Ανάλυση DNA για την εφαρμογη της κατάλληλης αντιψυχωσικης αγωγής - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 40
  1. #16
    Banned
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    657
    Quote Originally Posted by Mriya View Post
    joanna22, καλώς ήρθες. Η δυνατότητα αποστολής pm ανοίγει αφού συμπληρώσεις 50 μηνύματα στο φόρουμ.
    Επιπλέον, παρακαλώ τα επόμενα μηνύματά σου να είναι γραμμένα με ελληνικούς χαρακτήρες, καθώς τα greeklish απαγορεύονται.
    ευχαριστω πολυ !παντως εγω ειμαι φοιτητρια ιατρικης νομιζω οτι ειναι χρησιμο να ξερεις οπωσδηποτε τι προβκημα υπαρχει στα γονιδια σ.το μονο θεμα ειναι η τιμη.

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Joanna καλησπερα , θυμαμαι οτι υπηρχε και αλλο ενα παρομοιο θεμα και νομιζω αναφεροταν και η τιμη του , θα προσπαθησω να το βρω και να το ποσταρω εδω.

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Βρηκα δυο θεματα στα οποια αναφερεται η εξεταση dna.

    http://www.e-psychology.gr/forum/sho...-about-abilify

    http://www.e-psychology.gr/forum/sho...F%84%CE%BF-DNA

    Παντως , εχω επισκεφτει ψυχιατρους και Ελλαδα και στο εξωτερικο , κανεις δεν μου προτεινε μεχρι στιγμης εξεταση dna.

  4. #19
    Banned
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    657
    Ευχαριστω γ την απαντηση.τα χω ψ;ξει ολα αυτα δεν λεει την τιμη.εγω κ μια φιλη μ κυριως ενδιαφερεται να τ κανει κ γω θα τ ηθρλα παρα πολυ.για να δω ποιο ακριβως ειναι τ προβλημα μ .γτ ακριβως δν τ χω εντοπισει βεβαια εχω ιδψ αλλα νομιζω κ κατι σαν καταθλιψη δν ξερω.απο μικρη κ ειναι κληρονομικο σιγουρα ...εχω επισκεφθει ψυχιατρο αλλα δν μ βοηθησε κ παρα πολυ δεν ξερω..δν ειναι τοσο απλο γ μενα κ επισης δν ανοιγομαι ευκολα οποτε ισως δν αποδεχομαι κ αυτα π εχω..δν ξερω τσπα.γενικα οταν εχω περισσοτερα χρηματα θ τ εψαχνα πρρισσοτερο απλα τρ δν εχω αρκετα χρηματα γ συχνη επισκεψη στον ψυχιατρο.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Quote Originally Posted by joanna22 View Post
    Ευχαριστω γ την απαντηση.τα χω ψ;ξει ολα αυτα δεν λεει την τιμη.εγω κ μια φιλη μ κυριως ενδιαφερεται να τ κανει κ γω θα τ ηθρλα παρα πολυ.για να δω ποιο ακριβως ειναι τ προβλημα μ .γτ ακριβως δν τ χω εντοπισει βεβαια εχω ιδψ αλλα νομιζω κ κατι σαν καταθλιψη δν ξερω.απο μικρη κ ειναι κληρονομικο σιγουρα ...εχω επισκεφθει ψυχιατρο αλλα δν μ βοηθησε κ παρα πολυ δεν ξερω..δν ειναι τοσο απλο γ μενα κ επισης δν ανοιγομαι ευκολα οποτε ισως δν αποδεχομαι κ αυτα π εχω..δν ξερω τσπα.γενικα οταν εχω περισσοτερα χρηματα θ τ εψαχνα πρρισσοτερο απλα τρ δν εχω αρκετα χρηματα γ συχνη επισκεψη στον ψυχιατρο.
    Στο δευτερο αναφερεται η τιμη .

    Quote Originally Posted by vasilis_90 View Post
    ετσι ειναι αστα να πανε,ασε που ολο αυτο παει στα 800 ευρω και μπορει να μην ειναι και εγγυιση...
    εδω η ελλαδα εχει ταλεντο και τα παιρνει ολα με σειρα

  6. #21
    Banned
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    657
    Γενικα εχω αρχισει κ απελπιζομαι γτ δν εχω ορεξη ν μιλαω σ ανθρωπους ..και τρ ξαναδινω πανελληνιες γτ δν μ αρεσει η σχολη μ ειμαι περισσοτερο των μαθηματικων κ ολο αυτο μ εχει ισοπεδωσει ειμαι πολυ απαιτητικη απο τον εαυτο μ κ απο πολυ μικρη π με θυμαμαι νομιζω ιχα καταθλιψη συν ιδψ και τχει κ αλλο μελος στην οικογενεια μ δεν ξερω τ να κανω.παιρνω ζολοφτ 100mg και με βοηθησε ως ενα σημειο αλλα παλι δν νιωθω καλα μεσα μ.μαλλον θ ανοιξω καινουργιο θεμα..για να τ συζητησω.://

  7. #22
    Banned
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    657
    Ευχαριστω πολυ!!οντως ειναι ακριβα πφφ

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Η ανευρεση του ' ενοχου ' γονιδιου , βρισκεται σε εντελως πειραματικο σταδιο , συμφωνα με το ινστιτουτο Max Planck .

  9. #24
    οποιος ψυχικα ασθενης θελει να ψηφισει χρυση αυγη δικαιωμα του αλλα να θυμισω τα λογια του κασιδιαρη κ το προγραμμα τους περι στειρωση σχιζοφρενων(τελειως αδικα υποτιμητικο) κ οτι εμεις πως ειναι δυνατο εκ στοματος κασιδιαρακου να εχουμε το ιδιο δικαιωμα ψηφου με αυτην την ιδιοφυια( και αηδια...) που ονομαζεται κασιδιαρης.κ μην βιαστειτε να με πειτε αριστερο φιλελευθερος ειμαι...

  10. #25
    https://www.youtube.com/watch?v=gf5xC96bbCI αλλη μια αυθεντια της σκεψης και του πολιτισμου...

  11. #26
    Banned
    Join Date
    Sep 2014
    Location
    Greece
    Posts
    761
    Καλημέρα, είναι τόσο θλιβερό που αυτό το ναζιστικό κόμμα με τις απεχθείς ιδεολογίες και εγκληματικές πράξεις ψηφίστηκε τόσο πολύ για άλλη μια φορά. Τρίτο κόμμα?... Φόβος, άγνοια, βλακεία, εκδίκηση? Τι έχει στα μυαλά του τόσος κόσμος? Να με συγχωρείτε, δεν μου αρέσει να ανοίγω πολιτικές κουβέντες, αλλά αυτό το πράγμα από τότε που εμφανίστηκε έντονα στην Ελλάδα με έχει προβληματίσει πάρα πολύ και στενοχωρεί όπως τα όσα έχουν γίνει από κάποια μέλη της και οπαδούς κατά καιρούς, δολοφονίες και άλλα. Καθώς και εκφοβισμό από ανθρώπους σε άνθρωπο που έχω δει με τα ίδια μου τα μάτια δυστυχώς σε κάποιο περιστατικό παλαιότερα.

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    437
    Quote Originally Posted by ΔΗΜΗΤΡΗΣ17817 View Post
    οποιος ψυχικα ασθενης θελει να ψηφισει χρυση αυγη δικαιωμα του αλλα να θυμισω τα λογια του κασιδιαρη κ το προγραμμα τους περι στειρωση σχιζοφρενων(τελειως αδικα υποτιμητικο) κ οτι εμεις πως ειναι δυνατο εκ στοματος κασιδιαρακου να εχουμε το ιδιο δικαιωμα ψηφου με αυτην την ιδιοφυια( και αηδια...) που ονομαζεται κασιδιαρης.κ μην βιαστειτε να με πειτε αριστερο φιλελευθερος ειμαι...
    Να τους δω στα ψυχιατρεια δεμενους με πολυ αλοπερντιν και χωρις ακινετον να τους τρεχουν τα σαλια και το μυαλο τους να ειναι μαρκαρισμενο και αλλους πολιτικους που φτασανε τα ψυχοφαρμακα τα ποσοστα αντιβιοτικων συν 6500 αυτοκτονιες στις οποιες περιλαμβανομαι και εγω.οχι σαν εκδικηση αλλα σαν θεραπεια!

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Quote Originally Posted by mamra1983 View Post
    Να τους δω στα ψυχιατρεια δεμενους με πολυ αλοπερντιν και χωρις ακινετον να τους τρεχουν τα σαλια και το μυαλο τους να ειναι μαρκαρισμενο και αλλους πολιτικους που φτασανε τα ψυχοφαρμακα τα ποσοστα αντιβιοτικων συν 6500 αυτοκτονιες στις οποιες περιλαμβανομαι και εγω.οχι σαν εκδικηση αλλα σαν θεραπεια!
    Εγω εχω καλυτερο ονειρο. Να μαζεψουμε ολα τα φασιστοειδη ( αυγιτες , ισλαμιστες , κουκλουξκλανιτες , κλπ ) και να τα στειλουμε σε ενα απομονωμενο νησι στην μεση του ειρηνικου. Σε λιγους μηνες θα εχουν σφαχτει απο μονοι τους.

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    437
    καλο και αυτο.για τους πολιτικους εχω κι αλλες λυσεις αλλα θα χαλασω το ποστ!

  15. #30
    Banned
    Join Date
    Sep 2014
    Location
    Greece
    Posts
    761
    Quote Originally Posted by mamra1983 View Post
    καλο και αυτο.για τους πολιτικους εχω κι αλλες λυσεις αλλα θα χαλασω το ποστ!
    Το ποστ μπορεί να ονομαστεί "Ανάλυση του σάπιου DNA των πολιτικών και εφαρμογή της κατάλληλης "θεραπείας" χε χε..." ;)

    Συγνώμη θεματοθέτρια, είναι λίγο black χιούμορ απλά που βγαίνει αυθόρμητα!...
    Το θέμα της ανάλυσης DNA για την εύρεση κατάλληλης αγωγής νομίζω έχει πολύ ενδιαφέρον, αλλά είναι ακόμα σε πειραματικό στάδιο και υψηλό το κόστος σίγουρα.

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 6
    Last Post: 13-06-2013, 22:31
  2. αναλυση-ψυρισμα συμπεριφορας των αλλων ...
    By korman709 in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 24-08-2011, 20:36
  3. αναζήτηση της κατάλληλης μορφής θεραπείας
    By ioannis2 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 05-05-2010, 16:56
  4. Ανάλυση της αγοραφοβίας
    By Wintertimes in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 33
    Last Post: 28-10-2008, 10:38
  5. Διακοπή Αγωγής - Παρακαλώ βοηθήστε με!
    By ngourgou in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 16
    Last Post: 21-01-2008, 10:30

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •