Αντικοινωνικη συμπεριφορα?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5
  1. #1

    Αντικοινωνικη συμπεριφορα?

    Γεια σας! ευχομαι ολοι να ειστε καλα και να περασατε ενα ομορφο καλοκαιρι.Το προβλημα μου ειναι το εξης ειμαι κλειστος ανθρωπος,δεν ανοιγομαι ευκολα,μου ειναι δυσκολο να κανω φιλους/φιλες,ολη μου την ζωη ειχα μονο μια πολυ καλη φιλη η οποια εφυγε στο εξωτερικο.Δεν με ενοχλει που ειμαι κλειστος ανθρωπος εχω ανθρωπους που με αγαπανε και με νοιαζονται (τους γονεις μου,τον ανδρα μου,τα πεθερικα μου κλπ) ομως συνεχεια σκεφτομαι αν ειμαι περιεργος ανθρωπος η αντικοινωνικη.Για παραδειγμα αν βγω για καφε το θεωρω χασιμο χρονου και πεταμενα λεφτα επισης δυσκολα συμπαθω τους ανθρωπους δεν ξερω τι ειναι αυτο...μισανθρωπια?

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    εχω ακριβως το ιδιο προβλημα. δε μου αρεσει να κυκλοφορω χωρις λογο. αυτο με εχει κανει πολυ μοναχικο. και με τη κριση τωρα τα πραγματα εχουν δυσκολεψει γιατι χωρις γνωριμιες δε παμε μπροστα. αν δεν εισαι κοινωνικος σε τουτη τη χωρα εισαι χαμενος.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Εισαι αυτο που εισαι. Ποιος μπορει να πει εαν εισαι λιγοτερο ανθρωπος ή περισσοτερο απο τους αλλους?

    Και εγω δεν ειμαι ιδιαιτερα κοινωνικος και δεν εχω κοινωνικες γνωριμιες. Η κοινωνικη δικτυωση οπως λεει και ο Κενο ειναι σημαντικη σε ολα τα μηκη και πλατη του πλανητη , αλλα ισως στην Ελλαδα να παιζει ακομα μεγαλυτερο ρολο. Δεν μπορω φυσικα να

    γινω κοινωνικος για να ελιχθω επαγγελματικα , δεν ειναι κατι που ταιριαζει στο χαρακτηρα μου , ας πεθανω φτωχος.

    Απο την αλλη προσωπικα δεν μπορω να πω οτι δεν συμπαθω τους ανθρωπους , το αντιθετο θα ελεγα. Επισης πολλες φορες ειναι πολυ βαρετα μονος , ανια - βαριεμαρα.

    Τεσπα , δεν μιλαμε για μενα αλλα για σενα. Δεν ξερω εαν περνας καλα και εισαι ευχαριστημενη , τοτε δεν χρειαζεται να αλλαξεις κατι. Δεν μπορεις ομως και να τα χεις ολα σε αυτη τη ζωη , δεν μπορεις να εισαι ο γνησιος εαυτος σου για παραδειγμα και να θες

    οποτε εχεις αναγκη ενα τριτο προσωπο , αυτο να τρεξει για σενα κλπ.

    Δεν κερδιζεις κατι και λαθευεις οταν βαζεις ετικεττες στον εαυτο σου του στυλ "μισανθρωπος".

    Πολυς κοσμος ειναι ετσι. Απλως δεν τους συναντας:) Γιατι? Γιατι ειναι αυτο που ειναι:) Κλειστοι:)
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    συνηθως αυτοι που ειναι κοινωνικοι εχουν μια απλη καλη εξωτερικη εμφανιση και εχουν μαθει να λενε και ενα μπλα μπλα με σκοπο να κανουν τους αλλους να τους θελουν.. για παραδειγμα ειχα μια γνωστη που ηταν σχετικα ομορφουλα ειχε ωραιο σωμα και μια ζωη την εβλεπα να εχει εκατο χιλιαδες γνωστους που σχεδον σε ολους ελεγε οτι να ναι αρκει να τους τραβαγε τη προσοχη πανω της... το ιδιο και ενας θειος μου τα ειχε παρει ολα τελειος επιφανειακα και τον ενδιεφερε μονο το τι κοιτανε οι αλλοι.. δε μπωρεις να κρατησεις εκατο ατομα λεγοντας αληθειες ο μονος τροπος να τα πας καλα με τους παντες ειναι να τους λες ομορφα ψεματα

  5. #5
    Ευχαριστω πολυ για της απαντησεις με βοηθησαν πολυ! αισθανομαι καλυτερα για τον εαυτο μου με αυτα που διαβασα.

Similar Threads

  1. Περίεργη Συμπεριφορά
    By Aiantas in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 8
    Last Post: 20-01-2012, 21:25
  2. Γνώμη για τη συμπεριφορά του
    By Blue1 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 128
    Last Post: 28-12-2011, 17:25
  3. Παραβατική Συμπεριφορά ???
    By Rain in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 10
    Last Post: 01-02-2010, 12:41
  4. Επιθετική συμπεριφορά
    By unlucky in forum Κακοποίηση
    Replies: 11
    Last Post: 07-01-2010, 21:36
  5. Συμπεριφορα
    By Wintertimes in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 13
    Last Post: 02-12-2006, 20:49

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •