Σ.Ο.Σ:Η μητέρα μου πάσχει από κατάθλιψη..βοηθήστε με
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 23
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    9

    Σ.Ο.Σ:Η μητέρα μου πάσχει από κατάθλιψη..βοηθήστε με

    Καλησπέρα ,παρακαλώ τη βοήθεια όσων γνωρίζουν να με βοηθήσουν.Η μητέρα μου πρέπει να παει επιγόντως σε ψυχολόγο,αλλα δεν μπορώ να βρώ τον τρόπο να την κάνω να πάει καθώς φοβάμαι την αντίδρασή της η οποία δεν γνωρίζω ποιά θα είναι,μπορεί μάλιστα να προκαλέσει κα΄ποιν αυτοτραματισμό ή άλλου είδους τραυματισμο.


    Λοιπον,ας ξεκινήσω η μητερα μου εχει συνταξιοδοτηθεί εδώ και 3 χρόνια,εχει 4 παιδια τα 2 πανε γυμνασιο,το ένα δίνει πανελλαδικες και το άλλο σπουδάζει.Το περσινό καλοκαίρι είχαμε αντιμετωπίσει αρκετά σημαάδια χαμηλης αυτοεκτίμησης λόγου του αξημένου βάρους της και το αποδώσαμε σε αυτό.Η κατασταση όμως από τον περασμένο σεπτεμβρη εχει επιδεινωθεί βαρύτατα,καθώς από οτι έχουμε καταλάβει η ιδια μπαινει σε περίοδο εμμηνοπαυσης χωρις να το παραδεχεται,πασχει απο καταθλιψη και εχει αποκτηση και εξάρτηση από το διαδίκτυο με τις συνεπειες που θα εξηγησω παρακατω.

    Η μητέρα ειναι 48 ειχε στερημενα παιδικα χρονια απο οτι εχουμε καταλαβει σπουδασε οτι ηθελαν οι γονεις της,την ειχανε περιορισμενη και παντρευτηκε με προξενιο.Ολα αυτα τα χρόνια ηταν καλα και τωρα που πηρε συνταξη και τα παιδια μεγαλωνουν και δεν εχει τι να κανει ,θελει να κανει την επανασταση της,τωρα που ο ενας της γονιος δεν ζει,με ολες τις ψυχολογικες συνεπειες που μπορει να φανταστει κανεις για τα μελη της οικογενειας,αγνοωωντας ,παντελως τον όρο.Ας ξεκινησω λοιπον,τον προηγουμενο σεπτεμβριο βαλαμε στο σπιτι ιντερνετ και το σεπτεμβριο αγορασαμα και ένα καινουριο laptop.Γενικα ξερει να χειριζεται υπολογιστη τα βασικά.Της δείξαμε λοιπον καποια σαιτ ώστε να μπαινει ναβρισκει συνταγες,πληροφοριες κτλπ και ένα σαι τ με παιχνιδια,καποιος από εκει όμως της συνσετησε ενα σαι που εχει και παιχνιδια και γνωριμιιες.εκει λοιπον αρχισε να πιανει κουβεντα και μα μιλαει με μια κυρια η οποια ηταν σε παρομοια κατασταση σαν κι αυτη,αυτη δεν είχε δουλεψει ομως,και ως γνωστων αρχισανε να λενε η κμια τον πονο της στην αλλη ,γραπτως,χωρις να γνωριζονται.Τα πραγματα δεν σταματουν εδω ομως.Ποτε δεν μας ελεγε ψεματα και γνωρίζαμε για ολα αυτά.


    Μεχρι τον ιανουαριο επαιζε στον υπολογιστη σε λογικα πλαισια.Τα πραγματα ομως σοβαρεψαν οταν αρχισε να μιλαει με αυτη την κυρια στο κινητο καθως εμενε και σε κοντινη αποσταση και ηθελε να την γνωρισει,αγνοωντας ολα αυτα πο της ειχαμε πει.Την κυρια αυτη δεν την εχουμε γνωρίσει ως τωρα βεβαια,αλλα ουτε και φανηκε να την επηρεαζει.Τα πραγματα ομως σοβαρεψαν οταν εφτιαξε φειςμπουκ.Εκει αρχικα ειχε βαλει το πργματικο της ονομα και επωνυμο,ευτυχως ποτε δεν εχει δημοσιευσει φωτογραφια,οταν την προσθεσε καποιος ο οποιος ταχα μου καποτε ειχχε γνωρισει μια με το ιδιο ονομα ,επωνυμο και επαγγελμα και ενφιαφεροταν να την παντρευτει..ολα αυτα μεχρις εδω να σημειωσω οτι τα γνωριζαμε ως μελη της οικογενειας..απο μεσα ομως ιανουαριου τα πραγματα αρχισαν να σοβαρευουν οταν ξεκινησε να καθεται στον υπολογιστη μεχρι αργα το βραδυ,να την παιρνει ο υπνος πανω στο λαπτοπ.Το πρωι ξυπνουσε για τα παιδια για το σχολειο,μετα δεν γνωρισουμε ποση ωρα ασχολουνταν μ με το λαπτοπ,το απογευμα επαιζε παλι μια ωρα χωρις να γνωριζουμε αν επαιζε πραγματικά και το βραδυ ξενυχτουσε.Κατα τη διαρκεια της ημερας παραπονιονταν στα παιδια της οτι αισθανοταν κόπωση και κουρασμενη .παραλληλα την ειχαμε παρακινησει και ειχε ξεκινησει γυμναστηριο ωστε να χασει καποια κιλα και το αποδιδαμε κ εκει.Τα βασανα μας δεν σταματουν εδω οατν αρχισε να ανεβαζει πιεση,καθως εφτασε σε μηδενικο σημειο να μαθουμε οτι πασχει απο θυροειδη οπου και τελικά τον αφαιρεσαμε τωρα το καλοκαιρι.Ομως από τα μάρτιο και μετα που κ που τηλεφωνουνταν με αυτη την κυρια που ειχε γνωρισει και ειχανε συναντηθει κα αλλες δυο φορες.Τα πραγματα όμως από αρχες μαρτιου αρχισαν να σοβαρευουν καθως αρχισε να κλεινει το παρθυρο του φμπ,ειχε κρυψει τα παντα,και δεν μας αφηνε γενικα να μαθαινουμε τπτ...Στο κινητό της στο ονομα αυτης της κυριας που ειχε γνωρισει ειχε αποθηκευμένα δυο νουμερα.Ολον αυτο τον καιρο ειχε αρχισει και παραπονιονταν οτι δεν την υπολογιζει κανενας ουτε τα παιδια της ουτε ο ιδιος της ο συζυγος δεν την σεβεται ,γενικα ολα τα σημαδια χαμηλης αυτοεκτιμησης,και εμενα οιγονεις μ δεν με αφησαν νασπουδασω αυτό που ηθελα κτλπ και παραπονιοταν στα παιδια της...


    Αυτο το καλοκαιρι εδω και ένα μηνα εχουμε ανακαλύψει χωρις να το γνωριζει βεβαια ότι μιλάει στο κινητό καθημερινά και στο φειςμπου με αυτό τον κυριο,ανταλασσουνε ερωτικα μηνυματα,στο κινητο τον εχει αποθηκευμενο με το ιδιο ονομα της κυριας που ειχε γνωρισει το χειμωνα και μας λεει συνεχως ψεματα οτι μιλαει με αυτη την κυρια και μας λεει κ τα νεα της,(ειναι καλη ηθοποιος ,ομολογω).

    Ξεχασα να ανφερω οτι για να την ενεργοποιησουμε την ειχαμε στειλει να παρακολουθησει και καποια μαθηματα αγγλικων για ενα μηνα αυτο το καλοκαιρι που ηταν δωρεαν απο το δημο,περαν του γυμναστηριου που το συνεχιζε κανονικα.Προκειμενου λοιπον να σωσω την οικογενεια μου θα πρπει να βρω εναν τρόπο να την αναγκασω να επισκεφτει ψυχολογο αμεσα.Οταν της το ειχα πει ειχα πολυ βιαιαες,επιθετικες ,αρνητικες αντιδρασεις.Αυτες της μερες ο πατερας της οικογενειας λειπει σε ταξίδι και είναι μια καλη ευκαιρια να παει,αλλα φοβαμαι την αντιδραση της αν της πω οτι της εκλεισα ραντεβου.

    Ξεχασα να πω επισης οτι ειχε κερδισει και κατι εισητηρια απο ενα σουπερμαρκετ για ενα 3ημερο να παει και μας ζητησε να παει ταχα μ με αυτη την κυρια,εννοωντας τον κρυριο βεβαια,διοτι οταν της ειπαμε να παρει να παει με την κουνιαδα της που ειναι σαν αδελφες ,αρχισε και τσινισε...Τελος,ξεχασα να σημειωσω οτι μετα την εγχειρηση απαιτουσε επιμονα να της αγορασουμε σμαρτφοουν ωστε να ειναι ολη την ωρα στο ιντερνετ και να παιζει παιχνιδια παραπονουμενη οτι στις διακοπες θα εχουν τον υπολογιστη τα παιδια με το φλασακι και αυτη δεν θα εχει καθολου ιντερνετ και δεν θα εχει τι να κανει,αφου ο γιατρος δεν της ειχε επιστρεψει να πηγαινει δηθεν τα πρωινα στη θαλασσα,ωστε αυτη να καθεται σπιτι και να μιλαει με τον κυριο,καθως επίσης παρατηρησαμε οτι στις διακοπες ειχε χαλασει ολο ιντερνετ και τα δωρεαν λεπτα της κοσμοτε και εβαλε παλι καρτα σε λιγοτερο απο 10 μερες.Οποιος μπορει να βοηθήσει ας στειλει




    Ως νοημων ανθρωπος δεν θέλω να οδηγηθω στα ακρα,αλλα και λόγω δουλειας εχω κατατγεγραμμενες ολες της συνομιλιες με τον κυριο στο φειςμπουκ καθως της εχω χακαρει το λογαριασμο και δεν γνωριζει οτι μπαινω και καταγραφω ολες τις συνομιλιες,εχω και το κινητό του.Απο τη μια ενας τρόπος ειναι να της αποκαλυψω τωρα που λειπει και ο πατερας οτι γνωριζω,οτι δεν το περιμενα αυτο απο αυτην κτλπ.Ο 2ος τροπος ειναι να την εκβιαασω οτι εχω καταγραψει ολες τις συνομιλιες,οτι θα τα αποκαλυψω στο μπαμπα και θα γινει πανικοςκαι οτι θα φυγω η εγω η αυτη απο το σπιτι (ακραιο) ,ωστε να παει στην ψυχολογο.Το τρίτο που εχω σκεφτει ειναι να στείλω μνμ στον κυριο μεσω φειςμπουκ και να τον παρακαλεσω να σταματησει να επικοινωνει με την μητερα μου,αποκαλυπτοντας του οτι γνωριζω τα παντα και να σταματησει να την ενοχλει καθως πασχει απο καταθλιψη,και αν εχει λιγη αξιοπρπεια να μην διλυσει μια πολυτεκνη οικογενεια,αλλαζοντας της βεβαια αριθμο κινητου τηλεφωνου.Το πιο σημαντικο ολων που θεωρω εγω ομως ειναι να παει μια φορα στην ψυχολογο πριν γυρισει ο πατερας μου ,να καταλαβει πιος ειναι ο σκοπος της,να απεξαρτηθει από το διαδικτυο και να απαλλαγει από αυτον τον κύριο και το πιο σημαντικό να μιλήσω στον πατέρα μου ώστε να της δωσει λιγο περισσοτερη σημασια..Γενικα ως οικογενεια μεχρι τωρα ειμαστε παρα πολυ δεμενη και οσο κι αν επιτιθεται ο ενας στον αλλο ειμαστε πολυ αγαπημενοι,και η συμπεριφορα αυτη της μανας μας μας εχει φερει τα πανω κατω καθως επιτιθεται σε ολους απο τον μικρότερο μεχρι τον μεγαλυτερο και φυσικα στον συζυγο της τις περισσοτερες φορες,κατηγορωντας την συνεχεια..Σας παρακαλω πρπει να κανω κατι οπωσδήποτε αυτό το σαββατοκυριακο ωστε να γινει καλα η μανα μας και να τα βρει καλυτερα παλι και με το συζυγο της.

    Τα παιδια μιας πολυτεκνης οικογενεια,
    Αν μπορειτε βοηθηστε μας και στειλτε μας τη γνωμη σας τι να κανουμε και πως να το χειριστουμε.

    Εμεις αυτό που νομιζοθμε οτι είναι και το σωστο είναι να βρούμε τρόπο να παει στην ψυχολογο,αυτο ειναι και το πιο δυσκολο κομματι για εμας...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    518
    Μήπως η γυναίκα έχει κουραστεί και θέλει να ξεσκάσει?
    αναρωτιέμαι επίσης αν η τόση πίεση να πάει σε ψυχολόγο την βοηθάει ή την αποθαρρύνει...
    Δεν ξέρω, αλλά νομίζω ότι αν ήμουν στη θέση σου θα έκλεινα κανένα σ/κ να πάμε μια εκδρομή, ένα σινεμά, μια βόλτα με τη μαμά μου, έτσι λίγο να ξεκολλήσει το μυαλό της από το ίντερνετ και τα ανικανοποίητα του παρελθόντος.
    Να ρωτήσω, αφού έχεις δει τις συζητήσεις, τί λένε τόσες ατελείωτες ώρες? γιατί για ερωτικά δεν μπορώ να το χωνέψω τόσες ώρες...Θέλω να πω, τί νομίζεις ότι είναι αυτό που την κρατάει στη συζήτηση?

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    kataρχην σου ειπε κανενας οτι θα τη στηλεις σε ψυχολογο υπο την απειλη ροπαλου? σοβαρεψου λιγο ψυχαναλυση με το ζορι δε γινετε για να παει καπιος πρεπει να το θελει να παει δε μπωρεις να του το επιβαλεις εσυ. εγω ξερεις τι σκεφτομαι αντι να ξημεροβραδιαζεσαι ασχολουμενη με το τι κανει η μανα σου στο φβ γιατι δεν ασχολισαι περισσοτερο με το να φτιαξεις τη δικη σου ζωη? εγω στη θεση σου θα ειχα βρει ενα αγορι και καθε φορα που κατι δε θα μου πηγενε καλα θα ετρεχα διπλα του και θα καθαριζα.επισης δεν εξηγεις τι ενοεις ακριβως σχετικα με αυτο που λες με τον αυτοτραυματισμο.επισης γινε λιγο πιο συγκεκριμενη για να καταλαβουμε..

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    επισης εξηγισε μας λιγο πια ειναι η συμπεριφωρα της μανας ου πρως εσενα πως σου φερετε σου μιλα ασχημα? πχ υποθετικα φωναζει τι ακριβως κανει και τι συμπεριφωρα ειχε προς εσενα

  5. #5
    Μελιτάκι, καμία εξάρτηση όπως εσύ τη βαφτίζεις δε χρήζει ιατρικής παρακολούθησης. Ο δρόμος που παίρνει ο καθένας ας στη ζωή του ειναι καθαρά δικός του και πορεύεται σύμφωνα με τα όσα τον ανέθρεψαν από το σπίτι του. Καταλαβαίνω κ συμμερίζομαι απόλυτα τις ανησυχίες σου, αλλά για να οδηγείται η μητέρα σου σ αυτή τη συμπεριφορά έχει το λόγο της..
    Οι απειλές και η παρακολούθηση είναι ατελέσφορα μέσα για έναν άνθρωπο που χρειάζεται ΑΓΑΠΗ..Και η ίδια κάνει προσπάθειες μέσα από άλλους να αγαπήσει τον εαυτό της, γι αυτό κ ο έρωτας ενδεχομένως αποτελεί τη μόνη της διαφυγή..
    Δε θα πω πολλά.Προσπαθήστε να δείξετε την αγάπη σας στη μητέρα σας, πάρτε πρωτοβουλία στη σχέση σας, μιλήστε της αν νιώθετε παραμελημένοι από εκείνη..και κυρίως αναλογιστείτε ότι όλο αυτό που κάνει το κάνει διότι ίσως έχει χάσει το στήριγμά της..
    φιλικά
    [FONT=Book Antiqua][FONT=Verdana]«Και μήπως είναι τίποτα άλλο από ένα όνειρο η ζωή μας;»[/FONT][/FONT]

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820
    Κουραγιο φιλη μου πιστευω οτι δεν μπορειτε να την αναγκασετε με το ζορι να παει μην πειτε επισης κατι να το μαθει ο πατερας σου ειναι προτιμωτερο να επισκεφτειτε ψυχολογο η πνευματικο εκκλησια εσεις κ να ζητησετε ιδιαιτερως την γνωμη του για το πως θα κινηθειτε

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    9
    Σας ευχαριστω πολυ όλους.Οπως ανεφερα και εμεις προσπαθουμε να καταλαβουμε τι ακριβως φταιει και δεν θελουμε ουτε να την αναγκασουμε με το ζορι να εχουμε αρνητικες συνεπειες αντιθετως θετικες.Προσπαθουμε και εμεις να αναζητησουμε την αιτια που εχει οδηγηθει εκει,μπορει να φταιμε και εμεις οι ιδιοι ή ο πατερας μας,παντως εμεις προσπαθουμε να την ενεργοποιουμε καθημερινα ,αντιμετωπιζωντας την ιδια συμπεριφορα φωναζοντας εντονα και με παραπονο οτι κανενας δεν την υπολογιζει,οτι δεν ειναι ανεξαρτητη και οτι εξαρταται απο τους αλλους και οτι ολοι κανουν το δικο τους εκτος από αυτήν,και οτι αυτη δεν αξιζει τιποτα.Ισως καταφυγουμε σε καποιο ψυχολογο προκειμενου να μας βοηθησει να αντιμετωπισουμε αυτη την αποτομη αλλαγη στη συμπεριφορα της.

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    9
    Σας ευχαριστω πολυ ολους.Μαλλον θα κατφυγουμε στην καθοδηγηση καποιου ψυχολογου προκειμενου να μας βοηθησει να το χεισριστουμε σωστά διοτι δεν θέλουμε σε καμία περιπτωση να την αναγκάσουμε με το ζόρι,αντίθετα θέλουμε να εχουμε θετικες.Αυτο που προσπαθουμε να βρουμε και εμεις ειναι την αιτια που οδηγηθηκε εκει,αν φταιμε εμεις οι ιδιοι ή και ο πατέρας,ενω αντιθετα προσπαθουμε να την ενεργοποιουμε καθημερινα ενω αυτη συνεχεια ακομα και στο ακυρο παραπονιεται οτι δεν αξιζει τιποτα,οτι δεν την υπολογιζει κανενας,οτι δεν ειναι ανεξαρτητη και οτι εξαρταται από τους αλλους και οτι ολοι κανουν το δικο τους εκτος από αυτην.

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    υπαρχει κατι που ομολογω δεν καταλαβενω https://www.youtube.com/watch?v=GWUIhRc9vaU αφου δε γραφεις οτι εχει καπια ασχημη συμπεριφορα η μανα σου προς εσενα γιατι ανυσιχεις τοσο πολυ

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    9
    ενα παραδειγμα συνομιλιασ :A ωραια αλλη φορα θα ξερεις να βαζεις σ πρει autan να μην πλησιαζουν και σε τρωνε και σου κανουν τοσο κακο εσενα πρεπει να σ αγκαλιαζω εγω ματια μου μονο και να σε τσιμπαω καμια φορα χαχα μονο εγω το δικο μου τσιμπημα ειναι γλυκο nai agapi mou filame esu opou thres eimai diko sou olo to vradi psixi mou esu skorpina mou χαχα εσενα μονο να σε φιλαω θελω[ουτε τσιμπημα ουτε για αστειο μωρακι μου γλυκο παρε με και κρυψε με στην αγκαλια σου ζωη μου οπως λεει το τραγουδι που κοινοποιησα αποψε για εσενα agapi mou nai matakia mou den to proseksa nai psici mou ela kai xaidepse mou ti kilitsa moy nai egw ligo mousaka efaga eixe kai mprizoles alla den ithela twra nai zwi mou xaidepse me esu na se niosw zwi mou poli αποψε τ ακουσα και εγω δεν το ειχα ξανακουσει το τραγουδαει ο γιαννιας και μου αρεσε ματια μου, να σου χαιδεψω την κοιλιτσα δεν ειναι αδεια αποψε εφαγες ματακια μου πιστευω καλα κρατα με στην αγκαλια σου να σου δωσω φιλακια τρυφερα να με νιωσεις ζωη μου ομορφη και κλεισε τα ματακια σου να κοιμηθεις και να ονειρευτεις βαθια nai matakia mou na sou filaw kai egw ti kilitsa sou me ti glwsa mou mwro mou
    και μην ξεχνας να κανεις παντα το σταυρο σου πριν κοιμηθεις και να ευχαριστας το θεο και την παναγια μας nai zwi mou kalinixta mwraki mou nai matakia mou pareme zwi mou nai tha exw ksipnisei nai zwi mou pame tha sou to krataw panta zwi mou ela pame kalisounixta zwi mou esu omorfi nai agapi mou filame kai esu ligo sti kilitsa mou kai pame nani nai σ αγαπαω πολυ μην το ξεχασες ποτε αληθινο μου ονειρο μονο μ εσενα ζω ενταξει ζωη μου γιατι μετα δεν θα μπορω να σε παρω ειναι δυσκολο τωρα που ειναι εδω τα παιδια,καληνυχτα αγγελε μου αυριο το πρωι θα βγω νωρις να ψωνισω κατι που θελει ο αντρας μου να παρει στα μοναστηρια στο αγιο ορος φευγει αυριο κατα τις 12 αν βγω κατα τις 11 και θα εχεις ξυπνησει να σε παρω τηλ η οχι θα κλεισουμε τα ματια μας και οι δυο να κοιμηθουμε μην μ αφησεις το αλλο χερακι μου αποψε να σε νιωθω θελω να μου το κρατας παντα καρδια μου ετσι θα σε νιωσω πιο πολυ ματια μου δεν νυσταζεις
    καρδουλα μου να παμε για υπνο θα νυσταζεις πολυ εγω κοιμηθηκα το μεσημερι καμια ωριτσα μετα παραξενο για εμενα αυτες τις μερες φεν μπορουσα να κοιμηθω μεσημερι λες και ηρεμησα με αυτα που μου ειπες.το φαρμακο αυτο ηταν σαν αυτο που σου ειπα εγω σου εκαναν αλλεργια τελικα τα κουνουπακια a nai kai katalave pws tha milouses nai ax nai to katalavane kai se eyxaristw zwi mou gia olla nai ... Ta tsimpimatakia figane pira telika ena xapi aerus lehete kai siga siga feygoun ola ηρθε να παρει τα βιβλια δεν σου ειπα μετα με ρωτουσαν και η μεγαλη τι σου ειπε η τζενη και τους ειπα διαφορα τι να κανω καταλαβα οτι θα ερχοταν επανω τους ειδοποιησε η μικρη που ε agapi mou esu ναι το πιστευα ματια μου και προσευχομουν συνεχεια για εσαςπαντα στο θεο και ιδιαιτερα στην παναγια μας παντα αναβα το κερακι για ολους στην εκκλησια να ξερεις και προσευχομουν βαθια και η παναγια βοηθαει παντα ειναι διπλα μας nai to katala va mwraki mou nai mmm telia kati kariokes pire i adlfi mou vgike i anipsia mou me ton anipsio mou alla eixe kosmo edw itan kai i mama mou kai kathisa ...
    agapi mou esu ναι το πιστευα ματια μου και προσευχομουν συνεχεια για εσαςπαντα στο θεο και ιδιαιτερα στην παναγια μας παντα αναβα το κερακι για ολους στην εκκλησια να ξερεις και προσευχομουν βαθια και η παναγια βοηθαει παντα ειναι διπλα μας nai to katala va mwraki mou nai mmm telia kati kariokes pire i adlfi mou vgike i anipsia mou me ton anipsio mou alla eixe kosmo edw itan kai i mama mou kai kathisa ... Nai zwi mou i panagia ta efera ola kala doksa to theo kai eyxaristw kai sena tin agia psixi pou eleges pws ola tha panw kala na mi stenaxwriese kai vgikan ola alithina mwtaki mou το μεσημερι καταλαβες ετσι ηρθε ο γιος να κοιμηθει δηθεν ευτυχως δεν το εκλεισα αμεσως σημερα χαρηκα πολυ με ολα που μου ειπες εγω δεν πηγα καπου εδω σπιτι ημουν εκανα τυροπιτακια και μιλφειγ εσυ τι γλυκο εφαγες ματια μου καρδουλα μου καλα εκανες ματια μου ειπα μηπως βγηκες εξω με την ανηψια σου agapi mou swri pou argisa alla imoun stin adelfi mou pou eixe trapezi ti mou kaneis esu agapi mou ματια α μου αν μπεις ειμαι εδω παιζω μιλησε μου αν γυρισεις νωρις καληνυχτα και μην ξεχνας να κανεις παντα το σταυρο σου πριν κοιμηθεις και να ευχαριστας το θεο και την παναγια μας
    ματια μου γλυκα δεν κοιμηθηκα το μεσημερι περιμενα να μου κανεις αναπαντητη.πιστευω να κοιμηθηκες τουλαχιστον εσυ καρδουλα μου θα περιμενω το βραδυ να μιλησουμε αν παλι βγεις εξω να μου αφησεις μνμ αν θελεις να κανεις νανι .μετα τις 12 την νυχτα θα σε περιμενω .να σου πω καληνυχτα

    Επισης συνομιλαει και με ενα αλλο κυριο στον οποιο δεν εχει διστασει να δωσει προσωπικες πληροφοριες (κινητα....και αλλα), τον οποιο εχει γνωρισει απο το σαιτ παιχνιδιων-γνωριμιων. καποια συνομιλια

    τι κανεις γεια σου
    ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΡΕ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΤΗ ΚΑΝΕΙΣ?
    Καλα ειμαι εσυ καθησα να κοιμηθω λιγο. Αλλα δεν μπορω και παιζω εσυ τι κανεις εισαι σπιτι η διακοπες
    ΑΘΗΝΑ ΕΙΜΑΙ ΓΙΑΤΙ ΧΑΘΗΚΕΣ ΟΥΤΕ ΤΗΛΕΦΩΝΟ?
    Δεν μπορω να σε παρω ειναι ολα τα παιδια σπιτι εμπαινα. εδωσυχνα αλλα δεν σε τυχαινα
    ΑΣΤΑ ΑΥΤΑ ΣΕ ΜΕΝΑ ΑΑΧΑΧΧΑΧΑ
    Δεν με πιστευεις τι να κανω και τωρα ευτυχως που εχω το κινητο δεν μου δινουν τον υπολογιστη
    ΕΛΑ ΠΛΑΚΑ ΣΟΥ ΚΑΝΩ ΕΣΥ ΚΑΤΙ ΕΧΕΙΣ ΠΑΝΤΩΣ
    Τι να εχω απλα ολοι περιμενουν απο εμενα αλλα για εμενα τιποτα δεν επιτρεπεται
    Α ΣΤΑ ΛΕΩ ΚΑΤΙ ΕΧΕΙΣ
    Σαν τινα εχω πες μου εσυ αν με καταλαβαινεις
    ΜΕΤΑ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΗΜΑ ΣΟΥ ΑΠΟΜΑΚΡΥΝΘΗΚΕΣ ΞΕΡΩ ΤΟ ΛΟΓΟ
    Δεν απομακρυνθηκα παντα σε σκεφτομαι απλα ασε με να ζω στη δικη μου φυλακη. Να σηκωνω το δικο μου σταυρο
    ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΜΕ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΜΑΛΙΣΤΑ
    Ναι η δικη μου μοιρα δυστυχως δεν αλλαζει απλα θελω να περνανε οι ωρες μου πιο ευχαριστα με ανθρωπους αληθινους που μεκαταλαβαινουν που νοιωθουν οπως και εγω
    ΣΕ ΕΧΩ ΕΠΗΡΕΑΣΕΙ ΠΟΛΥ ΤΟ ΞΕΡΩ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΣ ΝΑ ΜΕ ΑΠΟΦΕΥΓΕΙΣ ΝΟΙΩΘΕΙΣ ΠΟΛΛΑ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΟΠΩΣ ΕΓΩ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΜΗ ΚΡΥΒΟΜΑΣΤΕ
    Εισαι ενας απο τους ανθρωπους τους αληθινους που θα ηθελα στη ζωη μου πιστευω αλλα σου ειπα δεν υπαρχουν για εμενα περιθωρια στα θελω μου μονο πρεπει ετσι πιστευουν οι αλλοι για εμενα εγω ζωμονο.για τους αλλους ποτε για εμενα σε εμενα τιποτα δεν μου επιτρεπεταΙ

    Οταν καθε στιγμη σε πληγωνουν οι δικοι σσυ ανθρωποι και νιωθεις οτι δεν ειναι κοντα σου δεν μενει τιποτα αλλο.να κανεις παρα υπομονη
    ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΜΟΥ ΛΕΣ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ ΣΕ ΔΙΑΒΑΖΩ ΑΠΟ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ ΕΓΩ
    Πως λεειτο τραγουδι και αν γελαω ειναι ψεμα κλαιει μεσα μου αυτο
    ΕΓΩ ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΑΜΕΣΩΣ
    Ο καθενας νοιαζεται για τον εαυτο του εσυ δεν εχεις τιποτα ουτε δικαιωματα μονο υποχρεωσεις σαν μανα σαν αδερφη.σαν συζηγος αστα σου λε
    ΕΙΔΕΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΔΙΚΙο?
    Και που εχω καινουργιο κινητο.που πηγαινω γυμναστηριο ειναι επανασταση για εμενα ολα τους φταινε το ιντερνετ τα παντα γιατι εγω πρεπει μονο να δινω ποτε να παιρνω ετσι φιλεμου καλε ψυχολογε μου
    Δεν πειραζει νομιζωοτι δεν πρεπει. Να ασχολειται κανεναςμαζιμου μιαζωη καταπιεση. Για αυτο σου λεω ασε με στη φυλακη μου
    ΕΓΩ ΔΕΝ ΣΑΦΗΝΩ ΟΣΟ ΚΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΖΗΤΑΣ ΑΥΤΟ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΜΑΓΑΠΑΣ ΠΟΛΥ
    Η αγαπη εχει πολλες μορφες ναι σου εχω πει αγαπωολο τον κοσμο ειμαι πολυ ευαισθητη και στα ζωα δεν θελω να υποφερει κ;νενας θελω να χαριζωαγαπη παντου οπου μπορω
    Μεσα στην καρδια μου ολοι χωρανε κ;ι εσυ εχεις μια θεση εξαιρετικη χωρις να σεγνωριζω ;απλα . Σε συμπαθησα απο.αυτα που μου λες
    Ξερεις ισως να βγαζωκατι αλλο σεμερικους ανθρωπους που δεν πρεπει κατι πιο πανω απο αυτο.που πρεπειγιατ ι ειμαι ευαισθητη
    ΣΕ ΜΕΝΑ ΔΕΝ ΘΑ ΛΕΣ ΤΕΤΟΙΑ ΕΓΩ ΔΕΝ ΣΕ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΑ ΠΟΤΕ ΟΙ ΦΟΒΙΕΣ ΣΟΥ ΔΕΝ ΣΑΦΗΝΟΥΝ ΝΑ ΑΝΟΙΞΕΙΣ ΤΗ ΚΑΡΔΙΑ ΣΟΥ ΑΦΟΥ ΞΕΡΩ ΤΗ ΝΟΙΩΘΕΙΣ ΤΟΧΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΠΛΕΟΝ
    ΚΡΑΤΑ ΟΛΑ ΜΕΣΑ ΣΟΥ ΝΑ ΔΩ ΤΗ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ
    Το ξερω οτι.θα ξεσπασει.καπου οπωςκαι τωρα που απο.μεγαλ στρεςς ξεσπασε στο θυρεοειδη μου και τωραλεωστους δικους μου μετα τις αμυγδαλες και το θυρεοειδη σειρα εχει ναβγαλω και τη χολημου
    Κανενας δεν σε καταλαβαινει δεν θελω να φορτωνω και αλλους ανθρωπους με τα προβληματαμοΥ
    ΠΟΙΟΝ ΦΟΡΤΩΝΕΙΣ ΕΜΕΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ? ΤΗ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΣ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΤΗ ΝΟΙΩΘΩ ΓΙΑ ΣΕΝΑ
    Το εχω καταλαβει τι νιωθεις για εμενα και δεν θελω ποτε να σε πληγωσω και ας μην γνωριζομαστε απο κοντα
    ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΜΕ ΠΛΗΓωσεισ?
    Με τι φερσιμο μου με ταλογια μου χωρις να το θελω
    Αν ενιωσες κατι πιο πανω απο συμπαθεια. Για εμενα. Και εγω δεν νιωσω αυτα που νιωθεις και εσυ τι θα γινει δεν θα πληγωθεις λιγο
    Στη ζωη πιστευω οτι καπου στονκοσμο βρισκετα ι το χαμενο κοματι του εαυτου μας της ψυχης μας αν ειμαστετυχεροι καιτο βρουμε τοτε ολοκληρωνομαστε σαν ανθρωποι
    ΑΚΟΥ ΤΟ ΤΗ ΝΟΙΩΘΩ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΛΑ ΠΟΛΥ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΗ ΝΑ ΝΟΙΩΘΕΙΣ ΤΟ ΙΔΙΟ ΑΛΛΑ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΠΟΛΥ ΟΤΙ ΝΟΙΩΘΕΙΣ ΤΟ ΙΔΙΟ ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ
    Σου εχω νομιζω ξαναπει για να μην σε μπερδευω σε αυτο.νομιζω οτι εχω βρει στον κοσμο το κοματι που μου.λειπει αλλα για.εμενα δυστυχως. Ειναι κατι μακρινο καιαπιαστο ονειρο. Εχεις καταλαβει με αυτα που γραφω και με αυτα που κοινοποιω. Οτι κατι συμβαινει στην ψυχημου
    Αληθεια ειναι ναι νιωθω πολυ ερωτευμενη με μια ψυχη. Το αλλο μοναδικο. Μου κοματι στον κοσμο αλλα ποναω πολυ γιατι δεν μπορω να κανω κατι να τον φτασω απλα μονο.εφτασα 48 χρονων νανιωσω την αγαπη στην καρδια μου.δεν μπορω ομως να κανω κατι αλλο για αυτο.
    Ειμαι τρελη νομιζεις αλλαξαν αυτα που πιστευες τοσο καιρο για εμενα ισως να μην σου ελεγα τιποτα ναητανπιο καλα
    Απλα εγω δεν μπορω να ξεφυγω απο τα πρεπει και να κανω κατι διαφορετικο για. Εμενα
    Δεν μου ταιριαζει να δημιουργησω κατι αλλο.απο αυτο που διαλεξε η μοιρα για εμενα .ισως ο θεος θελει να υποφερω μεχρι εκει που αντεχω


    Ωστοσο εμεις δεν την πιεζουμε ... αντιθετα της λεμε να βγαινει εξω και να πηγαινει ταξιδια και να μη μενει σπιτι..πιστεω οτι λογω των καταπιεσμενων παιδικων χρονων νομιζει οτι χειραφετειται τωρα ( απο οτι ξερω ουτε εξω δεν την αφηναν να βγαινει σε χωριο ζουσε) αρχικα γνωρισε μια κυρια μεσω ιντερνετ η οποια της ελεγε ολα τα προβληματα της και οτι παντρευτηκε με προξενιο και της εβαλε ιδεες τωρα.... δε δισταζει να μας λεει σωνεχως ψεμματα τι πιστευετε??? ποια πρεπει να ειναι η σταση μας??? α ναι ο κυριος με τον οπιο μιλαει ειναι σε σοβαρη σχεση και ειναι 8 χρονια μικροτερος.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Μελιτακι η μητερα σου μαλλον εξωσυζυγικη σχεση εχει και οχι καταθλιψη.

    Το οτι παρακολουθεις τα μηνυματα της δεν ειναι προς τιμην σου .

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    koita melitaki και ο πατερασ σου που παει στα ταξιδια δε ξερουμε τι κναει οποτε γνωμη μου ειναι να μην ανακατευτεισ στο ζευγαρι εσυ εισαι το παιδι δε ξερω αμα το θυμασαι αυτο
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    9
    Βασικα ισως δεν καταλαβατε αλλα η μητερα μου δεν εχει συναντησειποτε τον κυριο αν και γνωριζονται 6 μηνες και σε ενα μηνυμα ελεγε οτι ο ερωτας της ειναι πλατωνικος.... ωστοσο σημερα διαπιστωσα μεσω ενος μηνυματος οτι ο κυριος εχει στοχο να την εκμεταλλευτει οικονομικα και να την ξεζουμισει.....

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    518
    Melitaki, η μαμά σου παρέα και ανθρώπους να τη νοιάζονται και να τη σέβονται χρειάζεται. Όχι κρίσεις, κατακρίσεις, ταμπέλες, κατηγορίες... Και τώρα που ηρέμησε από δουλειά και τρεξίματα βρήκε χρόνο να ξεσκάσει. Ανθρωπος είναι, όχι επαγγελματίας-ρομποτάκι-μαμά για όλες τις δουλειές.
    Αν ήμουν στη θέση σου, θα της έκανα παρέα, σε κανένα σινεμά, θεατράκι, βολτούλες, μπανάκια, τέτοια χρειάζεται... cool όμως, όχι με πανικό... χαλαρά και με αγάπη!
    Είστε και 4 παιδιά, μια χαρά μπορείτε να οργανώσετε το χρόνο σας για μια έξοδο με τη μαμά σας. Ρώτησε την τί θέλει, πώς θέλει να περάσετε μαζί μια μερα, οργανώστε καμιά εκδρομούλα...Μιλήστε και στον πατέρα σας!
    Οι γονεις, όσο κι αν τα παιδιά μεγαλώνουμε, παραμένουν γονείς, άνθρωποι, έχουν δικαίωμα στη ζωή!

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    βρε κοριτσι μου γιατι δεν ασχολισαι λιγο με το να φτιαξεις τη δικη σου προσοπικη ζωη και να πετυχεις οσα δε πετυχαν οι γωνεις σου? δε νομιζω να σε βγαλει πουθενα να το παιζεις πρακτορας ματα χαρι...

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 29
    Last Post: 17-08-2013, 15:10
  2. δυσκολη συμβιωση με ατομο που πασχει
    By STA in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 8
    Last Post: 23-12-2011, 00:57
  3. ο γιός μου πάσχει από ΙΨΔ ...... Βοηθήστε με
    By lakism in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 117
    Last Post: 20-12-2011, 15:10
  4. Πάσχει από κατάθλιψη.....
    By Φούλα in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 15
    Last Post: 09-11-2009, 11:00

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •