Μονόπλευρο ενδιαφέρον. - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 24 of 24
  1. #16
    Η μόνη φράση που αναφέρθηκε από εκείνη είναι ότι με βλέπει ως φίλο, στο πλαίσιο της συζήτησης πάντα και όχι "ξερά". Από τη πλευρά της υπήρξε ξεκάθαρη, λοιπόν, έστω και αργά, καθώς πέρασα από πολλές φάσεις, στις οποίες άλλοτε δεν ήθελε να χαλάσει τη φιλία μας και άλλοτε με έβλεπε διαφορετικά μερικές φορές, αλλά κυρίως φιλικά, κατά τα λεγόμενά της. Είχα ελπίδες πιο παλιά, αλλά προφανώς δεν ήθελε να με στεναχωρήσει, λέγοντάς μου ότι δε με θέλει σαν κάτι παραπάνω και για αυτό και εγώ καταλήγω πως δεν ήμουν ο κατάλληλος, αυτός που θα ήθελε δίπλα της σαν κάτι περισσότερο από φίλο. Απλά αισθάνομαι ότι χτυπάω τοίχο ανεξάρτητα από το τι ακριβώς θα επιλέξω τελικά να κάνω. Είτε τα κρατήσω για εμένα, είτε τα πω, στα ίδια θα είμαι. Πάντα κάτι θα με βασανίζει, διαφορετικό ανάλογα με την επιλογή μου, αλλά πάντα κάτι θα υπάρχει εκεί και θα με κάνει σκατά και μετά από τόσους μήνες όλο αυτό αρχίζει να με κουράζει πολύ. Αναρωτιέμαι γιατί να μη με θέλει, αναρωτιέμαι τι έκανα λάθος, άμα έχω ελπίδες και από τη μία θέλω να συνεχίσω να προσπαθώ ,αλλά από την άλλη την κουράζω και κυνηγάω κάτι που δε θα έχω ποτέ, γιατί ίσως τελικά και να μην το αξίζω. Δε ξέρω τι να κάνω, επειδή το μυαλό μου αλλάζει διαρκώς σκέψεις και βλέπει το θέμα από χίλιες δύο διαφορετικές οπτικές γωνίες. Και την ίδια στιγμή, δε μπορώ να φανταστώ πως θα είναι όταν θα την δω με τον άνθρωπο της επιλογής της. Τόσο εγωιστικό ακούγεται και είναι αυτό, όμως δυστυχώς το σκέφτομαι και όταν συμβεί δε θα ήθελα να είμαι εκεί. Δε θα πω τίποτα και θα τη στηρίξω, αφού θα είναι επιλογή της, αλλά δε θέλω να το σκέφτομαι, γιατί θα χάσω κάθε ελπίδα τότε, δε θα είμαι αυτός που θα είναι δίπλα της. Φίλος να σου πετύχει θα μου πεις από την άλλη και θα έχεις και δίκιο...
    [CENTER][I][FONT=Tahoma][SIZE=2][COLOR="#808080"]...he's a real nowhere man, sitting in his nowhere land, making all his nowhere plans for nobody...[/COLOR][/SIZE][/FONT][/I][/CENTER]

  2. #17
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    για δες λιγο τα πμ σου....

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Δεν καταλαβαινω τι εννοεις οτι δε θες να επεκταθεις σε καποια θεματα δικα της. Αντιμετωπιζει πχ καποια προβληματα? τι θες να πεις?

  4. #19
    Εννοώ ότι έχει και εκείνη τους δικούς της προβληματισμούς και ανασφάλειες, όπως έχουμε όλοι οι άνθρωποι, ειδικά, κατά τη γνώμη μου, στην ηλικία αυτή. Είχα την τύχη να με επιλέξει ως το πρόσωπο που εμπιστεύεται, ώστε να του εκμυστηρευτεί ένα μέρος από αυτά και έτσι ήρθαμε πιο κοντά, τη γνώρισα καλύτερα. Μπορεί τα θέματα που συζητήσαμε να είναι μόνο η κορυφή του παγόβουνου και να έχει ακόμη να μου πει πολλά, αλλά όσο περισσότερο έρχεσαι σε επαφή με κάποιον, τόσο καλύτερα γνωρίζεις τον τρόπο που σκέφτεται και τόσο καλύτερα τον ψυχολογείς. Κάποια πράγματα μου τα έχει πει άμεσα, σε άλλα η σιωπή της υποδεικνύει αυτό που φοβάται να παραδεχτεί και άλλα τα υποθέτεις ενώνοντας τα διάφορα γεγονότα σαν κομμάτια ενός παζλ. Με άλλα λόγια, εγώ μπορεί να υποθέτω πράγματα που ίσως και να μην αληθεύουν, αλλά σε κάθε περίπτωση δε θα ήθελα να τα μοιραστώ έτσι απλά, επειδή εκτός των άλλων, νιώθω πως προδίδω σκέψεις που ο άλλος θέλησε να μοιραστεί μόνο μαζί μου. Ακούγεται παράξενο, όμως προτιμώ να το αφήσω εδώ το ζήτημα. Δε χρειάζεται να βάζετε φοβερά πράγματα στο μυαλό σας, απλά εγώ δε θέλω να αναφερθώ στις σκέψεις της. Σίγουρα πάντως με θέλει μόνο σαν φίλο και αυτό είναι η πραγματικότητα, ανεξάρτητα από το άμα έφταιξα εγώ και οι βλακείες μου, άμα έφταιξε και αυτή μαζί για τους δικούς της λόγους, είτε επειδή ψάχνει κάτι άλλο, κάποιον άλλο, είτε γιατί φοβάται το οτιδήποτε, είτε για κάτι άλλο που έχει στο κεφάλι της, ή άμα απλά ήταν γραφτό να καταλήξει έτσι. Δε ξέρω, πάντως, τι είναι σωστό να κάνω και δε θέλω να την αφήσω.
    [CENTER][I][FONT=Tahoma][SIZE=2][COLOR="#808080"]...he's a real nowhere man, sitting in his nowhere land, making all his nowhere plans for nobody...[/COLOR][/SIZE][/FONT][/I][/CENTER]

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Τζουντε σε ποια σχολη στοχευεις?

  6. #21
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Quote Originally Posted by Jude View Post
    Εννοώ ότι έχει και εκείνη τους δικούς της προβληματισμούς και ανασφάλειες, όπως έχουμε όλοι οι άνθρωποι, ειδικά, κατά τη γνώμη μου, στην ηλικία αυτή. Είχα την τύχη να με επιλέξει ως το πρόσωπο που εμπιστεύεται, ώστε να του εκμυστηρευτεί ένα μέρος από αυτά και έτσι ήρθαμε πιο κοντά, τη γνώρισα καλύτερα. Μπορεί τα θέματα που συζητήσαμε να είναι μόνο η κορυφή του παγόβουνου και να έχει ακόμη να μου πει πολλά, αλλά όσο περισσότερο έρχεσαι σε επαφή με κάποιον, τόσο καλύτερα γνωρίζεις τον τρόπο που σκέφτεται και τόσο καλύτερα τον ψυχολογείς. Κάποια πράγματα μου τα έχει πει άμεσα, σε άλλα η σιωπή της υποδεικνύει αυτό που φοβάται να παραδεχτεί και άλλα τα υποθέτεις ενώνοντας τα διάφορα γεγονότα σαν κομμάτια ενός παζλ. Με άλλα λόγια, εγώ μπορεί να υποθέτω πράγματα που ίσως και να μην αληθεύουν, αλλά σε κάθε περίπτωση δε θα ήθελα να τα μοιραστώ έτσι απλά, επειδή εκτός των άλλων, νιώθω πως προδίδω σκέψεις που ο άλλος θέλησε να μοιραστεί μόνο μαζί μου. Ακούγεται παράξενο, όμως προτιμώ να το αφήσω εδώ το ζήτημα. Δε χρειάζεται να βάζετε φοβερά πράγματα στο μυαλό σας, απλά εγώ δε θέλω να αναφερθώ στις σκέψεις της. Σίγουρα πάντως με θέλει μόνο σαν φίλο και αυτό είναι η πραγματικότητα, ανεξάρτητα από το άμα έφταιξα εγώ και οι βλακείες μου, άμα έφταιξε και αυτή μαζί για τους δικούς της λόγους, είτε επειδή ψάχνει κάτι άλλο, κάποιον άλλο, είτε γιατί φοβάται το οτιδήποτε, είτε για κάτι άλλο που έχει στο κεφάλι της, ή άμα απλά ήταν γραφτό να καταλήξει έτσι. Δε ξέρω, πάντως, τι είναι σωστό να κάνω και δε θέλω να την αφήσω.
    δε θελω να την αφησω = καψουρα φιλε μου....

  7. #22
    Κερασάκι, τι σχέση έχει η σχολή μου; Έτσι και αλλιώς δεν έχει σημασία αυτή στην οποία στόχευα, αφού τελικά περνάω σε κάποια άλλη.
    [CENTER][I][FONT=Tahoma][SIZE=2][COLOR="#808080"]...he's a real nowhere man, sitting in his nowhere land, making all his nowhere plans for nobody...[/COLOR][/SIZE][/FONT][/I][/CENTER]

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Θα περασεις στο ιδιο μερος με την κοπελα?

  9. #24
    Αχ τώρα να ήξερες τι θέμα φέρνεις στο προσκήνιο! Εγώ για διάφορους λόγους πήρα την απόφαση να δηλώσω μόνο Αθήνα και εκείνη κατά πάσα πιθανότητα θα είναι επίσης εδώ. Φέτος τι να πω, μόνο κούραση και πίεση είχα και έχω από όλες τις κατευθύνσεις... όχι μόνο εγώ δηλαδή... πολλοί από μας.
    [CENTER][I][FONT=Tahoma][SIZE=2][COLOR="#808080"]...he's a real nowhere man, sitting in his nowhere land, making all his nowhere plans for nobody...[/COLOR][/SIZE][/FONT][/I][/CENTER]

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. ΜΟΝΟΠΛΕΥΡΟ ΑΔΙΕΞΟΔΟ
    By PAULANER in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 13
    Last Post: 03-07-2012, 00:42
  2. Πως αντιλαμβανεστε το ενδιαφερον?
    By Christina82 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 40
    Last Post: 03-11-2011, 16:22
  3. Ένα ενδιαφέρον πείραμα
    By Oneiroplasmenos in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 13
    Last Post: 09-07-2010, 20:20
  4. ενα ενδιαφερον site
    By νικος32 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 0
    Last Post: 27-11-2008, 19:31
  5. Ένα site με ενδιαφέρον
    By white_rabbit in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 14
    Last Post: 15-02-2008, 02:37

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •