xanax στερητικό σύνδρομο
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    294

    xanax στερητικό σύνδρομο

    καλησπέρα παιδιά μιά σύντομη ερωτηση θα κάνω!παίρνω xanax των 0.25 ,1/2 πρωί-μεσημέρι απόγευμα-βράδυ...χτες μου τελείωσε και επειδή δεν είχα συνταγή και κανέναν γνωστό φαρμακοποιο να μου δώσει έτσι δεν τα πήρα καθόλου σήμερα.θα τα έχω αύριο το πρωί.πιστεύετε υπάρχει θέμα;γιατί δεν μπόρεσα να βρω το γιατρό.ανησυχώ για στερητικό σύνδρομο ή και για τίποτα πιο σοβαρό γιατί διάβασα κάτι για ντελίριο και επιληπτικές κρίσεις και έχω φρικάρει...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2009
    Posts
    323
    κανένα θέμα στο εγγυόμαι εκ πείρας μην το σκέφτεσαι....εγώ παίρνω πιο πολύ και μία φορά κοιμήθηκαν και δεν το πήρα και δεν ένιωσα τίποτα αργούν τα στερητικά....και παίρνεις και μικρή ποσότητά

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Athens
    Posts
    699
    Quote Originally Posted by zouzounitsaaa View Post
    καλησπέρα παιδιά μιά σύντομη ερωτηση θα κάνω!παίρνω xanax των 0.25 ,1/2 πρωί-μεσημέρι απόγευμα-βράδυ...χτες μου τελείωσε και επειδή δεν είχα συνταγή και κανέναν γνωστό φαρμακοποιο να μου δώσει έτσι δεν τα πήρα καθόλου σήμερα.θα τα έχω αύριο το πρωί.πιστεύετε υπάρχει θέμα;γιατί δεν μπόρεσα να βρω το γιατρό.ανησυχώ για στερητικό σύνδρομο ή και για τίποτα πιο σοβαρό γιατί διάβασα κάτι για ντελίριο και επιληπτικές κρίσεις και έχω φρικάρει...
    Στέρηση δεν σε πιάνει σε μια μέρα.
    Άραξε.
    Πρέπει να τα πήρες σήμερα το πρωί τα χάπια,οποτε απάντησε μονη σου στο ερώτημα.Την επομενη μην φρικάρεις.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    518
    Zouzounitsa,
    αν ήταν να εμφανίζεται στερητικό σύνδρομο zanax με τέτοια ελάχιστη δόση, τότε όλοι θα έπρεπε να είμαστε για φούντο...
    Σε κάθε περίπτωση καλό είναι να ρωτήσεις το γιατρό σου και να ακολουθείς πιστά τις δόσεις όπως τις ορίζει ο ψυχιατρος.
    Eγώ περσυ, με οδηγία ψυχιάτρου έπαιρνα 0,25 πρωί-μεσημέρι-βράδυ για ένα 3μηνο, μετά μόνο πρωί-βράδυ για ένα 3μηνο και μετά μόνο πρωί πάλι για ένα 3μηνο. Και ΤΕΛΟΣ ! ούτε στερητικά ούτε τίποτα... ίσα ίσα βελτιώθηκε η ποιότητα του ύπνου μου, χαλάρωσα, ένιωσα ότι πραγματικά ξεκουράστηκα.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820
    Καλα ιδεα σου ειναι παιρνω κ εγω κ δεν νομιζω ειναι τετοιο θεμα ηρεμησε

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    130
    με τόσο μικρές δοσολογίες δεν παθαίνεις στερητικό σύνδρομο, για να πάθει κάποιος στερητικό
    σύνδρομο όπως το περιγραφής εσύ, πρέπει για 6 μήνες να παίρνει 20 πλάσια ποσότητα από
    αυτή που παίρνεις εσύ και να το κόψει μαχαίρι. μιλάμε για ποσότητες 5-6 mg την ημερα.
    στην δοσολογία που είσαι εσύ ούτε που θα καταλάβεις τίποτα.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    zoyzoynitsa , η ποσοτητα που παιρνεις ειναι παααρα πολυ μικρη , εγω παιρνω 7 mg , k προσπαθω να τα μειωσω , διοτι ειναι παλιοφαρμακο . Αν θελεις παραπανω , που δεν θαπρεπε να θελεις , πας κ σε δευτερο γιατρο , κ δου γραφει εξτρα , το οποιο δεν το συνιστω καθολου . Ο nick etectro καλα τα λεει . Προσεχε μαυτα τα φαρμακα .

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    294
    καλησπέρα και ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας...τελικά δεν βρήκα σήμερα συνταγή και δεν μου δίνουν σε κανένα φαρμακείο έτσι...οπότε τι θα κάνω;;;;έχω φρικάρει πιο πολύ!τη δευτέρα το πρωί θα τα έχω.δηλαδή δεν θα τα παίρνω για 3 μέρες.φοβάμαι πάρα πολύυυυυυυ!!!!

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    518
    Quote Originally Posted by zouzounitsaaa View Post
    καλησπέρα και ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας...τελικά δεν βρήκα σήμερα συνταγή και δεν μου δίνουν σε κανένα φαρμακείο έτσι...οπότε τι θα κάνω;;;;έχω φρικάρει πιο πολύ!τη δευτέρα το πρωί θα τα έχω.δηλαδή δεν θα τα παίρνω για 3 μέρες.φοβάμαι πάρα πολύυυυυυυ!!!!
    Tίποτα δεν θα κάνεις! αφού δεν το βρήκες... όταν το βρεις, θα το ξαναπάρεις όπως σου είπε ο γιατρός σου!
    Χαλάρωσε, σε όλους έχει συμβεί, δεν είναι η συντέλεια του κόσμου...

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    καταρχην ολα τα φαρμακα γραφουν κατεβατα απο παρενεργειες ακομα κ οι σταγονες για να ξεβουλωσει η μυτη απο κρυωμα

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    May 2009
    Posts
    323
    έλα ηρέμησε τίποτα δεν θα πάθεις και στη στραβή υπάρχει και το νοσοκομείο να στα γράψει να τα πάρεις....

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    294
    νομιζω αρχιζει να μου στριβει τελείως...βρήκα σε μία τσάντα μου ένα xanax το οποίο το κουβαλούσα παντου μαζί,στη παραλία στους 40 βαθμούς,στο αυτοκινητο με τη ζεστη.γενικά ήταν ένα χαπάκι που το έπαιρνα έτσι πάντα σαν εφεδρικό μαζί.είμαι σίγουρη οτι έχει χαλάσει.γιαυτο και δεν το παίρνω.τι λέτε;

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    May 2009
    Posts
    323
    αυτό κανένας δεν θα πρέπει να απαντήσει......

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    May 2009
    Posts
    323
    αυτό κανένας δεν θα πρέπει να απαντήσει......ηρέμησε θα σού περάσει και αυτό το εφεδρικό θα παραμείνει εφεδρικό.....

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Quote Originally Posted by zouzounitsaaa View Post
    νομιζω αρχιζει να μου στριβει τελείως...βρήκα σε μία τσάντα μου ένα xanax το οποίο το κουβαλούσα παντου μαζί,στη παραλία στους 40 βαθμούς,στο αυτοκινητο με τη ζεστη.γενικά ήταν ένα χαπάκι που το έπαιρνα έτσι πάντα σαν εφεδρικό μαζί.είμαι σίγουρη οτι έχει χαλάσει.γιαυτο και δεν το παίρνω.τι λέτε;
    μηπως eisai πολυ monη?

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. xanax
    By ferro in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 11
    Last Post: 29-06-2016, 15:59
  2. Στερητικο συνδρομο
    By mihalis in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 6
    Last Post: 08-10-2012, 02:02
  3. xanax
    By elirene in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 02-06-2010, 14:17
  4. στερητικό σύνδρομο;;
    By λίτσα in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 2
    Last Post: 01-03-2010, 16:08
  5. στερητικο συνδρομο απο αγχολυτικα
    By Ακροβατης in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 16
    Last Post: 16-08-2009, 01:13

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •