Εκτακτες συστολες - ταχυκαρδιες δεν μπορώ να βρω λύση ειναι το αγχος η όχι ;; - Page 5
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 5 of 21 FirstFirst ... 3456715 ... LastLast
Results 61 to 75 of 308
  1. #61
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    491
    αλεξ αν θες επειγοντως καφε πιες ενα ελληνικο ή ενα ντεκαφεινε! επισης το αλκοολ δν βοηθα! εγω εχω πονους κ στο στηθος κ στη πλατη.... σουβλιες,μουδιασματα κτλ. μεχρι κ μηχανημα για 2 μερες κουβαλουσα(χολντερ)! τιποτα! εκτακτες συστολες κτλ λογω αγχους! χαλαρωσε τους μυες σου οσο μπορεις! αστο να ποναει!!! τα γραφω για να τα βλεπω κ γω βεβαια!!! υπομονη παιδια!!! να χαμογελαμε οσο μπορουμε!!!
    ότι δε σε σκοτώνει…..κακά τα ψέματα……
    …………………………….ένα κουσούρι στο αφήνει!!!

  2. #62
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    141
    Βικη
    Γενικά έχω βελτίωση την κατάσταση από τα τρέλα συμπτώματα που είχα στην αρχή κοντεύε 1000 έκτακτες την ημέρα ταχυκαρδια όλη μέρα μέσα μου μια φουντώσει , τώρα μπορω να πω οτι ειναι πολυ καλύτερα γιατι έχω βάλει την ζωη μου σε μια τάξη είδα την με χαλάει και την με φτιάχνει την διάθεση και άλλαξα.
    Το θέμα ειναι οτι μπορεί να μου ξαναγυρίσει όταν έχω έντονα συναισθήματα και αυτό θέλω να αλλάξω!!

  3. #63
    Έλα ρε Αλεξ! Δύναμη αγόρι μου! Μην σκέφτεσαι ότι θα ξαναγυρίσει!
    Άμα ξέρεις αγγλικά βρες 5 λεπτάκια και διάβασε αυτό το άρθρο! Τα σπάει!!
    http://www.feelingoodfeelingreat.com...giving-a-fuck/

  4. #64
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    141
    Γεια σου φίλε spyroko να ξέρεις οτι βοηθάς πολυ , εάν και ο δρόμος ειναι δύσκολος γιατι μια είσαι καλα και λες εντάξει πέρασε πάλι εμφανίζονται και σε ξενερωνουν που θα παει όμως θα περάσει απλώς θέλει χρόνο , αυτό που λένε ο χρόνος ειναι ο καλύτερος γιατρός .
    Έχω παρατηρήσει οτι όταν πινω καφε είμαι πολυ νευρικος και έχω έκτακτες συστολες και ταχυκαρδια , επίσης νομίζω και το κακαο ισχύει παιδιά αυτό που λέω η ειναι ιδέα μου !!

  5. #65
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    491
    το κακαο εχει μαγνησιο κ βοηθα! αλλα δν παυει να ειναι τονωτικο κ αμα ηδη εισαι σε υπερδιεγερση... αστο! μν το πινεις! χαμομηλακι με ...παγακια!! αμα βλεπεις κιολας οτι σε ενοχλει! εισαι καλυτερα?
    ότι δε σε σκοτώνει…..κακά τα ψέματα……
    …………………………….ένα κουσούρι στο αφήνει!!!

  6. #66
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    141
    Είμαι πολυ καλα είμαι όπως πριν με καποιεσ παραφωνιεσ δεν πάυει να έχω έκτακτες που είχα μια ζωη οπότε no problem θα φύγουν όπως φευγαν , έχω και καμία ταχυπαλμια με ταράζει λιγάκι αλλα δεν θα με χαλάσει θα φύγει .
    Οπότε με πιάνει είμαι ήρεμος και δεν το δίνω σημασία περιμένω να περάσει ,σιγα σιγα θα φυγουν τι να κάνω .
    Το κακαο μου είπαν οτι βοήθεια πολυ τον εγκέφαλο και μας κάνει ευδιαθετους οπότε καλή διάθεση καθόλου συμπτώματα , σήμερα το απόγευμα κακαο και μια χαρα είμαι γι αυτό ρώτησα μην κάνω καμία μ@@ια!!

  7. #67
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    491
    παιδια να ρωτησω κατι? κανετε κ εσεις δεκατα? 37-37.3...
    νιωθω να παιρνω φωτια....
    κ κατι αλλο... τα "ομιχλωδη τοπια" που βλεπω κ το οτι κολλανε τα ματια μου σε ενα σημειο κ με δυσκολια τα ξεκολλαω (οταν ειμαι πεσμενη) τα εχετε,η ειναι απο τη διακοπη της αγωγης?
    ότι δε σε σκοτώνει…..κακά τα ψέματα……
    …………………………….ένα κουσούρι στο αφήνει!!!

  8. #68
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    141
    Βικη δεν έκανα καθόλου αγωγή και δεν ξέρω εάν οφείλετε από εκεί , φουντωμα όπως λες εγω είχα στο πρόσωπο για πυρετό δεν νομίζω και δεν ξέρω γιατι ποτε δεν έβαλα θερμόμετρο αλλα νομίζω και αυτό ειναι ένα παιχνίδι του μυαλού οπότε μην το δίνεις σημασία θα φύγει .

  9. #69
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820
    Κουραγιο φιλε μην μπαινεις στο λουκι να επισκεπτεσαι διαρκως γιατρο αυτο λεγεται αρρωστοφοβια το προβλημα σου ειναι αγχος που οφειλεται σε καθαρα ψυχολογικο επιπεδο

  10. #70
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    141
    Υπάρχουν τροφες που μας χαλαρώνουν από το αγχος ;;

  11. #71
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    141
    Πολυ μου είπανε οτι για δημιουργηθεί ψυχολογικό προβλημα παίζει ρόλο και ο παθολογικος παράγοντας πχ κάποια ελληψη ουσίας .
    Στις γενικές αίματος ολα ήτανε φυσιολογικά απλώς λίγο χαμηλά το καλλιο όπου ο καρδιολόγος μου συνέστησε την κατανάλωση μιας μπανανας καθημερινα , ίσως παίζει ρόλο και αυτό επίσης μου είπανε το μαγνήσιο βοηθάει !

  12. #72
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    141
    Ημουνα καλα και τώρα ξανα επέστρεψαν τα προβληματα !!
    Ισως πρέπει να κάνω νέες εξετάσεις ;

  13. #73
    φιλε μου αλεξ περναω ακριβως τα ιδια! κυκλο κανουμε το εχεις καταλαβει;;; τι ειδους εξετασεις να κανεις; δεν εκανες απ ολες;;; πρεπει να ηρεμησεις! αυτη ειναι η λυση!!!

  14. #74
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    141
    Δεν ξέρω είμαι καλα και ψυχολογικα πάω να κάνω πράγματα ,πάω για καφε μιλάω με τους φίλους περνάω τέλεια και έχω ταχυπαλμια έκτακτες , πάω για προπόνηση με του που γυρνάνε σπίτι αισθάνομαι τέλεια και ευεξία με από λίγο έχω ταχυπαλμια και έκτακτες τώρα με πιάνει έκτακτες όταν κάνω κεμψεις και σταματήσω και εκεί έχω και λέω έλεος .
    Την να σου πω ρε φίλη μου ολα τα έχω δοκιμάσει πόσο να ηρεμήσω παλιά πέρασα και πιο δύσκολο με τρελό αγχος αυτό το κακαο δεν το είχα .
    Καμία φορά με πιάνει ταχυπαλμια με πόνο στο στήθος εκεί και εάν τα έπαιξα .
    Να πεις οτι κάθομαι με στραυρομενα τα χέρια το παλεύω αλλα δεν με αφήνει .
    Ο ειδικός καρδιολόγος που πήγα για το holder μου είπε ειναι εξωκαρδιακο το αίτιο ,ναι ποιο εξωκαρδιακο ρε γαμωτο ειναι αυτό παλιά και το χειμώνα που μας πέρασε είχα και εκεί σε καθημερινή βάση αλλα το πολυ καμία 10 έλεγα οτι ειναι από τον καφε τον σταματούσα και φευγαν τώρα έχω σταματήσει τον καφε μόνο λίγο κακαο αλλα πάλι τίποτα δεν άλλαξε ..
    Εσυ τι ακριβώς αντιμετωπίζεις ;;

  15. #75
    μαλλον επικεντρωνεις συνεχεια το μυαλο σου στην καρδια σου γιαυτο σου συμβαινει αυτο πιστευω! τωρα που θα πας φανταρος ισως δεν θα προλαβαινεις να σκεφτεις τοσο πολυ και θα σταματησεις να το σκεφτεσαι! αν ολη την ωρα λες:τωρα θα παω για προπονηση,λες να χω εκτακτες; τωρα θα κανω καμψεις τι λες να γινει;;; ε μαλλον αυτο λειτουργει εις βαρος σου!!!
    εγω περασα ολες τις αρρωστιες που μπορει να σκεφτει ενα ανθρωπινο μυαλο..ευτυχως μονο στο μυαλο μου,τωρα ειμαι στη φαση που πιστευω οτι εχω κατι ασχημο στα εντερα!
    κι οταν λεω ασχημο καταλαβαινεις τι εννοω!!!
    αυτο με την καρδια κι εγω το περασα και μολις ηρεμησα απ τον καρδιολογο σταματησε να με απασχολει!!! μην το ¨ακους¨!!!!

Page 5 of 21 FirstFirst ... 3456715 ... LastLast

Similar Threads

  1. άγχος, έκτακτες συστολές και τρελός φόβος
    By stilvie in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 102
    Last Post: 03-02-2023, 08:01
  2. Εκτακτες συστολες & αγχος.
    By Σάτυρος in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 60
    Last Post: 19-05-2015, 20:24
  3. Εκτακτες συστολες- Αρρυθμιες
    By vlaovic in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 24
    Last Post: 21-12-2012, 01:55
  4. εκτακτες συστολες
    By billys32 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 22-10-2012, 17:26
  5. Έκτακτες καρδιακές συστολές
    By predator in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 16
    Last Post: 29-08-2012, 14:45

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •