Μετακομιση στην πολη που ζει το αγορι μου - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 41
  1. #16
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    αφου η ιδια εχεις τοσες αναστολες στο να πας εκει, κι αυτος ακομα προτεινει να συνεχισετε ετσι, προτεινω να συνεχισετε χωριστα για εναν ακομα χρονο. αν δεν σου δημιουργηθει κι εσενα η ιδια επιθυμια, ισως θα ειναι μια ενδειξη οτι δεν ταιριαζετε αρκετα. Στην αποσταση που ειστε τωρα δεν μπορειτε να βρισκεστε καθημερινα. οσο καιρο κι αν ειστε μαζι, δεν υπαρχει σχεση ετσι, απλα συναντιεστε.
    Δεν ειναι οτι "απλα συναντιομαστε". Τον τελευταιο χρονο ειμαστε σε αποσταση. Πιο παλια ημασταν στην ιδια πολη! Παντως συμφωνω στο να μεινουμε χωριστα για εναν ακομα χρονο και να δουμε πως θα νιωσουμε!

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    134
    Δυστυχως οταν μπαινει απόσταση, παυει η σχεση. Ειναι κάτι άλλο, που σου παίρνει όσα σου παιρνει μια σχεση, δίνοντας σου ψίχουλα.

  3. #18
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Quote Originally Posted by PepeLePew View Post
    Δυστυχως οταν μπαινει απόσταση, παυει η σχεση. Ειναι κάτι άλλο, που σου παίρνει όσα σου παιρνει μια σχεση, δίνοντας σου ψίχουλα.
    kala αυτο πιος στο ειπε? εγω ειμαι σε αποσταση με φιλους γνωστους σχεση εδω και 8 χρονια

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    134
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    kala αυτο πιος στο ειπε? εγω ειμαι σε αποσταση με φιλους γνωστους σχεση εδω και 8 χρονια
    Δεν καταλαβα τι εννοεις

  5. #20
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    λεω μιλω εξ αποστασεως με φιλους γνωστους μεχρι και σχεση εδω και πολα χρονια,

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    134
    Αλλο με τους φίλους. Η σχέση ειναι διαφορετικό πράγμα. Και όταν υπάρχει απόσταση, χάνεις την ουσία, έχεις ελάχιστα, χάνεις τα περισσότερα που μπορει να σου προσφέρει. Αυτα που σου δινει, εσυ ο ιδιος τα μεγαλοποιεις και πειθεις τον εαυτο σου οτι σου φτάνουν.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    421
    Αυτή η νοοτροπία των Ελληνίδων ρε γαμώτο...

    Βρίσκουν έναν...και τέλος.Ούτε εμπειρίες,ούτε τίποτα.Και δυστυχώς αναγκάζονται και πολλοί άντρες να μπουν σ'αυτό το τρυπάκι για να μην είναι μόνοι τους.

    Και μετά λένε γιατί πολύς κόσμος βγάζει απωθημένα μετά τα 35-40 και ψάχνει για σχέσεις με μικρότερους.Μα άμα έχεις 'κλειστεί' από μικρός-η σε μια μακροχρόνια σχέση και δεν έχεις γνωρίσει κανέναν άλλο,πολύ λογικά έρχεται η στιγμή της 'μούχλας',δεν γίνεται να είσαι με κάποιον 15-20 χρόνια και να μην έχεις βαρεθεί.

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Πηγαινε δοκιμαστικα να δεις αν μπορεις να μεινεις εκει και μας λες τις εντυπωσεις.

  9. #24
    Θα συμφωνησω πολυ με PepeLePew. Η αποσταση ειναι πολυ δυσκολη και ανυποφορη. Ζεις και δε ζεις τη σχεση. Εγω τις καθημερινες νομιζω πως ειμαι single και τα Σαββατοκυριακα σε σχεση!!! Εχω βαρεθει αυτη την κατασταση! Αφου να φανταστειτε αναρωτιεμαι πως θα βγαλω τη χρονια γιατι και να μετακομισω αυτο θα πρεπει αν γινει απο Σεπτεμβρη! Πρεπει να παρω μια αποφαση μετακομιση η χωρισμος και το θεμα ειναι οτι πρεπει αν την παρω καθαρα εγω! το αγορι μου εχει πεταξει το μπαλακι σε μενα! @alexandros_77 δεν εχω ιδεα πως την παλευεις! @Paolo_1 επισης εθιξες μεγαλο θεμα το οποιο επισης με απασχολει. Κρινω τη σχεση μου συνολικα ως πολυ καλη διοτι γενικα ολα αυτα τα χρονια σπανια ειχαμε τσακωμους και ζηλειες το γεγονος ομως οτι δεν εχω να την συγκρινω με κτ αλλο το θεωρω αρνητικο!!! Πιστευω δλδ οτι αν ειχα 1-2 αλλες σχεσεις τωρα θα ημουν πολυ πιο αποφασιστικη με την τωρινη μου σχεση. Ενω τωρα λεω, αξισει να παιδευομαι? μηπως να βρω καναν αλλο? Δεν εχω μετρο συγκρισης κοινως... :-/

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Οχι dilima εισαι λαθος σ αυτο που λες οτι δεν εχεις παει με αλλους για να χεις μετρο συγκρισης. Εγω βλεπω οτι απλα δε θες να ξεβολευτεις απο το μερος σου και θες να σαι γυρω απ τη μαμα κ το μπαμπα. Δεν ειναι κακο αυτο, αλλα οχι να τα ριχνεις αλλου. Πιστευω οτι αν ο φιλος σου ερχοταν να μεινετε στην πολη σου θα θελες, αρα δε σου φταιει το αν εχεις παει με αλλους. Γιατι ομως δεν πας ενα διαστημα δοκιμαστικα? Για κανε μια δοκιμη και αν δε μπορεσεις παλι εδω ειμαστε.

  11. #26
    Χμμ οκ εχεις ενα δικιο, αν και δεν ειμαι γυρω απο τους γονεις μου διοτι εγω ζω και συντηρουμαι μονη μου εδω (ενω το αγορι μου ζει με τους γονεις του και για να μεινουμε μαζι θα πρεπει να νοικιασουμε)Ομως δεν μπορεις να συγκρινεις το να συγκατοικισουμε στην πολη μου με το να μετακομισω εκει που ειναι μια ολοκληρη καινουρια διαδικασια! Φυσικα και το πρωτο θα το ηθελα και θα ηταν κτ απλο, ευκολο και επιθυμητο για μενα! Το δευτερο ομως ειναι αλλαγη ζωης! Βεβαια συμφωνω οτι αν δεν δοκιμασεις, ποτε δε θα ξερεις!! Το δοκιμαστικο διαστημα που λες πως το εννοεις?

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Πριν σου πω να σε ρωτησω κατι αλλο. Ποσο απεχει το χωριο σου απ τη θεσνικη και ποσο απεχει το χωριο του φιλου σου απ το χωριο σου.

  13. #28
    H πολη μου περιπου 75 χλμ και η δικη του 150χλμ αλλα η μια ειναι ανατολικα και η αλλη δυτικα της Θεσνικης.

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Μαλιστα. Τελικα νομιζω καταλαβα τι εννοεις στον πυρηνα του θεματος. Μαλλον εννοεις οτι προτιμας να μενεις στην πολη πχ θεσνικη αντι να μενεις επαρχια, ειτε στο μερος σου ειτε στο μερος του. Και αν ηταν να μεινεις επαρχια προτιμας το μερος σου. Απ την αλλη βεβαια οταν τον γνωρισες ηξερες οτι σπουδαζει με σκοπο να παει στη δουλεια του πατερα του, αρα δεν σ επιασε εξαπηνης οταν τελειωσατε. Απο δω κ περα σου προτεινω το εξης, να νοικιασει ο φιλος σου ενα σπιτι τωρα που ειναι κ τα ενοικια στον πατο, οχι λουξ, ενα νορμαλ και δε θα το επιπλωσετε μεσα κομπλε, τα βασικα μονο και ας φερει κ απ το σπιτι του καποια πραγματα πχ τηλεοραση, κρεβατι, κατσαρολικα κλπ. Δε θα το κανετε κομπλε σε πρωτη φαση. Πας εκει, μενετε μαζι, μεσα απ την οικογενεια του κ τους γνωστους του προσπαθεις να βρεις παιδια για μαθηματα, βαζεις χαρτακια κλπ, αν θες κανεις κ πηγαινε-ελα μαζεμενα καποια μαθηματα στη θεσνικη ή στο χωριο σου και διαβαζεις κιολας. Ετσι θα δεις πως θα τα πας με τον καιρο και αν μπορεις να προσαρμοστεις. Και ενταξει, δεν πας και στον πολεμο ουτε στην αλλη ακρη, αλλοι πανε σε ξενη χωρα κ μονοι τους, δωσε μια ευκαιρια σ αυτον τον ερωτα, μην εισαι ριψασπις.

  15. #30
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Απ την αλλη βεβαια οταν τον γνωρισες ηξερες οτι σπουδαζει με σκοπο να παει στη δουλεια του πατερα του, αρα δεν σ επιασε εξαπηνης οταν τελειωσατε.
    Αχ αυτο το επιχειρημα το εχω ακουσει να ξερες ποσες φορες!!! Και τι να εκανα? Αφου δεν ειχα καποιο αλλο προβλημα μαζι του να τον χωριζα γι'αυτο? Τωρα βεβαια που βασανιζομαι αισθανομαι πολυ χαζη που τοσο καιρο δεν πηρα μια πιο ριζικη αποφαση! Η λυση που προτεινεις ειναι λογικη. Κι εγω καπως ετσι το σκεφτηκα οτι πρεπει να γινει αν γινει. απλα δν ξερω αν πρεπει να παω για να μεινω ή να βρει αυτος το σπιτι κι εγω να πηγαινω για καποιο διαστημα. Αυτο το λεω επειδη γενικα δν εχω παει καθολου περα απο 2-3 φορες για εκδρομη. Αυτος ερχοταν καθε ΣΚ εδω, οποτε δν εχω εικονα! Και γενικα αραγε θα μπορεσω εκει να κανω παλι καινουριους φιλους και παρεες η θα ειμαι σπιτι να τον περιμενω..?

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. Δεν μου αρεσει να βγαινω εξω,(πχ στην πολη) κ γι αυτο εχω απομονοθει εντελως!=(
    By Alexandra312 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 12
    Last Post: 14-04-2013, 16:06
  2. καλος ψυχολογος στην πολη των χανιων
    By ΧΑΝΙΩΤΗΣ81 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 0
    Last Post: 21-08-2012, 22:05
  3. Το αγορι μου εχει ΙΔΨ ?
    By darsel in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 19
    Last Post: 27-07-2012, 23:25
  4. ΜΙΑ ΠΟΛΗ ΧΩΡΙΣ ΣΚΟΥΠΙΔΙΑ
    By stefanos_la_del_barrio in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 24-02-2011, 20:35
  5. ΜΕΤΑΚΟΜΙΣΗ, ΥΛΙΚΑ ΑΓΚΑΘΙΑ ΚΑΙ ΑΦΟΡΗΤΕΣ ΣΚΕΨΕΙΣ
    By stefanos_la_del_barrio in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 15-09-2010, 01:16

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •