσος γίνεται κλπ...

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,451
    Αγαπητο μου μελος, πολυ θα ηθελα να το καταλαβω ολο αυτο, αλλα καπου αδυνατω. Θεωρω οτι ειχατε σχεση πριν παντρευτειτε. Και δεν στο ειχε αποκαλυψει. Αλλα με την παροδο των ετων μεσα στον γαμο, αποκαλυφθηκε. Ναι, ειναι αδιακριτο και ακομψο να πεις σε καποιον να κανει μπανιο, γιατι το θεωρουμε αυτονοητο. Αλλα εως ποτε; Δε θες να κοιμασαι με αυτον τον ανδρα, να σε αγκαλιαζει, να σε φιλαει; Τι γαμος εινΙ αυτος, εαν δεν υπαρχει καμια σχεση μεταξυ σας και στην τελικη, γιατι καν να υφισταται ενας τετοιος γαμος; Εχεις θεσει πουε ολα αυτα τα ερωτηματα στον εαυτο σου;

  9. #9
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Quote Originally Posted by marirena View Post
    Οκ δημοσιεύεται. Δεν έχουμε σχέσεις λοιπόν ξαναγράφω, εδώ και πολύ καιρό εξαιτίας αυτού, τραγικό όμως δεν είναι? Γενικώς, δεν μ πορώ να το ανεχτώ πια όμως δεν ξέρω τι να κάνω. Έχω προσπαθήσει όπως έγραψα με πολλούς τρόπους να τον κάνω να καταλάβει... Π.χ κάποιες φορές του λέω δες τους φίλους σου που προσέχουν την εμφάνισή τους κλπ...Τίποτα... Κατά τα άλλα είναι ένας όμορφος νέος άντρας, που όμως σαν να το κάνει επίτηδες και δεν αφήνει την ομορφιά του να φανεί. Ντύνεται όσο πιο κουρελής και λέτσος γίνεται κλπ...
    Να ρωτησω ωμα...Βρωμαει ή απλα δεν προσεχει το ντυσιμο του?

  10. #10
    ....να ρωτήσω και γω κάτι?
    Μήπως ο άνθρωπος περνά τίποτα θέματα και είναι παραιτημένος γενικότερα?
    Στην καθημερινοτητα του πως είναι? Εχει δραστηριοτητες, ενδιαφέροντα κλπ?

  11. #11
    Αγαπητέ howtodream8 όλα όσα λες τα θέτω στον εαυτό μου φυσικά. Είναι δύσκολα ερωτήματα και χωρίς εύκολη απάντηση, τουλάχιστον για την ώρα. Ναι, είχαμε σχέση πριν και όπως συμβαίνει πολύ συχνά κάποια πράγματα για τον άλλον άνθρωπο δεν τα συνειδητοποιείς πλήρως πριν την μακροχρόνια καθημερινή συμβίωση, είτε αυτή γίνεται σε γάμο, είτε όχι. Φταίει και λίγο ο έρωτας για αυτό, φταίνε διάφορα, όλοι λίγο πολύ το ξέρουμε αυτό. Όμως πριν φτάσω να πω χωρίζουμε, θέλω να εξαντλήσω τα περιθώρια, έχουμε κι ένα παιδάκι και το πράγμα γίνεται λίγο πιο πολύπλοκο. Αν και δεν είμαι από αυτές που λένε 'κρατάω ένα γάμο για το παιδί' γιατί θεωρώ πως αν είναι να διαλυθεί τότε ιδίως για τα παιδιά πρέπει να γίνεται, ωστόσο πριν γίνει αυτό θέλω να εξαντλήσω τα περιθώρια. Εσύ τί ακριβώς αδυνατείς να καταλάβεις, το ότι εκείνος φέρεται έτσι? Ή γιατί είμαστε ακόμα μαζί?

  12. #12
    Θεοφανία, ναι περνάει θέματα. Στα οποία προσπαθώ όσο μπορώ να βοηθήσω. Όμως είναι τύπος ξεροκέφαλος που δεν ακούει. Δραστηριότητες και ενδιαφέροντα έχει, καθώς επίσης και κοινωνική ζωή. Και μάλιστα τέτοια που θα πρεπε να του απαγορεύει να έχει τέτοια εμφάνιση.

  13. #13
    Quote Originally Posted by marirena View Post
    Θεοφανία, ναι περνάει θέματα. Στα οποία προσπαθώ όσο μπορώ να βοηθήσω. Όμως είναι τύπος ξεροκέφαλος που δεν ακούει. Δραστηριότητες και ενδιαφέροντα έχει, καθώς επίσης και κοινωνική ζωή. Και μάλιστα τέτοια που θα πρεπε να του απαγορεύει να έχει τέτοια εμφάνιση.
    ..ξερεις γιατι στο λέω?
    Οι περισσότεροι όταν περνάμε θέματα μαυριλας, το πρώτο σύμπτωμα παραιτησης είναι να μη προσέχουμε τον εαυτο μας.
    Θα μου πεις, εδω μιλάμε για τρια χρόνια και όχι ένα μήνα.
    Μήπως ο γάμος δεν ήταν επιλογή του?
    Δεν εννοω ότι το έκανε με το ζόρι, αλλά ίσως να πιέστηκε, ήρθε και το παιδί και πελάγωσε.
    Εχεις σκεφτει κάποια τετοια παράμετρο?
    Η προσωπική υγιεινή επίσης, (περαν των άλλων), πάει πακετο με τη σεξουαλική ζωή ενός ανθρώπου.
    Το θεωρώ αδύνατο κάποιος ενεργος σεξουαλικά να μη φροντιζει εστω για τα στοιχεωδη.
    Σε αυτό το κομμάτι πως είστε?

  14. #14
    Mnimonio και βρωμάει και δεν προσέχει....Και γενικώς από τις πληροφορίες που έχω συλλέξει από τη μητέρα του κυρίως, και γενικότερα εφόσον τον ξέρω πια καλά, μάλλον το είχε πάντα αυτό το ζήτημα. Έχω φτάσει να θεωρώ πως είναι παθολογικό. Δεν ξέρω αν θα μπορούσα να το πω, αλλά έτσι σκέφτομαι. Τί να κάνω για να το αντιμετωπίσω. Σήμερα πχ. το βράδυ περιμένουμε φίλους, σε κάποια φάση εκνευρίστηκα πολύ του έθεσα τελεσίγραφο ότι από αύριο θα πάψει αυτή η ιστορία, αλλιώς μεταξύ μας τέρμα. Μπήκε στο μπάνιο έκανε ένα μάλλον προσεκτικό, για τα δεδομένα του μπάνιο κλπ...Όμως είμαι σίγουρη ότι από αύριο θα έχουμε πάλι τα ίδια. Αδυνατώ να συλλάβω το ενδεχόμενο ενός συντρόφου όπου μια ζωή θα τον παρακαλώ να κάνει μπάνιο.

  15. #15
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Quote Originally Posted by marirena View Post
    Mnimonio και βρωμάει και δεν προσέχει....Και γενικώς από τις πληροφορίες που έχω συλλέξει από τη μητέρα του κυρίως, και γενικότερα εφόσον τον ξέρω πια καλά, μάλλον το είχε πάντα αυτό το ζήτημα. Έχω φτάσει να θεωρώ πως είναι παθολογικό. Δεν ξέρω αν θα μπορούσα να το πω, αλλά έτσι σκέφτομαι. Τί να κάνω για να το αντιμετωπίσω. Σήμερα πχ. το βράδυ περιμένουμε φίλους, σε κάποια φάση εκνευρίστηκα πολύ του έθεσα τελεσίγραφο ότι από αύριο θα πάψει αυτή η ιστορία, αλλιώς μεταξύ μας τέρμα. Μπήκε στο μπάνιο έκανε ένα μάλλον προσεκτικό, για τα δεδομένα του μπάνιο κλπ...Όμως είμαι σίγουρη ότι από αύριο θα έχουμε πάλι τα ίδια. Αδυνατώ να συλλάβω το ενδεχόμενο ενός συντρόφου όπου μια ζωή θα τον παρακαλώ να κάνει μπάνιο.
    Αν δεν παιζει ψυχολογικη δυσκολια ωστε να αφεθει,τοτε απο αυτα που περιγραφεις πρεπει να ειναι το σουλουπι του,να το πω και ετσι..Σε εναν ξενο ειναι σιγουρα αδιακριτο να πεις πηγαινε κανε μπανιο..Στον ανθρωπο σου ομως γιατι??Δεν ειναι καθολου αδιακριτο!

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. ο αντρας μου δεν με θελει πια.
    By kokkinos kyknos in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 90
    Last Post: 31-07-2012, 02:30
  2. Αντρας ανώριμος ή ψυχρός?
    By liodaraki_23 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 15
    Last Post: 19-10-2011, 19:06
  3. Αντρας Vs γυναικας vol.1213234
    By kwstas1981 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 24
    Last Post: 13-09-2011, 01:32
  4. Εγώ, η κολλητή μου και ο άντρας της...
    By x-ray in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 12
    Last Post: 21-01-2010, 17:36

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •