Τι θα γίνει με το login;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 8 of 8
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Αθήνα
    Posts
    415

    Τι θα γίνει με το login;

    Εδώ και δύο μέρες προσπαθώ να συνδεθώ και όλο μου βγάζει ότι δεν μπορώ
    λόγω υπερβολικών λανθασμένων προσπαθειών. Τι τρέχει τελικά;

    Είναι bug; Είναι προσπάθεια χακαρίσματος; Το ψάχνει κανείς;

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Θελω να ελπιζω πως το ψαχνουν , περιμενω και εγω και απαντηση απο τον admin.

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    614
    Μόλις τώρα κατάφερα να μπω στο φορουμ και ήμουν έτοιμη να ανοίξω νέο θέμα για να ευχαριστήσω τη διαχείριση για την άμεση αποκατάσταση του προβλήματος, μιας και πριν από μία ώρα περίπου τους έστειλα email για να τους ενημερώσω για το πρόβλημα.
    Επίσης ναι, ήθελα να ρωτήσω κι εγώ αν είναι προσπάθεια χακαρίσματος. Όταν είδα ότι δεν μπορούσα να μπω, δε σας κρύβω ότι πανικοβλήθηκα!!! Αλλά αφού συμβαίνει σε πολλά από τα μέλη, δε θα πρέπει να είναι κάτι ανησυχητικό, τουλάχιστον για εμάς!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Αθήνα
    Posts
    415
    Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι να είναι κάποιο πρόβλημα με τη βάση δεδομένων.
    Αλλά γιατί τώρα; Μόνο αν κάνανε κάποια αναβάθμιση. Αλλιώς παίζει να έχουμε να
    κάνουμε με κάνα βλάκα που χρησιμοποιεί αυτόματο πρόγραμμα για να σπάσει τους
    κωδικούς, κάτι βέβαια πολύ δύσκολο, αν όχι ακατόρθωτο. Πάντως αυτό δεν μου
    έχει ξανασυμβεί σε κανένα φόρουμ απ'αυτά που είμαι μέλος.

  5. #5
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Για χακαρισμα φοβαμαι και εγω συνολικο..Δλδ εμεις να πληκτρολογουμε κωδικους και καποιοι να τα βλεπουν..Πιθανοτατα να λεω και βλακειες ομως κατα 99.9999%

  6. #6
    Super Moderator
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    382
    Καλημέρα σε όλους,

    να σας ενημερώσω για το συγκεκριμένο πρόβλημα:
    Έγιναν κάποιες εργασίες προκειμένου να βελτιωθεί η ταχύτητα της ιστοσελίδας E-Psychology.gr
    Στα πλαίσια των εργασιών αυτών, υπήρξαν κάποιες παρενέργειες, όπως το γεγονός ότι όλα τα μέλη του portal και του φόρουμ, εμφανίζονταν να συνδέονται στο φόρουμ, μέσα από την ίδια ip, η οποία είναι η ip του ίδιου του σέρβερ που φιλοξενεί το e-psychology.gr

    Έτσι, έστω και ένα μέλος να έβαζε συνεχομένες φορές, λανθασμένο κωδικό σύνδεσης, τότε, αυτομάτως αποκλείονταν όλα τα μέλη του φόρουμ από τη σύνδεση τους στο φόρουμ.
    Ο προσωρινός αποκλεισμός ενός μέλους μετά από συνεχόμενες λανθασμένες προσπάθειες σύνδεσης είναι ένας κανονισμός ασφαλείας του φόρουμ, ο οποίος δυστυχώς, ήρθε σε διένεξη με τις εργασίες που πραγματοποιήσαμε τις προηγούμενες ημέρες για την ταχύτητα του site.

    Έχουμε σε ένα σημαντικό βαθμό φροντίσει το πρόβλημα, δεν το έχουμε ωστόσο επιλύσει οριστικά.
    Στο email [email protected] μπορείτε να στέλνετε τα μηνύματα σας, εάν το πρόβλημα παραμένει.
    Παρακαλούμε στα μηνύματα σας να αναφέρετε το ψευδώνυμο σας καθώς και το email που έχετε δηλωμένο στο προφίλ σας στο φόρουμ.

    Ευχαριστούμε για την κατανόηση και λυπούμαστε για την αναστάτωση που προκλήθηκε.

    ΥΓ. Δεν τίθεται θέμα ασφάλειας δεδομένων/κωδικών κτλ. Το email που λάβατε (όσοι λάβατε) σχετικά με την προσπάθεια τρίτων να συνδεθούν στον λογαριασμό σας, δεν είναι αληθινό αλλά σχετίζεται με το γεγονός που ανέφερα παραπάνω, ότι δηλαδή το σύστημα έβλεπε όλα τα μέλη να συνδέονται από την ίδια ip με συνέπεια την ενεργοποίηση των μηχανισμών ασφαλείας του λογισμικού του φόρουμ.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Ναι , αυτο φαινοταν και οταν πηγαινες να κοιταξεις τα σημερινα μηνυματα και σου ελεγε χωρις να εχεις κανει προηγουμενως καποιο κλικ , οτι πρεπει να περασουν ας πουμε 15 δευτερολεπτα , γιατι καποιο αλλο μελος ειχε κανει κλικ λιγο πιο πριν. Η ιδια ip.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Στο email [email protected] μπορείτε να στέλνετε τα μηνύματα σας, εάν το πρόβλημα παραμένει.


    Πως μπορει το προβλημα να παραμενει αφου ως φαινεται απλως απενεργοποιηθηκε η επιλογη και ο χρηστης μπορει να βαλει "ουτε εγω ξερω ποσους" λαθος κωδικους και να μην τον αποκλεισει?

    Δεν τίθεται θέμα ασφάλειας δεδομένων/κωδικών κτλ



    Δεν θα το ελεγα λοιπον αυτο , δεν ξερω πως δουλευει το συγκεκριμενο software αλλα πολυ φοβαμαι οτι δεν ειναι καθολου ασφαλες κατι τετοιο.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

Similar Threads

  1. τι έχει γίνει????????
    By mina@@ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 15
    Last Post: 18-06-2013, 21:57
  2. Εχει γινει καραμελα
    By σακης in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 7
    Last Post: 27-11-2012, 16:56
  3. Για να μη γίνει η θλίψη... κατάθλιψη
    By Anonymous in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 5
    Last Post: 05-10-2011, 01:53
  4. θελει να γινει παπας
    By savanina in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 1
    Last Post: 21-04-2011, 13:06
  5. ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΜΕ ΤΟ ΤΣΑΤ?
    By mixalakis in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 4
    Last Post: 21-08-2006, 20:20

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •