Εκτακτες συστολες - ταχυκαρδιες δεν μπορώ να βρω λύση ειναι το αγχος η όχι ;; - Page 21
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 21 of 21 FirstFirst ... 11192021
Results 301 to 308 of 308
  1. #301
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Posts
    115
    Quote Originally Posted by trelameni View Post
    Και εγω ταλαιπωρουμε απο εκακτες.ειχανε σταματησει εντελως για 10ημερες περιπου (τελος δεκεμβριου) και τωρα τις εχω παλι καθε μερα.σε 15 μερες θα βαλω τελικα holter για να δουμε τι θα δειξει και ελπιζω να ηρεμησω και να βρεθει λυση.triplex,υπερηχογραφημα και αιματολογικες εξετασεις ολα μια χαρα.παντως εχω αρχισει να πινω αρκετο νερο και εδω και 3 ημερες ξεκινησα γυμανστικη στο σπιτι(εκεινη την ωρα δεν με πιανει τιποτα).
    Σε πιάνει σε ηρεμία μόνο; Εμένα γενικότερα μόλις κάτσω σε καρέκλα, καναπέ ή ξαπλώσω... είχα ηρεμήσει κ εγώ για αρκετό καιρό και τώρα πάλι... ρε παιδιά αν ήταν κάτι παθολογικό και δύο καρδιολόγοι που έχω πάει δεν το είχαν δει, δεν θα συνέβαιναν συνεχώς και κάθε μέρα;

  2. #302
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    271
    Quote Originally Posted by Sophie_ View Post
    Σε πιάνει σε ηρεμία μόνο; Εμένα γενικότερα μόλις κάτσω σε καρέκλα, καναπέ ή ξαπλώσω... είχα ηρεμήσει κ εγώ για αρκετό καιρό και τώρα πάλι... ρε παιδιά αν ήταν κάτι παθολογικό και δύο καρδιολόγοι που έχω πάει δεν το είχαν δει, δεν θα συνέβαιναν συνεχώς και κάθε μέρα;
    Μονο σε ηρεμία,οταν ξαπλωσω στον καναπέ απο τη δεξια μερια.εμενα η καρδιολογος με το ζορι θα μου το βαλει το holter.κανονικα κατι θα επρεπε να ειχανε δειξει οι τοσες εξετασεις σου.τι να πω πια βαρεθηκα να φοβαμαι.

  3. #303
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    271
    Αυτο που δεν μπορω να εξηγησω ειναι οτι ενω το εχω στο μυαλο μου ολη την ημερα μην παθω καποια εκακτη δεν ειχα καθολου για 10 ημερες κοπηκαν μαχαιρι.

  4. #304
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Πολυ απλα οταν δεν τις σκεφτεσαι, δεν τις προσεχεις οταν συμβαινουν.

    Παραπονιομουν για ενάμιση χρόνο για ταχυκαρδιες έχοντας βάλει 10 χολτερ και γυρω στα 500 καρδιογραφηματα και αφού με ειχαν 12 καρδιολογοι. Τωρα παιρνω χαπι για την καρδια και ειμαι καλύτερα σε αυτόν τον τομέα. Πρέπει να είστε σίγουροι ότι όντως κάτι τρέχει για να το ψάξετε. Πχ αν το χολτερ δείξει 140 παλμούς και είναι φλεβοκομβικη ταχυκαρδία δεν θα δώσει σημασία καρδιολόγος, από άποψη Ρυθμού είναι όλα τέλεια και θα υποθέσει ότι τρεχατε πχ. Αν όμως είχατε αυτούς τους παλμούς σε άσχετη ώρα, πχ μέσα στο σπίτι περπατώντας ή ξαπλωμένοι, πρέπει να το διευκρινήσετε στο γιατρό για να αξιολογήσει την κατάσταση.

  5. #305
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    271
    Quote Originally Posted by Skiouros8 View Post
    Πολυ απλα οταν δεν τις σκεφτεσαι, δεν τις προσεχεις οταν συμβαινουν.

    Παραπονιομουν για ενάμιση χρόνο για ταχυκαρδιες έχοντας βάλει 10 χολτερ και γυρω στα 500 καρδιογραφηματα και αφού με ειχαν 12 καρδιολογοι. Τωρα παιρνω χαπι για την καρδια και ειμαι καλύτερα σε αυτόν τον τομέα. Πρέπει να είστε σίγουροι ότι όντως κάτι τρέχει για να το ψάξετε. Πχ αν το χολτερ δείξει 140 παλμούς και είναι φλεβοκομβικη ταχυκαρδία δεν θα δώσει σημασία καρδιολόγος, από άποψη Ρυθμού είναι όλα τέλεια και θα υποθέσει ότι τρεχατε πχ. Αν όμως είχατε αυτούς τους παλμούς σε άσχετη ώρα, πχ μέσα στο σπίτι περπατώντας ή ξαπλωμένοι, πρέπει να το διευκρινήσετε στο γιατρό για να αξιολογήσει την κατάσταση.
    Εχω πει ακριβως ποσες αισθανομαι οτι εχω και σε ποια θεση ειμαι.τις 10 μερες που ειχανε εξαφανιστει ητανε μεσα στο μυαλο μου συνεχεια και περιμενα ποτε θα κανω.ελπιζω να δειξει το holter.παντως ταχυκαρδιες δεν εχω παρα μονο αν παθω πανικο.
    Last edited by trelameni; 28-01-2021 at 15:40. Reason: Αλλο

  6. #306

  7. #307
    Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    45
    Καλησπερα κ απο εμένα…το τελεφταιο 5μηνο άπειρα συμπτώματα άπειρες εξετάσεις φυσικά όλα Καλα…οι έκτακτες μ ειναι σπάνιες μπορεί να συμβει 1-3 μεσα στην βδομαδα τις οποίες θα τις Καταλάβω μονο εχω βάλει το δάχτυλο στο λαιμό κ πιάσω και κενο που κανουν…πριν 7 μέρες όμως μ συνέβει κατι κ με τρόμαξε πολυ…περπάταγα σε ανηφόρα κ ξαφνικά νιώθω στιγμιαία δύσπνοια του δευτερολέπτου,πιάνω παλμούς κ συναιβει αυτο…παλμος γρήγορος Γτ ανχωθηκα κενο 1/2 δευτερα παλμος κενο παλι 1/2 δευτερα και μετα αρχησε κανονικά τρόμαξα παρα πολυ νόμιζα δν θα χτυπήσει η καρδια μ….δν μ χε ξανασυμβεί Τόσο έντονα….εξετάσεις πριν ενα μηνα τριπλεξ καρδιογράφημα χολτερ κοπώσεως μαγνητικη όλα τέλεια…εκτός απο μια διαλειπουσα προδιεγερση π υπήρχε απο παντα….ήθελα να μάθω νιώθει άλλος τόσο μεγάλο κενο συνεχόμενο….ευχαριστω….

  8. #308
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    194
    Καλησπερα..εγω νιωθω ετσι καθε μερα..τοσο μεγαλο κενο συνεχομενο..δεν ειναι τιποτα λενε..οπως λενε σε ολους

Page 21 of 21 FirstFirst ... 11192021

Similar Threads

  1. άγχος, έκτακτες συστολές και τρελός φόβος
    By stilvie in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 102
    Last Post: 03-02-2023, 09:01
  2. Εκτακτες συστολες & αγχος.
    By Σάτυρος in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 60
    Last Post: 19-05-2015, 21:24
  3. Εκτακτες συστολες- Αρρυθμιες
    By vlaovic in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 24
    Last Post: 21-12-2012, 02:55
  4. εκτακτες συστολες
    By billys32 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 22-10-2012, 18:26
  5. Έκτακτες καρδιακές συστολές
    By predator in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 16
    Last Post: 29-08-2012, 15:45

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •