διαταραχες αγχους???
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 9 of 9
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    3

    διαταραχες αγχους???

    γεια σας...εδω και κανα δυο μηνες εχω καποιους πονους στο στερνο που επιδυνωνονται με την κινηση...πηγα σε γιατρους και μ εκαναν διαγνωση για πλευροχονδριτιδα...καλα μεχρι εδω....παραλληλα ομως εχω ζαλαδες και κατα την διαρκεια της μερας κ στον βραδινο υπνο...μερικες φορες καποια μουδιασματα στα χερια αισθημα παλμων και αδυναμια..αλλες φορες ολα αυτα πιο εντονα αλλες πιο ηπια.εχω κανει εξετασεις αιματος οι οποιες βγηκαν τελειες.πηγα σε καρδιολογο ολα μια χαρα.εκανα αξονικες σε νεφρα ηπαρ εκανα τριπλεξ ολα καθαρα...ειμαι 25 χρονων.να σας πως οτι τα συμπτωματα αυτα αρχισαν μετα απο πολυ αγχος που περασαμε οικογενιακως με ενα σοβαρο προβλημα υγειας του πατερα μου(πλεον ολα καλα)!τωρα ομως το αγχος συνεχιζεται για μενα!ξερει κανεις αν οι ζαλαδες αυτες μπορει να οφειλονται στην πλευροχονδριτιδα ?μπορει απο το αγχος να κρατανε τοσο πολυ και να ειναι σχεδον συνεχομενα τα συμπτωματα?μπορει ολα αυτα να ειναι απο το αγχος?μερικες φορες φορες νιωθω καλυτερα κ λεω οτι περναει κ μετα μολις νιωσω το παραμικρο ξανα αγχονωμαι και παλι παει κυκλος?παρακαλω τη γνωμη σας

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2009
    Posts
    323
    πήγαινέ φιλέ μου σε ένα ψυχολόγο να σταματήσεις να ταλαιπωρείσαι....!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    491
    δυστυχως σε καλοσοριζουμε στο κλαμπ των αγχωτικων!!! θα συμφωνησω με τον kosto!!! βρες ενα καλο ψυχολογο αν αυτα που περιγραφεις ξεπερνουν ή ξεπερασαν το μηνα!!!
    οοοολη μερα ζαλαδα κ ασταθεια!!! εφ οσων εχεις κανει τις εξετασεις σου κ εισαι υγιης ΝΑΙ !!! ειναι απο αγχος! κ ολα οσα περιγραφεις κ αλλα τοσα που κανεις δν φανταζεται!!!
    μν φοβασαι για αρχη οτι κ αν νιωθεις!!! ο φοβος τα τροφοδοτει κ τα μεγαλωνει!!!
    δες το σαν ενα τερατακι που σε απειλει! ετσι καθε φορα που ερχεται, η αστο να κανει τη "δουλεια" του η φοβισε το εσυ!!! να δουμε? ποιος θα νικησει στο τελος? ΜΗΝ ΤΟ ΦΟΒΑΣΑΙ!!!
    ότι δε σε σκοτώνει…..κακά τα ψέματα……
    …………………………….ένα κουσούρι στο αφήνει!!!

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    3
    Quote Originally Posted by kosto30 View Post
    πήγαινέ φιλέ μου σε ένα ψυχολόγο να σταματήσεις να ταλαιπωρείσαι....!
    φιλε μου πιστευεις δλδ οτι ειναι αγχος?μπορει δλδ κ στιγμες που πιστευω οτι δεν ειμαι αγχωμενος να με πιανουν καποια συμπτωματα?να προσθεσω οτι οταν αθλοθμε πχ κανα τρεξιματακι δεν νιωθω κτ περιεργο...

  5. #5
    Να μπω και γω στο κλαμπ...ναι οοολη μερα ζαλαδα επι μηνες...χρονο...καποιο μικρο διαστημα μπορει να περναει αλλα μετα ξανα προς τη δοξα τραβα
    Και το χειροτερο να μην μπορει να σε καταλαβει κανεις που δεν το εχει περασει...

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    3
    Φίλε μου πες μου τι έκανες με την πλευροχονδριτιδα βρήκες θεραπεία σε παρακαλω αν το δεις απάντησε μου.

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    3
    Βρήκες θεραπεία απάντησε μου σε παρακαλω γιατί με ενδιαφέρει έχω το ιδιο

  8. #8
    Daria καλημερα!Να σε ρωτησω τι γιατρος σου εκανε τη διαγνωση και τι συμπτώματα ειχες,'εχεις?

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    Quote Originally Posted by σισσυ View Post
    Να μπω και γω στο κλαμπ...ναι οοολη μερα ζαλαδα επι μηνες...χρονο...καποιο μικρο διαστημα μπορει να περναει αλλα μετα ξανα προς τη δοξα τραβα
    Και το χειροτερο να μην μπορει να σε καταλαβει κανεις που δεν το εχει περασει...
    και το χειροτερο εκτος απο οτι δεν σε καταλαβενει κανεις... να σου λενε η γιατροι να παρεις αντιψυχοσικα..........

Similar Threads

  1. ΔΙΑΤΑΡΑΧΗ ΑΓΧΟΥΣ
    By malamataki in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 26
    Last Post: 18-12-2013, 11:17
  2. Κρίσεις άγχους..
    By Hrw in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 12
    Last Post: 15-11-2012, 08:29
  3. παρενέργειες άγχους
    By Nickbin in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 10-10-2010, 00:46
  4. αντιμετωπιση αγχους
    By αγωνια in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 24-07-2010, 22:34
  5. ΚΡΙΣΕΙΣ ΑΓΧΟΥΣ
    By joanna_a in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 04-09-2009, 09:13

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •