Δουλεια και Σχεση
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    2

    Δουλεια και Σχεση

    Γεια σας,
    θα ήθελα να εκθέσω κι εγώ το "πρόβλημα" μου.
    Είμαι 28 χρονων και ειμαι με μια κοπέλα 29 χρονων εδώ και 8 μήνες περίπου.Αν και από την αρχή είχαμε κάποιες
    δυσκολίες λόγω του ότι μόλις έιχαμε βγει και οι δυο απο μακροχρόνιες σχέσεις και
    εκείνη είχε κάποια προβλήματα με τον πρωην της καθώς την παρενοχλούσε ακόμη τελικά είμαστε μαζί.
    Από την αρχή μαζί είμασταν σουπερ.Είχαμε δεσει αμέσως και χωρίς πολύ προσπαθεια καταλαβαίναμε αμέσως ο
    ενας τον αλλο χωρις σχεδον να χρειαζεται να μιλαμε.Είμασταν και ειμαστε πολυ ερωτευμενοι.
    Μετα από περίπου 3 μηνες εκείνη άρχισε να πιεζεται και να αγχωνεται υπερβολικα με την δουλειά της
    με αποτελεσμα να μην είμαστε ακριβως όπως τον πρωτο καιρο αλλα παρολα αυτα χωρις να εχουμε ιδιαιτερα προβλήματα
    είτε συναισθηματικα,είτε σεξουαλικά.
    Τον τελευταίο καιρό ομως -απο αρχές Αυγούστου - η δουλεία της παρουσιασε καποια κρίση με συνεπεια να
    εχει ριξει ολο της το βαρος εκεί και γενικα να παραμελεί την σχεση μας.Έλειψε περιπου 30 μερες απο Αθήνα
    με καποια διαλειμματα-1,2 μερες- αλλα όταν ερχόταν γενικα δεν ειχε διαθεση να κανουμε τιποτα ,
    παρα μονο να δουλευει.
    Όταν ξαπλώναμε στο κρεβατι και πηγαινα να την πλησιασω ερωτικα μου έλεγε οτι ειναι πιεσμενη και δεν μπορει
    να χαλρωσει με τιποτα.Κοιμόταν όμως στην αγκαλια μου. Οταν την ρωτάω αν τρέχει κάτι μου απαντα πως
    δεν τρεχει απολυτως τιποτα πως ειναι πολυ ερωτευμενη μαζι μου,μ'αγαπά , απλως έχει πιεστει παρα πολυ ολο αυτο
    το διαστημα. Να σημειωσω οτι γενικα ειμαι πολυ συναισθηματικο ατομο και θέλω να έχω αμεση επαφη με την
    κοπελα που ειναι διπλα μου καθε φορα. Ζω αυτη την στιγμη μια πρωτογνωρη κατασταση. Δεν μου εχει ξανατυχει
    κατι αναλογο και δεν ξερω πως να το αντιμετωπισω ή πως να την βοηθήσω . Εκείνη και το εαυτό μου καθώς με
    εκνευρίζει όλη αυτή η κατασταση.
    Επίσης κάνουμε την ιδια δουλεια -προγραμματιστες- αλλα εγω σε εταιρεια κι εκεινη ελευθερος επαγγελματιας.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    1,139
    Αυτό που μπορώ να σου πω είναι δώσε αέρα στη σχέση σου. Χαλάρωσε και μη πιέζεις τα πράγματα.

  3. #3
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Δεν βλεπω να εχεις και πολλα περιθωρια να κανεις κατι.
    Αρχικα θα ελεγα υπομονη εφοσον θες, αν δεν θες....
    Ζυγισε την κατασταση για να δεις αν προκειται για κατι προσωρινο η μονιμο.
    Αν ειναι το πρωτο και μπορεις να κατσεις σε αυτη την σχεση και θες,
    φροντισε να εισαι αυτος που θα αποροφα την ενταση και για τους δυο σας.

    Αν ειναι οντως προσωρινο θα βγειτε απο το τουνελ και
    ειναι σιγουρο οτι θα το εκτιμησει.
    Παντως το να πιεσεις παραπανω απο οσο πιεζεις τωρα, θα εχεις σιγουρα αρνητικα αποτελεσματα.


    Υγ.... στα γενεθλια της καντης ενα δωρο κατι διαφορετικο απο ενα εγχειριδιο της Delphi.
    (πλακα κανω ε??)


    υγ2 εσυ απο πανω κλεβεις.

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    2
    επισης να προσθεσω οτι καποιες φορες εχουμε και καποιους μικροτσακωμους στο τελος βεβαια τα βρισκουμε . Δεν θελουμε και οι δυο να χωρισουμε , για αυτο αλλωστε προσπαθουμε να βρουμε μια λυση αλλα ο φορτος εργασιας της ειναι εξαντλητικος. Οποτε το βαρος πεφτει σε εμενα
    ( να την παιρνω τηλεφωνο, να μην δινω σημασια στα νευρα της κλπ)

  5. #5
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by nosecurity

    ( να την παιρνω τηλεφωνο, να μην δινω σημασια στα νευρα της κλπ)

    δεν το βρισκω πολυ σκοπιμο αυτο.
    θα πρεπει να εχεις υποψη σου οτι ισως αργοτερα θα πρεπει να κανεις και αλλα πραγματα περαν αυτων.

    Μηπως θα επρεπε να αναθεωρησεις την σχεση σου???

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Αθηνα
    Posts
    1,257
    εγώ πάλι συμπάσχω με την κοπελιά..όποτε έχω τέτοια θέματα σε εκκρεμότητα μόνο για λάβ στόρις δεν έχω διάθεση..όχι οτι αυτό δείχνει πως δεν με ενδιαφέρει το άτομο αλλά κακά τα ψέμματα..η δουλειά είναι ένα εξίσου σημαντικό κομμάτι της ζωής μου..μετά την υγεία μου..οπότε τα οποιαδήποτε εργασιακά προβλήματα με φορτώνουν..δυστυχώς μεν αλλά αληθές/αναπόφευκτο δε...
    όσο για σένα..πράξε ανάλογα των συναισθημάτων σου..αν την θές κάνε λίγο υπομονή και το τοπίο θα ξεκαθαρίσει..αν όχι..υπάρχουν και άλλες επιλογές φαντάζομαι..

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •