Ο άντρας μου είναι ψεύτης...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 10 of 10
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    4

    Ο άντρας μου είναι ψεύτης...

    Καλησπέρα κι από 'μένα.
    Θα σας πω την ιστορία μου με λίγα λόγια. Ο άντρας μου είχε μια εξωσυζυγική σχέση με μια υπάλληλο, η οποία δεν προχώρησε πολύ, γιατί τον έκανα τσακωτό, την απέλυσε και γύρισε στο χωριό της. Εκείνος είναι 32 ετών και εκείνη 20... Ξέρω όμως ότι συνεχίζουν επικοινωνία τηλεφωνική σχεδόν καθημερινά, εδώ και 3 μήνες. Πριν λίγες ημέρες μου είπε ότι ξέκοψαν και σήμερα πάλι μίλησαν... Φυσικά εκείνος δεν το παραδέχτηκε... Πώς να το αντιμετωπίσω; Μερικές φορές θέλω τόσο πολύ να τον χωρίσω, όμως τον αγαπάω και έχουμε και ένα παιδί. Το περίεργο είναι ότι κι εκείνος δεν θέλει ούτε να ακούσει για χωρισμό... Τι να κάνω; Είμαι σε αδιέξοδο, σε μια σχέση με έναν άνθρωπο που αδυνατώ να εμπιστευτώ πάλι...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Θα σου προτεινα να μη χρησιμοποιησεις ξανα αστυνομικα μετρα προκειμενου να διακοψει ο συζυγος. Ειναι χιλιοπαιγμενο το εργο και εχω αποκρυσταλλωσει τις αποψεις μου σ αυτο που σου λεω.

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    4
    Εννοείτε να μην του πω τίποτα ξανά και να αδιαφορήσω; Η αλήθεια είναι πως δεν αντέχω άλλο να ψάχνω... Είναι πολύ κουραστικό και ανώφελο... Πιστεύετε οτι αν δεν ξανασχοληθώ θα διορθωθούν τα πράγματα;

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Το βεβαιο ειναι οτι αν ασχοληθεις θα γινουν χειροτερα. Ειναι κοινος τοπος οτι οι απαγορευσεις και ο ελεγχος στις σχεσεις δεν αμβλυνουν τα αδιεξοδα αλλα τα πολλαπλασιαζουν.
    Να σου θεσω ομως και δυο μικρα ερωτηματα, για ποιο λογο πιστευεις οτι ο συζυγος ξεστρατιζει και για ποιο λογο ο χωρισμος σου φαινεται δυσαρεστος?

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    4
    Ο σύζυγος πάσχει από αγχώδη διαταραχή και ισχυρίζεται ότι ήταν μια διέξοδος για εκείνον η μικρή και τίποτα άλλο. Εγώ θεωρώ ότι ξεστρατίζει επειδή τον εξιτάρει. Δεν έχουμε προβλήματα μεταξύ μας και η σεξουαλική μας ζωή είναι πάρα πολύ καλή.
    Ο χωρισμός μου φαίνεται δυσάρεστος για πολλούς λόγους. Ο πρώτος είναι ότι ακόμα τον αγαπάω. Επίσης έχουμε το παιδάκι μας. Και είναι σημαντικό για 'μένα και το ότι δεν θα ήθελα να στενοχωρηθεί η οικογένειά μου. Ο πατέρας μου έπαθε πρόσφατα εγκεφαλικό και πιστεύω ότι ένας δικός μου χωρισμός θα τον σκότωνε κυριολεκτικά, επειδή αγαπάει πάρα πολύ τον άντρα μου.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    518
    Για να καταλάβω..... ο άντρας σου τα έφτιαξε με μια υπάλληλο του, πίσω από την πλάτη σου, σε απάτησε, τον ανακαλυψες αλλά διατηρεί ακόμα επικοινωνία μαζί της γιατί, σου λέει, έχει άγχος και θέλει να ξεσκάσει και εσύ λες ότι δεν τον χωρίζεις επειδή 1) αγαπάς τον άνθρωπο που σε απάτησε 2) υπάρχει ένα παιδί 3) δεν θέλεις να στενοχωρηθεί η οικογένεια σου.
    Και αναρωτιέμαι....
    1) πώς είναι δυνατό να αγαπάς τον άνθρωπο που σε κοροϊδεύει κατάμουτρα και σε απατά?
    2) λες ότι δεν έχετε προβλήματα μεταξύ σας... όλα αυτά τί είναι? το παιδί σας δεν τα καταλαβαίνει όλα αυτά?
    3) η οικογένεια σου δεν θα στενοχωριόταν περισσότερο αν ήξεραν ότι είσαι με τον άντρα σου από ανάγκη?

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Μαλιστα. Καταρχην σε συγχαιρω για την ειλικρινεια σου διοτι σ αυτες τις περιπτωσεις οι γυναικες λενε αλλα πραγματα απο αυτα που ισχυουν. Αλλο ενα ερωτημα, την αγωδη διαταραχη ποσο καιρο την εχει και για ποιο λογο?

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    έλα ντε
    Posts
    13
    να τον χωρίσεις φυσικά.
    ντάξει θα ναι δύσκολο άμα τον αγαπάς, αλλά το ότι έχετε παιδί δε μου λέει κάτι.
    βασικά ποτέ δεν το κατάλαβα αυτό, να μη χωρίζει το ζευγάρι επειδή έχει παιδιά.
    ούτως ή άλλως τα παιδιά καταλαβαίνουν τα πάντα.
    στο θέμα μας τώρα, μπορείς να είσαι με έναν άνθρωπο που σε έχει προδώσει με τέτοιο τρόπο?
    αντέχεις να σε αγγίζει αφού έχει κάνει ότι έχει κάνει με την άλλη?
    εγώ δεν θα το άντεχα πάντως, στείλτον να πάει στο διάολο!

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    4
    Ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια. Πρώτα απ' όλα όταν είπα ότι δεν έχουμε πρόβλημα στη μεταξύ μας σχέση, εννοώ ότι δεν είχαμε ποτέ τσακωμούς, καταπίεση ή σεξουαλικό πρόβλημα. Εννοείται ότι μετά απ' όλα αυτά υπάρχει πρόβλημα στη σχέση μας. Αγχώδη διαταραχή ο άντρας μου έχει εδώ και ενάμιση χρόνο, κάνει θεραπεία εδώ και 8 μήνες με χάπια και ψυχολόγο. Τα αίτια της πάθησής του εντοπίζονται στο άγχος που του προκάλεσε ο ερχομός του παιδιού και οι υποχρεώσεις του έγγαμου βίου. Να σημειώσω ότι παντρευτήκαμε χωρίς να τον πιέσω καθόλου, εκείνος το επέλεξε.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Τι συμπτωματα, τι εκδηλωσεις ας πουμε εχει αυτη η διαταραχη?

Similar Threads

  1. ο αντρας μου δεν με θελει πια.
    By kokkinos kyknos in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 90
    Last Post: 31-07-2012, 01:30
  2. Αντρας ανώριμος ή ψυχρός?
    By liodaraki_23 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 15
    Last Post: 19-10-2011, 18:06
  3. Αντρας Vs γυναικας vol.1213234
    By kwstas1981 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 24
    Last Post: 13-09-2011, 00:32
  4. Εγώ, η κολλητή μου και ο άντρας της...
    By x-ray in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 12
    Last Post: 21-01-2010, 16:36

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •