Μονόπλευρο ενδιαφέρον.
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 24
  1. #1

    Post Μονόπλευρο ενδιαφέρον.

    Γεια σας, μιας και είναι η πρώτη φορά που γράφω εδώ, ας ξεκινήσω λέγοντας ότι θα ήθελα πολύ να αποτελέσω και εγώ ένα ενεργό μέλος της κοινότητας σας. Πραγματικά, είμαι πολύ χαρούμενος που βρέθηκα εδώ, δηλαδή σε ένα μέρος το οποίο μου δίνει τη δυνατότητα να μοιραστώ τους δικούς μου προβληματισμούς, καθώς και να συμμετέχω σε αυτούς των άλλων, δίνοντας έτσι ένα χέρι βοηθείας.

    Πριν μπω στο ζήτημά μου, όμως, κάνοντας μία σύντομη παρουσίαση του εαυτού μου, ας αναφέρω ότι πρόσφατα έκλεισα το δέκατο όγδοο έτος της ηλικίας μου, πράγμα που σημαίνει πως, μεταξύ των άλλων, φέτος είχα και τη τύχη να δίνω πανελλήνιες, θέμα που θα αφήσω για τώρα, ώστε να αναφερθεί στο δικό του νήμα.

    Μέσα σε αυτό το χρόνο, λοιπόν, μου έμελλε μεταξύ των άλλων, να δω διαφορετικά μία φίλη μου, με την οποία μάλιστα ανήκουμε στην ίδια παρέα από το γυμνάσιο, συνολικά, δηλαδή, έξι χρόνια μέχρι και σήμερα. Με τη φίλη αυτή, πιο συγκεκριμένα, ξεκινήσαμε ήδη από τις αρχές του χρόνου, στο βαθμό βέβαια που μας το επέτρεπε ο περιορισμένος χρόνος μας, να μιλάμε πιο συχνά μέσω μηνυμάτων, με αποτέλεσμα τελικά να γνωρίσουμε ο ένας τον άλλο ακόμη καλύτερα. Μάλιστα, θα μπορούσα να πω ότι φέτος τη γνώρισα πραγματικά και παρόλο που ήρθα σε επαφή με όλες της αδυναμίες και τα διάφορα αρνητικά στοιχεία του χαρακτήρα της, σίγουρα τη λάτρεψα, ενώ ακόμη και τώρα, σημαίνει τόσα πολλά για εμένα σαν άνθρωπος. Επιπλέον, υπήρξε και συνεχίζει να αποτελεί, το μόνο άτομο στο οποίο αισθάνομαι άνετα να εμπιστευτώ το οτιδήποτε, πράγμα που πιθανότατα, ή τουλάχιστον έτσι πιστεύω, ίσχυε πριν κάποιο καιρό και για την ίδια, με βάση πάντοτε τα πράγματα που συνηθίζαμε να συζητάμε, αρχικά μέσω μηνυμάτων και όταν υπήρξε ο απαραίτητος χρόνος και από κοντά, βγαίνοντας και μιλώντας.

    Κάποια στιγμή, λοιπόν και ενώ μιλούσαμε στο μεταξύ πολύ, άρχισα να σκέφτομαι έντονα τη περίπτωση να τη βλέπω σαν κάτι διαφορετικό και αφού πέρασε κάποιο χρονικό διάστημα, αποφάσισα να της μιλήσω όσο πιο διακριτικά μπορούσα, καθώς δεν ήθελα να χάσω αυτό που είχε αρχίσει να υπάρχει ανάμεσά μας. Τελικά, η απάντηση που πήρα ήταν εν μέρει θετική, αφού και η ίδια βρισκόταν στη φάση που ήμουν και εγώ, δηλαδή δεν ήταν σίγουρη εάν αυτό που αισθάνεται εντάσσεται στο πλαίσιο του φιλικού, ή μήπως είναι κάτι παραπάνω. Για το λόγο αυτό, αποφασίσαμε να συνεχίσουμε να μιλάμε, όπως και να βγαίνουμε καμιά φορά οι δυο μας, αλλά σε κάθε περίπτωση να μη βιαστούμε, για να καταλήξουμε σε μια απόφαση. Τα πράγματα, στη συνέχεια, εξελίχτηκαν όπως θέλαμε και οι επαφές μας ήταν πιο συχνές, ώστε τελικά, μια μέρα που είχαμε ελεύθερο χρόνο, να βγούμε το πρωί και να καταλήξουμε ότι θέλαμε και οι δυο το ίδιο πράγμα. Πράγματι, εκείνη την ημέρα ήρθαμε πιο κοντά, αλλά το κλίμα μεταξύ μας ήταν πολύ παράξενο και βρεθήκαμε σε άβολη θέση, πράγμα δικαιολογημένο κατά τη γνώμη μου, καθώς πλέον βλέπεις έναν παλιό φίλο σαν κάτι διαφορετικό.

    Στις επόμενες μέρες τα πράγματα πάγωσαν μεταξύ μας και έβλεπα ότι η ίδια ήταν απόμακρη, οπότε τελικά μου είπε ότι θέλει χρόνο και πάλι για να σκεφτεί, τον οποίο και πήρε, με αποτέλεσμα στο τέλος να μάθω πως με βλέπει μόνο φιλικά. Δε θα σταθώ, ούτε στο πως αισθάνθηκα λόγω της απάντησης που πήρα, ούτε και στο πόσο δύσκολο μου ήταν να την αντιμετωπίζω σαν απλή φίλη μου, όμως μετά από αυτό συνεχίσαμε να μιλάμε, όπως ακριβώς κάναμε και πιο πριν και δεν ήθελα να την ξαναενοχλήσω με αυτά, τουλάχιστον μέχρι να τελειώσουν οι πανελλαδικές. Από την άλλη, όσο περνούσε ο καιρός, τόσο ξεκαθάριζαν τα συναισθήματα μου και την ήθελα όλο και περισσότερο, όμως δε μίλησα. Τελειώνοντας, βέβαια, της ξαναείπα ότι τη βλέπω διαφορετικά και όσο και να καταλαβαίνω πως τα συναισθήματα της δεν αλλάζουν, έτσι και τα δικά μου παραμένουν ίδια.

    Έκτοτε δε μπορώ να τη βγάλω από το μυαλό μου, συνεχίζαμε να βγαίνουμε πιο αραιά πλέον, αλλά το γεγονός πως δεν άντεχα να κρατάω μέσα μου τα συναισθήματά μου, τα κατέστρεψε όλα. Πιο συγκεκριμένα, της εξηγώ τα συναισθήματα μου, αλλά εκείνη βρίσκεται αλλού, με αποτέλεσμα τελικά εγώ να απογοητεύομαι και εκείνη να αισθάνεται ένοχη, για πράγματα που κακά τα ψέματα, δε μπορεί να ελέγξει και άρα δε φταίει τελικά σε τίποτα. Με άλλα λόγια, κυνηγάω μια κατάσταση και λέω ότι θα περιμένω, χωρίς να ελπίζω τίποτα, μόνο και μόνο επειδή άμα φύγω θα τα έχω ακόμη περισσότερο με τον εαυτό μου, από ότι τα έχω ήδη, αλλά την ίδια στιγμή τη κουράζω περισσότερο και χαλάω αυτό που ήδη, ή μάλλον κάποτε υπήρχε. Μάλιστα, όσο παράξενο και άμα ακούγεται, αισθάνομαι ένοχος, που δε μου φάνηκε αρκετό ότι την είχα δίπλα μου σαν φίλη μου, αλλά ήθελα κάτι παραπάνω από αυτό, το οποίο από μόνο του ήταν τόσο όμορφο. Τώρα, λοιπόν, δε μιλάμε και τόσο. Κάποια στιγμή, όταν πήγαμε διακοπές σαν παρέα πριν λίγο καιρό, δεν άντεχα να την έχω διαρκώς δίπλα μου και μιλώντας πάντα για τα ίδια, αγνοώντας την αρνητική απάντηση της, τελικά την κούρασα πέρα από τα όριά της. Μου είπε αργότερα πως θέλει το χώρο της να σκεφτεί, όμως τα πράγματα έχουν χαλάσει από ότι φαίνεται. Το χειρότερο, βέβαια, είναι πως εγώ παραμένω κολλημένος και τη θέλω ακόμη, αλλά φοβάμαι να σηκώσω το τηλέφωνο, γιατί και πάλι θα είμαι στα ίδια.

    Δε ξέρω άμα κατάφερα να αποδώσω την όλη κατάσταση σωστά, αλλά δεν είναι ιδιαίτερα εύκολο αυτό. Πάντως γνωρίζω πως ότι και αν ακούσω, θα παραμείνω κολλημένος και όσο και άμα θέλω να περιμένω, πράγμα που θα κάνω, φοβάμαι ότι μένω στάσιμος, όπως συμβαίνει και σε τόσους άλλους τομείς της ζωής μου, ενώ οι υπόλοιποι και εκείνη την ίδια στιγμή προχωρούν, αφήνοντάς με πίσω. Με άλλα λόγια, ξέρω τι θέλω να έχω, ξέρω ότι θα προσπαθήσω να το αποκτήσω, αφού το αξίζει, αλλά από την άλλη γνωρίζω και ότι είμαι καταδικασμένος να αποτύχω, όπως συμβαίνει συνήθως με την περίπτωσή μου.

    Ευχαριστώ για το χρόνο σας.
    [CENTER][I][FONT=Tahoma][SIZE=2][COLOR="#808080"]...he's a real nowhere man, sitting in his nowhere land, making all his nowhere plans for nobody...[/COLOR][/SIZE][/FONT][/I][/CENTER]

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Athens
    Posts
    699
    Τα έχεις πει όλα μονος σου αδερφούλη.
    Τι σε απασχολεί τώρα ακριβώς,αφού έθεσες το ερώτημα και το απάντησες και όλας.
    Ξεκινάς φοιτητική ζωή,θα δεις μια διαφορετική κοινωνία.
    Θα γνωρίσεις κόσμο και θα το ξεπεράσεις το κρυολόγημα σύντομα.
    Μην προβληματίζεις των εαυτό σου με μικροσκοπικά θέματα.
    Όσο τεράστιο και να σου φαίνεται τώρα,σε μερικούς μήνες θα βρίσκεσαι αλλου.

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    αυτο που μου κανει εντυπωση ειναι οτι γνωριζεστε 6 χρονια δηλαδη πολα... να πω ενα εντελως υποθετικο σεναριο... εχεις σκεφτει μηπως εχει καπιο προβλημα με τους αντρες επιδη ειχα καπια αρνιτικη εμειρια απο αυτους για αυτο συμπεριφερετε ετσι?

  4. #4
    Θέλω να πιστεύω ότι δεν είναι μόνο ένα απλό "κρυολόγημα" όλα αυτό και τόσο καιρό αναλώνομαι σε κάτι τόσο ανούσιο. Το ζήτημα είναι ότι δεν έχω αισθανθεί ποτέ ξανά έτσι για κάποιον άνθρωπο, όπως με έχει κάνει να νιώσω αυτή, τόσο με την καλή, όσο και με τη κακή έννοια. Ξεκινώντας από το πιο σημαντικό, δηλαδή από τη φιλία και τη συντροφιά της, η οποία σημαίνει πάρα πολλά για εμένα και φτάνοντας μέχρι το τρόπο που τη βλέπω εγώ, εδώ και τόσους μήνες, με έχει ανεβάσει και με έχει κατεβάσει συναισθηματικά άπειρες φορές. Ανεξάρτητα όμως από αυτό, είχα πει ότι θα μείνω δίπλα της και όσο και άμα κουράζομαι θα το κάνω, αλλά αυτό τελικά με φτάνει στα όρια μου και ακόμη περισσότερο, όταν τελικά φτάνω εκεί, ξεκινώ να την κουράζω και αυτή. Αυτό που με απασχολεί, λοιπόν, είναι ότι δε ξέρω πώς να διαχειριστώ αυτή την κατάσταση, ακόμη και άμα έχω πλήρη επίγνωση των όσων συμβαίνουν, του σωστού και του λάθους. Με άλλα λόγια, η καρδιά μου, μού λέει ξεκάθαρα τι πρέπει να κάνω, αλλά το μυαλό μου σκέφτεται χίλια δύο πράγματα και κάθε λεπτό πηδάει από τη μία σκέψη στην άλλη και αυτό με εξουθενώνει.

    Σε ότι αφορά τη δική σου ερώτηση Αλέξανδρε, δε γνωρίζω την απάντηση. Έχω κολλήσει με έναν άνθρωπο που αν και μοιάζει ανοιχτός εκ πρώτης όψεως, στην πραγματικότητα είναι ο πιο κλειστός από όλους, ίσως και μυστήριος πολλές φορές. Όλον αυτόν τον καιρό, βέβαια, κατάφερα να έρθω κοντά της, άκουσα αρκετούς από τους φόβους της και από τις σκέψεις της, όμως δεν αισθάνομαι άνετα να εκφέρω γνώμη και να διατυπώσω την δική μου άποψη, γιατί νιώθω ότι με αυτόν τον τρόπο πουλάω κάτι το οποίο ο άλλος μου εμπιστεύτηκε. Ελπίζω να καταλαβαίνεις τι ακριβώς εννοώ, όσο παράξενο και άμα σου ακούγεται. Απλά, όταν κάποιος σου μιλά για θέματα που δεν έχει πει σε κάποιον άλλο, αυτομάτως τα ζητήματα που σου εκμυστηρεύτηκε αποκτούν αξία και, τουλάχιστον εγώ, νιώθω ότι μοιράζοντάς τα, την καταστρέφω και μαζί με αυτή, καταστρέφω και τον δεσμό που έχω με το άλλο άτομο. Κοινώς, είμαι μόνο βλακώδεις φιλοσοφίες, πεποιθήσεις και λόγια, που στην πράξη δεν τα εφαρμόζω ποτέ από ότι φαίνεται, αλλά τέλος πάντων.

    Ευχαριστώ πολύ για τον ενδιαφέρον σας!
    [CENTER][I][FONT=Tahoma][SIZE=2][COLOR="#808080"]...he's a real nowhere man, sitting in his nowhere land, making all his nowhere plans for nobody...[/COLOR][/SIZE][/FONT][/I][/CENTER]

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    491
    τελεια η υπογραφη σου...

    σκεφτηκες αν υπαρχει η περιπτωση να σε αποφευγει ευγενικα γιατι δν θελει να χαλασει η φιλια σας κ το παρεακι?
    οσο επιμενεις τοσο τν απομακρυνεις! μηπως εχει κατι αλλο στο μυαλο της? μηπως γινεται αυτο που δν ηθελε? το να σε χανει απο φιλο? συνηθως αποφευγουμε καποιον ευγενικα γιατι τν εκτιμουμε κ δν θελουμε να τν πληγωσουμε η να τν προσβαλουμε... δν της αφηνεις περιθωρια ομως! αφησε της χωρο να δεις αν κ πως θα σε πλησιασει...
    προσπαθησε να μν πιεζεις καταστασεις... κρατα χαρακτηρα!!! καλη επιτυχια!!!
    ότι δε σε σκοτώνει…..κακά τα ψέματα……
    …………………………….ένα κουσούρι στο αφήνει!!!

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Τι να κανεις ρε φιλαρακι? Αφου η κοπελα σε ειπε σε βλεπει σαν φιλο. Αντι να το εκτιμας που ολοι ξερουμε ποσο σπανιο ειναι η πραγματικη φιλια εσυ σπαζεσαι? Εσενα σου αρεσουνε ολες οι κοπελες? Αποκλειεται. Αφου λοιπον σε λεει οτι σε βλεπει σαν φιλο και συ δωστου παλι απο κοντα λες τα δικα σου καθε φορα και την πιεζεις, σου λεει δε γινεται μ αυτον, πρεπει ν αραιωσω. Αν της αρεσες τοσα χρονια θα σου χε δειξει δειγματα. Απο κει επρεπε να το καταλαβεις οτι δε σε βλεπει για γκομενικο. Μη την ξαναενοχλησεις για το καλο σου γιατι αμα συνεχισετε παρεα μολις θα βρει γκομενο και θα σου λεει πως και τι σε κοβω να μεταναστευεις....

  7. #7
    Βίκυ σε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια σε ότι αφορά την υπογραφή μου. Επειδή και το αγαπητό κεράσι το ανέφερε, ίσως επειδή δεν έδωσε πολύ βάση στα λόγια μου, ή επειδή δεν το απέδωσα εγώ σωστά πιο πριν, θα ήθελα να πω ότι δίνω τεράστια σημασία στη φιλία μας και την εκτιμώ όσο τίποτα άλλο. Δυστυχώς, όμως, μου είναι αδύνατο να παραμερίσω τα επιπλέον συναισθήματα που νιώθω και η επιθυμία μου να τα εκφράσω, ή καλύτερα να της εξηγήσω πως νιώθω, ελπίζοντας ότι ίσως και κάτι να αλλάξει, ακόμη και αν γνωρίζω πως στην πραγματικότητα μάταια προσπαθώ, είναι πηγή πίεσης για την ίδια. Γενικά προσπαθώ να μη τη φέρνω σε δύσκολη θέση και για αυτό πολύ συχνά, όταν για παράδειγμα είμαστε έξω μαζί, πνίγω όσα θέλω να της πω και να της δείξω, γιατί ξέρω πως θα αισθανθεί άβολα. Πολλές φορές έχω κάνει την πιο μικρή κίνηση, τόσο συνηθισμένη και μεταξύ φίλων, να την πάρω δηλαδή μια αγκαλιά και την έχω νιώσει ψυχρή και απόμακρη, παρόλο που και η ίδια συχνά το θέλει και παίρνει την ανάλογη πρωτοβουλία. Αυτό με τρομάζει και με απογοητεύει, οπότε τελικά φροντίζω να κρατάω κάποια όρια όταν είμαστε μεταξύ μας, όσο και άμα το μισώ. Όμως υπάρχουν φορές που δεν αντέχω άλλο και έχω ανάγκη να της πω όσα σκέφτομαι και όσα νιώθω και τότε ξέρω πως γκρεμίζω όλα αυτά που τόσο καιρό έχτιζα, φέρνοντάς τη και πάλι σε δύσκολη θέση και ξαναπιέζοντάς τη. Έχετε δίκιο και οι δύο, τόσο στο ότι με βλέπει και ίσως με θέλει δίπλα της μόνο σαν φίλο, όσο και στο ότι καλύτερα να αφήσω το παραπάνω που κυνηγάω και να γευτώ τη φιλική συντροφιά της, η οποία από μόνη της είναι σπουδαία. Ξέρω, όμως, ότι κρατώντας μέσα μου αυτά που αισθάνομαι για εκείνη, γιατί να τα σβήσω δε μπορώ ακόμη και δεν είναι στο χέρι μου αυτό, θα με κάνει σκατά, πράγμα που έχω ξαναζήσει, όταν είχα αποφασίσει λόγω εξετάσεων να μη μιλήσω. Από ότι φαίνεται, δυστυχώς, έτσι πρέπει να κάνω, αφήνοντας τα συναισθήματα μου για τον εαυτό μου, μιας και μόνο αυτός τα νιώθει και μόνος του κάνει όνειρα.
    [CENTER][I][FONT=Tahoma][SIZE=2][COLOR="#808080"]...he's a real nowhere man, sitting in his nowhere land, making all his nowhere plans for nobody...[/COLOR][/SIZE][/FONT][/I][/CENTER]

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    6 χρονια ειναι πολα ρε φιλε δε μπωρει αν γνωριζοσασταν τοσα χρονια κατι θα παιζοταν τελικα εγω προβληματιζομαι αν η συγκεκριμενη κοπελα ενδιαφερετε για αντρες....εσυ που ξερεις καλυτερα τι λες πανω στη τοποθετιση αυτη?

  9. #9
    Δεν είναι υποχρεωμένη να με θέλει, οπότε λογικό το βρίσκω ναι μεν να ενδιαφέρεται για άντρες, αλλά να μην είμαι ο κατάλληλος για αυτή.
    [CENTER][I][FONT=Tahoma][SIZE=2][COLOR="#808080"]...he's a real nowhere man, sitting in his nowhere land, making all his nowhere plans for nobody...[/COLOR][/SIZE][/FONT][/I][/CENTER]

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    ναι αλλα τοσα χρονια.. στη κρητη λεμε πχ λεγε λεγε το κοπελι (=το αγορι) κανει το παιδι και θελει.... δε ξερω κατι δε παει καλα με αυτη ο νομος της ελξης στο τελος φερνει τους ανθρωπους πιο κοντα και λες εισασταν στην ιδια παρεα δεν εισασταν ορκισμενοι εχθροι για να πεις ε ναι δε με θελει.....

  11. #11
    Κάποια στιγμή ήρθαμε πιο κοντά και τότε κατάλαβε πως δεν είμαι ο κατάλληλος για αυτή. Αυτό δε σημαίνει πως υπάρχει κάτι στραβό με την ίδια. Όπως εγώ δε μπορώ να ξεκολλήσω, έτσι και η ίδια δε μπορεί να με δει διαφορετικά. Το πρόβλημα και ο λόγος που άνοιξα το θέμα δεν είναι αυτή και κυρίως δε θα ήθελα να μοιραστώ σκέψεις μου σε σχέση με εκείνη, γιατί αυτές βασίζονται σε πράγματα που έχουμε συζητήσει και τα οποία δεν έχω σκοπό να μοιραστώ, έστω και έμμεσα, αφού με κάνει να αισθάνομαι άσχημα. Πάντως ότι και αν τη προβληματίζει και εγώ έχω σίγουρα ζήτημα, αφού δε μπορώ να προχωρήσω και το χειρότερο, παιδεύω και την ίδια. Η μόνη δικαιολογία μου είναι ότι είναι τόσο ξεχωριστή στα μάτια μου και ότι θα μισήσω τον εαυτό μου άμα εγκαταλείψω τη προσπάθεια αυτή. Πάντα, βέβαια, για το ζήτημα της φιλίας δε τίθεται θέμα. Θα βρίσκομαι δίπλα της ως φίλος και αυτός είναι και ο λόγος που υπήρξα κοντά της μέχρι τώρα και όχι η ελπίδα για αυτό το παραπάνω, το οποίο, άλλωστε, προέκυψε στη πορεία. Δυστυχώς κάποιες καταστάσεις δεν αλλάζουν και αν και θα τη στηρίξω, πράγμα που δε ξέρω άμα το πιστεύει ακόμη, αλλά μέχρι τώρα το πίστευε νομίζω, δε μπορώ να κάνω τίποτα άμα η ίδια δε μου το επιτρέψει και δε μου ανοιχτεί. Ναι, είναι κλειστός άνθρωπος και ναι, την έχω γνωρίσει καλύτερα, αλλά το κάθε άτομο έχει τόσες πολλές κρυφές πλευρές και τόσους φόβους που δε τολμά να ομολογήσει, ώστε ποτέ να μη ξέρεις αρκετά καλά κανέναν.
    [CENTER][I][FONT=Tahoma][SIZE=2][COLOR="#808080"]...he's a real nowhere man, sitting in his nowhere land, making all his nowhere plans for nobody...[/COLOR][/SIZE][/FONT][/I][/CENTER]

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    χμμ πολυ υποπτο αυτο μου θυμιζει το ποιημα που μου ειπε η κοπελα μου οταν εκανε οτι δε με ηθελε

  13. #13
    Πιο ακριβώς από όλα, γιατί δυσκολεύομαι να σε ακολουθήσω;
    [CENTER][I][FONT=Tahoma][SIZE=2][COLOR="#808080"]...he's a real nowhere man, sitting in his nowhere land, making all his nowhere plans for nobody...[/COLOR][/SIZE][/FONT][/I][/CENTER]

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    οτι ειμαι ακαταληλος

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    491

    Cool

    ΕΙΣΑΙ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ ΣΤΙς ΕΚΘΕΣΕΙΣ Ε?
    ζηλεψα!!! (ασχετο)
    ακουγεσαι πολυ ωριμος κ συγκροτημενος για 18 χρονων... χαλαρωσε λιγο κ αστο να παει μονο του.....
    μν ασχολεισαι συνεχεια με αυτο!!! κανε αποσπαση προσοχης που λεμε κ μεις στη γλωσσα τν αγχωτικων!!!(ταμπελα,ε?)
    Χ Α Λ Α Ρ Ω Σ Ε!!!
    ότι δε σε σκοτώνει…..κακά τα ψέματα……
    …………………………….ένα κουσούρι στο αφήνει!!!

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. ΜΟΝΟΠΛΕΥΡΟ ΑΔΙΕΞΟΔΟ
    By PAULANER in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 13
    Last Post: 03-07-2012, 01:42
  2. Πως αντιλαμβανεστε το ενδιαφερον?
    By Christina82 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 40
    Last Post: 03-11-2011, 17:22
  3. Ένα ενδιαφέρον πείραμα
    By Oneiroplasmenos in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 13
    Last Post: 09-07-2010, 21:20
  4. ενα ενδιαφερον site
    By νικος32 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 0
    Last Post: 27-11-2008, 20:31
  5. Ένα site με ενδιαφέρον
    By white_rabbit in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 14
    Last Post: 15-02-2008, 03:37

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •