Ανάλυση DNA για την εφαρμογη της κατάλληλης αντιψυχωσικης αγωγής - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 40 of 40
  1. #31
    Banned
    Join Date
    May 2011
    Posts
    619
    Λοιπόν:
    α) Το τεστ που κοιτάτε δεν έχει κανένα απολύτως κλινικό νόημα, πρακτικά τα αντιψυχωσικά έχουν την ίδια συγκεκριμένη δράση παντού (καταστολή της εγκεφαλικής λειτουργίας) και

    β) Οι παρενέργειες δεν ενδιαφέρουν κανέναν απολύτως στον ιατρικό χώρο και ό,τι αντίθετο και αν πουν, είναι γιατί δεν είναι σε θέση να διανοηθούν άλλο τρόπο αντιμετώπισης μιας κατάστασης (ψυχικά προβλήματα) που εκ των πραγμάτων δεν τους απασχολεί, δεν θέλουν να αντιμετωπίσουν και δεν μπορούν να κάνουν και αλλιώς από το να πάνε στην πεπατημένη.
    Διαβάστε και εδώ https://athens.indymedia.org/post/1532488/, έχω μια αναλυτική περιγραφή του πώς λειτουργεί η σύγχρονη γενετική και πόσο πολύ συνιστά ΞΕΚΑΘΑΡΑ απάτη σε πολλά σημεία.

    Οι επιτήδειοι που ψάχνουν ΑΚΡΙΒΟΥΣ τρόπους να κοροϊδέψουν με ΦΘΗΝΌ τρόπο δεν είναι ποτέ λίγοι.

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    818
    Έτσι κ αλλιώς κανένα ψυχοφάρμακο δεν λειτουργεί με την έννοια ότι δεν λύνει το πρόβλημα.
    Απλά κρύβει τα συμπτώματα κάτι που αν το καταφέρει κιόλας θεωρείσαι και τυχερός.
    Εγώ ας πούμε όπως πολύς κόσμος το γεγονός ότι το ssri έκρυβε την σωματοποίηση του άγχους-κατάθλιψης σε ένα βαθμό ήταν αρκετό για να βοηθηθώ.
    Αλλά δεν έλυσε το πρόβλημα και έτσι όταν τα έκοψα έπεσα στα ίδια περίπου με πριν τα πάρω.

    Καταστολή εγκεφαλικής λειτουργίας.
    Αυτό κάνουν.
    Νευροτοξικά είναι....

    ΑΠλά ώρες ώρες σκέφτομαι πως χωρίς αυτά άνθρωποι σαν εμάς ή θα είχαν αυτοκτονήσει (από την πίεση να λειτουργήσουν όπως οι υπόλοιποι) ή θα νοσηλευόταν θέλοντας και μη...

    Εγώ την περίοδο που τα πήρα αν δεν υπήρχαν αυτά μάλλον δεν θα ζούσα σήμερα.
    Και αν ξαναπέσω τόσο κάτω δε θα διστάσω να τα ξαναπάρω απλά γιατί δεν βρήκα κάτι άλλο που να μπορεί να βοηθήσει.
    Και ας ξέρω πως δε λύνει το πρόβλημα....

    Το dna test δε μου φαίνεται και πολύ αξιόπιστο.
    Από την στιγμή που δεν μπορούμε καν να μετρήσουμε τα βασικά πράγματα πχ σεροτονίνη κ ντοπαμίνη στο αίμα σ τι θα μας βοηθησει ένα τεστ dna που θα δείχνει αν είμαστε δεκτικοί στο τάδε σεροτονινεργικό ή στο τάδε ssri αν δε μπορούμε να ξέρουμε αν το πρόβλημα είναι όντως η σεροτονίνη.

    ΓΙαυτό και όλα τα αντικαταθλιπτικά έχουν ως πιθανή παρενέργεια την μανία.
    Γιατί πολλές φορές ο καταθλιπτικός δεν έχει θέμα με την σεροτονίνη (πχ έχει θυροειδή ή χαμηλό σίδηρο ή ή ή)...

    Εγώ κάποια στιγμή είχα και χαμηλό σίδηρο και ξαφνιάστικά όταν η ψυχίατρος μου αρνήθηκε να μου το γράψει.
    Όχι απλά θα έπρεπε να το γράψει αλλά να το ζητήσει κιόλας αντί απλά να ακούει ατάκες του στυλ "δεν έχω ενέργεια καθόλου" άρα ραγδαία επιδείνωση κατάθλιψης άρα πχ αύξηση αντικαταθλιπτικού κτλ κτλ κτλ...

    Γενικά οι ψυχίατροι το μόνο που κάνουν είναι καταστολή συμπτωμάτων και πηγαίνοντας σε αυτούς αυτό ακριβώς ζητάμε και εμείς.
    Λίγοι είναι αυτοί που ψάχνουν και άλλους συν παράγοντες για την ψυχική τους κατάσταση διατροφικους, περιβαλλοντολογικούς και κοινωνικούς...

  3. #33
    Banned
    Join Date
    May 2011
    Posts
    619
    Η σεροτονίνη και ντοπαμίνη δεν είναι στο αίμα, είναι στις συνάψεις μεταξύ των κυττάρων. Η απορρύθμιση των επιπέδων τους έχει σαν αποτέλεσμα τεχνητή διέγερση ή καταστολή του εγκεφάλου (αντίστοιχα, SSRIs και αντιψυχωσικά) και δεν έχει σχέση με θεραπεία ψυχικών καταστάσεων, επί της ουσίας.

  4. #34
    Banned
    Join Date
    May 2011
    Posts
    619
    Τα τεστ DNA είναι προσποίηση: υποτίθεται ότι ξέρω κάτι για τη σεροτονίνη, για το οποίο έχω παντελή άγνοια. Όπως και είναι το μεγαλύτερο μέρος της βιβλιογραφίας για τα ψυχοφάρμακα. ΔΕ ΘΕΡΑΠΕΥΟΥΝ.

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by elafi View Post
    Η σεροτονίνη και ντοπαμίνη δεν είναι στο αίμα, είναι στις συνάψεις μεταξύ των κυττάρων. Η απορρύθμιση των επιπέδων τους έχει σαν αποτέλεσμα τεχνητή διέγερση ή καταστολή του εγκεφάλου (αντίστοιχα, SSRIs και αντιψυχωσικά) και δεν έχει σχέση με θεραπεία ψυχικών καταστάσεων, επί της ουσίας.


    Και οχι μονο , το προβλημα δεν ειναι μονο η απορρυθμιση των επιπεδων των νευροδιαβαστων , αλλα και με την δυσκολια επικοινωνιας μεταξυ των συναψεων , δλδ τρεχαγυρευε .

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    ..............................@@@@@@@

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,184
    Εκανα κ εγω αυτη τν εξεταση κ και μ εβγαλε οτι ομοζυγα γονιαδια dld sl kai TC kai glygly dld ola φυλλ για προδιαθεση για νευρωσεις και ψυχωτικες διαταραχες και μπορω να πω οτι εγινα χειροτερα γιατι μ ειπε εχω προδιαθεση για ψυχωση ενω τωρα εχω γαδ και καταθλιψη...εσας τι αποτεσματα σας εβγαλε..αν μπορειτε να μου πειτε για αυτν εξεταση ειναι αξιοπιστη?

  8. #38
    Banned
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Στο ταξίδι προσδιορισμού μου..
    Posts
    1,930
    Χριστόφορε εμένα μου φαίνεσαι απόλυτα λογικός αν ήταν να εμφανίσεις ψύχωση θα είχες παράλογα συμπτώματα από τώρα...Χαλάρωσε δεν το ξερα ότι από αυτή την εξέταση σου διαγνώστηκε ότι έχεις προδιάθεση, αν είναι έτσι φυσικά και δεν είναι αξιόπιστη!!

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    Αθήνα
    Posts
    574
    Νομίζω το επόμενο βήμα για την επιστήμη θα είναι να κάνει τεστ dna για το αν κάποιος έχει προδιάθεση να είναι φτωχός ή πλούσιος, κλέφτης ή αστυνόμος, κιθαρίστας ή ντράμερ...

  10. #40
    Banned
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    657
    Quote Originally Posted by black_adder View Post
    Νομίζω το επόμενο βήμα για την επιστήμη θα είναι να κάνει τεστ dna για το αν κάποιος έχει προδιάθεση να είναι φτωχός ή πλούσιος, κλέφτης ή αστυνόμος, κιθαρίστας ή ντράμερ...
    εσυ θα σταματησεις να ποσταρεις παντου βλακειες ρε φιλε; εδω μιλαμε σοβαρα.φυσικα κ ολα αυτα υπαρχουν γονιδια απο πισω που σχετιζονται καιμε καλλτεχνικη φυση απλα δεν χρειαζονται να τα εξετασουν αυτα ομως χρειαζονται γιατι μιλαμε για κοσμο που υποφερει ανοιξε λιγο το μυαλο σου και σκεψου!.ελεος.

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Similar Threads

  1. Replies: 6
    Last Post: 13-06-2013, 21:31
  2. αναλυση-ψυρισμα συμπεριφορας των αλλων ...
    By korman709 in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 24-08-2011, 19:36
  3. αναζήτηση της κατάλληλης μορφής θεραπείας
    By ioannis2 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 05-05-2010, 15:56
  4. Ανάλυση της αγοραφοβίας
    By Wintertimes in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 33
    Last Post: 28-10-2008, 09:38
  5. Διακοπή Αγωγής - Παρακαλώ βοηθήστε με!
    By ngourgou in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 16
    Last Post: 21-01-2008, 09:30

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •