Συνάντηση Των ΑΚ(Ανώνυμοι Καταθλιπτικοί) - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 44 of 44
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Athens
    Posts
    699
    Quote Originally Posted by betelgeuse View Post
    Προφανως υπαρχουν πολλες διαφορετικες αποψεις.
    Εγω για καποιο διαστημα εβγαινα με μια κοπελα με την οποια ειμασταν μαζι στην ομαδα αυτοβοηθειας και η αληθεια ειναι οτι σταματησα να κανω παρεα μαζι της γιατι ολη την ωρα μιλουσε για καταθλιψη και ποσο ασχημο ειναι κλπ.
    Εμενα δεν μου αρεσει να μιλαω εκτος ομαδας ( και εκτος φορουμ) για την ιψδ ή την καταθλιψη , οκ μπορει να το αναφερω αλλα δεν κολλαω εκει.

    Βεβαια θεωρω οτι ειναι καλο το μιλας με ατομα τα οποια εχουν βιωσει ή βιωνουν το ιδιο προβλημα με εσενα , αλλα νομιζω πως το να περιστρεφεται η συζητηση διαρκως γυρω απο αυτο το θεμα σε εξαντλει καπως.
    Φυσικά και συμφωνώ μαζί σου Betel.Ο σκοπός εξάλλου είναι να κάνουμε βήματα μπροστά,όχι 1 μπρός 2 πίσω.

  2. #32
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    24
    Kαλησπέρα, ειμαι η Ελπίδα.Ειναι το πρώτο μήνυμά μου ,διαβάζω αρκετή ώρα οσα γράφονται εδώ και σε αλλα θέματα και αποφάσισα να κάνω και γώ ντου.
    Εγώ δε ξέρω αν εχω κατάθλιψη ,αλλά πάντως παλεύω με νύχια και με δόντια να μην αποκτήσω. Λόγω ενος σοβαρού γεγονότος που μου συνέβη ξαφνικά και απρόσμενα στη ζωή μου , νιώθω οτι εχω χάσει τη γή κάτω απο τα πόδια μου. Και για να σας βάλω στο κλίμα , χώρισα πριν 2 μήνες περίπου μετά απο 27 χρόνια γάμου.Καλούμε τώρα να αντιμετωπίσω τα πάντα μόνη μου ενώ ποτέ δεν ειχα μάθει κάτι τέτοιο. Νιώθω οτι εχω να ανέβω ενα γολγοθά και μου ειναι αδύνατον να κάνω ενα βήμα. Φοβάμαι τα πάντα και τους πάντες.... Νιώθω οτι η ζωή σταμάτησε στα 49 μου χρόνια, ενώ δε σκεφτόμουν ποτέ την ηλικία μου τώρα νιώθω γριά . Ενώ μου άρεσε να κάθομαι μόνη μου τώρα δε θέλω να μένω μόνη λεπτό, παίρνω τους δρόμους μόνη μου παρέα με ενα βιβλίο ,πράγμα που δε το ειχα κάνει ποτέ πριν στη ζωή μου(να βγαίνω μόνη για καφέ).Τα συμπτώματα της κατάθλιψης τα ξέρω και κάποια απο αυτά τα βλέπω και στον ευατό μου. Ενώ στους τρίτους δείχνω οτι το παλεύω καλά μέσα μου ειμαι ενα ράκος. Φοβάμαι πολύ , φοβάμαι το αγνωστο, φοβάμαι την ίδια τη ζωή. Μάλλον σας κούρασα αλλά νιώθω την ανάγκη να τα πώ κάπου, να πώ αυτά που πραγματικά αισθάνομαι . Οι διακυμάνσεις στη ψυχολογία μου ειναι σα καρδιογράφημα, πότε νιώθω ετοιμη να αντιμετωπίσω τα πάντα και πότε (τις περισσότερες φορές ) οτι θέλω να σταματήσω να ζώ ΤΩΡΑ. Οχι οτι σκέφτομαι να βάλω τέλος στη ζωή μου βέβαια, αυτό θέλει δύναμη που μάλλον δε διαθέτω.
    Αυτά τα ολίγα ειχα να σας πώ, για αρχή καλά ειναι νομίζω. Ελπίζω μέσα εδώ να βρώ λίγη δύναμη να αντιμετωπίσω την κατάσταση . Σας ευχαριστώ που διαβάσατε το μηνυμά μου.

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Athens
    Posts
    699
    Quote Originally Posted by elpi View Post
    Kαλησπέρα, ειμαι η Ελπίδα.Ειναι το πρώτο μήνυμά μου ,διαβάζω αρκετή ώρα οσα γράφονται εδώ και σε αλλα θέματα και αποφάσισα να κάνω και γώ ντου.
    Εγώ δε ξέρω αν εχω κατάθλιψη ,αλλά πάντως παλεύω με νύχια και με δόντια να μην αποκτήσω. Λόγω ενος σοβαρού γεγονότος που μου συνέβη ξαφνικά και απρόσμενα στη ζωή μου , νιώθω οτι εχω χάσει τη γή κάτω απο τα πόδια μου. Και για να σας βάλω στο κλίμα , χώρισα πριν 2 μήνες περίπου μετά απο 27 χρόνια γάμου.Καλούμε τώρα να αντιμετωπίσω τα πάντα μόνη μου ενώ ποτέ δεν ειχα μάθει κάτι τέτοιο. Νιώθω οτι εχω να ανέβω ενα γολγοθά και μου ειναι αδύνατον να κάνω ενα βήμα. Φοβάμαι τα πάντα και τους πάντες.... Νιώθω οτι η ζωή σταμάτησε στα 49 μου χρόνια, ενώ δε σκεφτόμουν ποτέ την ηλικία μου τώρα νιώθω γριά . Ενώ μου άρεσε να κάθομαι μόνη μου τώρα δε θέλω να μένω μόνη λεπτό, παίρνω τους δρόμους μόνη μου παρέα με ενα βιβλίο ,πράγμα που δε το ειχα κάνει ποτέ πριν στη ζωή μου(να βγαίνω μόνη για καφέ).Τα συμπτώματα της κατάθλιψης τα ξέρω και κάποια απο αυτά τα βλέπω και στον ευατό μου. Ενώ στους τρίτους δείχνω οτι το παλεύω καλά μέσα μου ειμαι ενα ράκος. Φοβάμαι πολύ , φοβάμαι το αγνωστο, φοβάμαι την ίδια τη ζωή. Μάλλον σας κούρασα αλλά νιώθω την ανάγκη να τα πώ κάπου, να πώ αυτά που πραγματικά αισθάνομαι . Οι διακυμάνσεις στη ψυχολογία μου ειναι σα καρδιογράφημα, πότε νιώθω ετοιμη να αντιμετωπίσω τα πάντα και πότε (τις περισσότερες φορές ) οτι θέλω να σταματήσω να ζώ ΤΩΡΑ. Οχι οτι σκέφτομαι να βάλω τέλος στη ζωή μου βέβαια, αυτό θέλει δύναμη που μάλλον δε διαθέτω.
    Αυτά τα ολίγα ειχα να σας πώ, για αρχή καλά ειναι νομίζω. Ελπίζω μέσα εδώ να βρώ λίγη δύναμη να αντιμετωπίσω την κατάσταση . Σας ευχαριστώ που διαβάσατε το μηνυμά μου.
    Καλησπέρα Ελπίδα.Καταρχάς πρέπει να πω ότι σίγουρα δεν μπορώ να καταλάβω που βρίσκεσαι,το 27 χρονια γάμου δηλαδή,μιας και είμαι 25...Μπορώ να σου προτείνω όμως να προσπαθήσεις να δεις την κατάσταση από μια διαφορετική πλευρά.Δηλαδή,σκέψου το σαν ευκαιρία να κανεις πράγματα τα οποια αφαίρεσες με τα χρονια από την εξίσωση λόγο διαφορων υποχρεώσεων που φαντάζομαι προσθέτει ο έγγαμος βίος.
    Η ηλικία δεν παίζει ρολο σε τίποτα.Είσαι όσο αισθάνεσαι πραγματικά και το λέω γιατί,κάποια στιγμή δούλεψα σαν μπάρμαν σε κάποιο νησί,σε ένα rock μαγαζάκι,και κατά καιρούς είχαμε πελάτισσες οι οποιες είχαν ζήσει το Woodstock,οποτε ήταν 65+ και ήταν μες στην ζωντάνια,με είχε μαγέψει αυτό.Θα ήθελα να ζω σε μια τέτοιου είδους κοινωνία.Ναι,ήταν φινλανδές,αμερικανίδες,σου ηδέζες και το αναφέρω γιατί εδώ είμαστε ακόμα στον μεσαίωνα σε πολλά θέματα.Αυτό δεν σημαίνει,πως έχεις φτάσει κάποια ηλικία και έχεις πάψει να ζεις κιόλας.
    Ζούμε σε μια εποχή όπου μπορούμε να κάνουμε τα πάντα,υπάρχει απίστευτη ελευθερια,αρκεί να μην βάζουμε της παρωπίδες.
    Προσπάθησε να δεις την τώρα κατάσταση σαν ευκαιρία,σαν νέα αρχή,όχι σαν τέλος.

  4. #34
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    24
    Αντρέα ευχαριστώ για την απαντήσή σου και συγνώμη που εγραψα στο δικό σου θέμα για το δικό μου πρόβλημα, η απειρία του νέου μάλλον.

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Athens
    Posts
    699
    Quote Originally Posted by elpi View Post
    Αντρέα ευχαριστώ για την απαντήσή σου και συγνώμη που εγραψα στο δικό σου θέμα για το δικό μου πρόβλημα, η απειρία του νέου μάλλον.
    Κανένα πρόβλημα.Τυχαίνουν αυτά.Κανε post δικό σου θέμα γιατί θα το δουν πολλοί περισσότεροι οποτε θα ακούσεις και περισσότερες γνώμες.Καλώς ήρθες και καλή συνεχεια.

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Athens
    Posts
    699
    Εγώ προσωπικά δεν αντέχω άλλο μέσα,οποτε θα σκάσω πλατεία(εξαρχείων,μιας και μένω 4 τετράγωνα πιο πέρα)θα χαλαρώσω λίγο με μια "περιπτεριακη"(μπύρα),θα χαζέψω την κοινωνία που τόσο κράζουν οι ειδήσεις ενώ δεν πατάνε καν εδώ(οποτε δεν ξέρουν καν ποιος βρίσκεται η τι ακριβώς παίζει στην πλατεία)και όταν βαρεθώ θα συνεχίσω προς Λόφο του Στρέφη να δω κάνα αστέρι(από τα 17 που βλέπουμε στον ουρανό της Aθηνας).

  7. #37
    Quote Originally Posted by Antreas MpR View Post
    Καταλαβαίνω τι λες Γιάννη.Εσύ δεν καταλαβαίνεις την δικη μου θέση όμως(ίσως και του Ridley,που εμενα τουλάχιστον μου φαίνεται σε ίδια κατάσταση).Πχ,θα βγω με την normal παρέα,και θα είναι όλοι εκτος εμβέλειας για πολλούς λόγους.Να σου το περιγράψω με απλά λόγια,είναι σαν να βρίσκομαι εγώ στο ισόγειο του κτηρίου και εκείνοι είναι στον δέκατο όροφο,δεν υπάρχει common ground,γιατί και εκείνοι,άντε να κατεβουν στο 8 στην καλύτερη,άντε να ανεβώ και εγώ με το ζόρι στο 2.Θα συνεχίζουμε απλά όμως να φωνάζουμε ο ένας στον άλλον (για τους πονηρούληδες:όχι!!!δεν έχουμε κινητά ρε!!!),με αποτέλεσμα τα περισσότερα να χαθούν.Δεν υπάρχει επικοινωνία.Και ζορίζω των εαυτό μου χωρίς λόγο,κατεπανάλειψη.
    Πρέπει να υπάρχει common ground,να ξεκινήσουμε από το ισόγειο και να προχωρήσουμε από κει.Δεν ξέρω ποσο κατανοητές είναι οι μεταφορές που χρησιμοποιώ,φαντάζομαι ότι ο Ridley καταλαβαίνει τι λέω πάντως.Ο σκοπός τέλος πάντων είναι,όπως λες και εσύ να βρεθούμε άτομα τα οποια βρίσκονται στην ίδια θέση.Όχι άτομα τα οποια δεν έχουν καταλάβει ακόμα τι λέω.
    Και το χειρότερο πιθανό αποτέλεσμα,στην περίπτωση μας είναι απλά να βγούμε,και να χαζεύουμε στο άπειρο.Τουλάχιστον θα έχουμε κάνει ένα πρώτο βήμα.Έτσι το σκέφτομαι.
    Δεν βάζω το χέρι μου στην φωτιά ότι θα λειτουργήσει,από την άλλη όμως λίγη θετικότητα θα μου/μας κάνει καλο.Αν δεν λειτουργήσει(εννοώ αν όσοι βρεθούμε για x ps λόγους δεν θεωρήσουμε πως μας πρόσφερε κάτι)απλά θα προσπαθήσουμε μια διαφορετική προσέγγιση.Ίσως αυτό που προτείνεται εσύ και η Betel,ίσως κάποιος άλλος προτείνει κάτι άλλο.Το πάν πάντως για άτομα σαν εμενα,είναι αυτό το πρώτο βήμα.Γιατί έχουμε την τάση να το αναβάλουμε επάπειρον,με αποτέλεσμα να βρεθούμε εδώ που βρισκόμαστε τώρα.
    Παρα τιποτα και μοναξια καλύτερα παρεα μ αυτους, εστω κι αν υπάρχει χάσμα. Θα σου ελεγα να ξεκοψεις μ αυτους μονο αν η παρεα τους σου αποβαινει ζημιογονα πχ σε προσβαλλουν, σε θιγουν, σε μειωνουν, νιωθεις ότι αυτο που αποκομιζεις απ αυτους ειναι μεσα απο την ολη σταση τους να σου πεφτει η αυτοεκτιμηση, τετοια. Αλλιως μην ξεκοψεις (νοειται πως συναμα θα ψαχνεις κι αλλου). Η πλήρης μοναξια ειναι κατα πολύ χειροτερη απο το να συνανανστρεφεσαι με τετοια ατομα.
    Όμως... Μηπως η απογοητευση και τα θεματα σου δε σε αφηνουν να ξανοιχτεις μαζι τους κι αυτος τελικα ειναι ο λογος που υπαρχει και συντηρειται το χασμα?? Προσπαθησε να ξανοιχτεις, παρε τα καλα τους, προσπαθησε να βιωνεις το ευχαριστο και το αστειο μαζι τους, να μπεις στις συζητησεις και στις φασεις που κανουν, αμα το κανεις αυτο θα δεις να αλλαζει η σταση τους απ εκει που δεν το περιμενες. Το δεκατος οροφος γι αυτους και το ισογειο για σενα εγω τα μεταφραζω ότι, ειτε προκειται για θετικα και αξιολογα ατομα, αναγνωριζεις τη διαφορα σου μ αυτους γι αυτο και τους βαζεις ασυναισθητα τοσο ψηλα (τους ομοιαζεις με το να ναι στο δεκατο οροφο) και αρα θα σε ωφελει η συναναστροφη μαζι τους ή τετοιοι μπορει να μην ειναι αλλα η χαμηλη σου αυτοεκτιμηση για σενα σου εχει επιβαλει να τους βλεπεις κατα πολύ ανωτερους σου.

    Στο δευτερο κομματι περι συναντησεων με ατομα απο το φορουμ θα λεγα οτι οποιος δυσκολευεται να συσχετιστει με κοσμο εκει εξω που μενει δυσκολευεται να συσχετιστει κι εδω. Μονο σε οργανωμενες συνατησεις μπορει να ελπίζει αλλιώς κανεις εδω δε θα του δωσει την ευκαιρια για απο κοντα. Επιμενω ωστοσο στο υποβαθρο γι ακατι τετοιο όπως το εξεθεσα σε προηγουμενο μου μηνυμα στο θεμα.
    γιάννης

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Athens
    Posts
    699
    Quote Originally Posted by ioannis2 View Post
    Παρα τιποτα και μοναξια καλύτερα παρεα μ αυτους, εστω κι αν υπάρχει χάσμα. Θα σου ελεγα να ξεκοψεις μ αυτους μονο αν η παρεα τους σου αποβαινει ζημιογονα πχ σε προσβαλλουν, σε θιγουν, σε μειωνουν, νιωθεις ότι αυτο που αποκομιζεις απ αυτους ειναι μεσα απο την ολη σταση τους να σου πεφτει η αυτοεκτιμηση, τετοια. Αλλιως μην ξεκοψεις (νοειται πως συναμα θα ψαχνεις κι αλλου). Η πλήρης μοναξια ειναι κατα πολύ χειροτερη απο το να συνανανστρεφεσαι με τετοια ατομα.
    Όμως... Μηπως η απογοητευση και τα θεματα σου δε σε αφηνουν να ξανοιχτεις μαζι τους κι αυτος τελικα ειναι ο λογος που υπαρχει και συντηρειται το χασμα?? Προσπαθησε να ξανοιχτεις, παρε τα καλα τους, προσπαθησε να βιωνεις το ευχαριστο και το αστειο μαζι τους, να μπεις στις συζητησεις και στις φασεις που κανουν, αμα το κανεις αυτο θα δεις να αλλαζει η σταση τους απ εκει που δεν το περιμενες. Το δεκατος οροφος γι αυτους και το ισογειο για σενα εγω τα μεταφραζω ότι, ειτε προκειται για θετικα και αξιολογα ατομα, αναγνωριζεις τη διαφορα σου μ αυτους γι αυτο και τους βαζεις ασυναισθητα τοσο ψηλα (τους ομοιαζεις με το να ναι στο δεκατο οροφο) και αρα θα σε ωφελει η συναναστροφη μαζι τους ή τετοιοι μπορει να μην ειναι αλλα η χαμηλη σου αυτοεκτιμηση για σενα σου εχει επιβαλει να τους βλεπεις κατα πολύ ανωτερους σου.

    Στο δευτερο κομματι περι συναντησεων με ατομα απο το φορουμ θα λεγα οτι οποιος δυσκολευεται να συσχετιστει με κοσμο εκει εξω που μενει δυσκολευεται να συσχετιστει κι εδω. Μονο σε οργανωμενες συνατησεις μπορει να ελπίζει αλλιώς κανεις εδω δε θα του δωσει την ευκαιρια για απο κοντα. Επιμενω ωστοσο στο υποβαθρο γι ακατι τετοιο όπως το εξεθεσα σε προηγουμενο μου μηνυμα στο θεμα.
    Καταρχάς είναι,ήταν μάλλον όλοι άτομα τα οποια τα έζησα και με έζησαν γύρο στα 10 χρονια.Απλά κάποια στιγμή,εγώ μπλόκαρα και κόλλησα κάπου.Ενώ εκείνοι συνέχισαν.
    Y.G.
    Ωραίο είναι να μπορείς να μιλάς και να σε καταλαβαίνουν.Ευχαριστώ.

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Athens
    Posts
    699
    Τελικά βγήκαμε με Riddley και δεν "υπεραναλυσαμε" κάτι ούτε σκαλώσαμε στα ήδη "υπεραναλυμενα" θέματα από εδώ μέσα.
    Έσπασα το καλούπι του Forum και δεν το λέω τώρα σε φάση"σας τα έλεγα",απλά χάρηκα που ήταν τόσο μα τόσο απλό το να βρεθούν 2 άγνωστοι από εδώ μέσα,χωρίς την ανάπτυξη κάποιας ιδιαίτερης "σχέσης".
    Τέλος πάντων,οποιος άλλος ψήνεται μελλοντικά,μπορεί απλά να πάρει ένα μικρό ρίσκο και να πει πάμε μια βόλτα.
    Cheers παιδάκια.

  10. #40
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    αν ειναι Αθηνα στειλε μου πμ περιοχη ακριβως ωρα και ποιοι θα ειναι κι αν με βολευει μπορει να τρεξω κι εγω. αλλα να υπαρχει προγραμμα, δε μου αρεσει να χανω το χρονο μου τζαμπα.

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Athens
    Posts
    699
    Quote Originally Posted by KENO View Post
    αν ειναι Αθηνα στειλε μου πμ περιοχη ακριβως ωρα και ποιοι θα ειναι κι αν με βολευει μπορει να τρεξω κι εγω. αλλα να υπαρχει προγραμμα, δε μου αρεσει να χανω το χρονο μου τζαμπα.
    Μόλις το έβαλες σε κουτί...Δεν έχω σκοπό να κάνω κάτι "οργανωμένο"όπου θα αναλύσω σε ξέμπαρκους τα προσωπικά μου και όπου θα μου αναλύσουν ξέμπαρκοι τα δικά τους.Δεν βρίσκω κανένα νόημα σε αυτό.
    Δηλαδή,λέγονται ήδη σε ομάδες,στους ψυχολόγους,ψυχιάτρους,οικο γένεια,φίλους,οποτε δεν έχει κανένα νόημα να τα ξαναπούμε.
    Αυτό που κάναμε ήταν να ξεχαστούμε για μερικές ώρες και στην τελική αποδείξαμε στον εαυτό μας ότι μπορούμε να περάσουμε κάποιες ώρες χωρίς να μας τρώει η μαυρίλα.
    Αυτά,τέλος πάντων.
    Οποτε δεν υπάρχει κάποιο"πρόγραμμα"τώρα πάμε εκεί και κάνουμε αυτό...Μπορούμε να κάνουμε ότι νάνε.Από καφέ,θέατρο,μια έκθεση,οτιδήποτε διαφορετικό το οποιο απλά θα προσφέρει τροφή για νέες σκέψεις.
    Αλλα όπως ήδη μου έχουν πει παλιά μέλη,δεν πρόκειται να λειτουργήσει,και μιας και το βλέπω ότι δεν ενδιαφέρεται κανεις άλλος,δεν πρόκειται να ασχοληθώ άλλο.Δεν έχει νόημα να το κουράζω με "τρομακτικές"ιδέες που δεν συμπεριλαμβάνουν "ψυχανaλυση" και φάρμακα.

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Αθήνα
    Posts
    415
    Quote Originally Posted by KENO View Post
    αν ειναι Αθηνα στειλε μου πμ περιοχη ακριβως ωρα και ποιοι θα ειναι κι αν με βολευει μπορει να τρεξω κι εγω. αλλα να υπαρχει προγραμμα, δε μου αρεσει να χανω το χρονο μου τζαμπα.
    ΚΕΝΟ, τι εννοείς με τον όρο πρόγραμμα; Εγώ σαν προγραμματισμένη έξοδο καταλαβαίνω
    να πάει κάποιος σινεμά ή σε κάποια έκθεση και έτσι... στον αντίποδα είναι ο καφές, η βόλτα κτλ

  13. #43
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    αυτο ακριβως εννοουσα, να υπαρχει προγραμμα απο πριν. οχι να μαζευτουν 5-6 ατομα και να καθονται να κοιταζονται ή να μιλαν μεστη μεση του δρομου.

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Athens
    Posts
    699
    Quote Originally Posted by KENO View Post
    αυτο ακριβως εννοουσα, να υπαρχει προγραμμα απο πριν. οχι να μαζευτουν 5-6 ατομα και να καθονται να κοιταζονται ή να μιλαν μεστη μεση του δρομου.
    Με των riddley θα "ξανακανονισουμε" μόλις επιστρέψει από της διακοπές.Μπορεί μέχρι τότε να την δει και κάνας άλλος θετικά την φάση,να μαζευτούμε αγέλη και να κανονίσουμε ότι γουστάρει η πλειοψηφία.
    Να κάτσουμε στην μέση του δρόμου δεν πρόκειται πάντως,υπάρχει πάντα ο πεζόδρομος.

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Similar Threads

  1. Συνάντηση
    By PostMortem in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 30
    Last Post: 01-03-2012, 13:18
  2. Συναντηση...?
    By gamder11 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 13
    Last Post: 16-05-2011, 16:13
  3. ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ
    By soares in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 30
    Last Post: 06-09-2009, 21:08
  4. Συναντησή
    By νικος32 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 1
    Last Post: 25-06-2008, 16:08
  5. Συνάντηση
    By ico in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 36
    Last Post: 20-05-2008, 12:48

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •