Η ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΠΑΣΧΕΙ ΑΠΟ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ ....ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΒΟΗΘΕΙΑ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 30
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    20

    Η ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΠΑΣΧΕΙ ΑΠΟ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ ....ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΒΟΗΘΕΙΑ

    ΓΙΑ ΣΑΣ ΕΙΜΑΙ 20 ΕΤΩΝ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΜΕ ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΕΔΩ ΚΑΙ 2 ΧΡΟΝΙΑ Η ΟΠΟΙΑ ΠΑΣΧΕΙ ΑΠΟ ΚΑΤΑΘΛΗΨΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΠΕΡΙΠΟΥ ΤΗΣ ΣΧΕΣΗΣ ΜΑΣ...ΕΓΩ ΣΠΟΥΔΑΖΩ ΑΘΗΝΑ ΚΑΙΙ ΑΥΤΗ ΚΟΜΟΤΗΝΗ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕΤΑΚΙΝΗΣΕΩΝ ΚΑΙ ΒΡΙΣΚΟΜΑΣΤΕ ΠΟΛΥ ΣΥΧΝΑ...ΕΙΔΗΚΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΕΞΑΜΗΝΟ ΕΙΜΟΥΝ ΣΧΕΔΟΝ ΣΗΝΕΧΕΙΑ ΣΤΗΝ ΚΟΜΟΤΗΝΗ ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΑΩ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΣΤΙΡΙΖΩ...ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΟΜΩΣ ΑΡΧΗΣΕ ΝΑ ΠΕΡΝΑΕΙ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΗ ΦΑΣΗ ΜΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΑ ΝΕΥΡΑ ΚΑΙ ΕΝΤΑΣΗ...ΜΟΥ ΖΗΤΗΣΕ ΝΑ ΧΩΡΗΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΟ ΔΕΚΤΙΚΑ ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ ΜΕ ΠΗΡΕ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΤΣΑΚΩΘΟΥΜΕ ΑΛΛΑ ΕΒΑΛΕ ΤΑ ΚΛΑΜΑΤΑ ΞΕΣΠΑΣΕ, ΗΡΕΜΗΣΕ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΗΘΕΛΕ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΝΑ ΤΑ ΞΑΝΑΒΡΟΥΜΕ...ΠΕΡΑΣΑΜΕ 3-4 ΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΚΛΕΙΣΤΙΚΕ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΗΣ...ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙ ΜΟΝΗ ΤΗΣ ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΟΛΑ..ΔΕΝ ΜΗΛΑΓΕ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ...ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ ΗΤΑΝ ΝΑ ΒΛΕΠΕΙ ΤΗΛΕΩΡΑΣΗ...ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΜΗΝ ΞΑΝΑΑΣΧΩΛΗΘΩ ΜΑΖΙ ΤΗΣ...ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ...ΕΧΩ ΑΦΙΕΡΩΣΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΧΡΟΝΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΖΩΗ ΜΟΥ ΩΣΤΕ ΝΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΗΣΩ ΚΑΙ ΑΝ ΗΞΕΡΑ ΟΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΑ ΘΑ ΤΟ ΕΚΑΝΑ...ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΜΠΟΡΩ ΚΑΙ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΝΑ ΚΑΝΩ...ΑΝ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΠΛΥΣΙΑΣΩ... ΚΑΙ ΑΝ ΝΑΙ ΜΕ ΠΟΙΟΝ ΤΡΟΠΟ....ΑΛΛΙΩΣ ΑΝ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΑΦΗΣΩ ΤΕΛΕΙΩΣ ΜΟΝΗ ΤΗΣ ΚΑΙ ΝΑ ΧΩΡΗΣΟΥΜΕ ΟΡΙΣΤΙΚΑ...Η ΚΟΠΕΛΑ ΠΕΡΝΕΙ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΜΕ ΑΝΤΙΚΑΤΑΘΛΗΠΤΙΚΑ ΚΑΙ ΕΠΕΙΣΕΙΣ ΤΟΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΜΗΝΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΕΙ ΠΟΛΛΑ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ...ΤΗΝ ΚΟΠΕΛΑ ΤΗΝ ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΠΟΛΥ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΑΖΙ...ΑΛΛΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΘΕΛΩ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΗΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΘΑ ΠΡΑΞΩ....ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΝΑ ΞΕΔΙΑΛΥΝΩ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΤΗ..

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    δε μιλΑγε σε κανενα? αυτο μου θυμιζει το κοριτσι ενος φιλου μου που ηταν καπως ετσι ξεφνικα γινοταν αγνωριστη και δε την αναγνωριζα εχει καπια σχεση αυτο που λεω?

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    20
    ναι παρα πολυ...οταν ειναι ήρεμη ειναι παρα πολυ καλη...αλλα οταν έχει ενταση ειναι αγνώριστη...την μια μου λεει με την πιο γαληνια φωνη οτι με θελει και οτι με αγαπάει...αλλά μετά στραβώνει δεν θελει κανέναν...ακόμα και στην μάνα τησ μηλάει με απίστευτο τροπο....εχει 2-3 βδομάδεσ που εχει μια πολύ μεγαλη ενταση την οποια δεν μου φαινετε οτι έχει εκτονοσει ακομα...τα πραγματα ειναι οποσ περιπου τα περιγράφεισ και τα λεσ...εγώ τι να κανω?

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    εγω οταν ελεγα στον τοτε φιλο μου μπωρεις να μου εξηγισεις με πιο τροπο συνενοηστε οταν δε σου μιλαει καθολου μου ελεγε με φιλια... εγω δεν εχω βρει καπια εξηγιση για αυτο το φαινομενο ακομα και σημερα μεχρι και αυτος ο φιλος μου μια μερα αλλαξε ξαφνικα χαρακτηρα και μου εδιξε ενα προσωπο που δεν ειχα ξαναδει πολυ δυσκολη περιπτωση βασικα και ο ενας και ο αλλος δυσκολευομαι να καταλαβω πως ακριβως γινετε καπιος να ειναι τη μια μερα ηρεμος και την αλλη θηριο η εξηγιση που μου ειχε πει ο τοτε φιλος μου ηταν οτι οι γωνεις της ειχαν μεγαλη διαφωρα σε θεματα χαρακτηρα η μανα της ηταν ηρεμη και ο πατερας της αγριος και ετσι αυτη εγινε ποτε ετσι και ποτε αλλιως

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    20
    ΚΑΙ ΓΙΑ ΜΑΣ ΟΤΑΝ ΒΡΙΣΚΟΜΑΣΤΕ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗΤΕΡΑ ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΟΣΟ ΚΑΙ ΑΝ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ...ΔΕΝ ΜΗΛΑΕΙ ΜΕ ΤΙΣ ΦΙΛΕΣ ΤΙΣ...ΔΕΝ ΒΓΑΙΝΕΙ ΕΞΩ...ΑΠΛΟΣ ΚΑΘΕΤΕ....ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΔΛΔ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    20
    δεν μπορω να καταλαβω τι θελει πραγματικα... αυτο με βασανιζει...αν θελει να ειμαστε μαζι αλλα απλοσ περναει μια δυσκολη φαση τοτε ολα οκ...μπορω να τισ δοσω οσο χρόνο θελει...αλλα αν δεν θελει....παλι μετα θελω να την βοηθησω αλλα δεν ξερω τι πρεπει να κανω...εσεισ τι πιστευετε?

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    otan καπιος τη μια μερα μιλαει την αλλη δε μιλιεται και γενικα εχει μεταπτωσεις στη διαθεση του που μονο ο ιδιος ξερει πως γινονται το να βρεις πως να τον βοηθησεις ειναι τοσο δυσνοητο οσο δυσνοητο ειναι και για πιο λογο συμπεριφερετε ετσι

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    αν θεσ να βοηθησεισ μεινε διπλα τησ σαν φιλοσ κ κοψε τα πολλα πολλα μεχρι να βρει την ακρη τησ διακριτικα θα εισαι διπλα τησ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  9. #9
    Φίλε adsioros, η ασταθής αυτή συμπεριφορά της, μετά από κάποιο διάστημα (εβδομάδες ή λίγους μήνες) θα πάψει κατά πάσα πιθανότητα να εμφανίζεται.
    Αυτή τη στιγμή είναι στην φάση της θεραπείας και είτε λόγω των παρενεργειών των φαρμάκων είτε λόγω της κατάθλιψης θα εμφανίζει κάποια τέτοια συμπτώματα.
    Μπορείς να έρθεις σε επαφή με τον γιατρό της και να ενημερωθείς ώστε να είσαι σε θέση να αντιμετωπίσεις καλύτερα την κατάστασή της. Η γνώση και η ενημέρωση μας κάνουν πιο δυνατούς και μπορούμε να αντιμετωπίσουμε πιο ψύχραιμα και πιο αποτελεσματικά την κατάσταση.
    Θα πρέπει να σταθείς δίπλα της, όσο μπορείς κι εσύ βέβαια, παρά την μετάπτωση που δείχνει στα συναισθήματά της.

    Κάνε προσπάθειες να την βγάζεις από το σπίτι, όταν είσαι κοντά της και όσο μπορεί να εκτονώνεται βγάζοντας τα αρνητικά συναισθήματά της από μέσα της. Το τελευταίο μπορεί να γίνει σιγά σιγά με το να την βάζεις σε κάποιες συνήθειες, όπως π.χ. να βλέπει κωμικές ταινίες, να της διαβάζεις ανέκδοτα, να ασχολείται σιγά σιγά και πάλι με δραστηριότητες που την ευχαριστούσανε πριν αλλά και με νέες. Μορείς να την πας βόλτα στην φύση ή στην παραλία αν έχεις αυτοκίνητο ή να χρησιμοποιήσεις κάποιο δημόσιο μέσο μεταφοράς (ΚΤΕΛ, τρένο).

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    εμενα παντως αυτη η κατασταση με μπερδευει και με αποσυντονιζει.. μου προκαλει μεγαλη ανασφαλεια να συμβιοσω με καπιον που ειναι τοσο ασταστος γιατι δε θα ηξερα με πιο τροπο θα του μιλαω καθε φορα

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    20
    ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΣΑΣ...ΕΧΩ ΠΕΡΑΣΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΜΑΖΙ ΤΗΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΠΛΕΟΝ ΠΟΛΥ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟ...ΑΛΛΑ ΣΥΜΠΕΡΙΦΕΡΕΤΑΙ ΣΑΝ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ ΝΑ ΜΕ ΞΕΧΑΣΕΙ ΤΕΛΕΙΩΣ...ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΤΟΜΗ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΜΟΥ...ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΝΑ ΤΗΣ ΣΤΑΘΩ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΣΑΝ ΦΙΛΟΣ ΑΝ ΑΥΤΟ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ...ΑΛΛΑ ΑΝΑΡΩΤΙΕΜΕ...ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΕΥΚΟΛΟ ΝΑ ΕΧΕΙ ΔΙΑΓΡΑΨΕΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΟΛΑ ΤΗΣ ΤΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΓΙΑ ΜΕΝΑ...ΟΛΑ ΑΥΤΑ Π ΠΕΡΑΣΑΜΕ ΜΑΖΙ...ΔΕΝ ΜΗΛΑΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΚΑΛΕΣ ΜΟΝΟ ΣΤΙΓΜΕΣ ΑΛΛΑ ΩΣ ΕΠΙ ΤΟ ΠΛΕΙΣΤΟΝ ΓΙΑ ΤΙΣ ΚΑΚΕΣ...ΤΙΣ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΕΣ ΠΟΥ Ι ΙΔΙΑ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΠΕΙ ΟΤΙ ΤΙΣ ΣΤΑΘΗΚΑ ΚΑΛΗΤΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΑΝΑ ΤΗΣ...ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ Η ΜΗΤΕΡΑ ΤΗΣ ΜΟΥ ΤΟ ΕΧΕΙ ΠΕΙ ΑΥΤΟ...ΚΑΙ ΜΕ ΕΥΧΑΡΗΣΤΙΣΕ Η ΓΥΝΑΙΚΑ...ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΕΣΑ ΣΕ 5 ΜΕΡΕΣ ΝΑ ΕΧΕΙ ΔΙΑΓΡΑΨΕΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ...

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    ara για να τη θες συμαινει οτι σου μοιαζει.... http://www.youtube.com/watch?v=q5pJyeiTKh8

  13. #13
    Adsioros η κοπέλα όπως εμμέσως σου έδωσα να καταλάβεις στην προηγούμενή μου απάντηση, αυτή την στιγμή δεν είναι ο εαυτός της. Αν κατάλαβα καλά απ΄όσα περιέγραψες, παρόλο που δεν το αναφέρεις, πρέπει να ξεκίνησε πρόσφατα την θεραπεία της. Να σου τονίσω και πάλι ότι πρέπει να ενημερωθείς για την θεραπεία της(φάρμακο, δόσεις). Επειδή είσαι μικρός και μάλλον μη ενημερωμένος όπως δείχνεις, σε τέτοια θέματα, πράγμα λογικό και αναμενόμενο, μπορείς διαβάζοντας τα παρακάτω να πάρεις μια εικόνα των φαρμάκων, των παρενεργειών τους και των αποτελεσμάτων που επιφέρουν. Αν είσαι υπομονετικός και κοντά της όσο μπορείς πιστεύω ότι σύντομα θα δεις θετικά αποτελέσματα.

    Επίσης προσπάθησε να διερευνήσεις αν μπορείς ποιά είναι τα αίτα που την οδήγησαν σε αυτή την αλλαγή της ψυχολογίας της. Αυτό με την μητέρα της που είπες δεν μου ακούγεται τόσο καλά... Συνήθως το οικογενειακό περιβάλλον και τα πάσης φύσης προβλήματα που αυτό έχει (οικονομικά, διαταραγμένες σχέσεις γονέων εξ' αιτίας του ενός ή και των 2) είναι ικανό να πυροδοτήσει σε σημαντικό βαθμό αλλαγές στην ψυχολογία των μελών του (παιδιών). Επίσης κάποια στρεσογόνα γεγονότα του παρελθόντος, τα οποία δεν αντιμετωπίστηκαν σωστά, μπορούν να συμβάλλουν στο να εκδηλωθούν καταθλιπτικά συμπτώματα.
    Αν το οικογενειακό περιβάλλον είναι επιβαρυμένο τότε μπορεί αυτό να σταθεί εμπόδιο στην αποκατάσταση της υγείας του ασθενούς. Οι γονείς ή/και τ' αδέρφια πρέπει να αλλάξουν την τυχόν κακή συμπεριφορά του παρελθόντος απέναντι στον πάσχοντα ώστε να βοηθήσουν στην αποθεραπεία του. Υπάρχουν περιπτώσεις ανθρώπων που είχαν σοβαρά ψυχικά προβλήματα, σκόμη και με αλλοίωση της προσωπικότητας, οι οποίοι με την βοήθεια ψυχοθεραπείας, φαρμάκων και το πιο σημαντικό την αλλαγή συμπεριφοράς του οικογενειακού περιβάλλοντος (στοργή, στήριξη, φροντίδα κλπ) ανακάμψανε πλήρως!!!

    Ανοίγουμε το διάλογο για την κατάθλιψη >>>>αρχείο pdf

    Μύθοι και Αλήθειες για την κατάθλιψη και τα αντικαταθλιπτικά

    Αντικαταθλιπτικά >>>>αρχείο pdf

    Μύθοι και αλήθειες για τα ψυχοφάρμακα >>> pdf

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    Quote Originally Posted by adsioros View Post
    ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΣΑΣ...ΕΧΩ ΠΕΡΑΣΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΜΑΖΙ ΤΗΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΠΛΕΟΝ ΠΟΛΥ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟ...ΑΛΛΑ ΣΥΜΠΕΡΙΦΕΡΕΤΑΙ ΣΑΝ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ ΝΑ ΜΕ ΞΕΧΑΣΕΙ ΤΕΛΕΙΩΣ...ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΤΟΜΗ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΜΟΥ...ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΝΑ ΤΗΣ ΣΤΑΘΩ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΣΑΝ ΦΙΛΟΣ ΑΝ ΑΥΤΟ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ...ΑΛΛΑ ΑΝΑΡΩΤΙΕΜΕ...ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΕΥΚΟΛΟ ΝΑ ΕΧΕΙ ΔΙΑΓΡΑΨΕΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΟΛΑ ΤΗΣ ΤΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΓΙΑ ΜΕΝΑ...ΟΛΑ ΑΥΤΑ Π ΠΕΡΑΣΑΜΕ ΜΑΖΙ...ΔΕΝ ΜΗΛΑΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΚΑΛΕΣ ΜΟΝΟ ΣΤΙΓΜΕΣ ΑΛΛΑ ΩΣ ΕΠΙ ΤΟ ΠΛΕΙΣΤΟΝ ΓΙΑ ΤΙΣ ΚΑΚΕΣ...ΤΙΣ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΕΣ ΠΟΥ Ι ΙΔΙΑ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΠΕΙ ΟΤΙ ΤΙΣ ΣΤΑΘΗΚΑ ΚΑΛΗΤΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΑΝΑ ΤΗΣ...ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ Η ΜΗΤΕΡΑ ΤΗΣ ΜΟΥ ΤΟ ΕΧΕΙ ΠΕΙ ΑΥΤΟ...ΚΑΙ ΜΕ ΕΥΧΑΡΗΣΤΙΣΕ Η ΓΥΝΑΙΚΑ...ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΕΣΑ ΣΕ 5 ΜΕΡΕΣ ΝΑ ΕΧΕΙ ΔΙΑΓΡΑΨΕΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ...
    κατι εγινε
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  15. #15
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    20
    πραγματικα δεν εγινε τιποτα...απλως η κοπελα στην αρχη κατηγορουσε εμενα οτι εγο τισ προκαλεσα αυτη την κατασταστη...στη συνεχεια κατηγορουσε τουσ γονεισ τισ...αρχισε να λεει οτι δεν αισθανετε ελευθερη οτι ολα την πιεζουν και εγώ τισ έδωσα καποιο χρονο να ηρεμησει με το να μεινο λιγο πιο μακριά τησ...μετα απο μερικεσ μερεσ ξέσπασε στο τηλεφωνο σε λυγμουσ και ήθελε να τα ξαναβρουμε...ηταν πολη λογικη πολυ ηρεμη...μετά από 4-5 μέρεσ άρχισαν πάλη τα ίδια...νευρικότητα...ένταση.. .φόναζε στουσ γονείσ τισ...ήθελε να φυγει απο το χωριο και τισ διακοπές τισ και να παει στην κομοτινη που σπουδαζει για να ειναι μόνη τησ...απομακρύνετε από όλους...μου ζητησε την υσηχια τησ και το σεβομαι αλλά με πήρε η μητέρα τησ κοπέλας τηλέφωνο και μου ειπε οτι ειναι σε πολύ περιεργη φαση και οτι δεν ξέρει τι τισ φταίει...και μου είπε αν μπορώ να κάνω υπομονή...Μπορώ να κάνω υπομονή αλλα μήπως η κοπέλα οντοσ χρειάζετε να απομακρυνθω εγώ...η αν αυτο που λεει είναι ακόμα μια αντίδραση που θα περάσει...

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 13
    Last Post: 18-05-2012, 21:52
  2. Replies: 16
    Last Post: 22-12-2009, 23:38
  3. Replies: 5
    Last Post: 20-12-2009, 03:57
  4. Πάσχει από κατάθλιψη.....
    By Φούλα in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 15
    Last Post: 09-11-2009, 11:00

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •