Προβληματα με την σχεση
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    101

    Προβληματα με την σχεση

    Καλησπερα αγαπητο φορουμ!Ειμαι καινουρια και θα ηθελα να μοιραστω το θεμα μου μαζι σας.Εχω μια σχεση εδω κ 6μιση μηνες με ενα παιδι 10 χρονια μεγαλυτερο μου.(εγω ειμαι 20 κ κεινος 30)Σπουδαζω σε μια επαρχιακη πολη κ κεινος μενει σε ενα χωριο πολυ κοντα στην πολη κ ετσι γνωριστηκαμε.Ολα καλα μεχρι που αρχισα να αναρωτιεμαι γιατι δεν μενει ποτε ενα βραδυ σπιτι μου.Επειτα απο συζητησεις,στην αρχη μου ανεφερε μονο την δουλεια τ σαν προβλημα,μου ειπε οτι η μητερα του αν μαθαινε πως κοιμομαστε μαζι θα θεωρουσε οτι παμε για γαμο!:confused::confused: Οκ λεω αν κ μου φανηκε πολυ ασχημο.Να σημειωσω οτι δεν μενει με τους γονεις,μενει σε διπλανο σπιτι.Επιπλεον στο σπιτι του μονη μου δεν μπορουσα να πηγαινω γιατι αν με εβλεπε το χωριο θα με βαφτιζε ως ''αρραβωνιαστικια''.Επειδη ειμαι απο πολη,αυτα ολα μου ακουστηκαν πολυ ξενα παρόλα αυτα τα δεχτηκα.Εχουμε κανει πολλες συζητησεις κ μου εχει πει οτι με βλεπει σοβαρα γιαυτο και θελει να προχωραμε σιγα.Θελω πολυ να εχω περισσοτερες σχεσεις με τους γονεις του ,τους οποιους τους γνωρισα σε ενα γαμο πριν δυο μηνες (και αποτι μου ειπε ο συντροφος μου ο πατερας του με λατρεψε).Τεπος να σας πω οτι την αδερφη του την γνωρισα οταν πηγαμε στο μερος που μενει κ μειναμε σπιτι της.Ηταν πολυ φιλοξενη απεναντι μου κ ευγενικη.Πως να το χειριστω λοιπον?Εχω κανει υπομονη αλλα θελω κ γω να ζησω την σχεση μου χωρις πρεπει.Ενα μηνα κατεβηκα στους δικους μου κ τσακωνομαστε συνεχεια,εγω γκρινιαζω,επειδη σκεφτομαι ολα αυτα κ τρελαινομαι.Ειπαμε οτι θα μιλησουμε απο κοντα για υποχωρησεις κ απο τις δυο πλευρες.Τι να του πω ακριβως για να τον κερδισω κ να διεκδικησω αυτα που θελω?Ευχαριστω εκ των προτερων κ συγγνωμη για το μεγαλο κειμενο.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    617
    Γεια σου Στελλα, εσενα ποιο ειναι ακριβως το προβλημα σου? οτι δεν μενετε στο ιδιο σπιτι?
    Εμενα μου φαινεται αντιφατικο το γεγονος οτι τον συνοδευσες σε γαμο αλλα απο την αλλη δεν θελει να σε θεωρησουν αρραβωνιαστικια στο χωριο του? με του δικους σου γιατι τσακωνεσαι?
    Επισης να σου πω ως παθουσα ( οχι οτι θα ισχυει και στη δικη σου περιπτωση ) αλλα δεν ξερεις τι ακριβως σκεφτονται οι δικοι του για σενα και στο κατω κατω γιατι σε ενδιαφερει τοσο πολυ αυτο?

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Quote Originally Posted by stella1993 View Post
    οτι η μητερα του αν μαθαινε πως κοιμομαστε μαζι θα θεωρουσε οτι παμε για γαμο!:confused::confused:
    μαλον θα του εμειναν στο μυαλο τιποτα ακυρα σαν αυτα που μου ελεγε η κοπελα μου η μανα μου μου ειπε να μη βαλω αντρα στο σπιτι... αν και σε αυτη τη περιπτωση τη μανα της τη στολισα για τα καλα τι @@@@@@@ την ειπα τ@@#@@ κλπ χαχαχαχ..

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    101
    Σε ευχαριστω για την απαντηση σου!Το προβλημα μου ειναι,οτι δεν εχει μεινει ουτε ενα βραδυ σε μενα κ το θεωρω πολυ αδικο να μου λεει οτι 6 μηνες ειναι νωρις!Δηλαδη πρεπει να χρονισουμε?Αποτι εχω καταλαβει στην παρεα του ειναι ολοι 30αρηδες(κ αντρες κ γυναικες) κ με τις σχεσεις τους προχωρησαν αργα κ θεωρει κ ο ιδιος οτι ετσι πρεπει να γινει κ με μας.Ο συγκεκριμενος γαμος ηταν του κολλητου του κ δεν εγινε στο χωριο,θελω να σ επισημανω ομως οτι παντρευεται η αδερφη του σε λιγους μηνες κ μου ειπε οτι θελει να τον συνοδευσω.(ο συγκεκριμενος γαμος θα γινει στο χωριο τους)Του ειπα οτι δεν θελω να παω γιατι δεν εχουμε τιποτα επισημο κ δεν θελω να παρουσιαστω ετσι στο σοι του κ στο χωριο που στην τελικη θα τον κουτσομπολεψουν.Δικιο δεν εχω?Με τον ιδιο τσακωνομαστε οχι με τους δικους μου γιατι λογω αποστασης τα νευρα μου ειναι τσαταλια.Δεν ξερω γιατι νοιαζομαι τοσο για την γνωμη τους,ισως γιατι ξερω οτι τους εχει αδυναμια.Ποια ειναι η γνωμη σου?Η ιστορια σου ειναι παρομοια με την δικη μου?

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    101
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    μαλον θα του εμειναν στο μυαλο τιποτα ακυρα σαν αυτα που μου ελεγε η κοπελα μου η μανα μου μου ειπε να μη βαλω αντρα στο σπιτι... αν και σε αυτη τη περιπτωση τη μανα της τη στολισα για τα καλα τι @@@@@@@ την ειπα τ@@#@@ κλπ χαχαχαχ..
    Χαχαχχαχα . Nα δω τι θα κανω!!
    Last edited by stella1993; 13-08-2013 at 18:02.

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    an λαβει κανεις υποψη οτι μενω στη πολη και εκει ειναι σχετικα χωριο ισως εχει καπια σχεση.. και μενα μου αρεσει να κοιμαμαι με τη κοπελα μου αλλα δε μου φαινετε σοβαρο προβλημα αυτο.. για την ωρα... αργοτερα θα βελτιωθει μαλλον..μηπως πινει καφεδες πολους και σε επειρεαζουν στα νευρα? καλυτερα να μην επιμενεις πολυ για την ωρα γιατι μπωρει να επαναπαυθει σε αυτο και να τα περιμενει μετα ολα απο σενα και δε σε συμφαιρει..

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    101
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    an λαβει κανεις υποψη οτι μενω στη πολη και εκει ειναι σχετικα χωριο ισως εχει καπια σχεση.. και μενα μου αρεσει να κοιμαμαι με τη κοπελα μου αλλα δε μου φαινετε σοβαρο προβλημα αυτο.. για την ωρα... αργοτερα θα βελτιωθει μαλλον..μηπως πινει καφεδες πολους και σε επειρεαζουν στα νευρα? καλυτερα να μην επιμενεις πολυ για την ωρα γιατι μπωρει να επαναπαυθει σε αυτο και να τα περιμενει μετα ολα απο σενα και δε σε συμφαιρει..
    Δεν ειπε κανεις οτι ειναι τραγικο προβλημα αλλα οι λογοι δεν ειναι κ τοσο σοβαροι για τις μερες μας.Τα νευρα μου ειναι μια χαρα.:D

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    ιδικα τελευταια πηγαμε μια εκδρομη και ενω στην αρχη πηγενε οκ οταν γυρισαμε στο ξενοδοχειο στην αθηνα παραγγειλε δικλινο στον ξενοδοχο και εγω δε καταλαβα οτι ηταν με 2 χωριστα κρεβατια και οταν μπηκα στο δωματιο επαθα σοκ και εγινε της που@@νας της ειπα εγω σε ενα κρεββατι μονος μου δε θα κοιμηθω αποψε και την εκανα απο το ξενοδοχειο και τη παρατησα και εφυγα και της ειπα θα γυρισω το πρωι να σε παρω και με πηρε τηλ αφου εφυγα και μου ειπε ελα πισω και κοιμηθηκαμε και οι 2 στο μονο κρεβατι ηταν λιγο στενο αλλα δε με χαλασε καθολου....

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    617
    Quote Originally Posted by stella1993 View Post
    Σε ευχαριστω για την απαντηση σου!Το προβλημα μου ειναι,οτι δεν εχει μεινει ουτε ενα βραδυ σε μενα κ το θεωρω πολυ αδικο να μου λεει οτι 6 μηνες ειναι νωρις!Δηλαδη πρεπει να χρονισουμε?Αποτι εχω καταλαβει στην παρεα του ειναι ολοι 30αρηδες(κ αντρες κ γυναικες) κ με τις σχεσεις τους προχωρησαν αργα κ θεωρει κ ο ιδιος οτι ετσι πρεπει να γινει κ με μας.Ο συγκεκριμενος γαμος ηταν του κολλητου του κ δεν εγινε στο χωριο,θελω να σ επισημανω ομως οτι παντρευεται η αδερφη του σε λιγους μηνες κ μου ειπε οτι θελει να τον συνοδευσω.(ο συγκεκριμενος γαμος θα γινει στο χωριο τους)Του ειπα οτι δεν θελω να παω γιατι δεν εχουμε τιποτα επισημο κ δεν θελω να παρουσιαστω ετσι στο σοι του κ στο χωριο που στην τελικη θα τον κουτσομπολεψουν.Δικιο δεν εχω?Με τον ιδιο τσακωνομαστε οχι με τους δικους μου γιατι λογω αποστασης τα νευρα μου ειναι τσαταλια.Δεν ξερω γιατι νοιαζομαι τοσο για την γνωμη τους,ισως γιατι ξερω οτι τους εχει αδυναμια.Ποια ειναι η γνωμη σου?Η ιστορια σου ειναι παρομοια με την δικη μου?
    θεωρω οτι σκεφτεσαι πολυ ωριμα Στελλα και σωστα.. ειναι πολυ νωρις φυσικα για επισημοποιησεις ελπιζω να αντιλαμβανεσαι πως το λεω! Ευγενικο εκ μερους τους να σε καλεσουν ( φυσικα επειδη εχω γινει και λιγο καχυποπτη μπορει να το σχολιασουν και αρνητικα εκ των υστερων αν πας ο κοσμος ψαχνεται να βρει αφορμες να πιαστει) αλλα εγω δεν ξερω αν θα πηγαινα εν τελει, ισως να περιοριζουν σε ενα ωραιο δωρο...
    Και οσο για αυτο που λες να κοιμαστε μαζι τα βραδια ενω σε καταλαβαινω, ως μεγαλυτερη θα σου πω οτι καλυτερα να μην το δειχνεις και τοσο γιατι υπαρχει η περιπτωση να σε κακοχαρακτηρισουν και να δεχτεις κακοπροαιρετα σχολια.

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    μερικοι ανθρωποι χρειαζονται καπιο χρονο μεχρι να προσαρμοστουν στο οτι εχουν σχεση γιατι δε μπωρουν να λειτουργισουν ολοι τοσο αμεσα σε αυτη...

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Stella εμενα μου εκαναν εντυπωση δυο σημεια .
    1. Λεει οτι σε βλεπει σοβαρα , αλλα δεν θελει να κοιμαται σπιτι και δεν θελει να πηγαινεις στο χωριο για να μην σε βαφτισουν αρραβωνιαστικια. Αλλα αφου σε βλεπει σοβαρα γιατι κολλαει εκει.
    2. Αφου θεωρει πως 6 μηνες ειναι νωρις για να κοιμηθει σπιτι σου , γιατι δεν εχει προβλημα να κοιμηθει μαζι σου σε ξενο σπιτι ( της αδελφης του).

    Νομιζω πως θα πρεπει να σκεφτεις σοβαρα τι θα κανεις. Αν ο φιλος σου επηρρεαζεται τοσο πολυ απο το τι θα πει ο κοσμος απο τωρα , πραγμα που ειναι κλασσικο στην επαρχια , τι θα γινει αν προχωρησει η σχεση και συγκατοικησετε? Tοτε μπορει να γινουν ακομα πιο περιεργα τα πραγματα , για παραδειγμα μπορει να σε περιοριζζει στο ποτε θα βγαινεις , στο τι θα φορας κλπ κλπ.


    Εμενα το μυαλο θα πηγαινε και στο οτι μπορει να υπαρχει αλλη σχεση αλλα τεσπα....

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    εγω εχω την εντυπωση οτι το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι ννα περιμενεις... απλα 6 μηνες δεν ειναι ουτε τεραστιο διαστημα αλλα ουτε λιγο εγω στη θεση σου θα του τριβομουν για να τον παρασηρω να κατσει μαζι μου και οποτε ανταποκρινοταν...

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,605
    Quote Originally Posted by stella1993 View Post
    Σε ευχαριστω για την απαντηση σου!Το προβλημα μου ειναι,οτι δεν εχει μεινει ουτε ενα βραδυ σε μενα κ το θεωρω πολυ αδικο να μου λεει οτι 6 μηνες ειναι νωρις!Δηλαδη πρεπει να χρονισουμε?Αποτι εχω καταλαβει στην παρεα του ειναι ολοι 30αρηδες(κ αντρες κ γυναικες) κ με τις σχεσεις τους προχωρησαν αργα κ θεωρει κ ο ιδιος οτι ετσι πρεπει να γινει κ με μας.Ο συγκεκριμενος γαμος ηταν του κολλητου του κ δεν εγινε στο χωριο,θελω να σ επισημανω ομως οτι παντρευεται η αδερφη του σε λιγους μηνες κ μου ειπε οτι θελει να τον συνοδευσω.(ο συγκεκριμενος γαμος θα γινει στο χωριο τους)Του ειπα οτι δεν θελω να παω γιατι δεν εχουμε τιποτα επισημο κ δεν θελω να παρουσιαστω ετσι στο σοι του κ στο χωριο που στην τελικη θα τον κουτσομπολεψουν.Δικιο δεν εχω?Με τον ιδιο τσακωνομαστε οχι με τους δικους μου γιατι λογω αποστασης τα νευρα μου ειναι τσαταλια.Δεν ξερω γιατι νοιαζομαι τοσο για την γνωμη τους,ισως γιατι ξερω οτι τους εχει αδυναμια.Ποια ειναι η γνωμη σου?Η ιστορια σου ειναι παρομοια με την δικη μου?
    πολλα αντιφατικα μας λες στελλα στην διηγηση σου και κατι δεν παει καλα.

    απο την δικια σου μερια, εφοσον αυτα με τις "αρραβωνιαστικες" που αποκαλουν τις φιλες στα χωρια και τις υποβαθμισμενες λαικες συνοικιες, τα θεωρεις μικροαστικα, και οντως ειναι, ποιο το προβλημα σου να τον συνοδευσεις στον γαμο της αδερφης αφου εισαι καλεσμενη και μαλιστα ξερεις και την αδερφη????
    τι θα πει "να παρουσιαστεις στο σοι"? αφου σε ειδαν και στον αλλο γαμο και μαλιστα σε συμπαθησαν απ οτι μας ειπες! δεν ειναι παρουσιαση δικια σου το να συνοδευσεις το αγορι σου σε εναν γαμο, αλληνης ειναι ο γαμος.... μπορει το αγορι σου να εχει παει και σε αλλους γαμους με παλιοτερες φιλες του και να ειναι κατι συνηθισμενο (που ειναι).
    αν τον κουτσομπολεψουν οπως λες, ασε να το σκεφτει εκεινος! για να στο προτεινει, προφανως δεν τον πειραζει. για ποση αποσταση μιλαμε τελικα? στο αρχικο μηνυμα ειχα καταλαβει οτι ειστε σε γειτονικα χωρια και μπορειτε να βρισκεστε καθημερινα.

    ας παμε και στην δικια του πλευρα, που μου φαινεται πιο προβληματικη....
    δεν κολλανε στελλα μου αυτα που σου λεει...
    ανησυχει μηπως σε περασουν για "αρραβωνιαστικια", ενω σε εχει παει ηδη σε γαμο κοντινου του προσωπου, σε εχουν ηδη γνωρισει οι γονεις και σου προτεινει τωρα να τον συνοδευσεις και στον γαμο της αδερφης του????
    δεν ειχε την ιδια ανησυχια επισης, οταν κοιμηθηκε μαζι σου στην αδερφη του??? κι αν οχι στο δικο του σπιτι, γιατι να μην ερχεται στο δικο σου?αυτο πραγματικα ειναι κατι που δεν κολλαει πουθενα και βεαια ειναι πολυ μεγαλο το διαστημα που ειστε μαζι χωρις να κοιμαστε ο ενας στο σπιτι του αλλου .
    ειναι ακατανοητα αυτα, αλλα σιγουρα εχουν καποια απαντηση...

    αν θελεις την γνωμη μου, ο φιλος σου δεν φοβαται την γνωμη των αλλων, αλλιως δεν θα σε πηγαινε στους γαμους των φιλων του, ουτε στην αδερφη του. θελει ελευθερια κινησεων.
    τον λογο τον γνωριζει ο ιδιος. μηπως παιζει καποια αλλη γνωριμια , η πολλες αλλες γνωριμιες η κατι παλιο που δεν εχει τελειωσει ? κατι δεν παει καλα παντως..
    ας κανω και τον δικηγορο του κεραση (ελα θε μου). το σεξ ειναι συχνο και παθιασμενο? το επιδιωκει η δειχνει να μην βιαζεται και πολυ?

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    101
    Ευχαριστω ολους για τις απαντησεις.Η κατασταση ειναι λιγο περιεργη γιατι κ γω απο την θεση μου δεν μπορω να τον πιεσω.Αλλη γυναικα δεν νομιζω να παιζει.Οποτε δεν δουλευει η ειμαστε μαζι η μιλαμε μεσω σκαιπ.Το σεξ ειναι πολυ καλο,καθημερινο κ συνεχεια πειραματιζομαστε.Μηπως δεν ειναι ετοιμος για μια ουσιαστικη δεσμευση?Ηταν αρκετο καιρο μονος πριν απο μενα.Μηπως με το να κοιμομαστε μαζι θεωρει οτι του παραβιαζω τον ιδιωτικο τ χωρο η κατι τετοιο?Επισης να επισημανω οτι ειμαι η μονη κοπελα του που γνωρισα τους γονεις του.
    Last edited by stella1993; 13-08-2013 at 23:27.

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    egω ξερεις τι σκεγτομαι εκει που καθεστε δε του κολας πανω του κανενα β@@ να τον φτιαξεις οστε να ξεχαστει και να μη θελει να φυγει

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Προβλήματα σε σχέση από απόσταση
    By Takis 36 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 59
    Last Post: 12-06-2014, 23:19
  2. Προβληματα με τη σχεση μου
    By Μ_Σλιακ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 7
    Last Post: 12-11-2012, 15:44
  3. ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΑΝΑΣΦΑΛΕΙΑΣ ΚΑΙ ΘΥΜΟΥ ΣΤΗ ΣΧΕΣΗ
    By liodaraki_23 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 4
    Last Post: 22-09-2012, 02:40
  4. Replies: 10
    Last Post: 30-08-2011, 19:34
  5. Δευτερογενη Ψυχολογικα προβληματα = Λυσεις για μια πιο ουσιαστικη σχεση
    By equilibrium in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 2
    Last Post: 11-07-2011, 19:17

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •