να ρωτήσω κάτι.....? περι φαρμάκου
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 58
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    129

    να ρωτήσω κάτι.....? περι φαρμάκου

    είναι ικανό το ζολοφτ στην ποσοτητα των 25 mgτην ημερα , για 5 μέρεσ , μονο χρησησ του, να κανει παρενεργειες οπωσ νευρικοτητα οταν το σταματας???? επαναλαμβάνω πάνω στο πενθήμερο

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    82
    για πιο λογο να το σταματησεις καλη μου ?παρενεργειες για τοσο λιγο δε θα εχεις αλλα για μενα δε λεει να το κοψεις

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    129
    δεν μ αρεσουν οι παρενεργειες των φαρμάκων.... μ αρεσει ο αυτοελεγχος....και η γνωσιακη που ακολουθω την καταλαβαινω , την ασπαζομαι, και με "πειθει".... ποτε δεν μ αρεσε ουτε τ αλκοολ, το να με κανει καποια ουσια, κατι αλλο...ενα ζομπι ..ποτε

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    129
    εσυ τα παιρνεισ?και εαν ναι καιρο?

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    129
    το μονο που προτιμω χρονια τωra ειναι η βαλεριανα, thn empisteyomai , me hremei kai pali oxi otan einai na bgv bolta mono sto spiti....

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    82
    δεν εχω πολυ καιρο που τα αρχισα 3 βδομαδες με εφεξορ ειμαι και μπορω να πω οτι εχουν παρενεργειες αλλα ειναι εφικτες.
    ο γιατρος τι σου διεγνωσε αν επιτρεπετε?

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    129
    ιδψ εχω πολλα χρονια δεν ειναι καινουριο.....αλλα πρωτη φορα πηρα φαρμακο....με χαλασε γενικα ομως... και λογω του οτι ξεκινησα παραλληλα κ γνωσιακη πιστευω [ωσ δεν επρεπε να μπω στ διαδικασια του ακομα... ειναι κατι που και καθαρο κεφαλι και οχι ζαλαδεσ μπορει ν αντιμετωπιστει τουλαχιστον εγω ετσι νιωθω.... εσυ τι εχεισ?

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    129
    λεγοντασ ζαλαδες εννοω τις παρενεργειες του χαπιου

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    129
    α! και τι ενοχλήσεις σου κάνει το εφεξορ?

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2012
    Location
    Αθηνα
    Posts
    798
    Αν η ερωτηση σου για το effexor αναφέρεται στις παρενεργειες και παλι σε περιπτωση που το διακοψεις, προσωπικα, ζαλαδες, ιλιγγους και τα τοιαυτα..

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    129
    γεια σου τομχετ!! οχι , δες το πρωτο μνμ μου, ελεγα για το ζολοφτ εγω....ο αλλος φιλος ο βασιλης ειπε για το εφεξορ.... εσυ τι ειχες??και ειχε αποτελεσμα? η υπηρξαν πολλες παρενεργεις κατα τη χρηση του και οουσιστικα δεν εκανε τιποτα στο προβλημα σου?εκανες και ψυχοθεραπεια?

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    82
    καλησπερα lady εγω εχω κρισεις αγχους με ελαφρια καταθλιψη και στην αρχη πολυ νοσοφοβια οτι κατι παθολογικο εχω.το αγχος δημιουργει πολλλα.
    απο παρενεργειες μια μικρη υπερενταση ναυτια και ξηροστομια.καμια φορα μου φερνει και τασεις αυτοκτονιασ αλλα ολα στο προγραμμα ειναι.
    για μενα πρεπει να ακουσεις το γιατρο σου για να απαλλαχτεις ακομα πιο γρηγορα και σιγουρα.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    82
    και να ξερεις ολα τα φαρμακα εχουν παρενεργιες και θελουν χρονο
    στη ψυχολογο ειχα παει 3 φορες αλλα την πρωτη φορα με καθησυχασε οτι δεν εχω τιποτα.
    επειδη εγω βγαζω διαφορα ψυχοσωματικα.
    μετα κολισε η βελονα οτι κατι εχω σοβαρο

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2012
    Location
    Αθηνα
    Posts
    798
    A οκ πάσο lady in red, κάπου σας έχασα με τα απανωτά ερωτήματα...
    Όσο για το τι έχω και αν με έχει βοηθήσει...δεν ξέρω.
    Ξέρω πάντως οτι έχω δρομολογίσει την διακοπή του σιγά σιγά ενώ, ναι, έκανα/κανω ψυχοθεραπεία υποτίθεται.
    Δικοί μου λόγοι όμως, δεν λέω οτι δεν έχει αποτέλεσμα η αγωγή ούτε πως θα έπρεπε να τα σταματήσουν όλοι.

    Οι 3 βδομάδες πάντως Βασίλη νομίζω πως θεωρούνται μικρό διάστημα και ανάλογα με τον οργανισμό σου να μην το έχεις συνηθίσει ακόμα.
    Προσωπικά το effexor τον πρώτο καιρό, μου δημιουργούσε αρκετές παρενέργειες αλλά πλέον τίποτα απολύτως. Αν κάνεις πειραματισμούς στην δοσολογία του όμως ή δεν το παίρνεις σταθερά σίγουρα θα έχεις συνέχεια διάφορες ενοχλήσεις. Ακολούθα τις οδηγίες του γιατρού και θεωρώ πως ο οργανισμός σου θα το συνηθίσει.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    82
    φιλε tomhet σ ευχαριστω.εσυ τι παρενεργειες ειχες με το φαρμακο και ποσο διαστημα περασε για να το συνιθισεις?
    μολις σημερα μπηκα στα 150mg

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. ΘΕΛΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ!
    By garyfalia in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 15
    Last Post: 23-02-2012, 14:24
  2. Θέλω να ρωτήσω κάτι...
    By Κύκνος in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 536
    Last Post: 15-01-2012, 01:18
  3. αλλαγη φαρμακου
    By prasiniklosti in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 07-09-2009, 17:13
  4. να ρωτησω κάτι...
    By mstrouf in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 59
    Last Post: 12-08-2008, 19:49

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •