Δεν μπορω να ειμαι ο εαυτος μου..
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 14 of 14
  1. #1

    Unhappy Δεν μπορω να ειμαι ο εαυτος μου..

    Γεια σας!Μενω σε ενα μικρο χωριο,που ολοι γνωριζονται με ολους,ολοι κουτσομπολευουν τους παντες και οπως ειναι φυσικο οι πιο παλιοι εχουν καπως κλειστα μυαλα..ξεχασα να σας πω ειμα 16 χρωνων.Το προβλημα ειναι οτι δεν μπορω να ειμαι με κανεναν.Στο χωριο μου δεν υπαρχουν πολλες παρεες,μια ειναι που αποτελειται με 12-13 παιδια τα οποια το ενος το στυλακι εινα ροκ,η αλλη το παιζει ντιβα,ο αλλος την πεφτει σε ολες και διαφορα τετοια στυλακια.Ειχα μια κολλητη,που ηταν στον χαρακτηρα σαν και εμενα αλλα απομακρυνθηκε τον τελευταιο καιρο και κανει παρεα μονο με αυτα τα παιδια,οταν της λεω κατι εγω κουναει καταφατικα το κεφαλι λες και δεν με ξερει..Νιωθω πολυ μονη τελευταια,δεν ξερω τι να κανω..Στο σχολειο εχω παιδια να κανω παρεα αλλα δεν με καταλαβαινουν κ πολυ..φενεται οτι ειμαι παραξενη,τον τελευταιο καιρο μιλαω με ενα παιδι στο ιντερνετ ενα χρονο βασικαπερναω τοσο καλα μαζ του,με κανει να γελαω συνεχεια,μπορω νθα πω οτι ειμαι ερωτευμεν αλλα του εχω πει ψεματα,του ειπα οτι τωρα θα παω τριτη ενω θα παω δευτερα,εχουμε κατι σαν σχεση,εχουμε συμφωνησει να με περιμενει εναν χρονο..δεν μπορω να του πω την αληθεια..Βεβαια δεν εχω κανει τιποτα με κανεναν ουτε φιλι..Σκευτηκα αφου ειναι ετσι τα πραγματα να διαβαζω ολο το χειμωνα πολυ να παρω καλους βαθμους τουλαχιστον να πετυχω σε αυτον τον τομεα..Τι να κανω;Νιωθω πολυ μονη...

  2. #2
    Συγνωμη για τα λαθη μου..ερωτευμενη*,να*

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Athens
    Posts
    699
    Υπομονή να κανεις.
    Θα περάσουν αυτά τα 2 χρονια,πριν το καταλάβεις και θα περάσεις σε κάποια σχολη όπου θα γνωρίσεις,ότι στυλάκι θες.
    Bres ένα χόμπι,ζωγραφική,φωτό,η άρχισε να γραφεις,είναι κατάλληλο το περιβάλλον για να ασχοληθείς με κάτι δημιουργικό.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Athens
    Posts
    699
    Moments wasted
    Isolated
    Time escaping

  5. #5
    Quote Originally Posted by Antreas MpR View Post
    Υπομονή να κανεις.
    Θα περάσουν αυτά τα 2 χρονια,πριν το καταλάβεις και θα περάσεις σε κάποια σχολη όπου θα γνωρίσεις,ότι στυλάκι θες.
    Bres ένα χόμπι,ζωγραφική,φωτό,η άρχισε να γραφεις,είναι κατάλληλο το περιβάλλον για να ασχοληθείς με κάτι δημιουργικό.
    Δυστηχως οπως ειπα μενω σε ενα μικρο χωριο και δυστηχως χομπυ δεν υπαρχουννα κανεις..:

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Τι θες να γινεις οταν μεγαλωσεις?

  7. #7
    Δικηγορος αλλα οχι εδω,ειναι ο μπαμπας μ στην Αμερικη και θελω να φυγω

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Με τι τροπο θα πας στη σχολη εξω? Το χεις ψαξει?

  9. #9
    Κοιταξε να δεις,επειδη στα χαρτια ειμαι απο την Αμερικη δεν υπαρχει καποιο προβλημα στο να μπορω να μπω..τωρα απο εκει κα περα απο οτι εχω δει θελω μονο ενα απολυτηριο λυκειου με καλο βαθμο φυσικα..

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Μηπως μπορεις να πας εκει σε λυκειο? γτ ξερω οτι εκει επιτρεπεται να πηδας ταξεις ή να κανεις αιτηση στο πανεπιστημιο ας μην εισαι τριτη λυκειου.

  11. #11
    Δεν ξερω,αυτο δεν το εχω ψαξει αλλα μακαρι να γινεται..Θελω να σας πω κατι που εγινε σημερα και σε ψυχολογια ειμαι χαλια..εκανε κατι σαν παρτυ αυτη η κολλητη μ που σας ελεγα και με καλεσε και εμενα,τελοσπαντων ντυθηκα,πηγα ηταν ολα τα παιδια εκει και καθως ανεβαινα λεει ποιος ειναι το πσιδι που μαρεσει λεει η κολητη μ η ταδε και λεει αυτος πω ηρθε και αυτη;ανεβηκα πανω μιλησα λιγο μαζι της κ μετα δν μιλαγα σε κανεναν,ουτε αυτοι μ μιλουσαν επαιζα μονο με το κινητο μ και χαμογελουσα σε καποιες φασεις..δεν ανηκω σε αυτους..:(

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Δεν καταλαβα τι εγινε. Για ξαναγραφτο καλυτερα.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Athens
    Posts
    699
    Quote Originally Posted by ΜαυρηΠεταλουδα View Post
    Δυστηχως οπως ειπα μενω σε ενα μικρο χωριο και δυστηχως χομπυ δεν υπαρχουννα κανεις..:
    Αυτή είναι η φάση με τα χόμπι....
    Δεν χρειάζεται να υπάρχει παρέα η ευχάριστο περιβάλλον ώστε να δημιουργείς...
    Το κανεις για την party σου,για να ξεφεύγεις...
    Πάρε μια κάμερα και άρχισε να τραβάς φωτό οτιδήποτε,μιας και είσαι σε χωριο παίζει φύση,"διαφκρα" ζωντανά,ουρανός με αστερια το βραδυ όχι όπως η αθηνα που έχει 7 αστερια...
    Η πάρε ένα πακέτο φυλα a4 και ένα μολύβι,η στυλο,η μαρκαδόρο και ζωγράφιζε...
    Η πάρε ένα τετράδιο και γράφε ότι θες για ότι θες....
    Όσο για το party και ποιον γουστάρεις και ποιος σε γουστάρει....
    Απλά αστο....
    Σε 5 χρονια δεν θα θυμάσαι ούτε τα ονόματα τους...

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820
    Κουραγιο φιλη μου κ εγω που μενω σε πολη δεν ειχα ποτε πραγματικους φιλες στο σχολειο ομως το πανεπιστημιο μου εδωσε την ευκαιρια κ να βρω το αγορι μου που παμε κανουμε οικογενεια κ πραγματικες φιλες διαβασε κ περιμενε να περασεις σε καποια σχολη κ να μετακομισεις σε καποια πολη μικρη η μεγαλη πολη δεν πειραζει θα βρεις πραγματα να κανεις

Similar Threads

  1. ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΠΩΣ ΕΙΜΑΙ
    By Lacrymosa in forum Ψυχογενής Ανορεξία
    Replies: 7
    Last Post: 01-06-2012, 19:22
  2. δεν ειμαι πια ο εαυτος μου...
    By Maria99 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 5
    Last Post: 18-11-2011, 15:27
  3. ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΑΛΛΟ ΕΙΜΑΙ ΕΝΑ ΜΠΑΧΑΛΟ....
    By Rigi in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 4
    Last Post: 01-03-2011, 17:02
  4. Μα να μη μπορώ να φύγω και ας είμαι σίγουρη!
    By donald_girl in forum Οριακή - Μεταιχμιακή Διαταραχή Προσωπικότητας
    Replies: 3
    Last Post: 29-07-2009, 22:31
  5. \"Ειμαι ο εαυτος μου\"
    By anasia in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 6
    Last Post: 10-02-2006, 20:55

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •