Συμβαίνει αυτή τη στιγμή.........!!!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 24
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Athens
    Posts
    344

    Συμβαίνει αυτή τη στιγμή.........!!!

    Απο νωρις το βραδυ που γυρισα απο το γυμναστηριο, νιωθω εναν κομπο στο λαιμο, καψιμο και πονο στο στηθος που παει και ερχεται και μια αναγουλα. Νομιζω οτι θα παθω εμφραγμα μεχρι να ξημερωσει...θελω να παω σε νοσοκομειο απο το φοβο μου αλλα ειμαι μονος σπιτι, χωρις μεταφορικο μεσο και αναγκαστικα περιμενω να ξημερωσει με αγωνια για να παω με λεωφορειο σε καπιο εφημερευον νοσοκομειο....να σημειωσω οτι πασχω απο κρισεις πανικου και αγχος μια 5ετια και πριν 1 μηνα εκανα καρδιογραφημα, βγηκε καθαρο...πριν 2,5 μηνες τριπλεξ καρδιας, βγηκε και αυτο φυσιολογικο. Πιστευετε οτι ειναι απο το αγχος μου αυτα τα συμπωματα??

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    mηπως σου φταιει οτι εισαι πολυ μονος?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Athens
    Posts
    344
    Εφυγαν οι γονεις μου για το χωριο και ειμαι μονος εδω και 2 μερες...αλλα δεν με εχει επηρεασει, εχω τους φιλους μου που βγαινω και μου κανουν παρεα.

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Αθηνα
    Posts
    265
    Αλλη μια κριση πανικου , μην φρικαρεις . Ευτυχως που ο Αλεξανδρος κ εγω εχουμε εφημερια !

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,451
    Κι εγω, κι εγω εφημερευω!!!

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Quote Originally Posted by minaspap View Post
    Εφυγαν οι γονεις μου για το χωριο και ειμαι μονος εδω και 2 μερες...αλλα δεν με εχει επηρεασει, εχω τους φιλους μου που βγαινω και μου κανουν παρεα.
    εγω παντος οταν το ειχα αυτο γυρω στα 17μου πριν απο πολα χρονια με επειρεαζε αρκετα αλλα αργησα πολυ να το καταλαβω.. εγω παω για υπνο καληνυχτα σας...

  7. #7
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Εχω παρατηρησει σε οσα θεματα ανοιγεις δεν απαντας σχεδον σε κανεναν,που στην τελικη σου γραφουν ατομα μεσα ειμαι και εγω που εχουν περασει κρισεις πανικου..Εισαι στην τσιτα το καταλαβαινω,αλλα σε βοηθαει να ξεκινας ενα καινουργιο θεμα καθε φορα να σου απαντανε μελη ομοιοπαθεις και εσυ να φευγεις?Αμα σε βοηθαει παω πασο.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    587
    Κι εμενα.... πολλες φορες που γραφω εδω ειμαι εν μεσω κρισης. Και τωρα το ιδιο, αυτη τη στιγμη. Με το που νιωθω πως με πιανει μπαινω και γραφω ακομη κι αν τα χερια μου μπορει να τρεμουν εκεινη την ωρα. Ειναι τοσο λυτρωτικο ολο αυτο.

  9. #9
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Ναι ειναι δεν λεω το αντιθετο..Αλλα αν δεν εκλογικευεις και λιγο αυτα που αισθανεσαι συζητωντας τα,τοτε μενεις παρεα με την πανικαρα..Ξερω και γω..Οπως νιωθετε.

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    614
    Όταν μοιράζεσαι και συζητάς ελαφρύνεται η ψυχή, κακά τα ψέματα!

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    587
    Οχι εγω απανταω και μαλιστα νιωθω και την αναγκη να διαβασω κατι

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Quote Originally Posted by mnimonio View Post
    Εχω παρατηρησει σε οσα θεματα ανοιγεις δεν απαντας σχεδον σε κανεναν,που στην τελικη σου γραφουν ατομα μεσα ειμαι και εγω που εχουν περασει κρισεις πανικου..Εισαι στην τσιτα το καταλαβαινω,αλλα σε βοηθαει να ξεκινας ενα καινουργιο θεμα καθε φορα να σου απαντανε μελη ομοιοπαθεις και εσυ να φευγεις?Αμα σε βοηθαει παω πασο.
    φταιει και αυτο οταν εισαι αμιλητος γινεσε ακομα χειροτερα... εγω σταματησα να ειμαι αμιλητος εκανα παρεα με μια φαφλατατζου με κολησε και εμενα τη λογοδιαρροια και ετσι μου περασαν ολα.......... στη συνεχεια εγιναν επεισοδια με τη φαφλατατζου που δυσκολα περιγραφονται αφου ολο μου ελεγε οτι της καιω τον εγκεφαλο με αυτα που της λεω στη συνεχεια τσακοθηκαμε αγριος και αφου της ειπα οτι την εβλεπα καθαρα σαν ενα τροπο να μαθω να παρλαρω και αφου την χρισημοποιησα κανονικοτατα για να μετατρεψω τον εαυτο μου σε φαφλατατζη χωρισαν οι δρομοι μας οριστικα αλλα αυτο ειναι μια αλλη ιστορια.......
    Last edited by αλεξανδρος_77; 27-07-2013 at 04:40.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Athens
    Posts
    344
    Καλησπερα και συγνωμη που δεν απαντησα στα μηνυματα σας...δεν το κανω σκοπιμα! Πηγα χθες το μεσημερι μεχρι το ΙΚΑ της περιοχης μου(ειμαι τυχερος που ειναι 5' με τα ποδια απο το σπιτι μου και εχω παει πολλες φορες οταν δεν ενιωθα καλα) με ειδε ενας καρδιολογος. Μετα απο καρδιογαφημα και μετρηση της πιεσης, μου ειπε να χαλαρωσω και οτι δεν δειχνει κατι η εξεταση. Μου ειπε οτι δειχνω πολυ σφυγμενος και αγχωμενος, με ρωτησε τι μου συμβαινει(αν εχω στεναχωρηθει αυτες τις μερες με κατι η γενικα στρεσαριστει με κατι). Του εξηγησα το χρονιο προβλημα μου, με τις κρισεις πανικου, τη νοσοφοβια και το αγχος...μου απαντησε πως απο εκει προερχονται αυτα τα συμπτωματα. Εγω παλι για να ειμαι ειλικρινης δεν εχω ησυχασει, δεν ξερω κατα ποσο ενα καρδιογραφημα μπορει να δειξει με βεβαιοτητα αν εχεις καποιο προβλημα στην καρδια...σε σχεση με ενα τριπλεξ που φαινονται ολα. Και αυτη τη στιγμη που γραφω νιωθω χαλια, απο τις 1 το μεσημερι που ξυπνησα...νιωθω εντονη αδυναμια, μια ζαλαδα(ενα πραμα σα μαστουρωμενος) αλλου παταω και αλλου βρισκομαι. Επισης νιωθω καψιματα και πονους στο στηθος, ενα σφιξιμο και μια βραδυκαρδια...εχω φρικαρει και δεν ξερω πως να το διαχειριστω, να τρεξω ακομα μια φορα σε καποιο εφημερευον νοσοκομειο? Να περιμενω να δω πως θα ειμαι και αυριο? Ειλικρινα δεν ξερω...η φαρμακευτικη αγωγη που ακολουθω ειναι 30mg σεροξατ τη μερα και 5mg ζαναξ σπαστα μες τη μερα η οποτε νιωσω εντονο αγχος!

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    587
    Δε σε παρακολουθει καποιος γιατρος νευρολογος που σου συνταγογραφει τα φαρμακα;; Το καρδιογραφημα δειχνει αν εκεινη τη στιγμη που το κανεις εχεις παθει καποιο εμφραγμα δε δειχνει κατι αλλο. Για την πιεση σου τι σου ειπε;;;

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Athens
    Posts
    344
    Με παρακολουθει ψυχολογος σε συνεργασια με ψυχιατρο καθε μηνα...η πιεση μου ηταν φυσιολογικη, 12 η μεγαλη 7,5 η μικρη.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Τί μουσική ακούτε αυτή τη στιγμή και γιατί??
    By La_lou! in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 23
    Last Post: 16-01-2013, 20:48
  2. Τι Νιώθεις Αυτή Τη Στιγμή...
    By Seduction in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 30
    Last Post: 17-06-2011, 12:39
  3. ΣΟΣ- Αυτή τη στιγμή έχω κρίση.
    By essie in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 15
    Last Post: 24-01-2011, 16:25
  4. αυτη τη στιγμη υπαρχουν 126 επισκεπτες 5 μελη και 5 αορατα μελη
    By carrot in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 19
    Last Post: 27-10-2010, 16:48
  5. Γιατί το nick μου εμφανίζεται 5 φορές αυτή τη στιγμή?
    By Lou! in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 12
    Last Post: 08-02-2010, 10:18

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •