Απεριόριστη απελπισία.
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 12 of 12
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,773

    Απεριόριστη απελπισία.

    Δεν ξέρω τι να κάνω τα έχω χαμένα δεν πίστευα ότι θα μου συμβούνε εμένα αυτά που περνάω αυτήν την στιγμή. Εδώ και 3 χρόνια κάθομαι όλη την μέρα στο σπίτι χωρίς καμμία προοπτική να βρώ δουλειά, δεν περιποιούμαι και δεν υπάρχει περίπτωση να βρεθεί κάποιος να με παντρευτεί. Δεν έχω κανένα μέλλον είναι πολύ βαρετή, άχαρη και ανιαρή η ζωή μου και δεν ξέρω τι να κάνω ....Αυτό που ζω είναι ένα απέραντο κενό. Είμαι 37 χρονών, και χοντρή 160 80κιλά. Θέλω να χάσω κιλά γιατί οι γονείς μου με έχουν πρήξει να αδυνατήσω και δεν μπορώ... η ζωή μου είναι ένα χάλι. Οι φίλες μου οι περισσότερες παντρευτήκανε εγώ είμαι η μόνη που έμεινα στο "ράφι" και δεν ελπίζω ότι θα βρεθεί κάποιος και για μένα είμαι μόνη μου πάνω από 10 χρόνια... Όλη μέρα γυρνάω μόνη μου μέσα στο σπίτι και δεν κάνω τίποτα. Μένω ακόμη με τους γονείς μου αφού δεν μπορώ να συντηρηθώ μόνη μου και ο αδελφός μου μένει μαζί μας και τα φανταζόμουνα τόσο διαφορετικά ότι θα συμβούν τα πράγματα στην ζωή μου. Πίστευα ότι θα παντρευόμουνα ως τώρα και θα είχα τα παιδιά μου και την οικογένεια μου πράγμα που δεν θα γίνει πια ποτέ.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    281
    Γεια σου Ολγα.Γιατί κάθεσαι όλη μέρα σπίτι?Δεν έχεις ασχολίες γενικά ή φοβάσαι να βγεις? (σορρυ,μπαίνω λίγο αραιά εδώ μέσα κ δεν θυμάμαι προηγούμενα ποστ σου)

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Athens
    Posts
    699
    Γεια σου olga.
    Κοίτα,αν δεν βάλεις εμπρός μονη σου,δεν πρόκειται να αλλάξει η κατάσταση.
    Πρέπει να πεις στον εαυτό σου:αρκετά με βασάνισα,πάμε από την αρχή.
    Για το πρόβλημα βάρους,σίγουρα πρέπει να προσεχεις την διατροφή σου και να αρχίσεις μια ήπια μορφή γυμναστικής αρχικά και σταδιακά να την εμπλουτίζεις με περισσότερες ασκήσεις.Δεν χρειάζεται να πας σε γυμναστήριο,θα πηγαίνεις για τρέξιμο όσο μπορείς,μερικές ασκήσεις μέσα στο σπίτι κλπ κλπ.
    Για το μονη θα φτιάξει και αυτό αν τα βρείς με τον εαυτό σου πρώτα.
    Απλά πες ότι τελειωσε αυτή η φάση της ζωής σου,και ξεκινα την επομενη.
    Μονο εσύ μπορείς να αλλάξεις των εαυτό σου.

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    ολγακι δε σου φταινε ουτε τα κιλα, ουτε οτι δε περιποιησε τον εαυτο σου. τοσες και τοσες υπαρχουν που εχουν τα διπλασια απο σενα, υπερβαρες και βρωμιαρες, και μια χαρα δημιουργησαν οικογενεια και σερνονται καμποσοι απο πισω τους. φταιει ο ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ, ο τροπος σκεψης, η συμπεριφορα. δε κανουν ολες για παντρεια, ποσο μαλλον για παιδια. λιγο ανευθυνη να εισαι, λιγο εγωιστρια, λιγο ψωνισμενη, λιγο ντροπαλη, και με το που περασουν τα 25 θα βρεθεις στο ραφι. τι να γινει ας ριχνατε τις μυτουλες σας να εισαστε πιο συνεργασιμες οσο ηταν νωρις. το ειπες κι εσυ η ιδια εξαλλου οτι δε μπορεις να συντηρηθεις μονη σου, οποτε περιμενεις να συντηρησεις και παιδια ? αστο, μαμα μπαμπας μεχρι να νιωσεις γυναικα ή να πεθανουν κι αναγκαστικα να προχωρησεις.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    518
    Aπορία: δεν μπορώ να καταλάβω γιατί κάθε μήνα ανοίγεις νέο ποστ για το ίδιο θέμα...
    όσα γράψαμε και είπαμε στο προηγούμενο ποστ σου τα διάβασες? τα κατάλαβες?
    και βλέπω ότι ήδη έχεις ανοίξει πάρα πολλά ποστς με το ίδιο πάντα θέμα: <υπέρβαρη, άνεργη, μόνη ετών 37 ψάχνει και απελπίζεται>
    γιατι δεν συζητάμε επί των ήδη ειπωμένων αλλά κάθε μήνα πρέπει να το ξεκινάς από την αρχή, λες και δεν έχει τίποτα γραφτεί?

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    23
    γεια σου Όλγα,αν θέλεις να χάσεις κιλά θα σου πρότεινα να βάλεις δαχτυλίδι,οι δίαιτες και οι μαλακίες σόρυ κιόλας δεν κάνουν τίποτα σε κάποιον που έχει πρόβλημα,έβαλε η μαμά μου πριν 4 χρόνια που ήταν 180 κιλά και μέσα σε 4 χρόνια έγινε 50,ελπίζω να σε βοήθησα με την ιδέα μου!

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,773
    Quote Originally Posted by xrusaki17 View Post
    γεια σου Όλγα,αν θέλεις να χάσεις κιλά θα σου πρότεινα να βάλεις δαχτυλίδι,οι δίαιτες και οι μαλακίες σόρυ κιόλας δεν κάνουν τίποτα σε κάποιον που έχει πρόβλημα,έβαλε η μαμά μου πριν 4 χρόνια που ήταν 180 κιλά και μέσα σε 4 χρόνια έγινε 50,ελπίζω να σε βοήθησα με την ιδέα μου!
    Το να βάλεις δακτυλίδι στο στομάχι γίνεται με εγχείριση που αφήνει ουλές....για πες πώς γίνεται;;;

    ...

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Ελλάδα
    Posts
    384
    Η ομορφιά της ψυχής πάντα κερδίζει την ομορφιά του σώματος..... http://www.tokleidi.com/2013/07/i-om...ai-aparaititi/
    Να φροντίσεις το σώμα σου αλλά και την ψυχή σου... ξεκίνα νέες δραστηριότητες και πάρε την απόφαση να δράσεις... http://www.tokleidi.com/2013/06/emoni-me-to-soma/
    Ας ξεκλειδώσουμε την σκέψη μας.... http://www.tokleidi.com/

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    614
    Καλά ρε χρυσάκι σοβαρά μιλάς;;;; Λες στην κοπέλα 80 κιλά και 1.60 ύψος να βάλει δακτύλιο??!?? Το είδα κι έπαθα!!!

    Ολγάκι, με δίαιτα μια χαρά θα τα χάσεις τα 20 κιλάκια. Σωστή διατροφή, όχι στερήσεις!! Άσε που θα κάνεις και οικονομία!

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    129
    Quote Originally Posted by Lena01 View Post
    Aπορία: δεν μπορώ να καταλάβω γιατί κάθε μήνα ανοίγεις νέο ποστ για το ίδιο θέμα...
    όσα γράψαμε και είπαμε στο προηγούμενο ποστ σου τα διάβασες? τα κατάλαβες?
    και βλέπω ότι ήδη έχεις ανοίξει πάρα πολλά ποστς με το ίδιο πάντα θέμα: <υπέρβαρη, άνεργη, μόνη ετών 37 ψάχνει και απελπίζεται>
    γιατι δεν συζητάμε επί των ήδη ειπωμένων αλλά κάθε μήνα πρέπει να το ξεκινάς από την αρχή, λες και δεν έχει τίποτα γραφτεί?
    συμφωνω μαζι σου ΛΕΝΑ οντωσ , Ολγακι, de j avou ειναι ολο αυτο...διαβαζουμε το ιδιο ποστ! Σου αρεσει να παραιτεισαι , να κλαιγεσαι και να σε λυπούνται??? εαν ναι τοτε , πραγματικα και ουσιαστικα, ΔΕΝ ΘΕΣ να λυσεισ το προβλημα σου γιατι μεσω αυτουΤΡΑΒΑΣ την προσοχη, δικων σου και ξενων ανθρωπων ....Δεν ξερω αυτο πιστευω....οτι αρεσκεσαι στο ν ασχολουνται μαζι σου οι αλλοι εστω και μεσω οικτου ...Εαν ειμαι σκληρη η κανω λαθος διορθωσε με...Φιλικα πάντα

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,773
    Quote Originally Posted by lady in red View Post
    συμφωνω μαζι σου ΛΕΝΑ οντωσ , Ολγακι, de j avou ειναι ολο αυτο...διαβαζουμε το ιδιο ποστ! Σου αρεσει να παραιτεισαι , να κλαιγεσαι και να σε λυπούνται??? εαν ναι τοτε , πραγματικα και ουσιαστικα, ΔΕΝ ΘΕΣ να λυσεισ το προβλημα σου γιατι μεσω αυτουΤΡΑΒΑΣ την προσοχη, δικων σου και ξενων ανθρωπων ....Δεν ξερω αυτο πιστευω....οτι αρεσκεσαι στο ν ασχολουνται μαζι σου οι αλλοι εστω και μεσω οικτου ...Εαν ειμαι σκληρη η κανω λαθος διορθωσε με...Φιλικα πάντα
    Όχι μωρέ δεν είναι έτσι....

    ....

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    129
    Quote Originally Posted by olgaki1975 View Post
    Όχι μωρέ δεν είναι έτσι....

    ....
    ποιο ειναι το ψυχολογικο σου προβλημα? εχεισ καταθλιψη?κανεισ αγωγη? υπαρχει δηλ καποιο διεγνωσμενο ψυχολογικο που σε καρατα καπωσ φυλακισμενη στον εαυτοσου, κλεισμενη? να ξεκινησουμε απο κει και συνεχιζω τι θελω να σου πω...

Similar Threads

  1. Απελπισία....
    By troops of doom in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 25
    Last Post: 25-07-2011, 02:51
  2. ΑΠΕΛΠΙΣΙΑ
    By chesire in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 26-02-2011, 12:29
  3. ΑΠΕΛΠΙΣΙΑ
    By menia in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 13
    Last Post: 26-04-2009, 20:18
  4. Απελπισία
    By mstrouf in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 12
    Last Post: 14-05-2008, 12:17
  5. Θυμός και απελπισία
    By marion in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 2
    Last Post: 06-01-2006, 13:40

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •