Γιατί οι άντρες ΔΕΝ επικοινωνούν μετά το πρώτο ραντεβού;;;;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 53 1231151 ... LastLast
Results 1 to 15 of 781
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    στον κοσμο μου
    Posts
    422

    Γιατί οι άντρες ΔΕΝ επικοινωνούν μετά το πρώτο ραντεβού;;;;

    Ας απαντήσουν οι κύριοι πρώτα παρακαλώ...
    Ειλικρινα.... γιατι μετα το πρωτο ραντεβου εξαφανιζεστε; ειδικα αν εχει προηγηθει κ φιλι. ΟΧΙ ΣΕΞ! ΦΙΛΙ! Περιμενετε απο μας; ξενερωνετε ενω κατα τη διαρκεια του ραντεβου ισχυριζεστε οτι περνατε σουπερ...; τι μπορει βα συμβαινει δε μπορω να καταλαβω...
    Κυριες... θα ηθελα να ακουσω αποψεις...
    Ευχαριστω...

    xxx
    Every morning we are born again

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Αstimatnan δες το αλλιως.
    Εσυ για ποιους λογους δεν θα επικοινωνουσες μετα απο ενα ραντεβου?

    Υ.Γ. Το νικνειμ σου δεν βγαζει νοημα , παρα μονο αν το διαβασω αναποδα. Ειναι οντως αναγραμματισμος ή τυχαια το επελεξες?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Αθηνα
    Posts
    115
    Εγω αν εξαφανιζομουν μετα το πρωτο ραντεβου θα ητανε γιατι ξενερωσα με την γυναικα που βγηκα για χ,ψ λογους

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,451
    Ωραιο....πολυ ωραιο το θεμα σου. Διοτι εχω βρεθει σε αυτη τη θεση! Δε φανταζεσαι, ποσες ωρες εχω στυψει τον εγκεφαλο μου, εχω καταναλωσει ατελειωτες ωρες για να αναρωτιεμαι...γιατι! Ειδικα οταν εκεινος δειχνει ενδιαφερον πρωτος, εκεινος επιμενει....τι συμβαινει.... Ε λοιπον το συμπερασμα ειναι οτι δε θα βγαλεις ακρη ποτε με τους αντρες! Κι επειδη οταν ημουν μικροτερη με επαιρνε πολυ απο κατω, μεγαλωνοντας, αποφασισα να ρωτησω καποιον....ΓΙΑΤΙ? και μου ειπε λοιπον.... παιζουν τα εξης σεναρια...

    1. Ζητησε το ραντεβου επιπολαια, πηρε την επιβεβαιωση του οτι εσυ δεχτηκες, αλλα απο εκει και περα δε θελει κατι αλλο.

    2. Ξενερωσε απο τη συζητηση σας, σε βρισκει ή χαζή ή πολυ εξυπνη και σκεπτομενη για τα δεδομενα του. Και αφου βλεπει οτι δε θα του δωσεις και κοκο.... γιατι να επιμεινει?

    3. Περιμενει απο σενα, διοτι ο ιδιος ειναι τοσο ανασφαλης με τον εαυτο του, που δε θελει να φαει απορριψη, οποτε σκεφτεται 'ας με παρει αυτη πρωτα'.

    4. Του αρεσεις ναι, ολα καλα, αλλα....δεν τον ενδιαφερει ουτε που πηγες σχολειο, ουτε τι αλλεργιες εχεις. Θελει απλα να ξεκαχχχχχχχ μπλα μπλα'.

    5. Διαπιστωνει οτι τελικα....που να κανει σχεση τωρα....ειναι και οι καιροι δυσκολοι......αστο καλυτερα.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2012
    Location
    Αθηνα
    Posts
    798
    Οι λόγοι αυτοί δηλαδή είναι χαρακτηριστικά των αντρών συγκεκριμένα? :P
    Δεεε νομιιιιιιζωωω...των ανθρώπων ίσως.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Oι λογοι ειναι νομιζω προφανης και δεν νομιζω πως παιζει ρολο αν ειναι αντρας ή γυναικα.

    Απλα για καποιο λογο στο ραντεβου καταλαβε πως μαλλον το ατομο με το οποιο βγηκε δεν τον ενδιαφερει εντελει και τοσο πολυ.

    Α , βεβαια να ξεκαθαρισουμε πως με το "δεν επικοινωνει μετα το πρωτο ραντεβου " εννοουμε δεν επικοινωνει σε ενα λογικο διαστημα , και οχι πχ περασαν πεντε λεπτα και δεν μου εκανε ουτε ενα λαικ στο φεις!!!!!!!!!

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Ρε παιδια.. μην τα αναλυετε τοσο τα θεματα των σχεσεων.. χωρις να θελω να προσβαλλω κανεναν, αλλα ειδα κι αλλα θεματα σε αυτην την κατηγορια του τυπου ''γιατι οι αντρες ετσι, γιατι η γκομενα μου ειπε αυτο κ τι εννοουσε, γιατι ολοι διασκεδαζουν, χαιρονται στα αληθεια η υποκρινονται κτλ..'' μην την ψαχνετε τοσο και μην γραφετε σεντονια (το λεω εγω η αρχισεντονου) τη στιγμη που πιθανον ο αλλος/η αλλη οντως διασκεδαζουν, ζουν τη ζωη τους κι εσεις ψαχνετε γιατι ειστε εσεις χαλια και τι κρυβεται πισω απο ολο αυτο..
    Ε λοιπον τιποτα δεν κρυβεται πισω απο τιποτα! Ολα πρεπει να σημαινουν κατι και να ερμηνευονται με φρουδικους ορους? και στην τελικη μονο εικασιες μπορουμε να κανουμε για το τι εννοουσε πραγματικα καποιος, διοτι το τι εννοουσε πραγματικα μονο εκεινος το ξερει (μερικες φορες ουτε αυτος, απλα μαλακια της στιγμης) :p

    Οποτε, αν σου αρεσει ο αντρας/η γυναικα, προσεγγισε τον εσυ! Δεν εχεις τιποτα να χασεις! ετσι κι αλλιως αν δεν του μιλησεις, εισαι χαμενος/η εξ αρχης, οποτε ποιο το νοημα? μην δυιλιζεται πια τον κωνωπα! γι αυτο δεν πανε μπροστα οι ανθρωπινες σχεσεις, και ειναι δυσκολες, διοτι αντι να νιωθουμε και να πραττουμε, αμφιβαλλουμε και αναλυουμε! σιγα μην κανουμε και ολοκληρη συμπεριφοριστικη αναλυση γιατι οι αντρες δεν επικοινωνουν μετα το πρωτο ραντεβου ρε παιδια! την στιγμη π εμεις θα συζηταμε αυτοι θα ειναι με την χαζοπαρεα τους παιζοντας προ και πινοντας μπυρες και σαχλολογωντας! Οποτε? Εαν βγηκες ραντεβου και σου αρεσε, αλλα μετα δεν εκανε καποια κινηση, προσεγγισε τον εσυ! Επικοινωνησε εσυ μαζι του! Οι αντρες ειναι και λιγο χαιβανια, δεν εχουν το συναισθηματικο βαθος το δικο μας! (οι περισσοτεροι!) Αν ενδιαφερεται πραγματικα, θα κανει κινηση, θα ανταποκριθει στην προσκληση, στο οτιδηποτε.. οχι ομως και να τον πρηξουμε! 1-2 φορες ειναι αρκετες! αν δεν ανταποκριθει σημαινει απλα δεν θελει/ ειναι στον κοσμο του/ παιζει αλλη κτλ, οποτε μην το κουραζουμε! σιγα μην σερνομαστε πισω απο τον καθενα! το ιδιο ισχυει και για τις χωρισμενες! αφηστε τους να πανε στο θεο η στο διαολο, και μην ψαχνετε αναλυσεις και εξηγησεις! η ζωη ειναι για να τη ζουμε οχι για να τη ψυριζουμε! καλη συνεχεια! :)
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    στον κοσμο μου
    Posts
    422
    ναι, θα κανω βημα πρωτη (σιγα μη μεπιασουν οι εγωισμοι μου τωρα ;) )
    απλα ειναι αποριας αξιο... κ δε λεω οτι το κανουν μονο οι αντρες αλλα ειναι αγραφος κανονσς πως να το κανουμε.
    εγω τον ξαναπροσεγγισα, δε ντραπηκα, αποριες μου γεννιουνται παντα αλλα φροντιζω να μη τις εκφραζω ολες :-P
    betelgeuse ναι αναγραμματισμος ειναι. κ επισης δεν εχω φεις :-P
    Every morning we are born again

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,451
    Θες να μας πεις λιγα λογια για την φαση? Και μετα μπορω να σου γραψω κι εγω μερικα, που συνεβησαν σχετικα προσφατα, αναλογου περιεχομενου!

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    στον κοσμο μου
    Posts
    422
    λοιπον... μου προτεινει να παμε για καφε, ο καφες γινεται ποτο, γελιο, πειραγματα κ ολα αυτα τσ χαριτωμενα που συμβαινουν στα πρωτα ραντεβου, χημεια, μια χαρα, πηγαμε σπιτι του, επεσε ενα φιλι, καθησαμε λιγη ωρα κ μετα εφυγα. σημερα περιμενα ολη μερα μπας κ εμφανιστει, αλλα δεν εμφανιστηκε, τελοσπαντων εμφανιστηκα εγω :-P αυτο. δε μιλησαμε ομως για χτες η για καποιο επομενο ραντεβου.
    Every morning we are born again

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Αθηνα
    Posts
    115
    ελα μωρε,τσαμπα σκας...δεν θελει να φανει λιγουρης..η δεν ειναι τοσο τρελαμενος με την παρτη σου οσο εσυ...κουλ..μην φανεις οτι γουσταρεις καργα και ειναι κανενας αλητακος και σε παιζει σαν μπεγλερι...χαλαρα,μην φορτσαρεις απο τωρα;)

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    στον κοσμο μου
    Posts
    422
    οποτε; καθομαι στ αυγα μου κ περιμενω απ αυτον πλεον;; (προβληματα που εχει ο κοσμος ε;)
    Every morning we are born again

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Αθηνα
    Posts
    115
    Μια χαρα προβλημα ειναι:) Δεν ξερω τι ανθρωπος ειναι το παλικαρι που γουσταρεις,αλλα καλο θα ειναι να κρατησεις μια σταση,μην πεσεις με τα μουτρα,θα το εκτιμησει περισσοτερο.δειξε οτι τον θελεις αλλα ως εκει.Αυτο θα σου προτεινα εγω.Ειναι ντροπαλος γενικα?

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    στον κοσμο μου
    Posts
    422
    χμμμ δε νομιζω, δε μου εδειξε κατι τετοιο. ισα ισα μιλουσε ασταματητα. εκτος αν το εκανε για να ΜΗ δειξει οτι ειναι τοσο ντροπαλος... εγω απλα σημερα προσπαθησα να πιασω μια χαλαρη κουβεντουλα. ενταξει δε θα στελνω κ καθε μερα μηνυματα... ειπαμε...
    Every morning we are born again

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Αθηνα
    Posts
    115
    μπορει να χε καποια δουλεια και να μην σου απαντησε..κυρια εσυ!:pειναι ελευθερος?

Page 1 of 53 1231151 ... LastLast

Similar Threads

  1. Πρώτο ραντεβού
    By nikiii in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 5
    Last Post: 15-08-2012, 13:05
  2. γιατι οι αντρες δεν πηγαινουν για ψυχοθεραπεια?
    By Lou! in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 13
    Last Post: 01-06-2011, 02:17
  3. Τα Πρωτα ραντεβου!
    By Adzik in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 50
    Last Post: 12-02-2010, 23:37
  4. Μετά απο 8 χρόνια χωρισμός γιατί?
    By mike1978 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 200
    Last Post: 26-01-2009, 13:18
  5. πρωτο ποστ
    By Favlos_Kiklos in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 28-09-2007, 20:44

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •