αλητεια κλπ. - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 46 to 55 of 55
  1. #46
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2012
    Location
    Αθηνα
    Posts
    798
    Θα προσθέσω κάτι μονο και μόνο για χάρην αστεϊσμού γιατί πάντα ήθελα να ρωτήσω κάτι τέτοιο απλά και μόνο για το πείραγμα αλλά και απο περιέργεια για την απάντηση...
    Μιλώντας για στερεότυπα κλπ...
    Είμαι 100% σίγουρος πως όλοι μας έχουμε ακούσει για κάποιες γυναίκες που πχ ξενερώνουν αν ο άντρας μένει με τους γονείς του ή αν δεν έχει αυτοκίνητο. Θεωρώ πως ξέρω και τον λόγο για αυτό.
    Θα ήμουν όμως πάρα πολύ περίεργος να μου πεις αν έχεις ακούσει έστω και για έναν άντρα να ξενερώνει με μια γυναίκα για τους 2 παραπάνω αυτούς λόγους.
    Εγώ ειλικρινά κανέναν...ούτε κανέναν που το παίζει μάγκας...ούτε κανέναν που μαλθακός...ούτε οπουδήποτε ανάμεσα σε αυτά τα δύο.
    Που θέλω να καταλήξω? στο ότι το κοινωνικό status για αρκετές γυναίκες είναι σημείο έλξης, πράγμα που αν μη τι άλλο δείχνει πως ο "δυναμισμός" τους και η σιγουριά για τον εαυτό τους πάει περίπατο...!

    Και το δεύτερο "αστειάκι" είναι το εξής...
    Βλέπω οτι έχεις την κλασική αντίληψη πως πολλοί άντρες είναι γουρούνια...αν κρίνω απο το ύφος σου στο post που εγώ χαρακτήρισα χυδαίο...
    Οκ.....ας πάρουμε λοιπόν αυτό σαν δεδομένο.....
    Οι άντρες είναι γουρούνια....η μάζα των γυναικών που παραδέχεσαι οτι πηγαίνει μαζί τους, τι είναι ? Είναι μήπως όλες εκείνες οι δυναμικές γυναίκες που λες οτι έχουν ξυπνήσει πλέον κλπκλπκλπ? ^^
    ...απλά θέλω να σε προβληματίσω λίγο σχετικά με το πως βλέπεις τα πράγματα.
    Last edited by Tomhet; 13-07-2013 at 19:44.

  2. #47
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Καταρχην ακραια φεμινιστρια δεν ειμαι.. ουτε καν φεμινιστρια θα ελεγα.. απλα υποστηριζω το γυναικειο κινημα σε καποιες θεσεις του.. σε πολλα διαφωνω επισης και μου φαινονται παρωχημενα και ισως αναχρονιστικα.. δεν ειμαι της αποψης του απολυτου, απο καθε κατασταση/ιδεολογια/ whatever, μπορεις να κρατησεις 1-2 καλα στοιχεια, χωρις να εισαι ενταγμενος καπου..
    οσο για τα συμπερασματα για το εαν εργαζομαι και εαν βλεπω sex and the city, δεν ξερω απο που τα εβγαλες.. αυθαιρετα συμπερασματα μπορει να βγαλει ο καθενας οπως και να εχει την αποψη του, δημοκρατια εχουμε δοξα το Θεο, αυτο δεν σημαινει ομως οτι η εκαστοτε αποψη αντιστοιχει στην πραγματικοτητα και ειναι υποχρεωμενος ο αλλος να την λαμβανει σοβαρα..
    Εχω τελειωσει τις σπουδες μου και εχω εργαστει ενα διαστημα μηνων σε ιδιαιτερα κ περσυ σε καφετερια κ μπιτς μπας ως σερβιτορα.. δεν υποτιμω καμια δουλεια, ξερω τις δυσκολιες ακομα κ στο πιο απλο επαγγελμα..
    Και μια που αναφερθηκα σε αυτο, οταν δουλευα στο καφε τυχαινε το αφεντικο να απλωνει το χερακι του.. μετα του το κοψα.. (το συνηθειο, οχι το χερι) :P
    Οντως με τετοια περιστατικα δν υπαρχει ισοτητα.. αλλα οταν γινονται τετοια κ χειροτερα, φυσικα κ δεν θα ελεηθω κανενα αντρακι που την εχει δει ο κυριαρχος του κοσμου και βλεπει τις γυναικες σαν ιδιοκτησια και σαν αντικειμενα..
    και πραγματι, μπορει να φαινομαι κακια, σκυλα, λιμενεργατης, τσαμπουκαλου, ακομψη και χυδαια ενιοτε, αλλα αυτη ειμαι και δεν ζητησα σε κανεναν να με αλλαξει.. και ουτε προκειται εδω π τα λεμε :p
    Οποιος παρεξηγιεται απο λεγομενα η συμπεριφορες η παιρνει κατι προσωπικα και τον ''τσουζει'' η συμπεριφορα η δικη μ και της καθε γκομενας εκει εξω, θεμα δικο του κ μονο. απλα πραγματα. he has to deal it with himself :)
    Η κοινωνια ειναι ετσι που ο,τι δινεις παιρνεις. ο καθενας εχει διαμορφωσει το δικο του αξιακο συστημα και με βαση αυτο οριζει τη σχεση του με τους αλλους. δεν καταλαβαινω γιατι αυτο να ειναι προβλημα.
    Φυσικα και η απαντηση στην καταπιεση των γυναικων δεν ειναι ουτε ο λιμενεργατισμος ουτε ο ''ευνουχισμος'' του αντρα.
    Βασικα ξερεις τι? ειναι αναλογα το ατομο κ τις πεποιθησεις του. κ το ποσο προκατειλλημενος ειναι η ποιες ειναι οι a priori εδραιωμενες αντιληψεις.
    Αν θες να βρεις στραβα κ κουσουρια, βρισκεις. εγω αυτο ξερω.
    Ακουω πολλες που ο,τι κανει ο γκομενος τους τους τη σπαει. Εαν παιρνει πρωτοβουλιες, ειναι πεφτουλας κ λιγουρης. Εαν δεν παιρνει, ειναι μαμουχαλος κ μαμακιας. εαν ειναι καλος στο κρεβατι, ειναι γαμιας. εαν δεν ειναι, ειναι αγαμητος. Ομοιως κ αντιστροφα για τις γυναικες.
    Καπου χαθηκα κ εγραψα πολλα παλι.
    Τεσπα πρεπει να βγω χαρηκα για τη συζητηση.
    καλη συνεχεια :)
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  3. #48
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2012
    Location
    Αθηνα
    Posts
    798
    Πάρα πολύ ωραία....
    Βλέπω όμως οτι στο τελευταίο σου αυτό post απομακρύνθηκες απο την στάση γυναίκεςVSαντρες και ξεκίνησες να μιλάς για ατομικές αντιλήψεις ανεξαρτήτου φύλου. Ακρίβως αυτό που θέλω να σου δείξω απο την αρχή.
    Αυτή είναι η στάση μου αλλά είδα απο την αρχή οτι έχεις διάθεση για διαχωρισμούς τους οποίους αναίρεσες στο τελευταίο σου post, πάλι καλα.

    Σε προσωπικό επίπεδο δε θα συμφωνήσω σε καμία περίπτωση στο οτι τα συμπεράσματα μου είναι αυθαίρετα αφου για κάθε τι που είπα, ανέφερα και που το στηρίζω...
    Καταλαβαίνω οτι πειράχτηκες αλλά ...ας είμαστε λίγο πιο προσεκτικοί...Αν δεν συμφωνείς με κάτι, εχεις κάθε λόγο να διαφωνείς με επιχειρήματα αλλά το να λες οτι έβγαλα αυθαίρετα συμπεράσματα όταν κάνω αναφορές σε πολύ πολύ συγκεκριμένες σου κουβέντες...ε...δεν έχει και πολύ λογικη ^^ .
    Άσε που το ότι έχεις τελειώσει τις σπουδές σου και εργάστηκες καποτε όπως είπες κλπ, δεν αναιρεί τίποτα απο αυτά που είπα. Εκτός αν το οτι έχει κάποιος τελείωσει με τις σπουδές του είναι αυτόματα αποδεικτικό για την ηλικία του...?
    Όχι...δεν χρειάζεται να αμύνεσαι τόσο.

    Σε δευτερη φάση θα ήθελα παρα πολύ μια απάντηση σου στα 2 "αστεία" ερωτήματα που έθεσα.

  4. #49
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    134
    Quote Originally Posted by giannis94 View Post
    το κακο παιδι ομως σκοραρει απεναντι σε αντιπαλους χαμηλης δυναμικοτητας σε ποιοτητα, και αγωνιζεται στην football league. το καλο παιδι αγωνιζεται στην super league και συμμετεχει και στο κυπελλο συνομοσπονδιων. χααχαχαχα
    Χα! Ποσο λαθος κανεις...

  5. #50
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    134
    Επισης, οι γυναικες κολλανε με αυτους που κανουν πολυ καλο σεξ. Δεν ειναι σπάνιο να γυρνανε για μερικες "δοσεις" μια στο τοσο, ακομα κι αν εχουν προχωρήσει σε άλλες σχέσεις.

  6. #51
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    234
    δυναμικότητα εννοούμε τον χαρακτήρα όχι την εμφάνιση. η ομορφια ειναι μεσα μας.
    Last edited by giannis94; 14-07-2013 at 02:07. Reason: διαφωνια με τον αντρα μου
    http://lewforeio31.blogspot.com κάτι παραπάνω από ένα απλό λεωφορείο

  7. #52
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    661
    Quote Originally Posted by Piece Of Mind View Post
    ε με τις βλακειες που λες,τι να κανουνε,να σε παρουνε σοβαρα?εκτος αν εισαι κανας πιτσιρικος που φαγες πακετο με καμια γκομενα που πηγε με τον "αλητη" του σχολειου και οχι με σενα το συνεσταλμενο παιδι,οποτε παω πασο.
    22 θα παω σε λιγο,δεν εφαγα πακετο,εχω ριξει κ πακετα. αλλα σκαλωνω καπου και εκφρασα μια προσωπικη μου αποψη για το τι πιστευω οτι ισχυει.

  8. #53
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Αθηνα
    Posts
    115
    ε πιτσιρικος εισαι σχετικα

  9. #54
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    661
    Ε για να το λες.

  10. #55
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Αθηνα
    Posts
    115
    δεν το λεω εγω,η ηλικια σου το λεει,γι αυτο σκεφτεσαι ετσι..υπαρχουν γυναικες που γουσταρουνε αλητακους υπαρχουν και γυναικες που γουσταρουνε πιο σεμνα και μαζεμενα παιδια..επισης να ξερεις οτι πολλες γκομενες που δειχνουν αλανιαρες τρελαινονται με πιο ησυχα παιδια..ειναι που θα πεσεις φιλε μου.

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •