αλητεια κλπ. - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 55
  1. #31
    Junior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    19
    Μακάρι να ηταν οι ελληνίδες όπως λες, αλλά δεν είναι.

    Έχουμε πολύ μεγάλο σεξουαλικό πρόβλημα στην Ελλάδα. Παλικάρια σαν τα κρύα τα νερά και δεν μπορούν βρουν κοπέλα, όχι για σοβαρή σχέση, έστω για να εκτονωθούν. Μακάρι να γίνουν όλες όπως τις περιγράφεις πάντως, αμήν και πότε.

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by Henry-C2H5OH View Post
    Είναι ένα κακέκτυπο της δυτικής ανεξάρτητης γυναίκας. Οικονομικά απο την άλλη, δεν δέχεται να ασχοληθεί με έναν άνδρα που βγάζει λιγότερα απο εκείνη.
    Και απο ποτε η δυτικη ανεξαρτητη γυναικα ειναι κακεκτυπο? επειδη δεν σας αρεσει το βαφτιζετε καχεκτυπο? η οτι δεν θελετε να παραδεχτειτε κλεινετε τα ματια? το ξερεις οτι σε χωρια και σε επαρχιακες περιοχες ακομα υπαρχει το ''καλο προτυπο'' του αντρα-κυρης του σπιτιου, που δερνει και βριζει τη γυναικα του, την διαταζει να του μαγειρευει και να του φερνει τις παντοφλες, την απαγορευει να βγει απο το σπιτι και η καημενη τα υπομενει στωικα κ δν σηκωνει κεφαλι? αυτο ειναι προτυπαρα! ;)

    Επειτα αν ο αντρας βγαζει λιγοτερα, γιατι να ασχοληθει μαζι του? δν καταλαβα!

    Φυσικα υπαρχουν και οι γυναικες προικοθηρες που ψαχνουν εναν μαλακα με περιουσια, δουλεια, μερσεντες, εξοχικα κ ο,τι αλλη μαλακια, να τις παντρευτει και να τις συντηρει μια ζωη, αλλα αυτο ειναι μειοψηφια κ κυριως σε αγροτικες κ επαρχιακες κοινωνιες.. καμια γυναικα που εχει αξιοπρεπεια και σεβεται τον εαυτο της δν δεχεται να ειναι το ακουμπιστηρι κανενος :)
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  3. #33
    Junior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    19
    Όχι, δεν με κατάλαβες. Η ανεξάρτητη ελληνίδα είναι κακέκτυπο της αυθεντικής ανεξάρτητης δυτικής γυναίκας. Εμένα αυτές μου αρέσουν και τα ελάχιστα που έχω κάνει ερωτικά, με τέτοιες γυναίκες τα έχω κάνει.

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by Henry-C2H5OH View Post
    Μακάρι να ηταν οι ελληνίδες όπως λες, αλλά δεν είναι.

    Έχουμε πολύ μεγάλο σεξουαλικό πρόβλημα στην Ελλάδα. Παλικάρια σαν τα κρύα τα νερά και δεν μπορούν βρουν κοπέλα, όχι για σοβαρή σχέση, έστω για να εκτονωθούν. Μακάρι να γίνουν όλες όπως τις περιγράφεις πάντως, αμήν και πότε.
    Για το σεξουαλικο προβλημα και την εκτονωση υπαρχουν και οι οικοι ανοχης γι αυτο το σκοπο.. επειτα γιατι σας πειραζει αμα δεν σας καθονται? αμα ειστε μαγκες προσπαθηστε να τις κερδισετε και κυριως να τις κερδισετε εγκεφαλικα κ πνευματικα, γτ απο εκει ξεκινανε ολα :)
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  5. #35
    Junior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    19
    Πίστεψε με έχω σοβαροτερα πράγματα να ασχοληθώ απο το να κερδίσω εγκεφαλικά και πνευματικά τις ελληνίδες. Έχω αρκετές άλλες σκοτούρες.

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by Henry-C2H5OH View Post
    Πίστεψε με έχω σοβαροτερα πράγματα να ασχοληθώ απο το να κερδίσω εγκεφαλικά και πνευματικά τις ελληνίδες. Έχω αρκετές άλλες σκοτούρες.
    Ε τοτε μην παραπονιεσαι για σεξουαλικο προβλημα και για ελλειψη εκτονωσης!! :)
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  7. #37
    Junior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    19
    Για τους άλλους το λέω,για τα νέα παιδιά που έρχονται. Εγώ έχω παρατήσει τα όπλα.

    Να ξέρεις πάντως ότι η ειρωνία και ο τσαμπουκάς του κλασσικού ελληναρά δεν φέρνει την ισότητα.

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Γιατι εχεις παρατησει τα οπλα? κακως πολυ κακως!
    Αμα εισαι εσυ παραιτημενος απο τον εαυτο σου, και να σου δοθει καποια ευκαιρια δεν θα εισαι σε θεση να τη διακρινεις!

    Καλα ο κλασσικος Ελληναρας μακαρι να ηταν ειδος προς εξαφανιση, αλλα δυστυχως αυξανεται με δραματικους ρυθμους και με δυσαρεστα αποτελεσματα!!
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  9. #39
    Junior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    19
    Δεν θα μου έρθει ποτέ ευκαιρία γιατί και εγώ είμαι προβληματικός και οι ελληνίδες δεν δέχονται την ευθύτητα και την ειλικρίνεια.

    Γι'αυτό απο μακριά και αγαπημένοι. Με πικρία, αλλά χωρίς μίσος.

  10. #40
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    εγω ηθελα να ειμαι καλο παιδι αλλα αν καπιος θελει το κακο παιδι μεσα μου χατηρι δε χαλαω

  11. #41
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    ΠΩΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ:

    Ο άντρας πρέπει να είναι:

    ✔ Φίλος ✔ Σύντροφος ✔ Εραστής ✔ Αδελφός ✔ Πατέρας ✔ Κυρίαρχος ✔ Μάγειρας ✔ Ηλεκτρολόγος ... ✔ Ξυλουργός ✔ Υδραυλικός ✔ Μηχανικός ✔ Διακοσμητής ✔ Σεξολόγος ✔ Γυναικολόγος ✔ Ψυχολόγος ✔ Στυλίστας ✔ Να εξαφανίζει τα έντομα ✔ Ψυχίατρος ✔ Θεραπευτής ✔ Καλός ακ...ροατής ✔ Οργανωτικός ✔ Καλός πατέρας ✔ Πολύ καθαρός ✔ Συμπονετικός ✔ Αθλητικός ✔ Προσεκτικός ✔ Γενναίος ✔ Έξυπνος ✔ Αστείος ✔ Θερμός ✔ Βγάζει τα παπούτσια του όταν πατάει στο χαλί ✔ Δημιουργικός ✔ Τρυφερός ✔ Δυνατός ✔ Συγκαταβατικός ✔ Ανεκτικός ✔ Συνετός ✔ Φιλόδοξος ✔ Ικανός ✔ Θαρραλέος ✔ Αποφασιστικός ✔ Aληθινός ✔ Αξιόπιστος ✔ Παθιασμένος ✔ Ελεήμων ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΞΕΧΝΑ: ✔ Να της κάνει τακτικά κομπλιμέντα ✔ Να αγαπάει τα ψώνια ✔ Να είναι έντιμος ✔ Να είναι πολύ πλούσιος ✔ Να μην την καταπιέζει ✔ Να μην κοιτάζει άλλες

    ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ, ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ:
    ✔ Να την προσέχει πολύ, χωρίς να περιμένει ανάλογη προσοχή ✔ Να της δίνει χρόνο, ειδικά χρόνο για τον εαυτό της ✔ Να της δίνει χώρο, χωρίς ποτέ να ανησυχεί πού πηγαίνει

    ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ: Να μην ξεχνάει ποτέ:
    ✔ γενέθλια ✔ επετείους ✔ το πρόγραμμά της!

    ΠΩΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΕΝΑΝ ΑΝΤΡΑ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟ

    ✔ Μη του πρήζεις τα @@

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Ρε μνημονιο αυτο π βαζεις ειναι φαλλοκρατικο και αντιφεμινιστικο! Κατι τετοια περιμενουν να παρουν τα μυαλα τους αερα! Θα σε κουτσουλησω αλητοπαιδο! :p

    Επισης θα προσθετα αλλα 2 στο πως να κανεις ευτυχισμενο τον αντρα
    -να του καθεσαι
    -και να του ξανακαθεσαι χωρις να γκρινιαζεις

    ;) ;)
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  13. #43
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Κοιτα χιουμοριστικο ειναι με δοσεις αληθειας..!

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Ναι βρε το ξερω για πλακα το ειπα :)
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2012
    Location
    Αθηνα
    Posts
    798
    Lacrymosa μην το πάρεις στραβά αλλά μου δίνεις την εντύπωση πως είσαι πολύ μικρή σε ηλικία και κοιτάς ορισμένες γυναίκες που παράλληλα θαυμάζεις για κάποιο δικό σου λόγο και φτιάχνεις παραμύθια για εκείνες...
    Το κατ'εμέ αρκετά χυδαίο ποστ της προηγούμενης σελίδας μου βγάζει αφάνταστη κακία για μια μερίδα ανθρώπων...αντρών και είναι λες και έχεις φτιάξει τον δικό σου εκδικητικό στρατό φανταστικων γυναικών για να τους καταπολεμήσει...
    Δεν είναι ο κόσμος έτσι έξω...Θα υποθέσω δε οτι δεν εργάζεσαι γιατί δεν βλέπω να έχεις στο μυαλό σου ιδέες ανθρώπων που χρειάζονται όντως την στήριξη άλλων (κάτι που μάλλον θα άκουγες στην πλειοψηφία των εργασιακών χώρων την παρούσα στιγμή).
    Όλα αυτά νομίζω οτι (αν εχω πέσει μέσα στα 2 παραπάνω) κάποια στιγμή στο συντομο μέλλον θα σου διαμορφώσουν μια διαφορετική άποψη μακρυά απο το sex and the city που βλέπω να εστερνίζεσαι...
    Πραγματικά πιστεύεις οτι τα πρότυπα αυτά υπάρχουν και μάλιστα ισχύουν για την πλειοψηφία του κόσμου?
    Και είμαι σίγουρος πως επειδή χαρακτήρισα το post σου χυδαίο θα σκέφτεσαι πράγματα όπως "ετσι μιλάω και σε όποιον αρέσει, έτσι μιλανε και οι αντρες" κλπ σαν μια ευκαιρία να υπερασπιστείς τον "δυναμισμό" σου...Αν ισχύει όντως κάτι τέτοιο τότε ζητώ συγγνώμη αλλά έχω τελείως διαφορετική άποψη για τον δυναμισμό...αυτό που μου βγάζεις με την συμπεριφορά είναι κάτι απο το γυμνάσιο λύκειο που τα αγορια προσπαθούσαν να πουλήσουν τσαμπουκα και υπήρχαν και ορισμένα κοριτσακια που το επαιζαν επισης τσαμπουκαδες μονο και μονο για να πανε κοντρα...Δεν ειναι δυναμισμός αυτό...ανασφαλεια το λέω εγώ.

    Δυστυχώς στον πραγματικό κόσμο τα στερεότυπα ζουν και βασιλεύουν όσο και να θέλουν όλοι να παρουσιάσουν την ομάδα τους σαν την ισχυρή. Προσωπική μου άποψη είναι πως οσο πιο λιμενεργάτες γίνονται οι γυναίκες για να πάνε κοντρα σε αυτό που τους την σπάει σε ορισμένους άντρες προφασιζόμενες την ισότητα και τον δυναμισμό τόσο περισσότερο οι άντρες θα απομακρύνονται απο αυτες.
    Νιώθω σα να "συγκρίνεις" ανθρώπους που συμπεριφέρονται σαν ζώα και σαν αντίποινα φέρνεις την γυναίκα που περιγράφεις όπως την περιγράφεις στην προηγουμενη σελίδα....Ούτε το ένα είναι αποδεκτό και σίγουρα ούτε και το άλλο. Απλά φαίνεται να έχεις πάρει σαν δεδομένο οτι έτσι πρέπει να είναι τα πράγματα...ο άντρας ζώο και η γυναίκα θυριοδαμαστής. Δεν είναι αυτό ισότητα....τα έχεις μπερδέψεις κάπως.

    Ο ακραίος φεμινισμός δεν είναι ούτε ελκυστικός ούτε γοητευτικός..Και μην σου κάνει εντύπωση πως κάθε φορά που θα λες "οι γυναικες ειναι ετσι οι γυναικες ειναι αλλιως" πολλοί θα σου απαντάνε "τραβα φτιάξε κανένα σαντουιτς και ασ'τα αυτα"...κοντρα στην κόντρα ζητας και αυτό παίρνεις....
    Οπότε μέσα απο αυτό μην περιμένεις να σου συμπεριφέρονται όπως δήθεν θα παρουσιάζε κάποια τον εαυτό της σαν την γλυκούλα που επειδη κάποιοι είναι ζώα αποφάσισε να κρατήσει το "γλυκουλα" για τον εαυτό της και να σερβιρει τσαμπουκα σε ολους.

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •